Zaloguj się do konta

Zagęszczone mleko do ziaren na karpia.

utworzono: 2012/08/16 09:14
tuptusp

Witam?

Wczoraj natrafiłem na filmik w którym karpiarz na zawodach dodawał zagęszczone młeczko słodzone (takie z puszki) do ziaren. Twierdził że znakomicie pobudza to ryby i je wabi tym bardziej że pozostawia piękną smugę. Tak mi się to spodobało że zamierzam wypróbować ten pomysł tym bardziej że takie mleczko można też kupić np karmelowe lub te z puszki doprawić jakimś atraktorem. Jednak wcześniej chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat tym bardziej że nie jestem karpiarzem, ale i te ryby są mile widziane na moim haczyku, jednak bardziej mnie interesuje czy taki dodatek będzie skutecznie wabił liny, leszcze, karasie, płocie. Jak to waszym zdaniem będzie działać na sypką zanęte, czy nie spowoduje zbytniego sklejenia zanęty?? Na pierwszy ogień mam zamiar wypróbować to w ten sposób że do ugotowanej pszenicy, konopi, grochu i kukurydzy z puszki dodam mleczka a nastepnie niewielką ilość wcześniej nawilżonej sypkiej zanęty.

Co sądzicie o tym koledzy wędkarze, czy ktoś z was stosuje taki dodatek?

Dodam że moje łowisko to 5/6h jeziorko z przejrzystością wody 1m, głębokością do 10 m (w miejscu łowienia 3/4) dominująca ryba to leszcz,lin,krąp,wzdręga,płoć

[2012-08-16 09:14]

ewa22

witaj ja owszem czasami stosuje mleko do przynęty ale w PROSZKU a czy ryba na to bierze czy nie to zależy od pogody i humoru ryb ;) [2012-08-16 12:42]

grzesiek35

A potem sie dziwic,że ryba nie bierze na podstawowe przynety. Sami sobie robimy krzywde w w ymyslaniu cudaczniejszych przynęt i zanęt.
[2012-08-16 12:43]

JKarp

A potem sie dziwic,że ryba nie bierze na podstawowe przynety. Sami sobie robimy krzywde w w ymyslaniu cudaczniejszych przynęt i zanęt.

CześćCzyli jakie - ślimaczki, małże, robaczki i pijawki.Mleko w płynie daje tylko chmurę zapachową i nic ponad to. JK [2012-08-16 12:55]

Jędrula

A potem sie dziwic,że ryba nie bierze na podstawowe przynety. Sami sobie robimy krzywde w w ymyslaniu cudaczniejszych przynęt i zanęt.

 

 

 

 Że co ?



[2012-08-16 13:00]

eXotic

Chodzi koledze o to , że wymyśla się właśnie różne "badziewia" do zachęcenia ryb a potem na tradycyjne "robaki" nie biorą bo czekają aż ktoś im zaproponuje smakołyk. 

Pozdrawiam

[2012-08-16 13:14]

tuptusp

Żyjemy w wolnym kraju i kto chce niech cuduje a kto nie chce niech łowi na pusty haczyk .... nie wnikam kto jak łowi... jednak nikt z Was nie napisał czy to może się sprawdzić i czy da jakiś efekt na liny leszcze a właśnie o to pytam a nie o to czy cudować czy nie.

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.

To że daje chmurę zapachu to moim zdaniem bardzo porządany efekt który dobrze dobrany może zaowocować ściągnięciem ryb w łowisko :)

dalej czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam 

[2012-08-16 13:19]

grzesiek35

Chodzi koledze o to , że wymyśla się właśnie różne "badziewia" do zachęcenia ryb a potem na tradycyjne "robaki" nie biorą bo czekają aż ktoś im zaproponuje smakołyk. 

Pozdrawiam


No właśnie. Ale jak widze,nie każdy to zrozumiał.



[2012-08-16 13:25]

JKarp

Żyjemy w wolnym kraju i kto chce niech cuduje a kto nie chce niech łowi na pusty haczyk .... nie wnikam kto jak łowi... jednak nikt z Was nie napisał czy to może się sprawdzić i czy da jakiś efekt na liny leszcze a właśnie o to pytam a nie o to czy cudować czy nie.

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.

To że daje chmurę zapachu to moim zdaniem bardzo porządany efekt który dobrze dobrany może zaowocować ściągnięciem ryb w łowisko :)

dalej czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam 


CześćJak zauważyłeś karpiarze dodają :-)Znaczy coś w tym musi być bo nikt inny jak karpiarze pierwsi zaczęli dodawać różne przyprawy i dodatki spożywcze do swoich zanęt, kulek itp.JK [2012-08-16 13:27]

tuptusp

Dzięki za odpowiedz JKarp:) Zapewne tak jak pisałem wypróbuję ten sposób w najbliższy weekend:) i zobaczę czy będzie jakiś efekt. A co do tych co nie eksperymentują i łowią na naturalny pokarm ryb czyli robaki to jestem ciekaw czy łowicie tylko na ochotkę i inne robaczki i stworzonka żyjące w wodzie czy też używacie białych robaków których jakoś nie widziałem żeby lęgły się w wodzie (więc ktoś musiał eksperymentować i dojść do tego że to dobra przynęta) i czy np łowicie na ciasto, chleb czy kukurydzę?? [2012-08-16 13:47]

Jędrula

Chodzi koledze o to , że wymyśla się właśnie różne "badziewia" do zachęcenia ryb a potem na tradycyjne "robaki" nie biorą bo czekają aż ktoś im zaproponuje smakołyk. 

Pozdrawiam


No właśnie. Ale jak widze,nie każdy to zrozumiał.

 

 

 

 

Zrozumiał , zrozumiał tylko chodzi oto , że to bzdura . Całę życie szukam lepszych przynęt i zanęt aby znęcić i przechytrzyć ryby , od czasów kryzysu po dzień dzisiejszy mając już całą paletę możliwości . To tak jakbyś zabraniał komuś/wędkarzowi postępu , to może wyrzućmy nasz nowoczesny sprzęt , żyłki , plecionki i inne wole biegi i ustrugajmy sobie dzidę i tak wędkujmy ?Jak leci to przysłowie o baletnicy , yyy..........?

Do autora , zadzwoniłem do moich kumpli '' od karpi '' , mówią , że to dobry pomysł zarówno do ziaren , kulek i peletu , można również zrobić z tego świetny dip a mianowicie takie mleko trzeba mocno odparować (długo to tra , mieszać na wolnym ogniu trzeba ) i wtedy powstaje gęsta melasa , twierdzili , że skuteczne jest to , to tooo :) Acha i karmelowe jest the best .






[2012-08-16 14:03]

tuptusp

Wielkie dzięki za odpowiedz Jędrula :) Dokładnie tak jak piszesz, niech Ci którzy nie testują i nie eksperymętują z przynętami i zanętami zostawią swój sprzet w domu i zaczną łowić na leszczyne ze sznurkiem i drutem zamiast haczyka!! Może wtedy będą mieli lepsze efekty :)

Pozrrawiam!

[2012-08-16 14:26]