Zakaz wywózki - petycja

/ 124 odpowiedzi
użytkownik145121

Janusz myślę , że zrozumiałem meritum problemowego tematu.Ale jestem przekonany , że osoba wprowadzająca swoimi nakazami nowe przepisy i wprowadzająca tym samym zamieszanie prawdopodobnie nawet nie czytała tego co dano jej do podpisania.I teraz potrzeba takich samych czubków , lecz stojących po drugiej stronie barykady , aby coś takiego odkręcić .- a jak widzisz osób postronnych wypowiadających się za którąś z opcji nigdy nie zabraknie - to jest dla nich żer.pozdr.    (2013/03/23 22:02)

użytkownik145121

Ernest doskonale wiesz, że jak ktoś  pisze, że sprzęt do wywózki należy rejestrować to jest w błędzie.
Z tego co wiem to obowiązek rejestru dotyczy jednostek pływających długości powyżej 3 m - myślę , że nieliczni wędkarze stosują do wywózki zanęty dłuższe ?  (2013/03/23 22:07)

JKarp

E no ja jak bym mógł to woziłbym nawet większą - wiesz ile karmy na raz można wywieźć ;-)))Wszystkie ryby stałyby na środku jeziora a ja woziłbym i woziłbym ;-0Tona, druga, trzecia ...;-JK (2013/03/23 22:19)

czesio82

petycja poparta (2013/03/24 09:55)

kedzio

Witam ponownie. Widzę, że muszę panu Januszowi i Ernestowi wytłumaczyć kilka spraw tak, jakbym tłumaczył dziecku.

Po pierwsze ŁÓDŹ, PONTON, INNY ŚRODEK PŁYWAJĄCY SŁUŻĄCY DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB TRZEBA REJESTROWAĆ BEZ WZGLĘDU GABARYTY. Z pontonu nawet metrowej długości łowić nie wolno! To tak dla uświadomienia, kto nie zna przepisów. Natomiast łodzie o gabarytach określonych w tych regulacjach prawnych, przekraczające pewne gabaryty trzeba rejestrować bezwzględnie. Nie podaję tu liczb, bo nie o tym jest wątek.

Po drugie nie powiedziałem nigdzie, że model zdalnie sterowany trzeba rejestrować. Czytajcie, a nie tylko patrzcie na tekst! Regulaminu nie znam? A wy znacie?  Powiedziałem tylko, że ze względu na to, iż wielu wędkarzom te modele służyły do OMIJANIE ZAKAZU WYWÓZKI, został wprowadzony zakaz dla używania tych modeli w tym celu. A to dlatego, że ktoś kto używa łodzi, pontonu, musi tę łajbę zarejestrować, i nie wszędzie może go używać. Cóż więc  - niektórzy wpadli na pomysł, żeby wywozić modelami. No i przez jakiś czas kiwali przepisy jak chcieli. Teraz koniec. Używanie modeli zostało ukrócone, czyli zrównano prawo używania modeli, z używaniem łódek i pontonów. Więc proszę czytać ze zrozumieniem, a nie tylko patrzeć na te czarne robaczki na ekranie, bo to są litery układające się w wyrazy i zdania w J.Polskim.

Po trzecie zanętą jest to, co służy do zwabienia ryby w łowisko. Czy to ziarno, czy to śruta, pellet, czy kulki, czy robaki, czy tez inne cuda, jeśli się je podaje w celu zwabienia ryby, to jest to zanęta. Oczywiście dla was trzeba by wymienić w tym zakazie każdą substancję po kolei, a wy i tak znaleźlibyście coś, co na tej liście nie jest.

Po czwarte tak, panie Januszu, w jednym ze swych postów sam pan powiedział, że z łatwością ominie pan zakaz wywózki wykorzystując do tego celu swego syna, bo nikt mu się bawić modelem nie zabroni, jeśli będzie taka potrzeba. WIĘC ZAKŁADA PAN Z GÓRY, ŻE PRZEPISY MOŻNA ŁAMAĆ.  Jednocześnie w sąsiednim wątku pisze pan, że gdyby pan założył własne stowarzyszenie, to każdy, kto by złamał jeden punkt regulaminu, zostałby wyproszony z łowiska, "nie zarzuciłby wędki". Czyli sugeruje pan, że każdy przepis który jest po pana myśli będzie przestrzegany, ale ten "PAŃSTWOWY", bo z założenia się panu nie podoba, będzie pan omijał dostępnymi metodami.

(2013/03/24 09:56)

kedzio

Ernest doskonale wiesz, że jak ktoś  pisze, że sprzęt do wywózki należy rejestrować to jest w błędzie.
Z tego co wiem to obowiązek rejestru dotyczy jednostek pływających długości powyżej 3 m - myślę , że nieliczni wędkarze stosują do wywózki zanęty dłuższe ? 

Pan Ernest wędkuje 30 lat. Najwyższy czas się czegoś dowiedzieć zamiast pisać bzdury. (2013/03/24 09:58)

JKarp

" Zaś jeśli chodzi o używanie wszelkiego rodzaju pływających sprzętów do połowu ryb (amatorskiego połowu), to każda czynność związana z wędkowaniem, a wykonywana na tym sprzęcie pływającym, czyni zeń ŚRODEK PŁYWAJĄCY UŻYTKOWANY JAKO ŚRODEK DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB.    A żeby był środkiem pływającym używanym  do amatorskiego połowu ryb, trzeba go zarejestrować. Taki łódek ma na boku symbol określający województwo, symbol określający powiat, cyfry porządkowe i literę świadczącą o tym, że służy do połowu amatorskiego."

Zgadza się  - literki układają się w wyrazy, tez w zdania itd ;-)

" Po drugie nie powiedziałem nigdzie, że model zdalnie sterowany trzeba rejestrować.

A to na czerwono to ja wymyśliłem - to każda czynność związana z wędkowaniem, a wykonywana na tym sprzęcie pływającym, czyni zeń ŚRODEK PŁYWAJĄCY UŻYTKOWANY JAKO ŚRODEK DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB... A żeby był środkiem pływającym używanym  do amatorskiego połowu ryb, trzeba go zarejestrować. 
Każda czynność związana z wędkowaniem  czyli i wywózka .
Pontonu do wywózki zanęty i przynęty oraz zestawów ( wędka zostaje na brzegu )nie trzeba rejestrować.
Jak założę stowarzyszenie czy kiedyś będę miał łowisko nie będzie tam zakazów dyskryminujących wędkarzy. 
Ja tylko wskazałem sposób obejścia tych zapisów - jednakże nie nawołuję do jego łamania. Każdy będzie wiedział jak ma postąpić - czy np popłynąć wpław z zestawem, czy użyć np materaca...
Jednak jest sposób żeby każdy ( nie tylko wędkarze ) musiał respektować prawidłowo napisany zakaz -:-) Ale żeby to wymyśleć trzeba mieć poukładane w głowie lub normalnie zapytać.

JK
(2013/03/24 13:58)

kedzio

Każdy kretyn wie, co to jest zanęta. I każdy wie, że robaki też są zanętą. Zaś jeśli chodzi o używanie wszelkiego rodzaju pływających sprzętów do połowu ryb (amatorskiego połowu), to każda czynność związana z wędkowaniem, a wykonywana na tym sprzęcie pływającym, czyni zeń ŚRODEK PŁYWAJĄCY UŻYTKOWANY JAKO ŚRODEK DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB.    A żeby był środkiem pływającym używanym  do amatorskiego połowu ryb, trzeba go zarejestrować. Taki łódek ma na boku symbol określający województwo, symbol określający powiat, cyfry porządkowe i literę świadczącą o tym, że służy do połowu amatorskiego. Jest to litera "A" a jeśli to środek rybacki, to litera "R". Z żadnego innego środka pływającego nie wolno dokonywać czynności związanych z połowem ryb tak zawodowym jak amatorskim. Modele stosuje się po to, by te przepisy obejść. Obojętnie jak by pan panie Januszu się nie miotał i do kogo pisał, zawsze otrzyma pan odpowiedź taką, jaką panu ciągle podsuwam. Tu nie chodzi o to, czy model jest "STATKIEM", tylko o czynności do których służy. Dlatego też w w O.Kat. zabroniono częściowo (tylko częściowo) używania tych modeli do czynności związanych z wędkowaniem. Pośrednio zaś chodzi panu o to, że rakietą będziesz pan musiał rzucać kilkadziesiąt razy z różną skutecznością, by pozbyć się tych wiader zanęty, podczas kiedy takim bzykiem może pan tego dokonać z punktową dokładnością zaledwie kilkoma kursami. To pana męczy, a nie pytanie, czy model to STATEK.

Czytaj pan szanowny panie wszystko, a nie co drugie zdanie. Ciągle bębnie ci człowieku o tym, że MODELE to sposób na olewanie zakazów dotyczących tych wędkarzy, którzy łowią z łódek lub wywożą nimi zestawy czy zanęty. Niby siedzi pan na brzegu, ale tak naprawdę, to robi pan wszystko tak, jak użytkownik łódki. A ten musi taka łódkę zarejestrować, bo tak stanowią przepisy. Pan zaś olewa wszystko i śmiga sobie łódeczką na baterie śmiejąc się z innych, a nawet z tych zwykłych wędkarzy brzegowców, którzy potrafią rzucać tam, gdzie trzeba. I TYLKO O TO CHODZI, A NIE O TO, BYŚ PAN NA PÓŁMETROWYM MODELU PISAŁ NUMER BOCZNY W KTÓRYM LITERA MUSI MIEĆ CO NAJMNIEJ 10 CM WYSOKOŚCI I 1 CM SZEROKOŚCI LINII! NIE O TO CHODZI PANIE JKARP! PAN SZUKA W TEKŚCIE CZEGOŚ NA MNIE, JAKIEGOŚ HAKA, BO CZUJE PAN ŻE SIĘ PAN ZBŁAŹNIŁ. Czytaj pan wszystko. To nie boli. (2013/03/24 14:58)

użytkownik145121

Ile trzeba samozaparcia i bezmyślnego uporu , aby wpajać i udowadniać jakąś swoją wyimaginowaną tezę , aby choć przez chwilę wspinać się ku wirtualnemu szczytowi.Ale jak wiadomo taki wzlot trwa krótką chwilę , a potem spada się prosto na pysk.
Pozdrawiam (2013/03/24 15:19)

JKarp

Uuu... na prawdę się zbłaźniłem. Następny co wie lepiej, następny zarejestrowany pod innym nickiem tylko po to, żeby udowodnić sobie i swoim kolegom tylko co? Brak swojej wiedzy w zakresie zakazu ? Ja tak to odczytuję - chcesz mieć zielone światło to spowoduj prawidłowe napisanie zakazu. Jedno słowo - tylko jedno słowo i nikt nie ma prawa kwestionować aspektu prawnego zakazu bez względu na to czy jest on mądry, czy głupi czy jeszcze jakiś niestworzony... 
Nie chodzi o czy model jest statkiem czy nie statkiem ale chodzi o to, że nasze prawo nie przewiduje tej nazwy. Na wskutek tego zakaz nie jest napisany poprawnie czyli nie skutecznie:-)
Przecież jest to jasne - bynajmniej dla większości normalnie myślących ludzi. Model nie omija zakazu - zakaz można w tej postaci wsadzić w tyłek i żaden strażnik nie udowodni jego skuteczności. 
Literki w wyrazy, wyrazy w zdania i tak powstaje sens wypowiedzi :
to każda czynność związana z wędkowaniem, a wykonywana na tym sprzęcie pływającym, czyni zeń ŚRODEK PŁYWAJĄCY UŻYTKOWANY JAKO ŚRODEK DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB... A żeby był środkiem pływającym używanym  do amatorskiego połowu ryb, trzeba go zarejestrować. 
;-)
Przecież nie ja to napisałem ...
Czynność związana z prowadzeniem pojazdu to np wymiana oleju, płynu do spryskiwacza czy nawet sprawdzenie poziomu oleju - czy do tego trzeba mieć prawo jazdy ?
Czynność związana z wędkowaniem to wywózka nawet pontonem zestawu ( bez wędziska ) - czy należy rejestrować ponton ?
Proszę sobie odpowiedzieć a jeśli nie potrafisz to zapytaj swoich kolegów ;-)
JK

(2013/03/24 15:23)

Kamillo583

Witam,Petycja jest źle zatytułowana , tytuł sugeruje że jest za zakazem! Poprawnie powinna nazywać się "Petycja w sprawie zdjęcia zakazu wywózki". 
Ponieważ takie ryby jak karp powinny być jak najczęściej łowione - to ich jedyna pozytywna rola:) A zakaz jest bardzo krzywdzący podpisuję się pod petycją.
Niedługo zaczną zakazywać używania zanęt i kulek proteinowych, bo są skuteczne.
A tak sobie myślę czy da się obejść ten zakaz wynosząc przynętę np małym zdalnym śmigłowcem?

(2013/03/25 19:51)

użytkownik145121

Pewnie tak pod warunkiem , że  go zarejestrujesz w Polskich Liniach Lotniczych  (2013/03/25 20:10)

Kamillo583

co do rejestracji zdalnych łódeczek do wywózki to nie wiem czy należy je  rejestrować...ale zakaz połowu ze środków pływających nie dotyczy zdalnych modeli.

w komentarzu do wykazu wód Okręgu Poznań jest napisane:
"Zakaz używania sprzętu pływającego do celów wędkarskich nie dotyczy zdalnie sterowanych łodzi..." (2013/03/25 20:26)

kedzio

Kamilo tu chodzi o O.Katowice. 

PZW, tak ZG jak ZO, tak samo każde koło PZW, ma prawo na swoich wodach ( przez siebie dzierżawionych) zaostrzyć każdy przepis. Nie mogą złagodzić przepisów prawa, regulaminów, ustaw, uchwał itd, ale mogą z różnych względów zaostrzyć każdy przepis. Między innymi chodzi o okresy i wymiar ochronne, limity ilościowe i wagowe. Mogą też zaostrzyć każdy inny przepis, jeśli tylko są ku temu logiczne przesłanki. Tak właśnie w O.Katowice zaostrzono sprawy związane z wywózką. Ci panowie od petycji nie zwojują kompletnie nic, ponieważ zakaz wywózki został wprowadzony Uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów tego Okręgu. Tak więc nikt się nikomu nie będzie tłumaczył z wprowadzenia takiego zakazu. Jedyną drogą na odwołanie tego przepisu jest przegłosowanie jego zniesienia na zjeździe delegatów. Nie ma to nic wspólnego z jakimiś tam ustawami i definicjami środków pływających, wbrew temu, co twierdzą panowie od petycji. Oczywiście petycje można słać, jest demokracja, ale jest to bezcelowe i nie przyniesie żadnego skutku. Tak jak w O.Katowice wprowadzono łączny,roczny limit ilościowy kilku gatunków. Też się to wielu wędkarzom nie podobało. Tez protestowali. Nie zwojowali nic. Ktoś na walnym postawił taki wniosek, delegaci go zatwierdzili, został wprowadzony w życie. Nie ma on nic wspólnego z jakimiś ustawami itp. ZO.PZW.Katowice z łatwością uzasadni wprowadzenie zakazu wywózki. Maja pewnie dobrze przygotowaną dokumentację na poparcie tego zakazu, a że wprowadzono go niejako wewnętrznie, mocą uchwały, nikt z tym nic nie zrobi. Tak więc panowie od petycji zacznijcie wysyłać pisma do kół, do delegatów, przekonajcie naszych działaczy, by na walnym za rok postawili wniosek o zniesienie zakazu wywózki i by go przegłosowali. A do czasu jego zniesienia możecie sobie warczeć i odkurzać w domu swoje modele sterowane radyjkiem. 

Powodzenia życzę :)))

(2013/03/25 21:56)

gruby0113

Ciekawe po co te zakazy jak i tak będziemy wywozić tylko że trzeba będzie wykupić "licencję" w tym przypadku pozwolą na modele, więc kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Ot po co zakazy. (2013/03/25 22:29)

kedzio

Ciekawe po co te zakazy jak i tak będziemy wywozić tylko że trzeba będzie wykupić "licencję" w tym przypadku pozwolą na modele, więc kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Ot po co zakazy.

Nie do końca rozumiem, o co koledze chodzi. (2013/03/25 22:42)

kedzio

Aha! Licencje na łowiska specjalne - tak? No nie mam nic przeciwko temu, by kolega wywoził na komercji, tam, gdzie właściciel na to pozwala. Tutaj raczej gadaliśmy do tej pory o łowiskach ogólnodostępnych, pozostających pod wpływami PZW. Wszak przepisy PZW nie dotyczą łowisk z PZW nie związanych.  :) Tak jak już zresztą pisałem gdzieś wyżej, do PZW się wstępuje dobrowolnie, godząc się na przestrzeganie przepisów PZW. (2013/03/25 22:45)

JKarp

O kasę ;-)
A Rybnik - jest łowiskiem PZW a za łódeczkę wystarczy zapłacić i jest luzik ;-)http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/9050/zbiornik__rybnik
JK (2013/03/25 22:46)

kedzio

E tam. Raczej na biednych nie trafiło :) (2013/03/25 22:56)

JKarp

No ale co - tworzymy precedensy czy jak ?JK (2013/03/25 22:59)

kedzio

To nie precedensy. Do jutra. (2013/03/25 23:07)

JKarp

A no jak nie precedensy to ja wymiękam- wyjątek ?
No własnie to jest kasa. Dla kasy tworzymy precedensy.http://www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/337657,precedens.html" Przy stosowaniu prawa precedens wiąże się głównie z wydaniem przez sąd wyroku, którego podstawą jest przyjęcie unikatowej, niespotykanej wcześniej interpretacji prawa. "Czyli 200 zł jak na Rybniku i na każdej wodzie można wozić łódką. Zakaz jest ale jak zapłacisz to możesz wozić:-)
JK (2013/03/25 23:29)