Zagubienie Karty Wędkarskiej - co zrobić?

/ 17 odpowiedzi
Koledzy mam problem z posiadaniem Karty Wędkarskiej, niestety jej nie posiadam z powodu jej zagubienia w trakcie wielu przeprowadzek. Byłem w starym kole wędkarskim ale nie pomogli mi bo nie posiadają mojej kartoteki a mineło 20 lat.Czy wystarczy posiadanie białej karty by łowić na tw;dzikich zbiornikach.Bardo proszę o poradę niechce mieć problemów wybierając się nad wode! Pozdrawiam Kris
KOSTA


a w czym masz problem?
opłać wpisowe, składki, wyrób nową kartę i po sprawie.
pewnie będzie Cię to kosztowało z 50 zł więcej niż normalnie ale spokojnie łapiesz gdzie Ci się podoba ( i opłata pozwala ) bez oglądania się za siebie bo niby kartę masz ale jej nie masz.
pozdrawiam (2012/01/22 11:28)

withanight88


Koledzy mam problem z posiadaniem Karty Wędkarskiej, niestety jej nie posiadam z powodu jej zagubienia w trakcie wielu przeprowadzek. Byłem w starym kole wędkarskim ale nie pomogli mi bo nie posiadają mojej kartoteki a mineło 20 lat.Czy wystarczy posiadanie białej karty by łowić na tw;dzikich zbiornikach.Bardo proszę o poradę niechce mieć problemów wybierając się nad wode! Pozdrawiam Kris



W Twoim "starym kole powinni mieć Twoją kartotekę. Kartę wędkarską wyrabiasz w urzędzie miasta/ gminy itp.A opłaty za wedkowanie zrób w pierwszym lepszym kole wedkarskim w Twojej miejscowości. Tam otrzymasz wszystkie niezbędne dokumenty, żeby móc normalnie wędkować. 
W polsce niema "dzikich wód"Każda woda ma swojego właściciela , i to u niego musisz uzyskać zezwolenie na wędkowanie. (2012/01/22 11:41)

Sniper64


Koledzy mam problem z posiadaniem Karty Wędkarskiej, niestety jej nie posiadam z powodu jej zagubienia w trakcie wielu przeprowadzek. Byłem w starym kole wędkarskim ale nie pomogli mi bo nie posiadają mojej kartoteki a mineło 20 lat.Czy wystarczy posiadanie białej karty by łowić na tw;dzikich zbiornikach.Bardo proszę o poradę niechce mieć problemów wybierając się nad wode! Pozdrawiam Kris

Cześć..:)
Dziwi mnie że w kole nie potrafili tobie pomóc! Żaden był problem tak jak kolega już tu wyżej napisał wyrobić nowe dokumenty opłacić i założyć nową kartotekę! Tyle kłopotu..:))) A nie stresować wędkarza!:) Pozdrawiam.. (2012/01/22 11:41)

ryukon1975


Koledzy mam problem z posiadaniem Karty Wędkarskiej, niestety jej nie posiadam z powodu jej zagubienia w trakcie wielu przeprowadzek. Byłem w starym kole wędkarskim ale nie pomogli mi bo nie posiadają mojej kartoteki a mineło 20 lat.Czy wystarczy posiadanie białej karty by łowić na tw;dzikich zbiornikach.Bardo proszę o poradę niechce mieć problemów wybierając się nad wode! Pozdrawiam Kris


Nie licz na pzw.Wyrób nową kartę  ,jedynie opłatę egzaminacyjną zapłacisz lub nie bo nie wszędzie biorą.Egzaminu prawdopodobnie nie będzie.
Jak to jest z tym łowieniem na białą kartę to nie wiem, u mnie wszędzie trzeba mieć opłaty. (2012/01/22 11:43)

89krzysztof


U mnie duplikat karty wyrabia się w starostwie powiatowym, w wydziale ochrony lasów rolnictwa czy czegoś tam. Nie pamiętam, a nie chce mi się sprawdzać ... :P 
Duplikat kosztuje coś 20zł + zdjęcie. Jak już będziesz miał kartę to idziesz z nią do koła PZW i opłacasz.  (2012/01/22 11:47)

u?ytkownik64718


Z tego co mi wiadomo nie ma już białych kart, są zielone i one obowiązują, nie mylic z legitymacją w którą wklejane są znaczki. Zależy gdzie wędkujesz , musisz od gospodarza wody miec zezwolenie na połów ryb, bo każda woda posiada gospodarza, jak masz zezwolenie , wtedy udaj się do swojego starostwa  powiatowego, jak sie nie mylę to w dziale ochrony środowiska wyrobią ci nową kartę wędkarską oczywiście jakieś opłaty poniesiesz  ale nie będą to duże pieniądze. (2012/01/22 12:27)

Sniper64


Cześć Lin:)))
Tak..jak różne są instytucje tak różne będą kolory:) u mnie jest biała:)  (2012/01/22 12:47)

u?ytkownik64718


A to dziwne, wiem że kiedyś były białe , ale się to zmieniło nowe karty są zielone przynajmniej w moim województwie białe u nas już nieobowiązują, dzięki kolego bo myślałem że wszędzie muszą byc zielone. (2012/01/22 12:57)

Sniper64


Nie ma za co:))) Tak jak mówiłem! my tu staramy się osiągnąć jedno zdanie w temacie,a urzędy robią sobie kalejdoskop kolorów:))) moim zdaniem powinno być czarno na białym! taki  i taki kolor cała Polska..:))  (2012/01/22 13:06)

Zibi60


Koledzy mam problem z posiadaniem Karty Wędkarskiej, niestety jej nie posiadam z powodu jej zagubienia w trakcie wielu przeprowadzek. Byłem w starym kole wędkarskim ale nie pomogli mi bo nie posiadają mojej kartoteki a mineło 20 lat.Czy wystarczy posiadanie białej karty by łowić na tw;dzikich zbiornikach.Bardo proszę o poradę niechce mieć problemów wybierając się nad wode! Pozdrawiam Kris

Koło ma obowiązek przetrzymywać kartotekę 5 lat, więc nie dziw się, że po 20 latach jej nie mieli. Powinni Ci zaproponować wyrobienie nowej i podpowiedzieć "ścieżkę" formalności. (2012/01/22 13:12)

ryukon1975


A to dziwne, wiem że kiedyś były białe , ale się to zmieniło nowe karty są zielone przynajmniej w moim województwie białe u nas już nieobowiązują, dzięki kolego bo myślałem że wszędzie muszą byc zielone.



Może nie obowiązują ale są ważne.:)
U mnie też był rok w którym  przy opłatach  mówili że trzeba wymienić na nową w starostwie.
Oczywiście mi się nie chciało,w następnym roku powiedzieli że się zmieniło i już nie trzeba wymieniać.Cały czas mam kartę wydaną w roku 1991 wtedy uzyskałem wiek by ją dostać wcześniej byłem uczestnikiem.

(2012/01/22 14:05)

ryukon1975


Ja u siebie mam niebieska :D heh ze swoja karta wpadłem do wody jest troche niewyraźna ale i tak mi kleja znaczki i sie nie czepiaja :D 



Najważniejsza bowiem jest kasa.:) Skasować gościa (wędkarza) nawet z kartą w takim stanie jak moja po dwudziestu latach,a o stan karty niech się sam martwi.:)
W sumie mojej też by się przydała wymiana ale to się wiąże z pielgrzymką zapewne.:)
W starostwie na podstawie starej dadzą mi nową lub nie ,jechać do kogoś z koła szukać go,prosić o kwitki.
Już mi się nie chce.:) (2012/01/22 17:14)

krzychu64


Witam
Krzysztofie Jeśli Ciebie dobrze zrozumiałem to kartę wędkarską posiadasz, jednak podczas przeprowadzek posiałeś gdzieś legitymację członka PZW w której wklejane są znaczki opłat za kolejne lata.
Na Twoim miejscu udał bym się z kartą wędkarską do pierwszego lepszego koła wędkarskiego ( po wcześniejszym rozeznaniu okręgów i porozumień) i tam zadeklarował chęć wstąpienia do koła. Tam tracisz tylko poza zwykłymi opłatami kasę na wpisowe ( chyba 50 zeta) i ewentualnie na nową kartę ( przypuszczam że masz kartę starego wzoru i trzeba ją zmienić na nową) tj. koszt chyba 20zł jak wyżej pisali Koledzy. A po załatwieniu tego wszystkiego życzyć tylko połamania kija. (2012/01/22 17:33)

gral


A to dziwne, wiem że kiedyś były białe , ale się to zmieniło nowe karty są zielone przynajmniej w moim województwie białe u nas już nieobowiązują, dzięki kolego bo myślałem że wszędzie muszą byc zielone.



Kolego jakieś bajki opowiadasz o zielonych kartach, nowa obowiązująca karta wędkarska powinna być koloru białego  http://www.pzw.org.pl/ssrdzierzoniow/wiadomosci/archiwum/47370/60/karta_wedkarska_ (2012/01/22 19:00)

ryukon1975


A to dziwne, wiem że kiedyś były białe , ale się to zmieniło nowe karty są zielone przynajmniej w moim województwie białe u nas już nieobowiązują, dzięki kolego bo myślałem że wszędzie muszą byc zielone.



Kolego jakieś bajki opowiadasz o zielonych kartach, nowa obowiązująca karta wędkarska powinna być koloru białego  http://www.pzw.org.pl/ssrdzierzoniow/wiadomosci/archiwum/47370/60/karta_wedkarska_


Nie jest to znormalizowane i nic nie powinno.:)
Każdy wydaje jakie chce.Wystarczy poczytać wypowiedzi kolegów na forum są różne ,w zależności od czasu i miejsca wydawania.
Niedługo gdzieś nastaną i różowe.:)

Nie rozumie też co ma strona pzw/ssr do kart wędkarskich?
Karty wydają teraz Starostwa i nawet jak będą w kolorach tęczy będzie dobrze.:)
(2012/01/22 19:12)

u?ytkownik64718


No widzisz ty masz białą a ja zieloną, ty masz wydaną przez starostwo i ja też, dziwne nie?, jak sam widzisz i jak koledzy wyżej piszą jest różnie zależy od regionu. To nie bajki kolego a rzeczywistośc. (2012/01/22 19:15)