Zakaz po³owu ze ¶rodków p³ywaj±cych

/ 55 odpowiedzi
Witam.W zesz³ym roku na jednych z podwarszawskich glinianek wprowadzono zakaz po³owu ze ¶rodków p³ywaj±cych, spotka³o siê to z rozgoryczeniem wêdkarzy pomimo ¿e obszar wodny to prawie 30 hektarów. zakaz dotyczy wy³±cznie po³owu wiec p³ywaæ ³ódka wolno. W tym roku zakaz ma byæ podtrzymany i tu moje pytanie czy mo¿na w jaki¶ sposób znie¶æ ten zakaz.?? odwo³aæ siê.?? uzyskaæ pozwolenie na ³owienie z ³ódki.?? do kogo nale¿y siê zg³osiæ.?? 
osa12


Kto jest w³a¶cicielem tej glinianki ?To decyduje czy to woda publiczna czy nie!Jak woda publiczna, mo¿na podj±æ dzia³ania.Je¶li nie, osi±gniêcie czegokolwiek jest w±tpliwe.
Na stoj±cych wodach publicznych brak jest podstaw prawnych do wprowadzenia takiego zakazu. (2014/12/29 11:16)

chmielu626



Woda jest w³asno¶ci± miasta a gospodaruje ni± lokalne ko³o wêdkarskie. (2014/12/29 11:50)

GBH


Ka¿dy Okrêg prowadz±cy gospodarkê ryback± na danej wodzie ma prawo wprowadziæ dodatkowe obostrzenia podejmuj±c odpowiednie uchwa³y. Kropka. Zarz±d Okrêgu zakaz wprowadzi³ i tylko Zarz±d mo¿e zdj±æ. (2014/12/29 12:58)

JKarp


Ka¿dy Okrêg prowadz±cy gospodarkê ryback± na danej wodzie ma prawo wprowadziæ dodatkowe obostrzenia podejmuj±c odpowiednie uchwa³y. Kropka. Zarz±d Okrêgu zakaz wprowadzi³ i tylko Zarz±d mo¿e zdj±æ. 

Je¶li jest to stoj±ca woda publiczna to znaczy, ¿e nie jest obrêb rybacki. Tym samym nikt nie mo¿e zas³aniaj±c siê racjonaln± gospodark± ryback± wprowadzaæ ¿adnych obostrzeñ. Poza tym jaki jest zwi±zek racjonalnej gospodarki rybackiej z zakazem po³owu ze ¶rodków p³ywaj±cych. Poza tym jest to jawna dyskryminacja wêdkarzy skoro inni mog± ³ódkami p³ywaæ a wêdkarze nie mog± z ³ódek ³owiæ.

Pawe³ co to za woda?

JK


(2014/12/29 13:22)

osa12


Nie ma ¿adnych podstaw prawnych do wprowadzania "dodatkowych obostrzeñ" zasad Amatorskiego Po³owu Ryb ustalonych ustawami i odpowiednimi zarz±dzeniami pañstwa polskiego na stoj±cych wodach publicznych.
Nie ma do tego prawa w³a¶ciciel tych wód (jednostka administracji samorz±dowej) wiêc nie ma do tego ¿adnych uprawnieñ jakikolwiek dzier¿awca.
Trudno to wyegzekwowaæ, ale warto z³o¿yæ skargi na w³a¶ciciela - bo to na nim ci±¿y dbanie o respektowanie praw publicznych na tych wodach, jak te¿ na dzier¿awcê.
Jak sk³adaæ skargi wszystko w zale¿no¶ci od tego, kto jest w³a¶cicielem a kto dzier¿awc±.
¯yczê powodzenia. (2014/12/29 14:15)

GBH


Ka¿dy Okrêg prowadz±cy gospodarkê ryback± na danej wodzie ma prawo wprowadziæ dodatkowe obostrzenia podejmuj±c odpowiednie uchwa³y. Kropka. Zarz±d Okrêgu zakaz wprowadzi³ i tylko Zarz±d mo¿e zdj±æ. 

Je¶li jest to stoj±ca woda publiczna to znaczy, ¿e nie jest obrêb rybacki. Tym samym nikt nie mo¿e zas³aniaj±c siê racjonaln± gospodark± ryback± wprowadzaæ ¿adnych obostrzeñ. Poza tym jaki jest zwi±zek racjonalnej gospodarki rybackiej z zakazem po³owu ze ¶rodków p³ywaj±cych. Poza tym jest to jawna dyskryminacja wêdkarzy skoro inni mog± ³ódkami p³ywaæ a wêdkarze nie mog± z ³ódek ³owiæ.

Pawe³ co to za woda?

JK

Nie obrêb, a obwód. Jak najbardziej dzier¿awca mo¿e wprowadzaæ obostrzenia w wêdkowaniu. Twojego zdania o dyskryminacji natomiast zupe³nie nie rozumiem.
(2014/12/29 14:48)

JKarp


Dzier¿awca mo¿e wprowadziæ zmiany ale zapisane w umowie. Ja tak sobie to wyobra¿am.
Nale¿y dotrzeæ wiêc do umowy. Jednak pewne jest, ¿e nie mo¿e dzier¿awca powo³ywaæ siê na to, ¿e jest uprawnionym do rybactwa. Bo uprawniony dzia³a tylko w obwodzie rybackim. A obwody tworzy RZGW na wodach p³yn±cych w my¶l ustawy.

Nie obrêb, a obwód. Jak najbardziej dzier¿awca mo¿e wprowadzaæ obostrzenia w wêdkowaniu. Twojego zdania o dyskryminacji natomiast zupe³nie nie rozumiem.Pomyli³em siê ;-)W wêdkowaniu tak ale zakaz po³owu z ³ódek nie jest obostrzeniem bo nie dotyczy wszystkich.Poza tym jak zakaz po³owu z ³ódek ma siê do racjonalnej gospodarki rybackiej?
Dyskryminacja dotyczy tylko wêdkarzy bo inni mog± rekreacyjnie p³ywaæ ³ódkami. Ja posunê siê dalej - je¶li zakaz wyda³o PZW to on dotyczy tylko wêdkarzy zrzeszonych w PZW. a Konstytucja RP mówi wyra¼nie, ¿e ka¿dy ma prawo dostêpu do dostêpu do wód powierzchniowych stoj±cych.
JK (2014/12/29 15:13)

perwer


eh Janusz ,gdzie Ty sie nie wypowiesz ,to zawsze jest problem -albo nieprawda w Twoim wykonaniu ..a taki byl kiedys z Ciebie fajny synek na Tym forum.

O jakiej dyskryminacji ty piszesz ? Wêdkarz tez ma prawo plywac jak inni ,ale nie mo¿e ³owiæ ze ¶rodkow p³ywaj±cych ..dyskryminacja byla by wtedy kiedy nie móg³by p³ywaæ jak inni mog±.

Prawda jest te¿ ¿e dzier¿awca -gospodarz wody,w tym wypadku dane ko³o ,mo¿e wprowadzic za zgod± okrêgu specjalne zaostrzenia na danym ³owisku - osobny regulamin.Takich zapisów ,osobnych zakazów sa w naszym regionie setki ..Na jednym ³owisku u nas mozna lowic ze srodków p³ywaj±cych na drugim nie ,na jednym  jest zakaz wywózki na drugim nie ,na kolejnym jest zakaz brania karpia powy¿ej 65cm na drugim nie,na nastepnym nie mozna zabraæ sandacza powy¿ej 80 cm ,a na drugim okonia poni¿ej 20cm ,na nastepnym  nie mo¿na ³owiæ w nocy itd ..itd...nie piszcie g³upot i teorii spiskowej ¿e poprzez jakie¶ zakazy dyskryminuje sie wêdkarzy ,bo po po prostu wprowadza sie takie zaostrzenia w jakims celu ,po jaki¶ do¶wiadczeniach .
 To czy sa s³uszne czy nie to ka¿dy z nas ma swoje zdanie ,ale jak jest zakaz ,to zakaz i koniec.
Skargi nic nie pomoga....a na pewno w takim przypadku. (2014/12/29 15:40)

pawelz


Klamstwo powiedziane milion razy nie staje sie prawda.
Podobnie z PZW. To ze powprowadzali sobie gdzie sie da i ile sie da ograniczen, nie oznacza, ze sa one zgodne z prawem. Mysle, ze gdyby jakiems dobremu prawnikowi chcialo sie poswiecic swoj wolny czas to moglby niezle namieszac. A tak to kazdy ma kolo d..y to wszystko i uwaza, ze tam ma byc bo moznowladni panowie w okregu tak postanowili. (2014/12/29 16:05)

perwer


Klamstwo powiedziane milion razy nie staje sie prawda.
Podobnie z PZW. To ze powprowadzali sobie gdzie sie da i ile sie da ograniczen, nie oznacza, ze sa one zgodne z prawem. Mysle, ze gdyby jakiems dobremu prawnikowi chcialo sie poswiecic swoj wolny czas to moglby niezle namieszac. A tak to kazdy ma kolo d..y to wszystko i uwaza, ze tam ma byc bo moznowladni panowie w okregu tak postanowili.





No to ³ów jak nie mo¿na ,chyc± Cie dostaniesz mandat i wtedy znajd¼ prawnika i sie broñ .Wtedy bedziesz widzia³ czy maja prawo ,czy nie...powodzenia. (2014/12/29 16:10)

pawelz


Twoja odpowiedz jest niemalze identyczna, jaka stosuja firmy ubezpieczeniowe przy wyplacie odszkodowan. Wlasnie walcze z Warta. Sasiad zalal mi mieszkanie. Przyszedl gosc z Warty i wyliczyl koszty wraz z robocizna na 970zl. A same farby beda kosztowaly 500-600zl. do tego malowanie dwoch scian i sufit plus gruntowanie itp bo kuli sciany, zeby sie upewnic, czy to na pewno wina sasiada. Firma ktora ma mi remontowac policzyla mnie na 2600zl. I co. Odpowiedzieli mi podobnie. To walcz w sadzie. Na tym samym opiera sie mechanizm PZW. Na liczeniu, ze zaden sie nie postawi. Gdybym byl bardziej oblatany w prawie i mial wiecej czasu, specjalnie poszedlbym z nimi na udry. Pisze o PZW. (2014/12/29 16:37)

Bernard51


Je¿eli to jest woda gminna i w umowie dzier¿awy -wynajmu jest zawarta klauzula ¿e najemca ustala warunki korzystania z wody to ciê¿ko co¶ wskóraæ , natomiast gdyby takiej nie by³o to mo¿na  do Prezydium Zarz±du Gminy siê odwo³aæ i co¶ próbowaæ uzyskaæ wg. przepisów o Rybactwie ¦ródl±dowym. (2014/12/29 17:04)

perwer


pawelz, ja nie wnikam jaki masz metra¿ i jakie farby kupujesz ,no ale jak Cie staæ na takie wydatki przy dwóch ¶cianach i suficie ,to na dobrego prawnika tez .Przy obecnym moim remoncie na drugim mieszkaniu ,jak ja bym mia³ tyle p³aciæ ,to koszt samego wykoñczenia ¶cian poch³on±³ by z 20 tysiaczków.
 
Co do PZW ,nie ma co dyskutowaæ . Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia .Punk siedzenia na dupie przed monitorem na wedkuje ,jest troche inny od punktu siedzenia ludzi odpowiedzialnych za ³owiska i za regulaminy na nich.
 Op³acam ska³dke ,jestem cz³onkiem PZW i mimo ¿e uwa¿am polityke za z³odziejsk± ,¿e ko³a które maj± po 300-400 z³ tysiêcy ze sk³adek przeznaczaj± dajmy na to 50 tysiêcy tylko na zarybienia ,a reszte nie wiem na co ...mimo ¿e nie podoba mi sie 90% tego co jest,to musze przestrzegaæ regulaminu i stosowac sie do zasad .
 We wszystkim mo¿na powiedzieæ --jest to do dupy i pewnie prawnik by se poradzi³ . A ty myslisz ¿e PZW nie stac na prawników ,¿e jako gospodarz danego lowiska co¶ zakazuje i pawelz z wedkuje uwa¿a ¿e tak nie mo¿e byæ i nie bêdzie ....Ch³opie na jakiej planecie Ty ¿yjesz ? (2014/12/29 17:13)

JKarp


eh Janusz ,gdzie Ty sie nie wypowiesz ,to zawsze jest problem -albo nieprawda w Twoim wykonaniu ..a taki byl kiedys z Ciebie fajny synek na Tym forum.
O jakiej dyskryminacji ty piszesz ? Wêdkarz tez ma prawo plywac jak inni ,ale nie mo¿e ³owiæ ze ¶rodkow p³ywaj±cych ..dyskryminacja byla by wtedy kiedy nie móg³by p³ywaæ jak inni mog±.
Prawda jest te¿ ¿e dzier¿awca -gospodarz wody,w tym wypadku dane ko³o ,mo¿e wprowadzic za zgod± okrêgu specjalne zaostrzenia na danym ³owisku - osobny regulamin.Takich zapisów ,osobnych zakazów sa w naszym regionie setki ..Na jednym ³owisku u nas mozna lowic ze srodków p³ywaj±cych na drugim nie ,na jednym  jest zakaz wywózki na drugim nie ,na kolejnym jest zakaz brania karpia powy¿ej 65cm na drugim nie,na nastepnym nie mozna zabraæ sandacza powy¿ej 80 cm ,a na drugim okonia poni¿ej 20cm ,na nastepnym  nie mo¿na ³owiæ w nocy itd ..itd...nie piszcie g³upot i teorii spiskowej ¿e poprzez jakie¶ zakazy dyskryminuje sie wêdkarzy ,bo po po prostu wprowadza sie takie zaostrzenia w jakims celu ,po jaki¶ do¶wiadczeniach . To czy sa s³uszne czy nie to ka¿dy z nas ma swoje zdanie ,ale jak jest zakaz ,to zakaz i koniec.Skargi nic nie pomoga....a na pewno w takim przypadku.


Jakbym przejrza³ na oczy. Nadal jestem normalny i nadal mam mnóstwo zapytañ przez PW bo wielu Kolegów nauczy³o siê, ¿e na ogólnym zaraz pojawi siê jaki¶ znawca...

Owszem - wêdkarz ma prawo p³ywaæ jak inni ale czy on jest wtedy wêdkarz czy turysta ?

Mylisz siê Darek - dzier¿awca ( tu PZW ) NIE JEST UPRAWNIONYM DO RYBACTWA NA TEJ WODZIE. W zwi±zku z tym nie mo¿e sobie co¶ zmieniaæ, narzucaæ itd tym bardziej, ¿e Konstytucja RP w tym wypadku reguluje sprawê jasno.
Nale¿y walczyæ z tak± patologi± bo kiedy¶ sam byæ mo¿e siê przekonasz na w³asnej skórze, ¿e jak nie masz czerwonego podkoszulka to nie po³owisz bo PZW tak sobie wymy¶li³o.
Nadal nie mam odpowiedzi na pytanie - jaki zwi±zek ma zakaz po³owu z ³ódki z racjonaln± gospodark± ryback± pomimo, ¿e nie ma tu zastosowania Ustawa ?
Czy dzier¿awca lokalu na sklep mo¿e np zrobiæ z tego miejsca hotel dla ... obojêtne kogo ?
Chêtnie poznam po jakich do¶wiadczenia zabroniono wêdkarzom ³owiæ z ³ódek ?
Tak zupe³nie na boku - PZW stosuje jedn± prost± zasadê. Wyrównaæ wszystkich poprzez zakazy. Zakaz wywózki, zakaz nêcenia ze ¶rodków p³ywaj±cych, zakaz u¿ywania kulek, zakaz po³owu na ¿ywca ( na spina w tym czasie ³owisz do woli ) itd.

JK
(2014/12/29 18:16)

Monster crab


Twoja odpowiedz jest niemalze identyczna, jaka stosuja firmy ubezpieczeniowe przy wyplacie odszkodowan. Wlasnie walcze z Warta. Sasiad zalal mi mieszkanie. Przyszedl gosc z Warty i wyliczyl koszty wraz z robocizna na 970zl. A same farby beda kosztowaly 500-600zl. do tego malowanie dwoch scian i sufit plus gruntowanie itp bo kuli sciany, zeby sie upewnic, czy to na pewno wina sasiada. Firma ktora ma mi remontowac policzyla mnie na 2600zl. I co. Odpowiedzieli mi podobnie. To walcz w sadzie. Na tym samym opiera sie mechanizm PZW. Na liczeniu, ze zaden sie nie postawi. Gdybym byl bardziej oblatany w prawie i mial wiecej czasu, specjalnie poszedlbym z nimi na udry. Pisze o PZW.

Firmy ubezpieczeniowe próbuj± zani¿aæ stawki odszkodowañ - likwidator szkody po prostu zrobi³ Ciê w bambuko. Osobi¶cie uda³bym siê czym prêdzej do kancelarii zajmuj±cej siê szkodami maj±tkowymi, dobra jest  http://www.kancelarialesta.pl/  korzysta³em z ich us³ug. W moim przypadku PZU
  próbowa³o mi ciemnotê wcisn±æ - jednak troszkê siê ich przycisnê³o i ugodowo wyp³acili konkretne pieni±¿ki.
Natomiast je¿eli chodzi o obostrzenia/zakazy narzucone przez dzier¿awce wody, tutaj warto zwrócic sie do ZO PZW z pytaniem o uzasadnienie takich dzia³añ, podstawê prawn±, itd... Takie prawo ma ka¿dy obywatel. (2014/12/29 18:19)

perwer


Janusz dyskusja merytoryczna ,czy za³o¿enie z góry ¿e uchwalaj±cy takie przepisy to idioci?
Ja widze ¿e wybierasz to drugie.

 Jest zebranie prezesów kó³ w rejonie X..tak..
Jest na takim zebraniu zapytanie od jednego z prezesów ..dajmy na to  czy;

czy za wynajem sali w której debatuj± musi byæ wystawiona faktura..
odp .prezesa okrêgu po konsultacji prawnej jest nastepuj±ca:

wynajem sali nie jest dzia³alno¶ci± statusow± ,wiêc podlega opodatkowaniu .

daje przyk³ad .. Pózniej nastepne pytania zwi±zane z zakazami na jakim¶ zbiorniku od jakiego¶ cz³onka z Okrêgowej komisji gospodarczej - odp .po konsultacji ..i ewentualnie g³osowanie za przyjêciem ,lub odrzuceniem...

Protokó³ z zebrania danej komisji i wprowadzanie tego co na papierze w ¿ycie .
To nie jest tak ¿e siedzie Marian z Leszkiem na trawie i maja kaprys zakazania ludziom wedkowania z ³odzi i tak sie staje..
Rozumiesz to troche ,czy wcale ? (2014/12/29 18:55)

JKarp


Czy to, ¿e zbieraj± siê prezesi kó³ jest przes³aniem do tego, ¿e maj± racjê?Ja swoje zdanie opieram na polskim prawie a nie widzimisiê kilku panów.
Ja jestem pewny, ¿e ta sprawa ma drugie dno i st±d ten zakaz.JK (2014/12/29 20:27)

Zibi60


Je¶li chodzi o PZW, to wszelkie obostrzenia, s± omawiane, g³osowane i wprowadzane przez Zarz±d Okrêgu PZW. Propozycje obostrzeñ, czy zmian wp³ywaj± od wêdkarzy poprzez uchwa³y walnych zebrañ w ko³ach, czy te¿ petycji z sekcji lub klubów. Nastêpnie ich tre¶ci± zajmuje siê komisja, która j± opiniuje dla cz³onków ZO. Na posiedzeniu ZO temat jest omawiany i g³osowany, je¶li uzyskuje wiêkszo¶æ wchodzi w ¿ycie jako uchwa³a. Oczywi¶cie, ¿e odwo³aæ, lub zmieniæ decyzjê zawsze mo¿na (w podobnej kolejno¶ci) na posiedzeniu ZO, który j± wprowadzi³. (2014/12/29 20:32)

perwer


Czy to, ¿e zbieraj± siê prezesi kó³ jest przes³aniem do tego, ¿e maj± racjê?Ja swoje zdanie opieram na polskim prawie a nie widzimisiê kilku panów.
Ja jestem pewny, ¿e ta sprawa ma drugie dno i st±d ten zakaz.JK


 Na Polskim prawie ,a na czym ?

 Tylko Ty jak wiêkszo¶æ ,nie znaj±c szczegó³ów danego przypadku -zakazu ,lub nakazu -z góry zak³adasz ¿e jest to nielegalne ,¿e z³odzieje i ka¿da sprawa ma drugie dno .

 A ¿eby kogo¶ o co¶ oskar¿yæ trzeba mieæ podstawy . Czyli bierzesz do reki sprawozdanie z danego zebrania w danym okrêgu ,czytasz wniosek i widzisz co jest .
 Dochodzisz do tego czy to petycja od jakiego¶ klubu ,czy mo¿e wyszla taka uchwa³a od wêdkarzy z danego ko³a -jak tak to dlaczego ,na jakiej podstawie ,co jest przyczyn± .

 Jak to cie nie przekonuje ,to wtedy szukasz drugiego dna i mo¿esz kogos o co¶ oskar¿aæ .
 To tak jakbym Ciebie nazwa³ z³odziejem ,bo kto¶ kto¶ co¶ na forum Cie o co¶ podejrzewa .
 Nie mo¿na tak ,a tym bardziej jak sie jest tak dojrza³ym cz³owiekiem jak Ty .
 
 Mo¿e i przekrêt ,a mo¿e bezpodstawny p³acz nudz±cych sie na forum.
(2014/12/29 20:58)

Jêdrula


Kurde le bele , pieroñskie kó³ka siê rozpanoszy³y :) (2014/12/29 21:25)

JKarp


Darek bo to jest niezgodne z prawem. Tyle, tylko tyle albo a¿ tyle. Jak kilku dzia³aczy mo¿e stanowiæ prawo bêd±ce ponad Konstytucj± RP ? Proszê o podstawê prawn± takich dzia³añ.
Zrozum w koñcu, ¿e je¶li kto¶ ca³y czas na k³amstwo mówi, ¿e to prawda to w koñcu wszyscy i tak powiedz±, ¿e to prawda.Nie mówiê, ¿e to przekrêt - ta sprawa ma drugie dno. Kiedy¶, w jednym kole kilku " wêdkarzy " wpad³o na pomys³, ¿eby zakazaæ nêcenia i ³owienia z gruntu. Dok³adnie wiedzieli¶my o co chodzi - karpie odesz³y od brzegu i na sp³awik ciê¿ko by³o cokolwiek z³owiæ. Ja bardzo chêtnie zgodzi³em siê w szczególno¶ci na zakaz nêcenia. Poprosi³em tylko, ¿eby w uchwale jasno zapisano, ¿e dotyczy to w szczególno¶ci ziemniaków, suchego chleba, zupy grochowej z wk³adk± ( no by³ taki miszczu co nêci³ tak± zup± ), jakimi¶ pierogami, kluskami itd. A¿ siê zapowietrzyli ale ... chêtnie odst±pili od uchwalenia tej uchwa³y. I takie to by³o drugie dno - panowie nie potrafili z³owiæ nic na obiad wiêc my¶leli, ¿e za³atwi± sprawê jak±¶ uchwa³±. 
Nadal twierdzê, ¿e chodzi bardziej o jakie¶ porachunki wewn±trz ko³a bo pan X ³owi³ wiêcej z ³ódki ni¿ pan Y z brzegu wiêc zosta³ przeg³osowany. Tym bardziej, ¿e woda 30 ha to wcale nie ma³a ka³u¿a. 
Na Zegrzu jest zakaz trolingu jednak po op³aceniu znaczka TROLING w wysoko¶ci 100 z³ jest ju¿ dozwolony. Cuda ;-)
JK (2014/12/29 22:07)

pakul1206


Przecie¿ woda jest dostêpna dla wêdkarzy, 30ha to wcale nie tak du¿o, widzê ¿e co niektórzy "obroñcy rybek" chcieliby wyczesaæ ca³y zbiornik.Je¿eli brzegi nie s± w miarê dostêpne to jestem za takim ograniczeniem, niech ta ryba ma chociaz trochê spokoju. (2014/12/29 23:40)

chmielu626


najprawdopodobniej wprowadzenie zakazu by³o spowodowane walka z k³usownictwem przez co rozumie siê stawianie sieci i ró¿nego rodzaju bêbenków (o ile tak siê to nazywa). niestety po wprowadzeniu zakazu nie wiem czy problem zosta³ rozwi±zany poniewa¿ dobrzy wêdkarze sami na w³asna rêkê walczyli z t± plag±  a teraz nie ma mo¿liwo¶ci sprawdzenia czy woda jest czysta od tych ¶mieci.. kiedy¶ na telefon do ko³a ¿e co¶ dzieje siê niepokoj±cego us³ysza³em z koleg± "wiecie co robiæ" i na tym siê skoñczy³o..
Z postów kolegów wêdkarzy wynika ¿e marne s± szanse na zniesienie zakazu ale jednak s±, choæ zniesienie mo¿e mieæ d³ug± drogê.. to spróbuje skorzystaæ ze wskazówek i trochê powalczyæ..
Z góry dziêkuje za pomoc i jak to siê mówi po³amania na rekordach. (2014/12/30 08:37)

JKarp


Przecie¿ woda jest dostêpna dla wêdkarzy, 30ha to wcale nie tak du¿o, widzê ¿e co niektórzy "obroñcy rybek" chcieliby wyczesaæ ca³y zbiornik.Je¿eli brzegi nie s± w miarê dostêpne to jestem za takim ograniczeniem, niech ta ryba ma chociaz trochê spokoju.

Czy kto¶ powiedzia³, ¿e woda nie jest dostêpna dla wêdkarzy?
Ja ³owiê na wodzie 15 ha i zapewniam Ciê, ¿e miejsca nie brakuje i dla tych co na brzegu i dla tych co z ³ódek. Ma³o tego - jest uchwa³a mówi±ca, ¿e Koledzy z ³ódek bêd± omijaæ markery o ile kto¶ taki postawi. Mo¿na? Mo¿na tylko trzeba chcieæ a nie zakazywaæ.
Jak siê nie ma ³ódki to wszelkie zakazy s± bez znaczenia.
Jak nie ma wêdkarzy na wodzie to ja sobie wyobra¿am co tam siê mo¿e dziaæ po zmroku.
Kiedy¶ w Parczewie zabronili ³owiæ w nocy na tamtejszym Zalewie Miejskim. W po³owie sezonu zakaz zosta³ zniesiony po tym jak ewidentnie znajdywano ¶lady po sieciach. 

Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e PZW równa wszystko w dó³ bo tak pro¶ciej.

JK

Ja oczywi¶cie rozumem, ¿e je¶li woda jest ma³a ( -+ 5 ha ) niekoniecznie trzeba ³owiæ z ³ódek ale 30 ha ?
Gdzie byli wêdkarze jak ten zakaz wprowadzali? (2014/12/30 09:22)

GBH


JKarp - mam pytanie. Czemu twierdzisz, ¿e PZW nie jest uprawnionym do rybactwa na omawianej wodzie? Chodzi o jakie¶ aspekty prawne?

Ps. Na marginesie, tak poza g³ównym w±tkiem dyskusji, to muszê przyznaæ szczerze, ¿e nie do koñca Ciebie rozumiem. Widzê, ¿e jeste¶ karpiarzem, a wiêc ³owisz z brzegu, ale wywozisz zestawy w zanêcone miejsce  do¶æ daleko od brzegu. Powiniene¶ siê wiêc cieszyæ, ¿e jest zakaz spinningowania z ³ódki..... Bardzo czêsto spotykam siê z pretensjami karpiarzy, ¿e im podczepiam z ³ódki zestawy, mimo, ¿e ³owiê w regulaminowej odleg³o¶ci a ich zestawy nie s± oznaczone bojk±. Nie wiem, czy w przypadku tego 30 ha zbiornika sprawa ma "drugie dno". Wiem natomiast, jak to jest u mnie. Zakazy nie bior± siê z niczego i raczej nie chodzi o utrudnianie wêdkowania -wrêcz przeciwnie. Na ma³ych zbiornikach albo zakaz wywózki, albo spinningowania z ³odzi jest konieczno¶ci±. Wyobra¼my sobie, ¿e na takich akwenach mo¿na spinningowaæ z ³ódki, wywoziæ zestawy i jeszcze trollingowaæ...... No znaj±c polskich wêdkarzy, pozabijaliby siê  po tygodniu (2014/12/30 09:27)