Zaloguj się do konta

Zakaz połowu za niewypełnienie rejestru

utworzono: 2011/12/18 23:02
jaca2003

Powiedz mi,czy TY na poważnie wierzysz w to że 100% wędkarzy będzie rzetelnie wypisywać rejestr?

Nawet w najbardziej zdyscyplinowanym kraju zachodnim nie ma na to szans,nie mam pojęcia czy na poważnie ktoś w to wierzy,myślę że jest to po to by łoić jak to w Polsce za byle co kasę z narodu,i tyle.

Nadal nie rozumie co to znaczy "mięsiarze",i pod czyim adresem to piszesz.

I ostatnia sprawa,już pisałem wielokrotnie,niech zabiorą się za zarybianie,a nie wymyślanie bzdur,typu rejestry.Kontrole jak najbardziej,jestem za,ale rejestry to pomysł zupełnie nietrafiony.

Byłem świadkiem rozmowy 3 działaczy koła jakiegoś,zaznaczam nie mojego,by było jasne,ale ta rozmowa mówiła o tym,jak za pieniądze ze składek na prywatnym akwenie budują sobie pomosty,i zarybiają,i to nie jest żaden kant,i takimi rzeczami trzeba się zająć,przekręty z Zielonej Góry pokazały jaka to klika,wyprowadzone pieniądze,i to duże pieniądze,i gdzie była komisja rewizyjna?jak widać to była klika kolesiów,i to na bank nie sa jedyna w kraju nieprawidłowości,nie mówię że na taka skalę,ale nie wierze w przejrzystość wszystkich kół w kraju,a wy wiecznie o tych bzdurnych rejestrach.Kiedyś nie było rejestrów i ryb było bardzo dużo,a teraz studnia dosłownie,mój ojciec łowi 47 lat,i widzi jak na dłoni,jaka jest różnica.
[2011-12-20 20:57]

maxiup

Prosze, zamieszczam zdjecie tego artykułu. prosze kliknac http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5140904c71235fdd.html [2011-12-20 21:09]

Magda88

Dziękuje  faktycznie
[2011-12-20 22:47]

agent0000000

Jeżeli rejestr połowu to takie dobrodziejstwo,to dlaczego nie obowiązuje na terenie całego kraju.
[2011-12-20 23:11]

andrzej1952

Witam serdecznie. Oni nic innego nie robia tylko obiecuja!!! Mam pomalutku dosc tego PZW i tego jak sie nie moga porozumiec z innymi okregami a z tymi rejestrami to juz przegiecie po prostu!!! Czesto wedkuje na spinning i czesto jest zla pogoda albo wpadam w wode,bloto to jak mam go wypelnic? Mojemu koledze dlugopis wbil sie w udo jak wpadl w dziure bobra. Dobrze ze nie kaza nam jeszcze kas fiskalnych nosic do rejestrowania zlowionych ryb. Idioci tam pracuja i tyle!!! POZDRO

od nowego roku KAŻDA ryba złowiona MUSI złożyć oświadczenie na piśmie w 9 egzemplarzach, że sama NIE ZMUSZANA i bez molestowania połknęła haczyk bo w przeciwnym wypadku wędkarz odpowie za mobbing, molestowanie, gwałt a szczególnie za pozbawienie wolności..też mam kolego powoli dość TAKIEGO  związku choć już ponad 40 lat daję się skubać - z roku na rok większa kicha.. [2011-12-21 20:04]

andrzej1952

A czy to się tyczy wszsytkich ryb ??

Tzn. że dopiero wpisujesz złowione rybki do rejestru po zakończeniu wędkowania ??? Bo ja miałem taką sytuację że przed wędkowaniem oczywiście wpisałem date i nr łowiska, i po jakimś czasie wpadł mi taki 62cm szczupak wpuściłem go do siatki i dalej se machałem wędką a tu nagle kontrol przyszła i wszystko wporządku myślałem że jest a oni że mi mandat wypiszą bo tego szczupaka do książeczki nie wpisałem. Ale ja mówiłem że na koniec chce go wpisać do książeczki a oni że na koniec to ja se mogę w domu wage tego szczupaka wpisać a przy nich do książeczki musiałem tego szczupaka wpisać.

Postraszyli mnie tym mandatem ale wkońcu odpuścili ale gadali że następnym razem mandat będzie. Wogóle pierwszy raz miałem kontrol ale zbyt miło tego nie zapamiętam.

A co jeśli chciałbym go wypuścić ?? To musiałbym specjalnie kreślić w książeczce, bez sensu.

Więc jak to jest na bieżąco każdą rybkę trzeba odrazu wpisaywać do rejestru ??

Kolego jeśli chciałeś wypuścic tego  szczupaka to trzeba było to zrobic po złowieniu a nie wpuszczac do siatki i dalej machac jak napisałeś.W każdym rejestrze jest napisane jak go trzeba wypełniac jeśli ktoś nie wie jak to niech go dokładnie przejrzy.A to że każda ryba powinna byc wpisana po wrzuceniu jej do siatki to bardzo dobrze bo np:,,Pan X po zarybieniu stawów karpiem przyjeżdża sobie na rybki łapie komplet karpi nie wpisując do rejestru bo zrobi to po powrocie do domu jedzie do domu bo ma aż z 500 metrów pije herbatkę i za pół godziny jest z powrotem na łowisku i tak ze trzy razy w ciągu dnia rejestr ma wypisany tylko że niby nic nie brało a po tygodniu biadoli że nie ma ryb i gdzie są pieniądze przeznaczone na zarybienia a takich delikwentów jest wielu.Tylko że przez takich panów X cierpią  tylko uczciwi wędkarze.Pozdrawiam wszystkich i myślę że na temat wypełniania rejestrów było już tyle napisane że temat powinien byc już dawno zamknięty.

zamknąć gęby najłatwiej - jak nie będziemy się wypowiadać na takich forach tylko "grzecznie słuchac"nieomylnych to na co ten związek???? jeśli komu się nie podoba idiotyczny przepis i do tego jeszcze NIE OBOWIĄZUJĄCY we WSZYSTKICH OKRĘGACH to właśnie powinniśmy o tym dyskutować!!!! milczą ryby - wędkarze NIE!!! [2011-12-21 20:18]

Marek052

Panowie po co nerwy. Jestem na łowisku ,wpisuję datę i numer  łowiska. Koniec łowienia , mój wpis wygląda tak, żaba sztuk 2. 13 gram. Do zobaczenia nad wodą   [2011-12-22 16:02]