Zakaz wjazdu na łowisko But. Koło 28 Komprachcice

/ 19 odpowiedzi
Witam koledzy wędkarze problem dotyczy zrobienia przez koło28 w Komprachcicach zakazu wjazdu na łowisko but.Parking który służył braci wędkarskiej przez długie lata  jest teraz miejscem spotkań kilku koleszków z zarządu koła.Proszę o wasze opinie na ten temat pozdrawiam Arek.
Jacoslaw


Jeśli to ich prywatny teren to mają prawo. Jeśli to woda ogólnodostępna to zmienia postać rzeczy. (2013/03/16 09:59)

Grzesiek75


Spotkałem się kiedyś też z takim problemem, jeżeli to woda PZW, musisz interweniowac w okręgu koła, u mnie pomogło. (2013/03/16 10:21)

arekpas


cześć woda o której piszę to łowisko PZW a Panowie z zarządu traktują ją jak prywatne łowisko i wkopali 3 ohydne kręgi studzienne łącząc je ze sobą łańcuchem ze znakiem zakazu wjazdu normalna katastrofa brak poczucia estetyki i niekompetencja zarządu tego koła. (2013/03/16 17:15)

arekpas


Moja wizyta w okręgu skończyła się tym że Pan, który zajmuje się ochroną wód stwierdził iż koło28 w Komprachcicach ma prawo z parkingu zrobić strefę ciszy  i że naruszenie tej strefy skutkować będzie wizytą policji ,po czym wykonawszy telefon do prezesa koła 28 stwierdził że wjazd jest możliwy za pozwoleniem Pana prezesa normalna paranoja. (2013/03/16 17:31)

halski021


Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym swojego koła byłeś? Bo takie sprawy zatwierdza walne zebranie,a i ,, koleszków'' mogliście zmienić, jak wam ich rządy nie odpowiadają.No , ale pewnie niezadowolonym , nie chciało się iść na zebranie. a obecni na zebraniu zaklepali likwidację parkingu.Głównym powodem zamknięcia parkingu byli pewnie samochodziarze,którzy sprzątali swoje samochody na tym parkingu i zostawiali tam cały syf   - skąd my to znamy???!!!!! (2013/03/18 23:26)

Jacoslaw


To jak to w końcu jest? Postawiono znak zakazu na drodze prowadzącej do łowiska czy zlikwidowano parking? (2013/03/19 14:07)

arekpas


koło 28 w Komprachcicach nie jest moim kołem ale przecież jako członkowie PZW możemy łowić na wszystkich akwenach tego związku,a to czy ktoś był na zebraniu czy nie chyba nie jest tak istotne . Ważne jest to czy ktoś mądry z okręgu zatwierdza idiotyczne pomysły zarządu kuł wędkarskich , bo likwidacja parkingu ,który służy wędkarzom przez długie lata to przecież idiotyczny pomysł,gdyby wszystkie koła zlikwidowały parkingi i zablokowały dojazdy do wody to pewnie problem z przyjezdnymi mieli by z głowy a PZW połowę mniej członków. Dla tego uważam że ktoś powinien się ty zająć. (2013/03/19 17:45)

arekpas


zamknięcie drogi dojazdowej do łowiska na którym znajduje się parking łączy się równocześnie z jego likwidacją tak czy nie... (2013/03/19 17:53)

arekpas


Kolego wędkarzu też będziesz niezadowolony jak pojedziesz gdzieś na rybki i auto musiał będziesz zostawić na drodze lub na polu u rolnika bo koło wędkarskie zamknie dojazd do parkingu. (2013/03/19 18:18)

halski021


arekpas - szkoda,że od razu nie napisałeś ,że jesteś z innego koła,nie było by mojego wpisu ,bo teraz sprawa wygląda trochę inaczej.A swoja drogą mógłby ktoś z tego koła napisać ,dlaczego podjęli taka decyzję.Jeżeli Ciebie Kolego uraziłem , to przepraszam,nie miałem takiego zamiaru. (2013/03/19 19:30)

arekpas


Panie Januszu ja tylko staram się o to by wszyscy wędkarze mieli swobodny dostęp do łowisk, żeby o tym czy ktoś może wjechać na łowisko  nie decydował  Pan prezes koła bo to jest gruba przesada . Nie czuję się przez Pana urażony pozdrawiam Arek. (2013/03/19 23:59)

Waldun


Nowy, utwardzony i oznakowany parking znajduję się z tuż obok, a poprzedni służył Panu Arkowi i jego kolegom jako prywatne pole do uprawiania turystyki karawaningowej (stąd ten zgrzyt).  (2013/03/24 14:45)

halski021


Waldun - dzięki za informację.Czekałem na wyjaśnienie decyzji od kogoś z kola nr28 , ale dobrze,że sprawę wyjaśnił ktoś inny.Rozumiem,ze jesteś bywalcem na tej wodzie?Połamania kija na tym łowisku w tym sezonie:) (2013/03/25 09:04)

Artur z Ketrzyna


Witam koledzy wędkarze problem dotyczy zrobienia przez koło28 w Komprachcicach zakazu wjazdu na łowisko but.Parking który służył braci wędkarskiej przez długie lata  jest teraz miejscem spotkań kilku koleszków z zarządu koła.Proszę o wasze opinie na ten temat pozdrawiam Arek.

Możesz coś więcej powiedzieć o tym zakazie...
To znaczy jaki znak jest tam postawiony i czy jest pod nim jakiś zapis.
Do kogo należy parking? Można to sprawdzić w starostwie.
Druga sprawa, żaden znak nie może być postawiony samowolnie. musi być zarejestrowany w wydziale ruchu drogowego. Wymagana jest na niego zgoda.

Jak też jeśli parking należy do koło lub PZW. To od uchwał można się odwołać wyżej (jeśli uchwaliło go koło to odwołanie składacie do okrętu, przez delegata koła. Lub samodzielnie, z drugim pismem do wiadomości władz koła.

Strefa ciszy dotyczy łowiska. To znaczy że nie wolno tam pływać jednostkami z silnikami spalinowymi. Co zaś do parkingu, to tam obowiązuje prawo ruchu drogowego. I jeśli pojazd ma aktualne badania techniczne, jest dopuszczony do ruch. To znaczy że nie wytwarza nadmiernego hałasu, mieści się w normie.

Nawet jak koło nie jest twoim macierzystym kołem. To jesteś członkiem PZW i po opłaceniu stosownych składek masz prawo korzystać z dóbr należących do PZW, pod warunkiem że nie wymaga to uiszczenia dodatkowych składek.
Uniemożliwianie dostępu do łowiska na które nabyłeś prawo do wedkowania, jest niezgodne z prawem. Jak też nie zgodne z ustawą o stowarzyszeniach jest to by inni członkowie mieli większe prawa od drugich.

Jak by co to pisz na priw, a postaram się pomóc. (2013/03/25 12:32)

johnkelly



[...] Druga sprawa, żaden znak nie może być postawiony samowolnie. musi być zarejestrowany w wydziale ruchu drogowego. Wymagana jest na niego zgoda.


Znaki z tablicą rejestracyjną :>? Wydział ruchu drogowego - czego? Policji?

Musi być wykonany projekt organizacji ruchu i ten musi być zatwierdzony przez zarządzającego ruchem na danej drodze... Drodze, nie terenie prywatnym. W przeciwnym wypadku właściciel terenu musi uzyskać zgodę na wykonanie zjazdu z drogi publicznej. Chyba, że...

[...] Co zaś do parkingu, to tam obowiązuje prawo ruchu drogowego. [...]
...na wjeździe stoi znak "strefa ruchu" a właściciel parkingu w regulaminie wskaże, iż obowiązują na nim zasady ruchu drogowego. (2013/03/25 12:45)

ocokaman


Witam wszystkich.Akurat jestem po rozmowie z zarządem koła o którym mowa. Fakt że było kilka żali na pana Arka o wspomnianym przerabianiu parkingu na pole campingowe.Jednak decyzja o zamknięciu parkingu nie miała z tym nic wspólnego.Umiejscowienie parkingu  w krzakach z dala od drogi zachęcało ludzi do podjeżdżania tam i wywalania prywatnych śmieci,w sposób perfidny dochodziło nawet do podjeżdżania przyczepkami pełnymi śmieci.Zrobiło się to w tym miejscu do tego stopnia uciążliwe że na czynie połowę czasu członkowie spędzali na sprzątaniu właśnie krzaków w okół tego parkingu (a stawów jest do posprzątania kilka). Parking nie został zlikwidowany tylko przeniesiony bliżej drogi,tak aby było widoczne co się tam dzieje.Do tego obecny parking również częściowo graniczy ze stawem "BUT"więc nie wiem po co te żale.Nie dbasz źle,dbasz też źle.Zawsze ktoś będzie narzekał.Decyzja zapewne nie jest nieodwołalna,może pan Arkadiusz przyjedzie na walne Koła Komprachcice zadeklaruje że jego i jego znajomych przyczepy będą stały tak aby nie przeszkadzały innym i obieca że w związku z otwarciem terenu na jego prośbę on trzy razy w roku posprząta i wywiezie na swój koszt te kilka przyczepek śmieci z krzaków w okół parkingu. (2013/03/26 14:35)

Madry Czlowiek


kÓł wędkarskich to po pierwsze kolego. Po drugie nikt nie zlikwidował parkingu - został on przeniesiony kawałek dalej. Nie trzeba stawać w polu, ani przy drodze tylko na dobrze przygotowanym miejscu parkingowym. Oczywiście jeśli ktoś jest leniwy, chce rozstawić camping pod samym brzegiem, albo łowić z bagażnika to teraz nie ma na to możliwości. Strefa która została wyłączona z ruchu pojazdów jest w pełni dostępna dla wędkarzy i nie tylko.
Jeżeli miałby Pan choć trochę rozumu, to zobaczyłby Pan plusy z takiego rozwiązania. Z opisywanych przez Pana problemów ewidentnie wynika, że należy Pan do osób które mają interes w tym aby "gracić" brzeg.
Ja osobiście uważam, że wprowadzone rozwiązanie jest świetnie. 
Jak jest Pan takim obrońcą praw braci wędkarskiej to czemu nie zainteresuję się Pan problemem zaśmiecania terenów do wędkowania, niszczenia mienia ogólnodostępnego, czy innych problemów które na prawdę wymagają jakiejkolwiek interwencji. (2013/03/26 21:42)

arekpas


Po ostatnich postach nie trudno wywnioskować że nie śmieci przeszkadzają wam drodzy koledzy koła 28 tylko to że wędkarz przyjedzie na łowisko kempingiem i to was boli trochę wstyd że dorośli ludzie potrafią być tak zawistni .A co do problemu śmieci to zawsze mam ze sobą 120l worek na śmieci, który po łowieniu zabieram ze sobą i toaletę w kempingu, nikomu nie przeszkadzał nigdy mój kemping zawsze stoi przy stanowisku nie tarasuje przejazdu .Problem tkwi w was koledzy koła 28 i w waszej zawiści a nie w zaśmiecaniu przecież przeniesieni parkinu bliżej głównej drogi spowoduje że śmieci będzie raz tyle.Idąc waszym tokiem rozumowania pozamykajmy dostęp do wszystkich łowisk będzie mniej śmieci.Wstyd koledzy wstyd to jest zwykłe pajacowanie a nie racjonalne gospodarowanie łowiskiem.Pozdrawiam Arek. (2013/04/06 07:17)

arekpas


Co do drugiego postu to brakiem rozumu popisał się ktoś kto stawia 3 ohydne kręgi studzienne łącząc je łańcuchem tylko po to by kolega wędkarz nie mógł wjechać kempingiem na łowisko a ty kolego pewnie masz w tym swój udział ,co razi cię to że ktoś spędza wygodnie czas nad wodą z rodziną to nie moja wina że ty nie potrzebujesz miejsca parkingowego bo rowerem przyjeżdżasz na łowisko .Zabierz się do pracy to kupisz sobie kemping i zlikwidujecie wtedy ten głupi zakaz wjazdu . (2013/04/06 07:43)