Zaloguj się do konta

Zagadkowy lin i jego upodobania kulinarne..

utworzono: 2011/09/08 14:25
lukaszmk

Witam.

Chciałbym zapytać koledzy czy zdarzyło się wam w tym sezonie złowić lina na przynętę na którą tak na prawdę nie powinien się skusić. Pytam o to ponieważ korzystając z urlopu wybrałem się nad "Nogat" w miejscowości Malbork moim zamiarem był Leszcz lub duża Płoć.
Łowiłem na 1 wędkę gruntową + spławik.
Przy gruntówce założony miałem koszyk 15gr ze względu na mały uciąg wody do koszyka zanęta Bogusław Bruda Leszcz Feeder jako atraktor dodałem 1,5 łyżeczki sweet magic,jako przynętę stosowałem kukurydze w zalewie truskawkowej gdyż leszcz jak wiadomo lubi słodko i tu nic dziwnego brały ładne podleszczaki+ kilka leszczy od 1.2 kg w górę największy miał o ile dobrze pamiętam 1.7kg.
Na metodę spławikową założyłem zestaw dość delikatny 3gr spławik Mikado z długą antenką hak nr. 10 zanęcałem pszenicą z dodatkiem 2 sztuk małych olejków waniliowych jako przynętę zakładałem konopie i rzecz która mnie zdziwiła: branie po około 2 min ale branie nie było typowo płociowe lecz wyglądało na linowe tzn. spławik kładzie się po chwili odjeżdża zacinam podciągam do brzegu a tu niespodzianka..... lin szkoda tylko że taki maluszek 23 cm ;/ nie zdziwił bym się tym faktem lecz po ponownym rzuceniu w to miejsce na konopie to samo branie.... (gdybyście widzieli moją minę) Zacinam kolejny lin tym razem średniak 31 cm.
Próbowałem zakładać konopie na gruntówkę lecz bez efektu.Teraz jestem ciekawy czy była to forma przypadku czy może lin zmienił upodobania?
Teraz pytanie do was czy mieliście taki bądź takie przypadki?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
[2011-09-08 14:25]

Nie wiem czemu dziwi Cię lin biorący na przynęty roślinne? Kukurydza, konopie, groch, pszenica, pęczak, łubin, to są przynęty stosowane na białoryb i nic w tym dziwnego. [2011-09-08 14:43]

lukaszmk

Tak masz rację ale nigdy nie spodziewał bym się że zarzucając na konopie mógłby skusić się na to lin. Płocie,wzdręgi, a nawet brzana i amur ale na tą przynętę nigdy nie spodziewał bym się lina.
Moim zdaniem jest to trochę dziwne. Ale jeżeli Tobie się to zdarzyło lub znasz jakiś przypadek podobny do mojego fajnie by było gdybyś go opisał co być może pomogło by mi w innym rodzaju nęcenia bądź połowu tejże ryby.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
[2011-09-08 14:51]

ryukon1975

Witam.

Chciałbym zapytać koledzy czy zdarzyło się wam w tym sezonie złowić lina na przynętę na którą tak na prawdę nie powinien się skusić. Pytam o to ponieważ korzystając z urlopu wybrałem się nad "Nogat" w miejscowości Malbork moim zamiarem był Leszcz lub duża Płoć.
Przy gruntówce założony miałem koszyk 15gr ze względu na mały uciąg wody do koszyka zanęta Bogusław Bruda Leszcz Feeder jako atraktor dodałem 1,5 łyżeczki sweet magic,jako przynętę stosowałem kukurydze w zalewie truskawkowej gdyż leszcz jak wiadomo lubi słodko i tu nic dziwnego brały ładne podleszczaki+ kilka leszczy od 1.2 kg w górę największy miał o ile dobrze pamiętam 1.7kg.
Na metodę spławikową założyłem zestaw dość delikatny 3gr spławik Mikado z długą antenką hak nr. 10 zanęcałem pszenicą z dodatkiem 2 sztuk małych olejków waniliowych jako przynętę zakładałem konopie i rzecz która mnie zdziwiła: branie po około 2 min ale branie nie było typowo płociowe lecz wyglądało na linowe tzn. spławik kładzie się po chwili odjeżdża zacinam podciągam do brzegu a tu niespodzianka..... lin szkoda tylko że taki maluszek 23 cm ;/ nie zdziwił bym się tym faktem lecz po ponownym rzuceniu w to miejsce na konopie to samo branie.... (gdybyście widzieli moją minę) Zacinam kolejny lin tym razem średniak 31 cm.
Próbowałem zakładać konopie na gruntówkę lecz bez efektu.Teraz jestem ciekawy czy była to forma przypadku czy może lin zmienił upodobania?

Odnoszę wrażenie że za bardzo jesteś zapatrzony w producentów zanęt,wymieniasz marki i przeznaczenie poszczególnych tak jakby to była nienaruszalna świętość.Praktyka weryfikuje jednak teorię,dla mnie nie jest niczym dziwnym jak łowiąc na groch z nastawieniem na brzanę weźmie mi świnka.Tak samo nie będę zdziwiony że miejsce nęcone serem przynosi mi efekty w postaci cert.
Nie kupuję żadnych zanęt,wszystkie robię sam opierając się jednak na własnym doświadczeniu traktowałbym z mocnym przymrużeniem oka to co producenci piszą na opakowaniach.
Do skuteczności tych zanęt potrzebna jest jeszcze jeszcze znajomość wody i ryb.Wystarczy zły wybór miejscówki i zanęta z leszczowej stanie się płociowa.
[2011-09-08 14:59]

lukaszmk

Witam.

Odnoszę wrażenie że za bardzo jesteś zapatrzony w producentów zanęt,wymieniasz marki i przeznaczenie poszczególnych tak jakby to była nienaruszalna świętość.Praktyka weryfikuje jednak teorię,dla mnie nie jest niczym dziwnym jak łowiąc na groch z nastawieniem na brzanę weźmie mi świnka.Tak samo nie będę zdziwiony że miejsce nęcone serem przynosi mi efekty w postaci cert.
Nie kupuję żadnych zanęt,wszystkie robię sam opierając się jednak na własnym doświadczeniu traktowałbym z mocnym przymrużeniem oka to co producenci piszą na opakowaniach.
Do skuteczności tych zanęt potrzebna jest jeszcze jeszcze znajomość wody i ryb.Wystarczy zły wybór miejscówki i zanęta z leszczowej stanie się płociowa.

Wymieniam marki po to aby osoby chętne spróbowały tej metody połowu u siebie na wodach więc to nie jest jakaś forma "reklamy" czy coś w tym rodzaju.Wiem że zanęty można spokojnie zrobić samemu dostosowując je do własnych obserwacji połowów lecz ja w podany wyżej sposób dokarmiałem tego dnia rybki co pozwoliło mi złowić liny i dać do myślenia.W związku z tym napisałem na forum aby dostać odpowiedź czy ktoś miał podobne przypadki i co mógłbym dodać aby zwabić grubszego lina. Chodzi o to że no nie wiem czy np. pszenica z olejkami waniliowymi + posiekana rosówka lub dendrobena będzie skuteczna. 
[2011-09-08 15:53]

konik777

ja kiedyś złapałem na czerwonego robaka dwa szczupaki w jednym dniu i cieszyłem się a nie zadawałem sobie pytań czy tak musiało być tak więc nie rozumie twojego zdziwienia
[2011-09-13 13:52]

Analos

Na moich okolicznych wodach (małe kociewskie zbiorniczki) najskuteczniejsza na lina jest pszenica, przygotowana z myślą o płotkach :) [2011-09-14 08:26]

arus

ja kiedyś złapałem na czerwonego robaka dwa szczupaki w jednym dniu i cieszyłem się a nie zadawałem sobie pytań czy tak musiało być tak więc nie rozumie twojego zdziwienia

Mam to samo co kol. tylko że sa to szczupaczki 20-25 cm bo większe radzą sobie nie najgorzej z żyłeczką
[2011-09-14 10:27]

kamilo5196

przecież dla nie kumatych to lin uwielbia konopie.
[2012-01-15 21:17]

yba

Lin na konopie to zupełnie normalna rzecz gorzej kiedy złapiesz szczupaka na białego robaka i to dwa ,jeden po drugim . Mi to się zdarzyło i powiem ci że naprawdę byłem zdziwiony! połamania..
[2013-03-20 18:11]

Hooher

Lin na konopie to zupełnie normalna rzecz gorzej kiedy złapiesz szczupaka na białego robaka i to dwa ,jeden po drugim . Mi to się zdarzyło i powiem ci że naprawdę byłem zdziwiony! połamania..

W zeszłym roku złapałem okonia 0,7 kg na kukurydze :)

[2013-03-21 06:57]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia