Zakaz po這wu ze 鈔odk闚 p造waj帷ych

/ 55 odpowiedzi
Witam.W zesz造m roku na jednych z podwarszawskich glinianek wprowadzono zakaz po這wu ze 鈔odk闚 p造waj帷ych, spotka這 si to z rozgoryczeniem w璠karzy pomimo 瞠 obszar wodny to prawie 30 hektar闚. zakaz dotyczy wy陰cznie po這wu wiec p造wa 堯dka wolno. W tym roku zakaz ma by podtrzymany i tu moje pytanie czy mo積a w jaki spos鏏 znie嗆 ten zakaz.?? odwo豉 si.?? uzyska pozwolenie na 這wienie z 堯dki.?? do kogo nale篡 si zg這si.?? 
osa12

Kto jest w豉軼icielem tej glinianki ?To decyduje czy to woda publiczna czy nie!Jak woda publiczna, mo積a podj望 dzia豉nia.Je郵i nie, osi庵ni璚ie czegokolwiek jest w徠pliwe.
Na stoj帷ych wodach publicznych brak jest podstaw prawnych do wprowadzenia takiego zakazu. (2014/12/29 11:16)

chmielu626

Woda jest w豉sno軼i miasta a gospodaruje ni lokalne ko這 w璠karskie. (2014/12/29 11:50)

GBH

Ka盥y Okr璕 prowadz帷y gospodark ryback na danej wodzie ma prawo wprowadzi dodatkowe obostrzenia podejmuj帷 odpowiednie uchwa造. Kropka. Zarz康 Okr璕u zakaz wprowadzi i tylko Zarz康 mo瞠 zdj望. (2014/12/29 12:58)

JKarp

Ka盥y Okr璕 prowadz帷y gospodark ryback na danej wodzie ma prawo wprowadzi dodatkowe obostrzenia podejmuj帷 odpowiednie uchwa造. Kropka. Zarz康 Okr璕u zakaz wprowadzi i tylko Zarz康 mo瞠 zdj望. 

Je郵i jest to stoj帷a woda publiczna to znaczy, 瞠 nie jest obr瑿 rybacki. Tym samym nikt nie mo瞠 zas豉niaj帷 si racjonaln gospodark ryback wprowadza 瘸dnych obostrze. Poza tym jaki jest zwi您ek racjonalnej gospodarki rybackiej z zakazem po這wu ze 鈔odk闚 p造waj帷ych. Poza tym jest to jawna dyskryminacja w璠karzy skoro inni mog 堯dkami p造wa a w璠karze nie mog z 堯dek 這wi.

Pawe co to za woda?

JK

(2014/12/29 13:22)

osa12

Nie ma 瘸dnych podstaw prawnych do wprowadzania "dodatkowych obostrze" zasad Amatorskiego Po這wu Ryb ustalonych ustawami i odpowiednimi zarz康zeniami pa雟twa polskiego na stoj帷ych wodach publicznych.
Nie ma do tego prawa w豉軼iciel tych w鏚 (jednostka administracji samorz康owej) wi璚 nie ma do tego 瘸dnych uprawnie jakikolwiek dzier瘸wca.
Trudno to wyegzekwowa, ale warto z這篡 skargi na w豉軼iciela - bo to na nim ci捫y dbanie o respektowanie praw publicznych na tych wodach, jak te na dzier瘸wc.
Jak sk豉da skargi wszystko w zale積o軼i od tego, kto jest w豉軼icielem a kto dzier瘸wc.
砰cz powodzenia. (2014/12/29 14:15)

GBH

Ka盥y Okr璕 prowadz帷y gospodark ryback na danej wodzie ma prawo wprowadzi dodatkowe obostrzenia podejmuj帷 odpowiednie uchwa造. Kropka. Zarz康 Okr璕u zakaz wprowadzi i tylko Zarz康 mo瞠 zdj望. 

Je郵i jest to stoj帷a woda publiczna to znaczy, 瞠 nie jest obr瑿 rybacki. Tym samym nikt nie mo瞠 zas豉niaj帷 si racjonaln gospodark ryback wprowadza 瘸dnych obostrze. Poza tym jaki jest zwi您ek racjonalnej gospodarki rybackiej z zakazem po這wu ze 鈔odk闚 p造waj帷ych. Poza tym jest to jawna dyskryminacja w璠karzy skoro inni mog 堯dkami p造wa a w璠karze nie mog z 堯dek 這wi.

Pawe co to za woda?

JK

Nie obr瑿, a obw鏚. Jak najbardziej dzier瘸wca mo瞠 wprowadza obostrzenia w w璠kowaniu. Twojego zdania o dyskryminacji natomiast zupe軟ie nie rozumiem.
(2014/12/29 14:48)

JKarp

Dzier瘸wca mo瞠 wprowadzi zmiany ale zapisane w umowie. Ja tak sobie to wyobra瘸m.
Nale篡 dotrze wi璚 do umowy. Jednak pewne jest, 瞠 nie mo瞠 dzier瘸wca powo造wa si na to, 瞠 jest uprawnionym do rybactwa. Bo uprawniony dzia豉 tylko w obwodzie rybackim. A obwody tworzy RZGW na wodach p造n帷ych w my郵 ustawy.

Nie obr瑿, a obw鏚. Jak najbardziej dzier瘸wca mo瞠 wprowadza obostrzenia w w璠kowaniu. Twojego zdania o dyskryminacji natomiast zupe軟ie nie rozumiem.Pomyli貫m si ;-)W w璠kowaniu tak ale zakaz po這wu z 堯dek nie jest obostrzeniem bo nie dotyczy wszystkich.Poza tym jak zakaz po這wu z 堯dek ma si do racjonalnej gospodarki rybackiej?
Dyskryminacja dotyczy tylko w璠karzy bo inni mog rekreacyjnie p造wa 堯dkami. Ja posun si dalej - je郵i zakaz wyda這 PZW to on dotyczy tylko w璠karzy zrzeszonych w PZW. a Konstytucja RP m闚i wyra幡ie, 瞠 ka盥y ma prawo dost瘼u do dost瘼u do w鏚 powierzchniowych stoj帷ych.
JK (2014/12/29 15:13)

perwer

eh Janusz ,gdzie Ty sie nie wypowiesz ,to zawsze jest problem -albo nieprawda w Twoim wykonaniu ..a taki byl kiedys z Ciebie fajny synek na Tym forum.

O jakiej dyskryminacji ty piszesz ? W璠karz tez ma prawo plywac jak inni ,ale nie mo瞠 這wi ze 鈔odkow p造waj帷ych ..dyskryminacja byla by wtedy kiedy nie m鏬豚y p造wa jak inni mog.

Prawda jest te 瞠 dzier瘸wca -gospodarz wody,w tym wypadku dane ko這 ,mo瞠 wprowadzic za zgod okr璕u specjalne zaostrzenia na danym 這wisku - osobny regulamin.Takich zapis闚 ,osobnych zakaz闚 sa w naszym regionie setki ..Na jednym 這wisku u nas mozna lowic ze srodk闚 p造waj帷ych na drugim nie ,na jednym  jest zakaz wyw霩ki na drugim nie ,na kolejnym jest zakaz brania karpia powy瞠j 65cm na drugim nie,na nastepnym nie mozna zabra sandacza powy瞠j 80 cm ,a na drugim okonia poni瞠j 20cm ,na nastepnym  nie mo積a 這wi w nocy itd ..itd...nie piszcie g逝pot i teorii spiskowej 瞠 poprzez jakie zakazy dyskryminuje sie w璠karzy ,bo po po prostu wprowadza sie takie zaostrzenia w jakims celu ,po jaki do鈍iadczeniach .
 To czy sa s逝szne czy nie to ka盥y z nas ma swoje zdanie ,ale jak jest zakaz ,to zakaz i koniec.
Skargi nic nie pomoga....a na pewno w takim przypadku. (2014/12/29 15:40)

pawelz

Klamstwo powiedziane milion razy nie staje sie prawda.
Podobnie z PZW. To ze powprowadzali sobie gdzie sie da i ile sie da ograniczen, nie oznacza, ze sa one zgodne z prawem. Mysle, ze gdyby jakiems dobremu prawnikowi chcialo sie poswiecic swoj wolny czas to moglby niezle namieszac. A tak to kazdy ma kolo d..y to wszystko i uwaza, ze tam ma byc bo moznowladni panowie w okregu tak postanowili. (2014/12/29 16:05)

perwer

Klamstwo powiedziane milion razy nie staje sie prawda.
Podobnie z PZW. To ze powprowadzali sobie gdzie sie da i ile sie da ograniczen, nie oznacza, ze sa one zgodne z prawem. Mysle, ze gdyby jakiems dobremu prawnikowi chcialo sie poswiecic swoj wolny czas to moglby niezle namieszac. A tak to kazdy ma kolo d..y to wszystko i uwaza, ze tam ma byc bo moznowladni panowie w okregu tak postanowili.

No to 堯w jak nie mo積a ,chyc Cie dostaniesz mandat i wtedy znajd prawnika i sie bro .Wtedy bedziesz widzia czy maja prawo ,czy nie...powodzenia. (2014/12/29 16:10)

pawelz

Twoja odpowiedz jest niemalze identyczna, jaka stosuja firmy ubezpieczeniowe przy wyplacie odszkodowan. Wlasnie walcze z Warta. Sasiad zalal mi mieszkanie. Przyszedl gosc z Warty i wyliczyl koszty wraz z robocizna na 970zl. A same farby beda kosztowaly 500-600zl. do tego malowanie dwoch scian i sufit plus gruntowanie itp bo kuli sciany, zeby sie upewnic, czy to na pewno wina sasiada. Firma ktora ma mi remontowac policzyla mnie na 2600zl. I co. Odpowiedzieli mi podobnie. To walcz w sadzie. Na tym samym opiera sie mechanizm PZW. Na liczeniu, ze zaden sie nie postawi. Gdybym byl bardziej oblatany w prawie i mial wiecej czasu, specjalnie poszedlbym z nimi na udry. Pisze o PZW. (2014/12/29 16:37)

Bernard51

Je瞠li to jest woda gminna i w umowie dzier瘸wy -wynajmu jest zawarta klauzula 瞠 najemca ustala warunki korzystania z wody to ci篹ko co wsk鏎a , natomiast gdyby takiej nie by這 to mo積a  do Prezydium Zarz康u Gminy si odwo豉 i co pr鏏owa uzyska wg. przepis闚 o Rybactwie 字鏚l康owym. (2014/12/29 17:04)

perwer

pawelz, ja nie wnikam jaki masz metra i jakie farby kupujesz ,no ale jak Cie sta na takie wydatki przy dw鏂h 軼ianach i suficie ,to na dobrego prawnika tez .Przy obecnym moim remoncie na drugim mieszkaniu ,jak ja bym mia tyle p豉ci ,to koszt samego wyko鎍zenia 軼ian poch這n掖 by z 20 tysiaczk闚.

Co do PZW ,nie ma co dyskutowa . Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia .Punk siedzenia na dupie przed monitorem na wedkuje ,jest troche inny od punktu siedzenia ludzi odpowiedzialnych za 這wiska i za regulaminy na nich.
 Op豉cam ska責ke ,jestem cz這nkiem PZW i mimo 瞠 uwa瘸m polityke za z這dziejsk ,瞠 ko豉 kt鏎e maj po 300-400 z tysi璚y ze sk豉dek przeznaczaj dajmy na to 50 tysi璚y tylko na zarybienia ,a reszte nie wiem na co ...mimo 瞠 nie podoba mi sie 90% tego co jest,to musze przestrzega regulaminu i stosowac sie do zasad .
 We wszystkim mo積a powiedzie --jest to do dupy i pewnie prawnik by se poradzi . A ty myslisz 瞠 PZW nie stac na prawnik闚 ,瞠 jako gospodarz danego lowiska co zakazuje i pawelz z wedkuje uwa瘸 瞠 tak nie mo瞠 by i nie b璠zie ....Ch這pie na jakiej planecie Ty 篡jesz ? (2014/12/29 17:13)

JKarp

eh Janusz ,gdzie Ty sie nie wypowiesz ,to zawsze jest problem -albo nieprawda w Twoim wykonaniu ..a taki byl kiedys z Ciebie fajny synek na Tym forum.
O jakiej dyskryminacji ty piszesz ? W璠karz tez ma prawo plywac jak inni ,ale nie mo瞠 這wi ze 鈔odkow p造waj帷ych ..dyskryminacja byla by wtedy kiedy nie m鏬豚y p造wa jak inni mog.
Prawda jest te 瞠 dzier瘸wca -gospodarz wody,w tym wypadku dane ko這 ,mo瞠 wprowadzic za zgod okr璕u specjalne zaostrzenia na danym 這wisku - osobny regulamin.Takich zapis闚 ,osobnych zakaz闚 sa w naszym regionie setki ..Na jednym 這wisku u nas mozna lowic ze srodk闚 p造waj帷ych na drugim nie ,na jednym  jest zakaz wyw霩ki na drugim nie ,na kolejnym jest zakaz brania karpia powy瞠j 65cm na drugim nie,na nastepnym nie mozna zabra sandacza powy瞠j 80 cm ,a na drugim okonia poni瞠j 20cm ,na nastepnym  nie mo積a 這wi w nocy itd ..itd...nie piszcie g逝pot i teorii spiskowej 瞠 poprzez jakie zakazy dyskryminuje sie w璠karzy ,bo po po prostu wprowadza sie takie zaostrzenia w jakims celu ,po jaki do鈍iadczeniach . To czy sa s逝szne czy nie to ka盥y z nas ma swoje zdanie ,ale jak jest zakaz ,to zakaz i koniec.Skargi nic nie pomoga....a na pewno w takim przypadku.

Jakbym przejrza na oczy. Nadal jestem normalny i nadal mam mn鏀two zapyta przez PW bo wielu Koleg闚 nauczy這 si, 瞠 na og鏊nym zaraz pojawi si jaki znawca...

Owszem - w璠karz ma prawo p造wa jak inni ale czy on jest wtedy w璠karz czy turysta ?

Mylisz si Darek - dzier瘸wca ( tu PZW ) NIE JEST UPRAWNIONYM DO RYBACTWA NA TEJ WODZIE. W zwi您ku z tym nie mo瞠 sobie co zmienia, narzuca itd tym bardziej, 瞠 Konstytucja RP w tym wypadku reguluje spraw jasno.
Nale篡 walczy z tak patologi bo kiedy sam by mo瞠 si przekonasz na w豉snej sk鏎ze, 瞠 jak nie masz czerwonego podkoszulka to nie po這wisz bo PZW tak sobie wymy郵i這.
Nadal nie mam odpowiedzi na pytanie - jaki zwi您ek ma zakaz po這wu z 堯dki z racjonaln gospodark ryback pomimo, 瞠 nie ma tu zastosowania Ustawa ?
Czy dzier瘸wca lokalu na sklep mo瞠 np zrobi z tego miejsca hotel dla ... oboj皻ne kogo ?
Ch皻nie poznam po jakich do鈍iadczenia zabroniono w璠karzom 這wi z 堯dek ?
Tak zupe軟ie na boku - PZW stosuje jedn prost zasad. Wyr闚na wszystkich poprzez zakazy. Zakaz wyw霩ki, zakaz n璚enia ze 鈔odk闚 p造waj帷ych, zakaz u篡wania kulek, zakaz po這wu na 篡wca ( na spina w tym czasie 這wisz do woli ) itd.

JK
(2014/12/29 18:16)

Monster crab

Twoja odpowiedz jest niemalze identyczna, jaka stosuja firmy ubezpieczeniowe przy wyplacie odszkodowan. Wlasnie walcze z Warta. Sasiad zalal mi mieszkanie. Przyszedl gosc z Warty i wyliczyl koszty wraz z robocizna na 970zl. A same farby beda kosztowaly 500-600zl. do tego malowanie dwoch scian i sufit plus gruntowanie itp bo kuli sciany, zeby sie upewnic, czy to na pewno wina sasiada. Firma ktora ma mi remontowac policzyla mnie na 2600zl. I co. Odpowiedzieli mi podobnie. To walcz w sadzie. Na tym samym opiera sie mechanizm PZW. Na liczeniu, ze zaden sie nie postawi. Gdybym byl bardziej oblatany w prawie i mial wiecej czasu, specjalnie poszedlbym z nimi na udry. Pisze o PZW.

Firmy ubezpieczeniowe pr鏏uj zani瘸 stawki odszkodowa - likwidator szkody po prostu zrobi Ci w bambuko. Osobi軼ie uda豚ym si czym pr璠zej do kancelarii zajmuj帷ej si szkodami maj徠kowymi, dobra jest  http://www.kancelarialesta.pl/  korzysta貫m z ich us逝g. W moim przypadku PZU
  pr鏏owa這 mi ciemnot wcisn望 - jednak troszk si ich przycisn窸o i ugodowo wyp豉cili konkretne pieni捫ki.
Natomiast je瞠li chodzi o obostrzenia/zakazy narzucone przez dzier瘸wce wody, tutaj warto zwr鏂ic sie do ZO PZW z pytaniem o uzasadnienie takich dzia豉, podstaw prawn, itd... Takie prawo ma ka盥y obywatel. (2014/12/29 18:19)

perwer

Janusz dyskusja merytoryczna ,czy za這瞠nie z g鏎y 瞠 uchwalaj帷y takie przepisy to idioci?
Ja widze 瞠 wybierasz to drugie.

Jest zebranie prezes闚 k馧 w rejonie X..tak..
Jest na takim zebraniu zapytanie od jednego z prezes闚 ..dajmy na to  czy;

czy za wynajem sali w kt鏎ej debatuj musi by wystawiona faktura..
odp .prezesa okr璕u po konsultacji prawnej jest nastepuj帷a:

wynajem sali nie jest dzia豉lno軼i statusow ,wi璚 podlega opodatkowaniu .

daje przyk豉d .. P霩niej nastepne pytania zwi您ane z zakazami na jakim zbiorniku od jakiego cz這nka z Okr璕owej komisji gospodarczej - odp .po konsultacji ..i ewentualnie g這sowanie za przyj璚iem ,lub odrzuceniem...

Protok馧 z zebrania danej komisji i wprowadzanie tego co na papierze w 篡cie .
To nie jest tak 瞠 siedzie Marian z Leszkiem na trawie i maja kaprys zakazania ludziom wedkowania z 這dzi i tak sie staje..
Rozumiesz to troche ,czy wcale ? (2014/12/29 18:55)

JKarp

Czy to, 瞠 zbieraj si prezesi k馧 jest przes豉niem do tego, 瞠 maj racj?Ja swoje zdanie opieram na polskim prawie a nie widzimisi kilku pan闚.
Ja jestem pewny, 瞠 ta sprawa ma drugie dno i st康 ten zakaz.JK (2014/12/29 20:27)

Zibi60

Je郵i chodzi o PZW, to wszelkie obostrzenia, s omawiane, g這sowane i wprowadzane przez Zarz康 Okr璕u PZW. Propozycje obostrze, czy zmian wp造waj od w璠karzy poprzez uchwa造 walnych zebra w ko豉ch, czy te petycji z sekcji lub klub闚. Nast瘼nie ich tre軼i zajmuje si komisja, kt鏎a j opiniuje dla cz這nk闚 ZO. Na posiedzeniu ZO temat jest omawiany i g這sowany, je郵i uzyskuje wi瘯szo嗆 wchodzi w 篡cie jako uchwa豉. Oczywi軼ie, 瞠 odwo豉, lub zmieni decyzj zawsze mo積a (w podobnej kolejno軼i) na posiedzeniu ZO, kt鏎y j wprowadzi. (2014/12/29 20:32)

perwer

Czy to, 瞠 zbieraj si prezesi k馧 jest przes豉niem do tego, 瞠 maj racj?Ja swoje zdanie opieram na polskim prawie a nie widzimisi kilku pan闚.
Ja jestem pewny, 瞠 ta sprawa ma drugie dno i st康 ten zakaz.JK

Na Polskim prawie ,a na czym ?

Tylko Ty jak wi瘯szo嗆 ,nie znaj帷 szczeg馧闚 danego przypadku -zakazu ,lub nakazu -z g鏎y zak豉dasz 瞠 jest to nielegalne ,瞠 z這dzieje i ka盥a sprawa ma drugie dno .

A 瞠by kogo o co oskar篡 trzeba mie podstawy . Czyli bierzesz do reki sprawozdanie z danego zebrania w danym okr璕u ,czytasz wniosek i widzisz co jest .
 Dochodzisz do tego czy to petycja od jakiego klubu ,czy mo瞠 wyszla taka uchwa豉 od w璠karzy z danego ko豉 -jak tak to dlaczego ,na jakiej podstawie ,co jest przyczyn .

Jak to cie nie przekonuje ,to wtedy szukasz drugiego dna i mo瞠sz kogos o co oskar瘸 .
 To tak jakbym Ciebie nazwa z這dziejem ,bo kto kto co na forum Cie o co podejrzewa .
 Nie mo積a tak ,a tym bardziej jak sie jest tak dojrza造m cz這wiekiem jak Ty .

Mo瞠 i przekr皻 ,a mo瞠 bezpodstawny p豉cz nudz帷ych sie na forum.
(2014/12/29 20:58)

J璠rula

Kurde le bele , piero雟kie k馧ka si rozpanoszy造 :) (2014/12/29 21:25)

JKarp

Darek bo to jest niezgodne z prawem. Tyle, tylko tyle albo a tyle. Jak kilku dzia豉czy mo瞠 stanowi prawo b璠帷e ponad Konstytucj RP ? Prosz o podstaw prawn takich dzia豉.
Zrozum w ko鎍u, 瞠 je郵i kto ca造 czas na k豉mstwo m闚i, 瞠 to prawda to w ko鎍u wszyscy i tak powiedz, 瞠 to prawda.Nie m闚i, 瞠 to przekr皻 - ta sprawa ma drugie dno. Kiedy, w jednym kole kilku " w璠karzy " wpad這 na pomys, 瞠by zakaza n璚enia i 這wienia z gruntu. Dok豉dnie wiedzieli鄉y o co chodzi - karpie odesz造 od brzegu i na sp豉wik ci篹ko by這 cokolwiek z這wi. Ja bardzo ch皻nie zgodzi貫m si w szczeg鏊no軼i na zakaz n璚enia. Poprosi貫m tylko, 瞠by w uchwale jasno zapisano, 瞠 dotyczy to w szczeg鏊no軼i ziemniak闚, suchego chleba, zupy grochowej z wk豉dk ( no by taki miszczu co n璚i tak zup ), jakimi pierogami, kluskami itd. A si zapowietrzyli ale ... ch皻nie odst徙ili od uchwalenia tej uchwa造. I takie to by這 drugie dno - panowie nie potrafili z這wi nic na obiad wi璚 my郵eli, 瞠 za豉twi spraw jak捷 uchwa陰. 
Nadal twierdz, 瞠 chodzi bardziej o jakie porachunki wewn徠rz ko豉 bo pan X 這wi wi璚ej z 堯dki ni pan Y z brzegu wi璚 zosta przeg這sowany. Tym bardziej, 瞠 woda 30 ha to wcale nie ma豉 ka逝瘸. 
Na Zegrzu jest zakaz trolingu jednak po op豉ceniu znaczka TROLING w wysoko軼i 100 z jest ju dozwolony. Cuda ;-)
JK (2014/12/29 22:07)

pakul1206

Przecie woda jest dost瘼na dla w璠karzy, 30ha to wcale nie tak du穎, widz 瞠 co niekt鏎zy "obro鎍y rybek" chcieliby wyczesa ca造 zbiornik.Je瞠li brzegi nie s w miar dost瘼ne to jestem za takim ograniczeniem, niech ta ryba ma chociaz troch spokoju. (2014/12/29 23:40)

chmielu626

najprawdopodobniej wprowadzenie zakazu by這 spowodowane walka z k逝sownictwem przez co rozumie si stawianie sieci i r騜nego rodzaju b瑿enk闚 (o ile tak si to nazywa). niestety po wprowadzeniu zakazu nie wiem czy problem zosta rozwi您any poniewa dobrzy w璠karze sami na w豉sna r瘯 walczyli z t plag  a teraz nie ma mo磧iwo軼i sprawdzenia czy woda jest czysta od tych 鄉ieci.. kiedy na telefon do ko豉 瞠 co dzieje si niepokoj帷ego us造sza貫m z koleg "wiecie co robi" i na tym si sko鎍zy這..
Z post闚 koleg闚 w璠karzy wynika 瞠 marne s szanse na zniesienie zakazu ale jednak s, cho zniesienie mo瞠 mie d逝g drog.. to spr鏏uje skorzysta ze wskaz闚ek i troch powalczy..
Z g鏎y dzi瘯uje za pomoc i jak to si m闚i po豉mania na rekordach. (2014/12/30 08:37)

JKarp

Przecie woda jest dost瘼na dla w璠karzy, 30ha to wcale nie tak du穎, widz 瞠 co niekt鏎zy "obro鎍y rybek" chcieliby wyczesa ca造 zbiornik.Je瞠li brzegi nie s w miar dost瘼ne to jestem za takim ograniczeniem, niech ta ryba ma chociaz troch spokoju.

Czy kto powiedzia, 瞠 woda nie jest dost瘼na dla w璠karzy?
Ja 這wi na wodzie 15 ha i zapewniam Ci, 瞠 miejsca nie brakuje i dla tych co na brzegu i dla tych co z 堯dek. Ma這 tego - jest uchwa豉 m闚i帷a, 瞠 Koledzy z 堯dek b璠 omija markery o ile kto taki postawi. Mo積a? Mo積a tylko trzeba chcie a nie zakazywa.
Jak si nie ma 堯dki to wszelkie zakazy s bez znaczenia.
Jak nie ma w璠karzy na wodzie to ja sobie wyobra瘸m co tam si mo瞠 dzia po zmroku.
Kiedy w Parczewie zabronili 這wi w nocy na tamtejszym Zalewie Miejskim. W po這wie sezonu zakaz zosta zniesiony po tym jak ewidentnie znajdywano 郵ady po sieciach. 

Nie od dzi wiadomo, 瞠 PZW r闚na wszystko w d馧 bo tak pro軼iej.

JK

Ja oczywi軼ie rozumem, 瞠 je郵i woda jest ma豉 ( -+ 5 ha ) niekoniecznie trzeba 這wi z 堯dek ale 30 ha ?
Gdzie byli w璠karze jak ten zakaz wprowadzali? (2014/12/30 09:22)

GBH

JKarp - mam pytanie. Czemu twierdzisz, 瞠 PZW nie jest uprawnionym do rybactwa na omawianej wodzie? Chodzi o jakie aspekty prawne?

Ps. Na marginesie, tak poza g堯wnym w徠kiem dyskusji, to musz przyzna szczerze, 瞠 nie do ko鎍a Ciebie rozumiem. Widz, 瞠 jeste karpiarzem, a wi璚 這wisz z brzegu, ale wywozisz zestawy w zan璚one miejsce  do嗆 daleko od brzegu. Powiniene si wi璚 cieszy, 瞠 jest zakaz spinningowania z 堯dki..... Bardzo cz瘰to spotykam si z pretensjami karpiarzy, 瞠 im podczepiam z 堯dki zestawy, mimo, 瞠 這wi w regulaminowej odleg這軼i a ich zestawy nie s oznaczone bojk. Nie wiem, czy w przypadku tego 30 ha zbiornika sprawa ma "drugie dno". Wiem natomiast, jak to jest u mnie. Zakazy nie bior si z niczego i raczej nie chodzi o utrudnianie w璠kowania -wr璚z przeciwnie. Na ma造ch zbiornikach albo zakaz wyw霩ki, albo spinningowania z 這dzi jest konieczno軼i. Wyobra幟y sobie, 瞠 na takich akwenach mo積a spinningowa z 堯dki, wywozi zestawy i jeszcze trollingowa...... No znaj帷 polskich w璠karzy, pozabijaliby si  po tygodniu (2014/12/30 09:27)