Zaloguj się do konta

Zakaz kąpieli na łowisku

utworzono: 2015/08/09 11:35
Kasper14

Witam mam taki problem ponieważ na łowisku na którym łowię jest zakaz kąpieli jest to wyrobisko pożwirowe gdzie głębokość sięga do 15m.Tym problemem są ludzie którzy się kapią a nie łowią i zajmują najlepsze miejsca, kiedy wędkarza pozostają najgorsze możliwe miejscówki.Moje pytanie brzmi. Czy można się jakoś ich pozbyć zadzwonić na Policje czy Państwową straż rybacką? [2015-08-09 11:35]

Sith

telefon 112 [2015-08-09 12:47]

Artur z Ketrzyna

Jest zakaz kąpieli, a Ty się jeszcze pytasz?
zadzwonisz to muszą reagować.

Tyle że jeśli już to dla kąpiących mgli by wyznaczyć jakieś miejsce do tego. Bo jak by nie było, nie każdy musi chcieć tylko wędkować. [2015-08-09 13:33]

Jędrula

Co to znaczy , że jest zakaz kąpieli ? Są znaki czy informacje ? [2015-08-09 15:47]

zbynio 33

Wywieś tabliczkę, że woda jest skażona paciorkowcami, gronkowcami i innymi bakteriami.... :)
[2015-08-09 17:28]

Piotr 100574

to będą się kąpać w strojach ochronnych [2015-08-09 17:39]

pstrag222

Witam mam taki problem ponieważ na łowisku na którym łowię jest zakaz kąpieli jest to wyrobisko pożwirowe gdzie głębokość sięga do 15m.Tym problemem są ludzie którzy się kapią a nie łowią i zajmują najlepsze miejsca, kiedy wędkarza pozostają najgorsze możliwe miejscówki.Moje pytanie brzmi. Czy można się jakoś ich pozbyć zadzwonić na Policje czy Państwową straż rybacką?


woda nie jest własnością samych wędkarzy

[2015-08-09 18:46]

Haryyy5

Witam mam taki problem ponieważ na łowisku na którym łowię jest zakaz kąpieli jest to wyrobisko pożwirowe gdzie głębokość sięga do 15m.Tym problemem są ludzie którzy się kapią a nie łowią i zajmują najlepsze miejsca, kiedy wędkarza pozostają najgorsze możliwe miejscówki.Moje pytanie brzmi. Czy można się jakoś ich pozbyć zadzwonić na Policje czy Państwową straż rybacką?


woda nie jest własnością samych wędkarzy


A jakie to ma znaczenie czy woda jest własnością samych wędkarzy czy nie ? Skoro jest zakaz kąpieli to jest zakaz i za jego łamanie są mandaty. Od pływania są baseny, wyznaczone strzeżone kąpieliska, oraz wszystkie miejsca gdzie nie zostało ustanowione inaczej. Na ogół takie zakazy nie są stawiane tylko po to żeby uprzykrzyć komuś życie tylko dlatego że z jakichś przyczyn takie miejsce się do kąpieli nie nadaje. Potem się ludzie topią na takich gliniankach, cegielniach i innych za przeproszeniem gównach gdzie na pływających może czekać sporo niemiłych niespodzianek.  [2015-08-10 09:49]

zbynio 33

Witam mam taki problem ponieważ na łowisku na którym łowię jest zakaz kąpieli jest to wyrobisko pożwirowe gdzie głębokość sięga do 15m.Tym problemem są ludzie którzy się kapią a nie łowią i zajmują najlepsze miejsca, kiedy wędkarza pozostają najgorsze możliwe miejscówki.Moje pytanie brzmi. Czy można się jakoś ich pozbyć zadzwonić na Policje czy Państwową straż rybacką?


woda nie jest własnością samych wędkarzy


Do sprzątania to jest wtedy własność wędkarzy :)
[2015-08-10 10:23]

ryukon1975

Nie tylko Ty masz latem taki problem, niestety nic z tym nie zrobisz. [2015-08-10 11:03]

pstrag222

Witam mam taki problem ponieważ na łowisku na którym łowię jest zakaz kąpieli jest to wyrobisko pożwirowe gdzie głębokość sięga do 15m.Tym problemem są ludzie którzy się kapią a nie łowią i zajmują najlepsze miejsca, kiedy wędkarza pozostają najgorsze możliwe miejscówki.Moje pytanie brzmi. Czy można się jakoś ich pozbyć zadzwonić na Policje czy Państwową straż rybacką?


woda nie jest własnością samych wędkarzy


A jakie to ma znaczenie czy woda jest własnością samych wędkarzy czy nie ? Skoro jest zakaz kąpieli to jest zakaz i za jego łamanie są mandaty. Od pływania są baseny, wyznaczone strzeżone kąpieliska, oraz wszystkie miejsca gdzie nie zostało ustanowione inaczej. Na ogół takie zakazy nie są stawiane tylko po to żeby uprzykrzyć komuś życie tylko dlatego że z jakichś przyczyn takie miejsce się do kąpieli nie nadaje. Potem się ludzie topią na takich gliniankach, cegielniach i innych za przeproszeniem gównach gdzie na pływających może czekać sporo niemiłych niespodzianek. 





Jesli stoi znak zakaz kapieli to tak, w kazdym innym przypadku mogą sobie siedzieć gdzie chcą, z resztą nawet z zakazem kapieli mogę sobie zająć miejsce gdzie mi pasuje i po prostu siedzieć na brzegu...A na strzeżonym kąpielisku się nie utopisz????
Ja bym nigdzie nie dzwonił, bo należy być człowiekiem trochę wyrozumiałym.
[2015-08-10 11:04]

pstrag222

Witam mam taki problem ponieważ na łowisku na którym łowię jest zakaz kąpieli jest to wyrobisko pożwirowe gdzie głębokość sięga do 15m.Tym problemem są ludzie którzy się kapią a nie łowią i zajmują najlepsze miejsca, kiedy wędkarza pozostają najgorsze możliwe miejscówki.Moje pytanie brzmi. Czy można się jakoś ich pozbyć zadzwonić na Policje czy Państwową straż rybacką?


woda nie jest własnością samych wędkarzy


Do sprzątania to jest wtedy własność wędkarzy :)


Bo to tylko wędkarze to taki durny naród gdzie sprzątają brzegi.
A kajakarzom, turystom jakoś nie przeszkadza to, może dlatego , ze to po nich ta masa śmieci:)))
Chociaż są wyjątki

[2015-08-10 11:06]

endzi63

Odwieczny problem na gliniankach i innych wodach gdzie nie można się kąpać. Prawda jest taka, że nic nie zrobisz. Od lat w tych wodach kąpią się miejscowi i nikt tego nie zmieni. Z mojego doświadczenia możesz zmienić łowisko , lub wędkować w godzinach kiedy się nie kapią. Zadzieranie z miejscowymi może tyko pogorszyć i zaognić w/w problem. Mam fajne łowisko na j.Brdowskim . Można podjechać samochodem powędkować w nocy lub w sezonie wakacyjnym do godz.10:00. Po tej godzinie zjeżdżają się na kąpiel. mimo , że dzikie miejsce z tablicą ostrzegawczą. Zawsze tam gdzie można swobodnie podjechać samochodem, będzie tłoczno i ludzie będą się kąpać, nikt tego nie zmieni. [2015-08-10 12:01]

halski021

Jaki problem? Gdy takie fajne lato , to pozwólmy innym się z tego cieszyć . To w sumie tylko 2 miesiące , a w pozostałych miesiącach wędkarze mają praktycznie wodę tylko dla siebie . No może nie widzę problemu , bo u mnie w okolicy jest sporo jezior i zawsze można znaleźć miejsca bez plażowiczów i kąpiących się . [2015-08-10 16:02]

Piotr 100574

endzi,o 10 rano dopiero?????byłem teraz w niedzielę na spining to niemcy się już rozkładali o 7 rano he he [2015-08-10 19:52]

Artur z Ketrzyna

Takie problemy powinien rozwiązywać gospodarz łowiska. Czyli wyznaczyć kąpieliska, z lub bez ratownika, a w innych zakazać kąpieli. Wtedy i wędkarz i turysta ma dostęp do wody. [2015-08-11 07:32]

Artur z Ketrzyna

endzi,o 10 rano dopiero?????byłem teraz w niedzielę na spining to niemcy się już rozkładali o 7 rano he he



Ja byłem wczoraj na rybkach J Siercze.
Tam jest plaża, i kąpią się też w nocy. Bo biwakują, bawią się. Porostu relax/odskocznia od codzienności.

Idę lub płynę dalej i sobie w miarę spokojnie wędkuje. Ktoś powie że rybka wypłoszona itd.
Ona też do obecności turystów się przyzwyczaja, bądź znajduje spokojniejsze miejsce na łowisku.
[2015-08-11 07:39]

zbynio 33

Takie problemy powinien rozwiązywać gospodarz łowiska. Czyli wyznaczyć kąpieliska, z lub bez ratownika, a w innych zakazać kąpieli. Wtedy i wędkarz i turysta ma dostęp do wody.

Autor tematu wyraźnie napisał, że jest zakaz kąpieli! Chyba prezes koła będzie ganiał za plażowiczami :))). Ja sam jak jadę na ryby to przy takich temperaturach lubię sobie popływać...:) i niech mi ktoś zabroni :)
[2015-08-11 10:52]

ogtw

Nie powinno się wprowadzać zakazów, jeżeli nie można skutecznie egzekwować ich przestrzegania, bo to przyzwyczaja ludzi do łamania prawa. Na nielegalnych kąpieliskach można wypisać informację o niebezpieczeństwie kąpieli. Zakaz kąpieli można odebrać, jako ograniczenie swobód. Ryby przyzwyczajone do kąpiących się ludzi, można skutecznie łowić. Im to nie przeszkadza. [2015-08-11 11:13]

JKarp

To na drogach też nie powinno być zakazów, a na rybach tym bardziej bo i na drodze i na rybach nie można skutecznie egzekwować ich przestrzegania.
Zakaz kąpieli może wydać gmina jeśli woda do niej należy, wojewoda jeśli jest woda RZGW. Zawsze i wszędzie bez pytania o zgodę ale po badaniach wody zakaz może wydać SANEPID powiadamiając odpowiednie władze. Zakaz kąpieli nie jest ograniczeniem swobód a wynika z ustawy o bezpieczeństwie ludności (czy jakoś tak).
Znak zakazu kąpieli powinien opisywać na jakim odcinku ten zakaz obowiązuje.
Przestrzegania zakazu kąpieli nadzoruje policja wodna lub zwykła policja o ile znak zakazu kąpieli jest właściwy i ustawiony prawidłowo. Prawidłowo czyli w taki sposób, że każdy podchodzący do wody znak taki musi widzieć.
JK
[2015-08-11 17:01]

Artur z Ketrzyna

Takie problemy powinien rozwiązywać gospodarz łowiska. Czyli wyznaczyć kąpieliska, z lub bez ratownika, a w innych zakazać kąpieli. Wtedy i wędkarz i turysta ma dostęp do wody.

Autor tematu wyraźnie napisał, że jest zakaz kąpieli! Chyba prezes koła będzie ganiał za plażowiczami :))). Ja sam jak jadę na ryby to przy takich temperaturach lubię sobie popływać...:) i niech mi ktoś zabroni :)

Specjalnie napisałem o wyznaczeniu kąpieliska, bo nie tylko wędkarze mają prawo korzystać z wody. A w ten sposób ludzie którzy chcą się popluskać robią to w tym miejscu, nie przeszkadzając wędkarzom w innej części łowiska.

Jak Janek napisał, zgłaszasz Policji i ona interweniuje.
Z tym że dobrze jak jest wyznaczone kąpielisko, bo wtedy. Normalni ludzie mają gdzie się pomoczyć i popływać. A tych co lubią wszytko co zakazane zostawiamy dla panów Policjantów, straży leśnej itd, a jak jest to teren miejski to nawet Straży Miejskiej.
[2015-08-11 19:45]

zbynio 33

Oj, Artur, Artur :)))). [2015-08-11 21:42]

Artur z Ketrzyna

Oj, Artur, Artur :)))).

Słucham ?
[2015-08-11 22:00]

zbynio 33

Oj, Artur, Artur :)))).

Słucham ?

Nie nic.  Rozśmieszyłeś mnie, ale pozytywnie;))). [2015-08-11 22:09]

pakul1206

Zakaz powinien być wydawany w miejscach w których występuje zagrożenie życia lub zdrowia nigdzie więcej, a latem niestety musimy się jakoś pogodzić z wczasowiczami, to że ty nie możesz łowić to pewnie niewielu z nich obchodzi.W tym roku łowię wyłącznie w nocy a ze względu bezpieczeństwa ( łowię sam) jeżdżę na osrodek wypoczynkowy (ogrodzony, oświetlony) a tam normalnie ameryka dwa pomosty, jeden dla wczasowiczów a na drugim końcu wyłącznie wędkarski z zakazem kąpieli. [2015-08-11 23:02]

Piotr 100574

a jakie to są wody na których nie ma zagrożenia życia?????? [2015-08-12 21:07]