Zaloguj się do konta

Zakaz wywózki - petycja

utworzono: 2013/03/18 12:29

Ernest doskonale wiesz, że jak ktoś  pisze, że sprzęt do wywózki należy rejestrować to jest w błędzie.
Z tego co wiem to obowiązek rejestru dotyczy jednostek pływających długości powyżej 3 m - myślę , że nieliczni wędkarze stosują do wywózki zanęty dłuższe ?  [2013-03-23 22:07]

JKarp

E no ja jak bym mógł to woziłbym nawet większą - wiesz ile karmy na raz można wywieźć ;-)))Wszystkie ryby stałyby na środku jeziora a ja woziłbym i woziłbym ;-0Tona, druga, trzecia ...;-JK
[2013-03-23 22:19]

czesio82

petycja poparta
[2013-03-24 09:55]

kedzio

Witam ponownie. Widzę, że muszę panu Januszowi i Ernestowi wytłumaczyć kilka spraw tak, jakbym tłumaczył dziecku.

Po pierwsze ŁÓDŹ, PONTON, INNY ŚRODEK PŁYWAJĄCY SŁUŻĄCY DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB TRZEBA REJESTROWAĆ BEZ WZGLĘDU GABARYTY. Z pontonu nawet metrowej długości łowić nie wolno! To tak dla uświadomienia, kto nie zna przepisów. Natomiast łodzie o gabarytach określonych w tych regulacjach prawnych, przekraczające pewne gabaryty trzeba rejestrować bezwzględnie. Nie podaję tu liczb, bo nie o tym jest wątek.

Po drugie nie powiedziałem nigdzie, że model zdalnie sterowany trzeba rejestrować. Czytajcie, a nie tylko patrzcie na tekst! Regulaminu nie znam? A wy znacie?  Powiedziałem tylko, że ze względu na to, iż wielu wędkarzom te modele służyły do OMIJANIE ZAKAZU WYWÓZKI, został wprowadzony zakaz dla używania tych modeli w tym celu. A to dlatego, że ktoś kto używa łodzi, pontonu, musi tę łajbę zarejestrować, i nie wszędzie może go używać. Cóż więc  - niektórzy wpadli na pomysł, żeby wywozić modelami. No i przez jakiś czas kiwali przepisy jak chcieli. Teraz koniec. Używanie modeli zostało ukrócone, czyli zrównano prawo używania modeli, z używaniem łódek i pontonów. Więc proszę czytać ze zrozumieniem, a nie tylko patrzeć na te czarne robaczki na ekranie, bo to są litery układające się w wyrazy i zdania w J.Polskim.

Po trzecie zanętą jest to, co służy do zwabienia ryby w łowisko. Czy to ziarno, czy to śruta, pellet, czy kulki, czy robaki, czy tez inne cuda, jeśli się je podaje w celu zwabienia ryby, to jest to zanęta. Oczywiście dla was trzeba by wymienić w tym zakazie każdą substancję po kolei, a wy i tak znaleźlibyście coś, co na tej liście nie jest.

Po czwarte tak, panie Januszu, w jednym ze swych postów sam pan powiedział, że z łatwością ominie pan zakaz wywózki wykorzystując do tego celu swego syna, bo nikt mu się bawić modelem nie zabroni, jeśli będzie taka potrzeba. WIĘC ZAKŁADA PAN Z GÓRY, ŻE PRZEPISY MOŻNA ŁAMAĆ.  Jednocześnie w sąsiednim wątku pisze pan, że gdyby pan założył własne stowarzyszenie, to każdy, kto by złamał jeden punkt regulaminu, zostałby wyproszony z łowiska, "nie zarzuciłby wędki". Czyli sugeruje pan, że każdy przepis który jest po pana myśli będzie przestrzegany, ale ten "PAŃSTWOWY", bo z założenia się panu nie podoba, będzie pan omijał dostępnymi metodami.

[2013-03-24 09:56]

kedzio

Ernest doskonale wiesz, że jak ktoś  pisze, że sprzęt do wywózki należy rejestrować to jest w błędzie.
Z tego co wiem to obowiązek rejestru dotyczy jednostek pływających długości powyżej 3 m - myślę , że nieliczni wędkarze stosują do wywózki zanęty dłuższe ? 

Pan Ernest wędkuje 30 lat. Najwyższy czas się czegoś dowiedzieć zamiast pisać bzdury. [2013-03-24 09:58]

JKarp

" Zaś jeśli chodzi o używanie wszelkiego rodzaju pływających sprzętów do połowu ryb (amatorskiego połowu), to każda czynność związana z wędkowaniem, a wykonywana na tym sprzęcie pływającym, czyni zeń ŚRODEK PŁYWAJĄCY UŻYTKOWANY JAKO ŚRODEK DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB.    A żeby był środkiem pływającym używanym  do amatorskiego połowu ryb, trzeba go zarejestrować. Taki łódek ma na boku symbol określający województwo, symbol określający powiat, cyfry porządkowe i literę świadczącą o tym, że służy do połowu amatorskiego."
Zgadza się  - literki układają się w wyrazy, tez w zdania itd ;-)
" Po drugie nie powiedziałem nigdzie, że model  zdalnie sterowany trzeba rejestrować.
A to na czerwono to ja wymyśliłem -  to każda czynność związana z wędkowaniem, a wykonywana na tym sprzęcie pływającym, czyni zeń ŚRODEK PŁYWAJĄCY UŻYTKOWANY JAKO ŚRODEK DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB...  A żeby był środkiem pływającym używanym  do amatorskiego połowu ryb, trzeba go zarejestrować.   Każda czynność związana z wędkowaniem  czyli i wywózka . Pontonu do wywózki zanęty i przynęty oraz zestawów ( wędka zostaje na brzegu )nie trzeba rejestrować. Jak założę stowarzyszenie czy kiedyś będę miał łowisko nie będzie tam zakazów dyskryminujących wędkarzy.  Ja tylko wskazałem sposób obejścia tych zapisów - jednakże nie nawołuję do jego łamania. Każdy będzie wiedział jak ma postąpić - czy np popłynąć wpław z zestawem, czy użyć np materaca... Jednak jest sposób żeby każdy ( nie tylko wędkarze ) musiał respektować prawidłowo napisany zakaz -:-) Ale żeby to wymyśleć trzeba mieć poukładane w głowie lub normalnie zapytać.
JK
[2013-03-24 13:58]

kedzio

Każdy kretyn wie, co to jest zanęta. I każdy wie, że robaki też są zanętą. Zaś jeśli chodzi o używanie wszelkiego rodzaju pływających sprzętów do połowu ryb (amatorskiego połowu), to każda czynność związana z wędkowaniem, a wykonywana na tym sprzęcie pływającym, czyni zeń ŚRODEK PŁYWAJĄCY UŻYTKOWANY JAKO ŚRODEK DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB.    A żeby był środkiem pływającym używanym  do amatorskiego połowu ryb, trzeba go zarejestrować. Taki łódek ma na boku symbol określający województwo, symbol określający powiat, cyfry porządkowe i literę świadczącą o tym, że służy do połowu amatorskiego. Jest to litera "A" a jeśli to środek rybacki, to litera "R". Z żadnego innego środka pływającego nie wolno dokonywać czynności związanych z połowem ryb tak zawodowym jak amatorskim. Modele stosuje się po to, by te przepisy obejść. Obojętnie jak by pan panie Januszu się nie miotał i do kogo pisał, zawsze otrzyma pan odpowiedź taką, jaką panu ciągle podsuwam. Tu nie chodzi o to, czy model jest "STATKIEM", tylko o czynności do których służy. Dlatego też w w O.Kat. zabroniono częściowo (tylko częściowo) używania tych modeli do czynności związanych z wędkowaniem. Pośrednio zaś chodzi panu o to, że rakietą będziesz pan musiał rzucać kilkadziesiąt razy z różną skutecznością, by pozbyć się tych wiader zanęty, podczas kiedy takim bzykiem może pan tego dokonać z punktową dokładnością zaledwie kilkoma kursami. To pana męczy, a nie pytanie, czy model to STATEK.

Czytaj pan szanowny panie wszystko, a nie co drugie zdanie. Ciągle bębnie ci człowieku o tym, że MODELE to sposób na olewanie zakazów dotyczących tych wędkarzy, którzy łowią z łódek lub wywożą nimi zestawy czy zanęty. Niby siedzi pan na brzegu, ale tak naprawdę, to robi pan wszystko tak, jak użytkownik łódki. A ten musi taka łódkę zarejestrować, bo tak stanowią przepisy. Pan zaś olewa wszystko i śmiga sobie łódeczką na baterie śmiejąc się z innych, a nawet z tych zwykłych wędkarzy brzegowców, którzy potrafią rzucać tam, gdzie trzeba. I TYLKO O TO CHODZI, A NIE O TO, BYŚ PAN NA PÓŁMETROWYM MODELU PISAŁ NUMER BOCZNY W KTÓRYM LITERA MUSI MIEĆ CO NAJMNIEJ 10 CM WYSOKOŚCI I 1 CM SZEROKOŚCI LINII! NIE O TO CHODZI PANIE JKARP! PAN SZUKA W TEKŚCIE CZEGOŚ NA MNIE, JAKIEGOŚ HAKA, BO CZUJE PAN ŻE SIĘ PAN ZBŁAŹNIŁ. Czytaj pan wszystko. To nie boli. [2013-03-24 14:58]

Ile trzeba samozaparcia i bezmyślnego uporu , aby wpajać i udowadniać jakąś swoją wyimaginowaną tezę , aby choć przez chwilę wspinać się ku wirtualnemu szczytowi.Ale jak wiadomo taki wzlot trwa krótką chwilę , a potem spada się prosto na pysk.
Pozdrawiam

[2013-03-24 15:19]

JKarp

Uuu... na prawdę się zbłaźniłem. Następny co wie lepiej, następny zarejestrowany pod innym nickiem tylko po to, żeby udowodnić sobie i swoim kolegom tylko co? Brak swojej wiedzy w zakresie zakazu ? Ja tak to odczytuję - chcesz mieć zielone światło to spowoduj prawidłowe napisanie zakazu. Jedno słowo - tylko jedno słowo i nikt nie ma prawa kwestionować aspektu prawnego zakazu bez względu na to czy jest on mądry, czy głupi czy jeszcze jakiś niestworzony... Nie chodzi o czy model jest statkiem czy nie statkiem ale chodzi o to, że nasze prawo nie przewiduje tej nazwy. Na wskutek tego zakaz nie jest napisany poprawnie czyli nie skutecznie:-)Przecież jest to jasne - bynajmniej dla większości normalnie myślących ludzi. Model nie omija zakazu - zakaz można w tej postaci wsadzić w tyłek i żaden strażnik nie udowodni jego skuteczności. Literki w wyrazy, wyrazy w zdania i tak powstaje sens wypowiedzi : to każda czynność związana z wędkowaniem, a wykonywana na tym sprzęcie pływającym, czyni zeń ŚRODEK PŁYWAJĄCY UŻYTKOWANY JAKO ŚRODEK DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB...  A żeby był środkiem pływającym używanym  do amatorskiego połowu ryb, trzeba go zarejestrować.   ;-) Przecież nie ja to napisałem ... Czynność związana z prowadzeniem pojazdu to np wymiana oleju, płynu do spryskiwacza czy nawet sprawdzenie poziomu oleju - czy do tego trzeba mieć prawo jazdy ? Czynność związana z wędkowaniem to wywózka nawet pontonem zestawu ( bez wędziska ) - czy należy rejestrować ponton ? Proszę sobie odpowiedzieć a jeśli nie potrafisz to zapytaj swoich kolegów ;-) JK

[2013-03-24 15:23]

Kamillo583

Witam, Petycja jest źle zatytułowana , tytuł sugeruje że jest za zakazem! Poprawnie powinna nazywać się "Petycja w sprawie zdjęcia zakazu wywózki". 
Ponieważ takie ryby jak karp powinny być jak najczęściej łowione - to ich jedyna pozytywna rola:) A zakaz jest bardzo krzywdzący podpisuję się pod petycją.
Niedługo zaczną zakazywać używania zanęt i kulek proteinowych, bo są skuteczne.
A tak sobie myślę czy da się obejść ten zakaz wynosząc przynętę np małym zdalnym śmigłowcem?

[2013-03-25 19:51]

Pewnie tak pod warunkiem , że  go zarejestrujesz w Polskich Liniach Lotniczych  [2013-03-25 20:10]

Kamillo583

co do rejestracji zdalnych łódeczek do wywózki to nie wiem czy należy je  rejestrować...ale zakaz połowu ze środków pływających nie dotyczy zdalnych modeli.
w komentarzu do wykazu wód Okręgu Poznań jest napisane:"Zakaz używania sprzętu pływającego do celów wędkarskich nie dotyczy zdalnie sterowanych łodzi..." [2013-03-25 20:26]

kedzio

Kamilo tu chodzi o O.Katowice. 

PZW, tak ZG jak ZO, tak samo każde koło PZW, ma prawo na swoich wodach ( przez siebie dzierżawionych) zaostrzyć każdy przepis. Nie mogą złagodzić przepisów prawa, regulaminów, ustaw, uchwał itd, ale mogą z różnych względów zaostrzyć każdy przepis. Między innymi chodzi o okresy i wymiar ochronne, limity ilościowe i wagowe. Mogą też zaostrzyć każdy inny przepis, jeśli tylko są ku temu logiczne przesłanki. Tak właśnie w O.Katowice zaostrzono sprawy związane z wywózką. Ci panowie od petycji nie zwojują kompletnie nic, ponieważ zakaz wywózki został wprowadzony Uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów tego Okręgu. Tak więc nikt się nikomu nie będzie tłumaczył z wprowadzenia takiego zakazu. Jedyną drogą na odwołanie tego przepisu jest przegłosowanie jego zniesienia na zjeździe delegatów. Nie ma to nic wspólnego z jakimiś tam ustawami i definicjami środków pływających, wbrew temu, co twierdzą panowie od petycji. Oczywiście petycje można słać, jest demokracja, ale jest to bezcelowe i nie przyniesie żadnego skutku. Tak jak w O.Katowice wprowadzono łączny,roczny limit ilościowy kilku gatunków. Też się to wielu wędkarzom nie podobało. Tez protestowali. Nie zwojowali nic. Ktoś na walnym postawił taki wniosek, delegaci go zatwierdzili, został wprowadzony w życie. Nie ma on nic wspólnego z jakimiś ustawami itp. ZO.PZW.Katowice z łatwością uzasadni wprowadzenie zakazu wywózki. Maja pewnie dobrze przygotowaną dokumentację na poparcie tego zakazu, a że wprowadzono go niejako wewnętrznie, mocą uchwały, nikt z tym nic nie zrobi. Tak więc panowie od petycji zacznijcie wysyłać pisma do kół, do delegatów, przekonajcie naszych działaczy, by na walnym za rok postawili wniosek o zniesienie zakazu wywózki i by go przegłosowali. A do czasu jego zniesienia możecie sobie warczeć i odkurzać w domu swoje modele sterowane radyjkiem. 

Powodzenia życzę :)))

[2013-03-25 21:56]

gruby0113

Ciekawe po co te zakazy jak i tak będziemy wywozić tylko że trzeba będzie wykupić "licencję" w tym przypadku pozwolą na modele, więc kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Ot po co zakazy.
[2013-03-25 22:29]

kedzio

Ciekawe po co te zakazy jak i tak będziemy wywozić tylko że trzeba będzie wykupić "licencję" w tym przypadku pozwolą na modele, więc kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Ot po co zakazy.

Nie do końca rozumiem, o co koledze chodzi. [2013-03-25 22:42]

kedzio

Aha! Licencje na łowiska specjalne - tak? No nie mam nic przeciwko temu, by kolega wywoził na komercji, tam, gdzie właściciel na to pozwala. Tutaj raczej gadaliśmy do tej pory o łowiskach ogólnodostępnych, pozostających pod wpływami PZW. Wszak przepisy PZW nie dotyczą łowisk z PZW nie związanych.  :) Tak jak już zresztą pisałem gdzieś wyżej, do PZW się wstępuje dobrowolnie, godząc się na przestrzeganie przepisów PZW. [2013-03-25 22:45]

JKarp

O kasę ;-)A Rybnik - jest łowiskiem PZW a za łódeczkę wystarczy zapłacić i jest luzik ;-) http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/9050/zbiornik__rybnik
JK [2013-03-25 22:46]

kedzio

E tam. Raczej na biednych nie trafiło :) [2013-03-25 22:56]

JKarp

No ale co - tworzymy precedensy czy jak ?JK [2013-03-25 22:59]

kedzio

To nie precedensy. Do jutra. [2013-03-25 23:07]

JKarp

A no jak nie precedensy to ja wymiękam- wyjątek ?No własnie to jest kasa. Dla kasy tworzymy precedensy. http://www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/337657,precedens.html " Przy stosowaniu prawa precedens wiąże się głównie z wydaniem przez sąd wyroku, którego podstawą jest przyjęcie unikatowej, niespotykanej wcześniej interpretacji prawa. " Czyli 200 zł jak na Rybniku i na każdej wodzie można wozić łódką. Zakaz jest ale jak zapłacisz to możesz wozić:-)
JK [2013-03-25 23:29]

JKarp

Cześć a więc podeprzyjmy się przepisami ustaw : 2. Powszechne korzystanie z wód służy do zaspokajania potrzeb osobistych, gospodarstwa domowego lub rolnego, bez stosowania specjalnych urządzeń technicznych, a także do wypoczynku, uprawiania turystyki, sportów wodnych oraz, na zasadach określonych w przepisach odrębnych, amatorskiego połowu ryb.-PRAWO WODNE dział 2 "KOŻYSTANIE Z WÓD" RAPł : rt. 7. 1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ich wędką lub kuszą.2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.- WIĘC NĘCENIE I STAWIANIE MARKERA I WYWOŻENIE ZESTAWóW NIE JEST POłOWEM RYB !! WYSOKOŚĆ GRZYWIEN NAKŁADANYCH W DRODZE MANDATU KARNEGO ZA WYBRANE RODZAJE WYKROCZEŃ PRZEZ UPRAWNIONE ORGANY Kwalifikacja prawna - ustawa wg opisu pod tabelą Naruszenie Grzywna w zł 36 art. 27 ust. 1 pkt 1 u.r.ś. Dokonywanie amatorskiego połowu ryb bez posiadania wymaganych dokumentów 200 Dokonywanie amatorskiego połowu ryb: 37 art. 27 ust. 1 pkt 2 u.r.ś. 1) o wymiarach ochronnych 100 38 2) w okresie ochronnym 200 39 3) w odległości mniejszej niż 50 m od budowli i urządzeń hydrotechnicznych piętrzących wodę 100 40 4) łososiowatych i lipieni - więcej niż jedną wędką 200 41 5) wędką w odległości mniejszej niż 50 m od rozstawionych w wodzie narzędzi połowowych uprawnionego do rybactwa 200 42 6) wędką w odległości mniejszej niż 75 m od znaku oznaczającego dokonywanie podwodnego połowu ryb kuszą 100 43 7) wędką przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem 200 44 8) łososiowatych kuszą 300 45 9) kuszą na szlaku żeglownym 300 46 10) kuszą od dnia 15 października do dnia 15 maja 300 47 11) kuszą przy użyciu specjalnych aparatów do oddychania w wodzie 300 48 12) kuszą w odległości mniejszej niż 75 m od innych osób oraz ustawionych w wodzie narzędzi połowowych 300 49 art. 27 ust. 1 pkt 3 u.r.ś. Dokonywanie amatorskiego połowu raka błotnego lub raka szlachetnego 300 50 !!! Brak rejestracji sprzętu pływającego służącego do połowu ryb 200!!!!!!!! 51 Niewykonanie przez uprawnionego do rybactwa obowiązku trwałego oznakowania narzędzi rybackich w sposób umożliwiający ustalenie ich właściciela 200 -----JEST TO NA PODSTAWIE USTAWY O RYBACTWIE śRUDLąDOWYM OZPORZĄDZENIE ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie. (Dz. U. z dnia 4 grudnia 2001 r.)§ 2. 1. Amatorski połów ryb wędką może uprawiać osoba posiadająca kartę wędkarską, której wzór określa załącznik nr 1 do rozporządzenia. 2. Amatorski połów ryb wędką uprawia się: 1) bez stosowania sztucznego światła do lokalizacji i wabienia ryb, 2) za pomocą wędziska o długości co najmniej 30 cm, z przymocowaną do niego linką zakończoną: a) jednym haczykiem I TO JEST POłóW
JK [2013-03-26 15:00]

pawelz

A jak sie ma do tego pozyskiwanie zywca podrywka ?. Nie jestem pewien, ale ponoc juz wolno.
Czy to polow ryb czy nie ?. I czy konieczna jest do tego karta wedkarska i zezwolenie ?
[2013-03-26 15:23]

JKarp

" Przepisy znowelizowanej ustawy o rybactwie śródlądowym, a konkretnie art. 7 ust. 1, stanowią, że za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej"
http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=3938 http://www.wedkarstwotv.pl/wiadomosci/pzw/753-bd-w-rozporzdzeniu-dot-podrywki-wdkarskiej

Na podstawie tego co zaznaczyłem myślę, że łowiąc żywce podrywką należy posiadać kartę wędkarską i zezwolenie. JK [2013-03-26 15:44]

pawelz

Fakt, nie znalem na pamiec tego przepisu (nie lowie ryb na podrywke i pewnie nigdy nie bede). Ale zgodnie z tym co podales, karte i zezwolenie trzeba posiadac

[2013-03-26 15:57]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia