Wędka cw.120-180-do jakiej metody?

/ 9 odpowiedzi
Witam, ostatnio dostalem nowa wedke Cormoran Cormax 450. Odbiega ona bardzo od mojej popszedniej ktora miala ponad 2 metry i CW w okolicach 30g przez co dosc latwo mozna bylo to zagospodarowac. Nowa posiada CW 120-180g przez co nie potrafie w pelni wykorzystac jej wartosci. Tu moje pytanie, co mam zrobic? Przeciez nie zaloze splawika 80g, a moze powinienem zmienic metode polowu. Mozliwe ze jestem w bledzie i nie do konca to rozumiem prosze wtedy o wyprowadzenie mnie z niego. Z gory dziekuje i pozdrawiam :)
wiejo


No jest problem-co masz zrobić?
Jak Ci pasuje spławik 80 gram to czemu masz tak nie łowić?
A jak nie to jednak zmień metodę.
Wkońcu być może trafisz na taka ,która pozwoli w pełni wykorzystać potencjał wędki.
Powodzenia.
  (2017/08/17 14:13)

koszu14


Czy moglbys cos polecic? Jakas metode? Bo nie ukrywam ze 80g splawik to nie najlepsze rozwiazanie. (2017/08/17 14:40)

patryk1113mw


Witam. Kolega na górze chyba nie chciał ci zbyt dużo podpowiedzieć. Może ja sprubuję.
Nie wiem jeszcze jaką długość ma ta wędka, czy jak w nazwie 450 cm?

Z tego co mówisz ten kij może być przeznaczony do wędkarstwa gruntowego. Opis tej metody wędkowania znajdziesz na tym portalu lub na you tube. Do wędkarstwa gruntowego ztosuje się sprężyny, koszyczki zanętowe, lub tzw. metodę ( to taki rodzaj podajnika ). To tego zestawu będzie potrzebny sygnalizator brań, czyli np: dzwoneczki na szczytówce, tzw pingpong, sygnalizatory elektroniczne itd. Potrzebe też będą podpórki pod wędkę, na których można będzie ją położyć.

Myśl, że taką wędkę mógłbyś też wykożystać do wędkowania na żywca lub ,,trupka,,, gdzie można zastosować też duży spławik tzw. bombkę.

Jeśli poczytasz o wędkarstwie gruntowym szybko to załapiesz. Na początek radziłbym nie przeciążać zestawu by go najpierw wyczuć i wybrać koszyczki zanętowe około 30g, ponieważ do tego ciężaru dojdzie waga zanęty, która będzie znajdować się w koszyczku. Taka waga koszyczka na wody stojące, na rzekę ciężar musi wyć większy by nurt go nie przesówał. Wybór podajnika zależy od twojego gustu. Zależy też od niego wybór sygnalizatora, ale sygnalizator dobiera się też do kija, zależnie czy jest to sztywniejsza karpiówka czy elastyczniejszy feederek. 
Pozdrawiam.

  (2017/08/17 15:18)

koszu14


Bardzo dziekuje :) wedka ma 450cm. Lowie na grunt i choc zauwazam wieksze branie srednio raz na 2h to mam duza satysfakcje ze zlowionej ryby. Jeszcze raz dziekuje :) (2017/08/17 16:43)

Boniard


Ta wędka to cięzka artyleria i raczej nie do koszyka 30 gram.
Można łowić  zgruntu z koszyczkiem albo na rzece z ciężarkiem.
Na pewno nie na splawik.
  (2017/08/17 16:46)

lukasz-c


Nie znam tej wędki po danych podanych przez ciebie ta wędka nadaje się do jednego. Dokup do niej ciężki kołowrotek  5000 i więcej szpulę  plecionki i na wąsatego będzie jak znalazł. Do pozostałych metod kij zupełnie na naszych wodach nie przydatny na Bałtyk znowu za duży. (2017/08/17 17:50)

Jakub Woś


4,5 metra na wąsatego to za dużo. Chyba że na młodociane osobniki. Gruntówka na rzekę i tyle. (2017/08/17 19:06)

Marcin


;) (2017/08/17 22:09)

koszu14


To w sumie nie najgorzej bo jesli juz to najczesciej bede lowil na Wisle + moze 20 dni w roku na mazurach. Dziekuje wszystkim za odpowedzi :) (2017/08/18 09:45)