Zakaz łowienia w stoczni na Radziwiu w Płocku

/ 17 odpowiedzi / 3 zdjęć
Wprowadzili znów zakaz połowów w stoczni na radziwiu??
jurek


Witam wkrótce napisze dlaczego Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej podjął taką decyzję ........................ wędkarze patrzą im na ręce , jak spychali kilka ton martwych ryb do rzeki Wisły ---------------- WIELKIE OSZUSTWO WŁADZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . (2010/05/01 20:27)

jurek


Wszystko , tylko utrudniać wędkarzom ............................... , ot co potrafią ...................................... a na dnie zbiornika 13 hektarowego leży jeszcze kilka ton martwych ryb i nie chcą , żeby wędkarze się dowiedzieli , bo są wybory i ktoś może za to polecieć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  . (2010/05/01 20:34)

jurek


(2010/05/01 20:38)

u?ytkownik10466


Spychali śnięte ryby do rzeki???????????dzisiaj dostałem odpowiedz od władz Płocka w tej sprawie i na papierze wygląda to zupełnie inaczej,ble ble ble -winnych ni ma,porażkę upatrują w przepisach i miejscowym PZW bo podobno to oni byli zoobligowani do dbania o ten rybostan.Kilka kartek formatu A4  z których niewiele wynika,a bynajmiej ja tam nic nie widzę.Dostał ktoś coś podobnego? (2010/05/04 18:18)

u?ytkownik10466


Cytuję:ble ble ble działania polegały na zebraniu ok 11 ton martwych ryb w dniach 24-26.03.2010r i utylizacji ich przez firmę P.P.H.HETMAN Sp.z o.o zFlorianowa.Ble ble ble w akcji uczestniczyły wszystkie podmioty-właściciele wód w basenie portowym,Nadzór Wodnego RZGW,OSP,nadzór prowadził Państwowy Lekarz Weterynarii,koniec blockquoteu.Jak to przeważnie bywa w tym naszym egzotycznym kraju winni zaniedbań pewnie się wywiną,szum opadnie i byle do następnych wyborów.Mam nadzieję że doczekam się kiedyś czasów kiedy takie złamasy będą stawiani przed Sądami a te walić będą wyroki aż trzeszczy...wodom cześć!!! (2010/05/04 18:41)

spokojny


Daniel ja jestem w tym piśmie na 3 pozycji i mnie najbardziej wkurzyło to że czekali na zmianę przepisów o utylizacji resztek zwierzęcych, według mnie specjalnie czekali do 12 marca żeby zepchnąć z siebie obowiązek i na nieprecyzyjność prawa teraz się skarżą.

 

Szkoda gadać mogę tylko współczuć wszystkim którzy musieli widzieć to z bliska, co mogłem zrobiłem szkoda mi tylko Jurka bo widać że ma serce po właściwej stronie, ale pamiętaj Jurku jesteśmy z Tobą i trochę się im w magistracie portki zatrzęsły jak interwencję z biura Prezydenta RP dostali, trzeba im patrzeć na łapki bo kręcą lody w białych rękawiczkach.

 

Pozdrawiam

(2010/05/04 19:11)

u?ytkownik10466


Cwaniactwo i stołkowe kolesiostwo,czasu trzeba aby wyplenić tę zarazę.W innych bardziej cywilizowanych krajach ludzie odpowiedzialni za takie błędy i zaniechania w najlepszym razie potraciliby posady z wilczym biletem na odchodne.A u nas?rączka rączkę myje,kruk krukowi oka nie wykole,kasa rządzi nie ta publiczna ,ta prywatna liczona pod stołem.Prywatna spólka zgarneła krocie za coś czego nie zrobiła,właściciel na bank spokrewniony z kimś z administracji Płocka,ktoś na swym zaniechaniu jeszcze tęgo pewnie zarobił,skur.......syny tylko takie określenie mi tu pasuje.A Jurek?musial patrzeć z bezsilnością na śmierć swojej wody,tak jak wielu innych którym nie jest to obojetne.Przeżyłem coś podobnego i powiem jedno-BOLI JAK CHOLERA.Co do zmiany ustawy to faktycznie myk stulecia,szach i mat,wiedzę o tym musieli posiadać już notable dużo,dużo wcześniej bo na przypadek to nie wygląda-cos tam za bardzo śmierdzi że przykryli to zmianą ustawy.pozdrawiam.Wodom Cześć! (2010/05/04 20:02)

spokojny


Faktycznie tam coś śmierdzi i nie są to jedynie zdechłe ryby. Ten odór jest większy.

 

PDK

(2010/05/04 21:28)

jurek


A wiecie , że po to zrobili ten zakaz połowu ryb i , że jest to teren prywatny ( i już tu wychodzi kłamstwo .............. , bo jest to teren Skarbu  Państwa ---dzierżawiony 4 spółkom ------------ wczoraj już przyszedł na dyżur , wędkarz ---który otrzymał , jako pierwszy mandat karny za łowienie w stoczni rzecznej ).......... Zakaz zrobiono po to , żeby wędkarze nie widzieli wypływających martwych ryb z dna 13 hektarowego akwenu o głębokości do 4.5 metra , a śluza jest otwarta i ryby z Wisły , także te zarybieniowe wpływają do tej Stoczni ................. NIECH NIE MYŚLĄ , ŻE JA IM ODPUŚCIŁEM ---WKRÓTCE OPISZĘ I POKAŻĘ ILE JEST JESZCZE MARTWYCH RYB W TYM AKWENIE . (2010/05/05 11:04)

u?ytkownik10466


Drogi Jurku! to oczywiste że te złamasy robiąc zakaz połowu chcą ograniczyć ilość potencjalnych świadków i uniknąć dalszego nagłaśniania sprawy,a to znaczy że mają świadomość tego że dali dupy i chcą przeczekać burzę.Nie bardzo wiem co w tej sytuacji można by zrobić,może kilkanaście dobrych fotek +stosowny opis na portalu,i kilkuset użytkowników wyśle to w formie zawiadomienia do np LOP czy gdziekolwiek indziej-zawsze to coś.Daj tylko znać jak można pomóc a pomożemy napewno.pozdrawiam.Wodom cześć!!! (2010/05/05 18:50)

Kochaś


Jak ten Wędkarz mógł dostać mandat?? Za co? na jakiej podstawie?? i kto ten mandat wystawił? 

wczoraj byłem w stoczni i zauważyłem jakieś pustki. tylko jeden wędkarz. 

(2010/05/06 11:55)

jurek


Mandat temu wędkarzowi wystawiła------- Państwowa Straż Rybacka ------- , ale na jakiej podstawie , to ja tego nie rozumiem . Patrzcie jacy są nadgorliwi ( jeśli chodzi o prywatne akweny , a na wodach PZW  ------ jest już gorzej , bo to nie pracujemy dziś , albo jesteśmy w innym miejscu ) , to nawet Policja wezwana przez jednego z właścicieli  gruntu pod wodą ------ poprosili , aby wędkarze opuścili to miejsce ........... , ale za siatka ---tam jest prywatne miejsce jednej ze spółek .............. , a dalej to jest teren niezagrodzony i nie ma tam żadnych środków trwałych......... tylko prosty czysty , nie zagrodzony dostęp do wody , do której przez śluzę wpływa masę ryb z wód PZW ---------- SA DWIE TABLICE INFORMUJACE , ŻE JEST TO TEREN PRYWATNY-------- Co nie jest do końca prawdą  , bo jest to teren Skarbu Państwa ---od którego kilka firm dzierżawi ten teren , ale po drugiej stronie akwenu , i nigdzie nie jest napisane , że obowiązuje zakaz amatorskiego połowu ryb ................ bo np. na terenie spółek ludzie normalnie łowią ryby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . (2010/05/08 13:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik17888


Witaj  Jurek
 

Decyzja o zakazie połowu ryb zapadła jesienią w 2009 roku a więc długo przed przyduchą.Przyczyny  są mi znane ,na pewno nie chodzi o usuwanie padniętych ryb.Dokładnie w pazdzierniku już było wiadomo że będzie zakaz . Pzdrawiam (2010/05/10 23:34)

u?ytkownik17888


Witaj  Jurek
 

Decyzja o zakazie połowu ryb zapadła jesienią w 2009 roku a więc długo przed przyduchą.Przyczyny  są mi znane ,na pewno nie chodzi o usuwanie padniętych ryb.Dokładnie w pazdzierniku już było wiadomo że będzie zakaz . Pozdrawiam
(2010/05/10 23:35)

Kochaś


no Właśnie Jurku na jakiej podstawie i za co ten Wędkarz dostał MKK? Z tego co mi wiadomo to straż rybacka ma w swoich obowiązkach przestrzeganie przepisów związanych z amatorskim i rybackim połowem ryb. No chyba że ten człowiek miał jakieś rybki które sa pod ochroną!

(2010/05/12 16:03)