Zaloguj się do konta

Zagubiony przepis na słoninę

utworzono: 2012/01/13 00:51
Przemok

Witam wszystkich. 

Kiedyś, czytając nasz portal trafiłem na artykuł, opisujący jak przygotować słoninke jako przynętę. Opisał to ktoś z mojego miasta. Wiem , że jest to bardzo skuteczna przynęta na  tutejszych wodach. Nie mogę jednak znaleźć tamtego artykułu. Jeżeli ktoś trafił na ten opis bardzo proszę o wskazanie linka. Straciłem już sporo czasu na szukanie, lecz bezskutecznie. Pozdrawiam Przemok.

[2012-01-13 00:51]

rysiosz

Witaj Przemok.Dzięki za spostrzeżenie.
Tak.
Ten przepis prawdopodobnie chyba chodziło o ten artykuł  umieszczony moim blogu ,lecz z dziwnych przyczyn (pod pretekstem plagiatu)?został usunięty przez redakcję.Nie mam kopii tej receptury.Bo zawsze piszę artykuły z tzw.głowy.
Ale chętnie Ci napiszę co i jak na priwa Pozdrawiam RYSZARD.
Sezon już blisko....
[2012-01-13 02:18]

Przemok

Dzięki bardzo za szybki odzew. Byłbym bardzo zobowiązany za podanie przepisu. Swoją drogą nie rozumiem, skoro piszesz przepis z głowy, własnymi slowami to dlaczego szanowna administracja uznała to jako plagiat ? Dziwne to trochę. Pozdrawiam Przemok.


[2012-01-13 08:14]

Ciekawy jestem bardzo jak to Kolega robi . Może jednak jakiś opis nie duży na forum?Pozdrawiam hoplita. [2012-01-13 08:25]

JKarp

CześćKilka lat temu, jak nie było jeszcze takiej dostępności ( bynajmniej tam gdzie wcześniej mieszkałem ) do białych w jakiejś książce ( chyba Wędkarskie Sekrety Mistrzów ) znalazłem opis sposobu do łowienia z lodu. Nawet pisałem o tym tu: http://swi.fishing.pl/nieregularnik/publicystyka/nie-bojmy-sie-lodu-czesc-druga/(language)/pol-PLPatrz na ostatni akapit :-) a wcześniej na akapit od słów " Blaszka pionowa ...."Myślę, że tego szukasz :-)Janusz JKarp - już nie Mors ale chętnie dzielący się swoją wiedzą z tej dziedziny.
[2012-01-13 08:48]

Przemok

Dzięki JKarp.Tak właśnie łowię .

 Wiem  , że słoninke tniemy na paski i kosteczki. Chodzi mi bardziej nie o metody połowu ( bo te znam znad wody, podpatrując innych wędkarzy jak łowią na blaszkę pionową lub na haczyk) lecz o przepis na przygotowanie przynęty.  Kolega Rysiosz podał domowy sposób na przyrządzenie słoninki, ale administracja to usuneła. Jeżeli to prawda, co pisze kolega Rysiosz, to niech administracja przywróci tamten artykuł.  

  Admini słyszą? Prosimy o odpowiedź, o co w tym zamieszaniu chodzi. 

Kolego Rysiosz

 Może lepiej nie pisz na forum bo znowu coś zostanie usunięte.        

[2012-01-13 12:59]

JKarp

CześćAle koniecznie spróbuj tego sposobu z haczykiem :-)Janusz JKarp [2012-01-13 13:32]

Przemok

Masz na myśli mormyszke ? Tego jeszcze nie próbowałem.

 Mam natomiast ciekawe wyniki na połów metodą spławikową , zarówno na przepływankę ze spławikiem, jak i na przepływankę z malutkim ciężarkiem gruntowym. Polecam. 

[2012-01-13 13:55]

No i słoninka się rozpłynęła w wodzie?Pozdrawiam hoplita. [2012-01-13 15:36]

JKarp

CześćPrzemek nie mormyszkę a blaszkę pod lodową z dowiązanym haczykiem ( przeczytaj dokładnie artykuł który zalinkowałem ).Ja używałem i stosowałem słoninę zawsze łowiąc z lodu i nie było mowy o rozpuszczeniu się słoninki, chyba, że piekłem kawałek nad ogniskiem :-)JK [2012-01-13 16:20]

To przenośnia .Temat przewodni gdzieś się zmienił. Ja poznać chciałem metodę przygotowania słoniny , a o błystkach czytać zmuszony jestem. To też ciekawe ,ale słonina ucieka. A świnia już dawno od obucha padła. Pozdrawiam hoplita. [2012-01-13 19:25]

Przemok

Fajny sposób z haczykiem i blaszką. Nie omieszkam go wypróbować przy najbliższej okazji.

Dzięki Janusz ;-)

Miejmy nadzieje, że słoninka nie rozpłynęła się i redakcja zareaguje na nasze uwagi.

Czy redakcja poświęci swój cenny czas i odpowie co z tym przepisem ??? 


[2012-01-13 23:51]

rysiosz

Panowie no problemo, jutro postaram się powtórzyć przepis na słoninkę w moim wydaniu.
Wpis  umieszczę ponownie na moim blogu może się ostanie i nie zostanie usunięty pozdrawiam wszystkich śledzących ten temat.
Ale lepiej by było aby powrócił autentyczny usunięty.
[2012-01-14 00:09]

Przemok

Oczywiście , że lepiej niech redakcja przywróci poprzedni. Jeżeli nastąpiła pomyłka to niech Ci wytłumaczą zajście lub przedstawią dowody, jeśli takie mają.  Usunięcie czyjejś pracy a potem chowanie głowy w piasek  to po prostu kradzież. Zwykła prostacka kradzież.

 Miejmy nadzieje , że tym forum nie administrują tylko tchórze i złodzieje i ktoś kompetentny poczuje się do odpowiedzialności i przywróci skradziony tobie artykuł lub wyjaśni zajście. 

  Nie jest moim zamiarem obrażanie kogokolwiek, lecz takie naganne postępowanie trzeba nazywać po imieniu i dążyć  do wyjaśnienia prawdy.

Miejmy nadzieję, że wszystko się wyjaśni i poczytamy omawiany artykuł.   

[2012-01-14 15:26]

rysiosz

Ale Przemok pojechałeś.
I dobrze bo nazwałeś rzeczy po imieniu.
Do tej pory nic mi nie wiadomo dlaczego mój artykuł nie powrócił na łamy mojego blogu Żadnych konkretnych wyjaśnień!
Tylko ten rzekomy plagiat wyssany z palca!!!
[2012-01-14 15:53]

mielec

Ale Przemok pojechałeś.
I dobrze bo nazwałeś rzeczy po imieniu.
Do tej pory nic mi nie wiadomo dlaczego mój artykuł nie powrócił na łamy mojego blogu Żadnych konkretnych wyjaśnień!
Tylko ten rzekomy plagiat wyssany z palca!!!Ryśko jak możesz to wejdź na edycje swoich wpisów i zerknij na aktywność wpisów, może tam masz nie zaznaczonej opcji i dlatego nie wyświetla bo jest to dziwne że komentarze są, a nie ma arta.

To znaczy również, że to nie zostało usunięte, zablokowane więc możesz napisać do redakcji o przywrócenie artykułu przecież jest Twój. Na dodatek pamiętam, że ten artykuł był wykorzystany przez kogoś innego na chomiku;. Pamiętam, że gdzieś go tu nawet opisywałem i podałem linki do tegoż chomika.
[2012-01-14 17:04]

rysiosz

Cześć mielec.
Tomaszu dzięki za to że mi pomogłeś w odzyskaniu Mojego, powtarzam mojego autorstwa wpisu. Cieszę się że są tacy co potrafią dbać o to aby prawda wyszła na wierzch . Pozdrawiam serdecznie.
Dodam że już są dwa wpisy na moim blogu ten odzyskany oraz nowy wpis odnośnie tej przynęty ,od forumowiczów będzie zależało jaki sobie wybiorą . Pozdrawiam jeszcze raz Tomka i przemok za interwencje w Mojej sprawie.
[2012-01-14 17:49]

mielec

Plagiat zarzucony trzeba udowodnić to raz dwa i to ważniejsze plagiat zarzucony bezpodstawny jest pomówieniem, a na to już są paragrafy.

Ten wpis ze słoniną, który Ci oddałem nadal wisi na chomiku w HTM czyli zerżnięta została cała strona z wędkuje.pl, prócz tego jest jeszcze 3 wpisy na tym samym chomiku  tak samo skopiowane.:):):)


Co jak co jak bym Cię nie znał to bym nic nie mówił lecz znam Cię osobiście i wiem, że to Twoje autorstwo.
[2012-01-14 19:50]

Przemok

Fajnie , że wszystko się wyjaśniło i możemy przygotować sloninkę wg recepty kol. Rysiosz. 


[2012-01-14 19:51]

rysiosz

Tak dzięki za pomoc w tej sprawie.
[2012-01-15 09:56]

deduszka2

Witam cię Rysiosz. Z tego co widać to lepiej na tym portalu lepiej się nie dzielić żadnymi doświadczeniami bo zaraz cię zaraz o coś oskarżą. Wstyd admini. Takie działanie jest karygodne!!!!!!!!!. Może to dobrze że ja tutaj nie bloguje bo jeszcze by mnie wsadzili!. rysiosz mam nadzieje że jakoś się z tego wytłumaczą. pzdro i sezon czas zacząć.
[2012-01-15 19:18]

deduszka2

Witam cię Rysiosz. Z tego co widać to lepiej na tym portalu  się nie dzielić żadnymi doświadczeniami bo zaraz cię  o coś oskarżą. Wstyd admini. Takie działanie jest karygodne!!!!!!!!!. Może to dobrze że ja tutaj nie bloguje bo jeszcze by mnie wsadzili!. rysiosz mam nadzieje że jakoś się z tego wytłumaczą. pzdro i sezon czas zacząć.


[2012-01-15 19:20]

Przemok

Zdążyłem zrobić dwa słoiczki słoninki. Jden z kosteczkami drugi z paskami .

 

Kolego rysiosz czy próbowałeś zakładać na haczyk wstążki ze słoniny ?

Czy kolega otrzymał jakieś wyjaśnienie kto z  administracji  i dlaczego ukradł-usunął ten artykuł.

,

Zaczyna się zima, więc blaszki i słoninka do torby i nad Wisłokę.

                                                                                                                       

[2012-01-16 16:56]

arekde

No i właśnie dlatego cieszmy się, że są nowi moderatorzy ;-)

Trzymajmy kciuki, że samowola i sugestywna interpratacja wezmą w łeb i ktoś zanim bezmyślnie, jak do tej pory, zablokuje cokolwiek stuknie się w kiepełę ze 3 razy ;-)

Fajny przepis..kiedyś o nim gdzieś czytałem i słyszałem.

Pozdrawiam

[2012-01-16 20:00]

rysiosz

Tak, i właśnie dzięki czujności nowego moderatora czyli alias- mielec odzyskałem usunięty przepis.Dziękuję.
[2012-01-16 22:13]