Zaloguj się do konta

Zakaz wjazdu na Odrze

utworzono: 2011/04/17 17:31
sebciu

WCZORAJ DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE OBOWIĄZUJE ZAKAZ WJAZDU SAMOCHODEM POD SAME STANOWISKA NA RZECE ODRA A ŚCIŚLEJ CHODZI MI O URAZ ORAZ MOST OSOBOWICKI WE WROŁAWIU PONIEWAŻ NAJCZĘSCIEJ TAM ŁOWIE . CZY JEST TO PRAWDA ,I JAK W ZWIĄZKU Z TYM POSTĘPOWAĆ ?
[2011-04-17 17:31]

Jędrula

No ale Kolego nie bardzo wiem o co Ci chodzi ? Jeżeli są znaki zakazu to o co pytasz ? :) [2011-04-17 17:38]

Majster 81

Gdzieś już ten temat czytałem , lecz nie wiem na którym forum .Rok temu też postawili znaki na Odrze tj. w miejscowości Rogi na kanale . Wiem tyle , ktoś miał fajny wycinek z ustawy zacytuję : pisało , że jeżeli przejazd przez wał jest miejscem utwardzonym -do tego nikt nie powinien mieć zastrzeżeń , lecz jeśli stoją znaki tak jak tam zakaz ruchu -to już niestety złamanie przepisów. ps po 2 tygodniach znikły nie wiem dlaczego , lecz słuchy chodziły , że postawili je nielegalnie .
[2011-04-17 17:47]

sebciu

CHODZI MI O URAZ JEŻDŻĘ TAM JUŻ OD KILKU ŁADNYCH LAT I DZIWI MNIE POSTAWIENIE JAKIEGOŚ DZIWNEGO ZAKAZU . JEŚLI ZNASZ TO ŁOWISKO TO WIESZ ŻE OD RZEKI DO WAŁÓW JEST SZMAT DROGI PRZECIEŻ TO JEST NIE POWAŻNE TEN DZIWNY ZAKAZ  JA DO ŁOWISKA MAM 80 KM
[2011-04-17 17:47]

Majster 81

Takie cuda dzieją się jak niektóre okręgi nie dojdą do porozumienia Śląskie -Opolskie . Przez szmat czasu jak okręg opolski dzierżawił wodę było wszystko ok , lecz jak nie doszli do porozumienia i przeszła ta woda pod okręg katowicki -cuda , znaki , itd itp
[2011-04-17 17:51]

Jędrula

CHODZI MI O URAZ JEŻDŻĘ TAM JUŻ OD KILKU ŁADNYCH LAT I DZIWI MNIE POSTAWIENIE JAKIEGOŚ DZIWNEGO ZAKAZU . JEŚLI ZNASZ TO ŁOWISKO TO WIESZ ŻE OD RZEKI DO WAŁÓW JEST SZMAT DROGI PRZECIEŻ TO JEST NIE POWAŻNE TEN DZIWNY ZAKAZ  JA DO ŁOWISKA MAM 80 KM

Nie znam kolego tego łowiska ale znak zakazu to zakaz i kropka . Tak nawiasem mówiąc masz kolego wielkiego pecha , 80 km do łowiska , COOOO ? Współczuję .

A napisz ile musiałbyś naginać piechota stawiając samochód przed zakazem ?

[2011-04-17 17:55]

sebciu

DO NAJBLIŻEJ AKTYWNEGO STANOWISKA JEST OK 1000 M A PRZEWAŻNIE JADĘ NA OK 2 DNI BO KRÓCEJ MI SIĘ NIE OPŁACI . A ZOSTAWIĆ SAMOCHÓD BEZ OPIEKI I NA TAK DŁUGO TO WIESZ JAKIE MOGĄ BYĆ KONSEKWENCJE TEGO
[2011-04-17 18:04]

Jędrula

Uuuuuuu , faktycznie masz problem , 1-2 km to kawał drogi . Będziesz musiał poszukać coś bliżej bo  szkoda kasy na mandaty . [2011-04-17 18:07]

sebciu

to fakt zastanawiam sie nad zmianą łowiska a może z czasem ten zakaz zniknie ale dzięki za współczucie ty chyba jesteś w lepszej sytuacji niż ja . a może ktoś z kolegów podpowie mi gdzie wyskoczyć na ryby oczywiście tylko Odra wchodzi w rachubę ,może jest jakieś miejsce koło Wrocławia gdzie warto zajrzeć
[2011-04-17 18:17]

Jędrula

Ja faktycznie mam do Odry i wielkich żwirowni rzut beretem :) , na maxa 10-15 km :)

Na forum czasem śmiga Kolega @Bromar , to kumaty gość i mieszka we Wrocku , pewnie Ci pomoże .

[2011-04-17 18:43]

Bromar

Ja faktycznie mam do Odry i wielkich żwirowni rzut beretem :) , na maxa 10-15 km :)

Na forum czasem śmiga Kolega @Bromar , to kumaty gość i mieszka we Wrocku , pewnie Ci pomoże .

Cześć Wszystkim, widzę, że mój dobry kolega Jędruś wywołał mnie do tablicy, więc stawiam się prawie na baczność :)))

Kolego Sebastianie, nie wiem jak wygląda sytuacja w Urazie, gdyż ostatni raz byłem tam jakieś 25 lat temu, co do Wrocławia i wspomnianych przez Ciebie okolic mostu Osobowickiego to trochę mam rozeznania gdyż tam często bywam. Napisz  dokładnie o jakie miejsca Ci chodzi a postaram Ci się w miarę moich możliwości pomóc.
[2011-04-17 19:29]

sebciu

przepraszam że tak pużno pisze a wiec ja często łowie na Osobowickim i lubię łowić tam ale też dowiedziałem  się że wprowadzili zakaz ruchu pojazdów przy odrze tzn.dojazd do samego łowiska ,a tak poza tym pare razy byłem na Milenijnym i to wszystko nie znam tak tak Wrocławia gdyż pochodzę ze Zdun koło Krotoszyna . A chciał bym poznać jeszcze trochę łowisk we Wrocku .A wrażenia z połowów we Wrocku są niezapomniane
[2011-04-17 21:51]

dawid525

Witam.JĘDRULA jezeli chodzi o uraz  to masz racje pod zadnym pozorem nawet nie wjezdzaj  pod same stanowisko bo dostaniesz 100zl mandatu to wiem na 100% bo jest znak i nie jedna osoba z ktora rozmawialem dotała.Nie wiem czy byłes na Rakowie(obok Urazu)tam  caly czas cos robia z walem ale Znaku nie ma kazdy wjezdza jak chce  ale slyszalem (nie widzialem)ze pare osob zapłacilo za to.Mozna sie kłucic bo znaku nie ma a po wale nie jezdzisz tylko przejezdzasz.Na Urazie nie wjezdzam na wał a w Rakowie czy Kotowicach  caly czas  wjezdzam autem pod sama Odre;-)
[2011-04-17 22:32]

dawid525

a dokładniej w Urazie jak jedziesz z Wro to na koncu wiochy skrecasz w lewo sa 2 domy kawalem asfaltu  i wał to tam nawet sie nie pchaj tylko auto zostaw  na tym niby parkingu.Odra Brzegg Dolny,Wały Uraz,Raków,Kotowice jezdze od 5 lat w te strony
[2011-04-17 22:38]

sebciu

ja na wałach byłem pierwszy raz 3 tygodnie temu było fajnie ale też trzeba z całym majdanem naginać ok kilometra tj byliśmy na takiej wyspie pociągłem kilka jazi po40 cm na federka a wracając do Urazu to bulwersuje mnie ten zakaz co roku jeżdże tam z całą swoją rodzinką a teraz co kicha ! niewiem czy te śmieszne zakazy są do końca legalne trzeba by poszperać tu i ówdzie . a tak w ogóle to dzięki kolego za informację jeśli będziesz wiedział coś nowego to pisz do mnie a może się spotkamy kiedyś nad wodą ja jestem z pod Krotoszyna  
[2011-04-18 15:32]

szczupi

Też jeżdżę w te rejony od dawna i myślę że jest to związane z umacnianiem wałów przeciwpowodziowych
Miejmy nadzieje że po zakończeniu prac tam gdzie były przejazdy przez wał będzie nadal można przejeżdżać i nikt nie będzie wędkarzom utrudniał dojazdu do wody
[2011-04-18 16:59]

sebciu

oby to była prawda że wraz z zakończeniem prac będzie nadal można jeżdzić w wybrane przez siebie miejsca

[2011-04-18 21:01]

erykom

witam.uraz to moja okolica i w urazie robia teraz nowe waly dlatego sa znaki zakazu i w sobote bylem nad odra i widze ze maja tam jeszcze mnostwo roboty i watpie zeby do wakacji uporali sie z pracami przy wale.mozesz kolego lowic na wysokosci urazu tylko musialbys zajechac na druga strone odry i tam normalnie mozna wjezdzac autem i jest mnostwo fajnych miejsc i co najwazniejsze sa to ciche i urocze miejsca.jesli masz jakies pytania to pisz do mnie na priv [2011-04-18 21:12]

szczupi

co do drugiej strony odry to zgadza się są fajne miejscówki ale nie wiem jak teraz z dojazdem znam jedną drogę i jak popada to ciężko tam przejechać osobowym no i droga prowadzi przez las a jak wiadomo do lasu jest zakaz wjazdu ale proszę się tym nie sugerować bo dawno tam nie byłem samochodem może ktoś zna lepszy dojazd chętnie poczytam wypowiedzi
[2011-04-19 11:17]

siemeklub

witam
pisząc o miejscowości Uraz mamy też  na myśli miejscowość Raków ?
Czy w Rakowie też są takie problemy z przejazdem przez wał?

[2011-04-19 16:12]

tom20

Byłem dzisiaj w Rakowie i tam nie ma problemu z przejazdem przez wał
[2011-04-27 18:13]

sliwka15

Witam kolegę ja właśnie na majówkę wybieram się na Prężyce zobaczymy co oni tam odwalili..
To się kur.. w głowie nie mieści robią wszystko żeby nas zniechęcić od dobrych łowisk ......
[2011-04-27 18:22]