Zakaz noszenia mundurów WP

/ 13 odpowiedzi
Witam panowie . trafiłem na coś takiego ....   http://www.pzw.org.pl/siedlce/wiadomosci/128436/61/zakaz_noszenia_mundurow_wp     a tutaj link do rozporządzenia     http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/46/wiadomosci/128436/pliki/pozycja_354_dpa555311.pdf     jest tam co prawda zapis że osoby przeniesione z czynnej służby do rezerwy mogą ale kiedy jak i gdzie ktoś się do tego przyczepi...co wy na to....
u?ytkownik16322


No cóż czasami nad wodą można trafić na idiotę- takiego von Nogaya.  Swoją kurtkę moro wraz ze spodniami kupiłem legalnie w sklepie z militariami pod dworcem centralnym ( pasaż handlowy)  drugi komplet ,,oddychający "  na ul. Andersa. Zlikwidować wszystkie sklepy z militariami i odzieżą  wojskową skoro nie można jej używać. Jest to kolejny głupi przepis relikt minionej epoki tak jak pomniki ,,wdzięczności armii radzieckiej" 
Bo z tą wdzięcznością to jest tak jak z zapytaniem Niemca czy 9 maja obchodzi dzień zwycięstwa  a Czech dni morza.
Julian.
Ps.Na koniec. Dobra rada. Czasami z von Nogayem nie wdawać się w polemikę przytakiwać nawet przy największych głupstwach. Bo idiota zawsze zostanie idiotą ale lepiej zostawić go w tej nieświadomości przynajmniej nikomu krzywdy nie zrobi. (2016/04/04 21:35)

u?ytkownik146847


Kumpel pracuje w wojsku i od niego się dowiedzialem że wystarczy odpruć naszywki flagi państwowej i mogą Cię w pompke cmocknąć (2016/04/04 22:45)

JKarp


Niestety nie.
Zarządzenie mówi wyraźnie, że tylko nie można używać wzoru teraźniejszego. Odprucie naszywki i flagi nic nie da. 
Pozostałem wzory umundurowania można używać.
A co munduru i dla Tych które zarządzenie wydaje się głupie - czy można bezkarnie wywjść na ulicę w mundurze SM czy Policji ?

JK (2016/04/05 08:11)

Haryyy5


W każdym sklepie militarnym można kupić kilkanaście wzorów umundurowania, w demobilach mundury, które nie są już wykorzystywane przez wojsko w każdej ilości. Ja przepis popieram. Wolę mieć jasność czy mam do czynienia z żołnierzem, policjantem, czy panem Stasiem, który sobie kupił mundur. Każda służba ma jakiś tam zwój wzór uniformu, który powinein być zarezerwowany tylko dla niej.  (2016/04/05 10:18)

JKarp


Lepiej tego napisać się nie da :-)
JK (2016/04/05 11:58)

piotrek11


Poszperalem trochę w necie na ten temat i znalazłem artykuł ( chyba w Wyborczej ),że  jest dużo firm szyjacych na potrzeby cywilne i jak masz mundur z takiej firmy to można  śmiało nosić tylko wrazie kontroli musisz pokazać metkę,że nie był  uszyty dla wojska. (2016/04/05 17:50)

Kowal73


Powitać :) 
..no to kurcze znów do odziezowego trzeba będzie zawitać, zmiana odzierzy wędkarskiej mi nie na rekę w tym roku, wykosztowałem się już na sprzet i przynęty :((  ehhhhh...
...no to sie przebieramy i sprawdzamy czy aby nie naruszamy dziennika ustaw :)))))))))))) (2016/04/05 17:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Wachta2


Posiadam letnie spodnie nowego wzoru i co dostanę mandat jak je będę miał na sobie? Dla mnie to jest bzdura. Zresztą ja też jestem żołnierzem, tylko przeniesionym do rezerwy ;) (2016/04/05 19:01)

ogtw


Ja chodziłem dwa lata w mundurach i jakoś teraz mnie do nich nie ciągnie. (2016/04/05 19:26)

rafal0414


trocArt. 67. 1. Żołnierze w czynnej służbie wojskowej są obowiązani w czasie wykonywania zadań służbowych nosić umundurowanie oraz odznaki i oznaki wojskowe. 2. Żołnierzom, którzy nie pełnią czynnej służby wojskowej, mogą być wydawane przedmioty umundurowania i wyekwipowania wojskowego do celów związanych z wykonywaniem powszechnego obowiązku obrony. Żołnierze ci są obowiązani stawić się w wydanym umundurowaniu i z ekwipunkiem w razie powołania do służby. 3. W innych przypadkach niż określone w ust. 1 i 2 żołnierze mogą nosić umundurowanie oraz odznaki i oznaki wojskowe tylko w razie uzyskania zezwolenia w trybie i na zasadach określonych przez Ministra Obrony Narodowej. 3a. Minister Obrony Narodowej określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady i tryb postępowania w sprawach o uzyskanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 3, z uwzględnieniem w szczególności warunku uzyskania przez żołnierza pozytywnej opinii właściwego organu wojskowego prowadzącego ewidencję żołnierza, wywiązywania się przez niego z powszechnego obowiązku obrony, jeżeli jemu podlega, i zasadności motywów, jakie przytoczył żołnierz w swojej prośbie o uzyskanie zezwolenia. hę pogrzebałem i chyba trzeba będzie prosić na pismie umotywować chęć noszenia odzierzy ochronnej....       

oj dzieje się w Polsce...    (2016/04/05 19:45)

u?ytkownik16322


Cholera mnie już nawet w rezerwie nie chcą za stary dziad dla nich jestem. A było tak fajnie oderwali od roboty od żony człowiek młodość powspominał .O reszcie nie wspomnę bo to może tajemnica wojskowa. Po takich ,, ćwiczeniach " człowiek miał wódowstręt co najmnej na pół roku.Lepsze niż odwyk.
Ps. Zaraz ile to już lat ? Chyba ze czterdzieści. (2016/04/06 13:49)

barrakuda81


To mogę spać spokojnie bo odsłużyłem swoje krajowi i mogę nosić moro...A poważnie co za debil to wymyślił? Na ryby często zakładam wojskowe ciuchy niemieckie, brytyjskie itd. bo są praktyczne , wygodne i nie mam zamiaru tego zmieniać. Boją się "zielonych ludzików"... To jasne. (2016/04/10 11:17)

Jakub Woś


Niestety nie.
Zarządzenie mówi wyraźnie, że tylko nie można używać wzoru teraźniejszego. Odprucie naszywki i flagi nic nie da. 
Pozostałem wzory umundurowania można używać.
A co munduru i dla Tych które zarządzenie wydaje się głupie - czy można bezkarnie wywjść na ulicę w mundurze SM czy Policji ?

JK
Racja.
  (2016/04/10 11:35)