Zaloguj się do konta

Zakaz stosowania markerów -2013 Kraków

utworzono: 2012/12/05 15:51

Witam , co koledzy po kiju  sądzą o zakazie stosowania markerów  jak i innych zmianach  w pozwoleniu na 2013 w okręgu  Kraków. [2012-12-05 15:51]

Woa-VooDoo

Właśnie , czytałem o tym tylko nie wiedziałem , który okręg wprowadza takie "ciekawostki" ?
A co to jest marker ? :)Czy gałązka z drzewa wbita do gruntu jest markerem ? [2012-12-05 16:20]

JKarp

CześćCzytałem te nowe pomysły :-((((
Jeszcze trochę to będziemy musieli używać wędek teleskopowych z dopuszczonym CW 50 g :-))) żeby za daleko nie rzucić. No tak - co to jest marker? http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/29/cms/szablony/8627/pliki/uchwala_nr_142_z_dnia_06112012r.pdf Tu dla tych co chcieliby sobie poczytać co też te zarządy uchwalają. To rozwala: " Zrezygnować z zamykania zbiorników po zarybieniu odrzucono jednogłośnie"!!!!!JK [2012-12-05 16:38]

spokojny

To są czyste jaja Januszu, mięsiarstwo, mięsiarstwo 
W czym przeszkadza marker, bo nie bardzo rozumiem logikę myślenia (albo bardziej bezmyślności) działaczy ZO Katowice? 
No i ta perełka w postaci zniesienia zakazu połowu po zarybieniu.
Ubawili mnie do łez, ale jak to mówią "co kraj, to obyczaj", co na to wędkarze z tak rozległego Okręgu?
I co zrobią z takim Zarządem? Ja nie zapłacił bym nawet złamanego grosza za pozwolenie, ale ten ostatni punkt będzie wielu na rękę, więc bojkotu z pewnością nie będzie. :(
Pozdrawiam [2012-12-05 17:22]

maras74

Bez kometarza! Oby wiecej takich pomysłów to się to szybciej roz......li!Pzdr. Maras [2012-12-05 17:32]

MASTINO

Koledzy, a nie macie dziwnego wrażenia, że takie kwiatuszki w przepisach Okręgów wędkarskich są wstawiane na wnioski Waszych/naszych kolegów z kół wędkarskich? A w kołach decyduje i je wymyśla nikt inny, jak Wasi/nasi koledzy wędkarze. Spotka się kilku-kilkunastu "PANÓW" z koła jednego czy drugiego i łuuuup takiego klamota w uchwałę. Potem to leci do okręgu i "dzięki" kilku pomysłowym Dobromirom setki wędkarzy ma kłopocik. I dlatego trzeba iść na najbliższe zebranko w swoich kołach, postawić wniosek o kopala w dupala takim pomysłowym figurantom, samym zakasać rękawki, wybrać tych, którzy słuchają głosu ludzi i unormalnić to co oni spitolili z nudów.  I zakazy i nakazy powinny być ustalane większością głosów członków kół i z odrobiną wiedzy i logiki.  Tak? [2012-12-05 17:37]

ryukon1975

To są czyste jaja Januszu, mięsiarstwo, mięsiarstwo 
W czym przeszkadza marker, bo nie bardzo rozumiem logikę myślenia (albo bardziej bezmyślności) działaczy ZO Katowice? 
No i ta perełka w postaci zniesienia zakazu połowu po zarybieniu.
Ubawili mnie do łez, ale jak to mówią "co kraj, to obyczaj", co na to wędkarze z tak rozległego Okręgu?
I co zrobią z takim Zarządem? Ja nie zapłacił bym nawet złamanego grosza za pozwolenie, ale ten ostatni punkt będzie wielu na rękę, więc bojkotu z pewnością nie będzie. :(
Pozdrawiam






I to właśnie w nich góra widzi swoich ludzi i pewną kontynuacje władzy.Nie wyrwą mi stołka spod ....  .:)


[2012-12-05 17:38]

spokojny

Krzysiek
I tu się zgadzam z Twoją logiką, stołek ważna rzecz :) [2012-12-05 17:49]

JKarp

" Zrezygnować z zamykania zbiorników po zarybieniu odrzucono jednogłośnie"
CześćCzekajcie no ;-)Jakoś chyba źle to odczytałem a Wy za mną.Jeśli ktoś napisał żeby " zrezygnować z zamykania zbiorników po zarybieniu - odrzucono jednogłośnie" to znaczy, że zbiorniki po zarybieniu będą zamknięte :-))Gdyby było "zamykać po zarybieniuodrzucono jednogłośnie" to znaczyłoby, że można łowić :-)Nie jest tak źle he he.JK [2012-12-05 18:04]

ryukon1975

Mącisz przeciwko władzy Januszu.:)
I jeszcze mnie wciągnąłeś do spisku.:))
[2012-12-05 18:14]

spokojny

:))) [2012-12-05 18:47]

JKarp

Mącisz przeciwko władzy Januszu.:)
I jeszcze mnie wciągnąłeś do spisku.:))

CześćOd razu mącę - ja spiskuję, ryję, sam chcę być władzą ..Ale miło, że mam takie poważanie - nikt nawet nie zaoponował ;-) , że źle odczytuję zapis.JK [2012-12-05 18:58]

ryukon1975

To normalne Janusz czytam jeden,drugi,trzeci post wszyscy bluzgają na zły przepis to i ja nabluzgałem nawet nie cofając się do pierwszego i go nie czytając dokładnie.
W psychologi jest na to na pewno jakieś określenie.
"Bieg za stadem" albo coś takiego.:)
[2012-12-05 19:09]

a moim zdaniem to z jednej strony to jest dobre,ilekroć  chodzę ze spiningiem to siedzi pseudo karpiarz i łowi na trzy wędki oczywiście karzda w inną stronę i twierdzi że na tej trzeciej to marker uczepiony a za chwilę tam gdzie marker to branie ma,albo postawią markery że niby miejsce nęcenia a w nocy jak nikt nie widzi to zanęca i siatki sprawdza w tym miejscu.
[2012-12-05 19:14]

JKarp

a moim zdaniem to z jednej strony to jest dobre,ilekroć  chodzę ze spiningiem to siedzi pseudo karpiarz i łowi na trzy wędki oczywiście karzda w inną stronę i twierdzi że na tej trzeciej to marker uczepiony a za chwilę tam gdzie marker to branie ma,albo postawią markery że niby miejsce nęcenia a w nocy jak nikt nie widzi to zanęca i siatki sprawdza w tym miejscu.

CześćNa osiem wędek łowi a nie na trzy ;-)Gdzieś Ty widział trzy wędki ? Napisz na jakim jeziorze ? Czy Ty myślisz, że ja zaryzykuję sprzęt dla trzeciej wędki ? A wstyd potem ...A już na 1000% wypływa nocą sprawdzić sieci ;-)Nie rzucaj oszczerstw skoro nie zadzwoniłeś na Policję.JK
[2012-12-05 19:32]

gmalin77

Jeżeli widziałeś takie rzeczy to zgłosiłeś to gdzieś ?Czy tylko uczepiłeś się karpiarzy. [2012-12-05 19:35]

maras74

Cześć,Janusz, Grzesiek! Po co reagujecie na ewidętną prowokację?Pzdr. Maras [2012-12-05 19:43]

jaką prowokację,pewnie że dzwoniłem i była reakcja...po tygodniu straż rybacka przyjechała i ie piszę o karpiarzach tylko ich zamiennikach pseudo karpiarzach
[2012-12-05 19:54]

utworzyłem ten wątek po pierwsze  , moim zdaniem o martwym przepisie bo mając na trzeciej wędce marker  z ciężarkiem  mogę śmiało powiedzieć żę sonduje głębokość łowiska . Może chodzi im o nie stawianie butelek pet  na sznurku które często gęsto zostają później w łowisku.Po nad to  miałem raz okazję  wykłócać się  z psełdo strażnikiem  ssr  że marker to nie żywcówka  i że nęcenie  rakietą zanętową nie jest połowem na trzecią wędkę gdyż nie ma haka ( rzecz  działa się na Przylasku)  [2012-12-05 19:58]

maras74

Cześć Jarek,Zgodzę się z Tobą, że nieświadomość niektórych strażników jest poprostu żenująca, do tego nastercza wędkarzowi problem związany z mandatem a łowi zgodnie z przepisami. Pewnie łatwiej było wprowadzić durny przepis, który daje pole do popisu nadgorliwym strażnikom no i kasa będzie większa z mandatów, niż pomyśleć i wedukować pracowników.Pzdr. Maras [2012-12-05 20:11]

bardziej logiczny był by przepis o obowiązku usuwania oznaczeń łowiska po zakończonym połowie bo nadal nie rozumiem co przeszkadza im marker ( duży spławik  z ciężarkiem  ulokowany na  żyłce biegnącej  do kija  czyt. wędziska [2012-12-05 20:36]

greyhunter

Witam.

Po przeczytaniu, zmiany odnośnie "bojek-znaczników" od razu można zacząć spekulacje...a powinno się dociekać sprecyzowania tego punktu... Nie wiem, jak koledzy to rozpatrują bo dla mnie bojka czy znacznik nie oznacza tego samego co marker ze spławika z ciężarkiem na wędce (który to automatycznie przy zakończeniu łowienia jest zwijany)...Mam nadzieję że chodzi o bojki-znaczniki : w stosunku do stałych tyczek czy gałęzi, niejednokrotnie podświetlanych w nocy, czy też gumowych balonów cumowanych w dnie na stałe przez pare miesięcy...Co w przypadku zbiorników Przylaska Rusieckiego miało miejsce.

Faktem jest, że jeżeli chodzi o "strażników" to znajdzie się kilku nadgorliwych czy też interpretujących przepisy na swój sposób... 

[2012-12-07 14:34]

Okonek 49

Stawianie bojek na wodach nie może być zakazane przez rybackiego użytkownika obwodu rybackiego.Wydaje mi się ,że coś się komuś pomyliło z kompetencjami. Ciekawe co na to Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej.
[2012-12-07 15:19]

teraz opublikowali czyli musztarda po obiedzie a liczne grono  psełdo strażników  będzie miała żer i nie wiem czy mam ochotę się wykłucać z nim bo w końcu jadę na ryby by się zresetować  [2012-12-07 19:39]

JKarp

Cześć" Zakaz stosowania bojek-znaczników "Czy ktoś mówi wyraźnie o markerze?Bo marker to jest to: http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1316518015.jpg http://takaryba.com/strona_produktu.php/info/p12837_Adder-Carp-Marker-AN2.html http://www.okonek.com.pl/tandem-baits-marker-pi-1832.html?osCsid=ca1311431f0d279a25f046a872f8edfd Producenci celowo nazywają pewne gadżety jako bojki aby wyszukiwarka mogła znaleźć i marker i bojkę.Stosując MARKER ( nazwany tak przez producenta ) nie stosujemy bojki-znacznika ;-)
Pomijam aspekt odpowiedzi na pytanie - Czyja jest to bojka z butelki ;-)))))Poza tym nadmieniam, że zapis dotyczy tylko członków PZW - inni mogą sobie robić co chcą ;-))" Uchwała nr 142 Podjęta na posiedzeniu Zarządu Okręgu PZW w Krakowie, w dniu 06.11.2012 r.  Zarząd Okręgu PZW w Krakowie, na podstawie Ustawy o rybactwie śródlądowym z 18.04.1985 r. z późniejszymi zmianami oraz §45 pkt 15 Statutu PZW, podjął uchwałę o przyjęciu treści „Zezwolenia na amatorski połów ryb wędką” na rok 2013. W załączeniu tabela głosowań nad poszczególnymi zmianami, przedstawionymi przezpołączone komisje GRW i OW. " 
JK [2012-12-07 20:17]

niestety tak opisali http://www.pzw.org.pl/29//wiadomosci/69663/61/prozumienia_skladki_zezwolenia_2013_rok [2012-12-07 21:20]