Zaloguj się do konta

Zaczynam przygodę ze spławikiem.

utworzono: 2014/06/30 20:51
Atobos

Witam , przerzucam się ze spinningu na spławik i chciałbym się dowiedzieć trochę od Was , np. w jakie miejsca można rzucać , na jaką przynętę , wszelakie wiązania haczyków, kilka porad co do spławiku i mam jedno pytanie , posiadam w skrzynce taki oto haczyk (http://www.rybi-ogon.pl/Haczyk-Mustad-Ultra-Point-496NPBU-nr-8-p-5700.html) wielkością przerasta mały haczyk i czy jak go założę to np. mam założyć na niego 2 lub 3 ziarenka kukurydzy i jaki grunt na taki haczyk muszę ustawić.Za wszelką pomoc i odpowiedzi bardzo dziękuje ;). [2014-06-30 20:51]

89krzysztof

Co Ty masz 8 lat ? Najpierw zakładasz tematy o tym jak łowić szczupaki, pokazujesz swoje spinningowe zakupy w sklepie, a teraz w ciągu jednego dnia zmieniłeś zdanie i chcesz łowić na spławiki? Daj sobie spokój z tymi głupimi wątkami.
[2014-06-30 21:00]

Atobos

Po pierwsze nie założyłem tematu po to żeby wysłuchiwać tego a po drugie  pomyślałeś trochę?Mój brat nadal łowi na spinning a ja napisałem temat z jego konta.. [2014-06-30 21:05]

Atobos

Mogę założyć nowe konto , założyć temat a nie napisać na tym , mój błąd no ale bez przesady.. [2014-06-30 21:08]

darek-salamon

Co Ty masz 8 lat ? Najpierw zakładasz tematy o tym jak łowić szczupaki, pokazujesz swoje spinningowe zakupy w sklepie, a teraz w ciągu jednego dnia zmieniłeś zdanie i chcesz łowić na spławiki? Daj sobie spokój z tymi głupimi wątkami.

Tak wyglada pomoc dla mlodych na forum.Nie ladnie, tu wiekszosć sie chwali jakie to sprzeta za tys.zlotych mają.i nie mają 10 czy 12 lat. [2014-06-30 21:16]

unix

Witam
Ja rozumiem, że jakoś trzeba zacząć, ale z wyszukiwarki wypada skorzystać na początek...LINK
[2014-06-30 21:17]

prexpl

Zestaw powinien wyglądać tak  :  gumowy stoper - spławik  - śrucin - zawiązany haczyk  ,przynętę dostosuj do łowiska np na lina kukurydze i robak , a na płoć białego  grunt ustawiaj w zależności na jaką rybę się nastawiasz  na lina, karpia ustaw przynętę by leżała na dnie (spławik będzie przechylony lub będzie leżał)  a na np karasi przynęta może być ustawiona wyżej ........ staraj się rzucać przy trzcinie . Ja używam żyłki od 0,20 mm do 0,22 mm bo jak używałem cieńszej a łowie na stawie u znajomego (karpie po 20 kg) ostatni żyłka pękła ... a na rzece z bardzo leniwym nurtem taka żyłka też cię ubezpiecza (nie wiadomo co walnie)........... POŁAMANIA ŻYCZĘ  [2014-06-30 21:31]

jakubpor

CO wy się go tak czepiacie? 
Chłopak chciałby się czegoś dowiedzieć a wy go z buta!

Ładnie to tak? [2014-06-30 21:34]

darek-salamon

Zestaw powinien wyglądać tak  :  gumowy stoper - spławik  - śrucin - zawiązany haczyk  ,przynętę dostosuj do łowiska np na lina kukurydze i robak , a na płoć białego  grunt ustawiaj w zależności na jaką rybę się nastawiasz  na lina, karpia ustaw przynętę by leżała na dnie (spławik będzie przechylony lub będzie leżał)  a na np karasi przynęta może być ustawiona wyżej ........ staraj się rzucać przy trzcinie . Ja używam żyłki od 0,20 mm do 0,22 mm bo jak używałem cieńszej a łowie na stawie u znajomego (karpie po 20 kg) ostatni żyłka pękła ... a na rzece z bardzo leniwym nurtem taka żyłka też cię ubezpiecza (nie wiadomo co walnie)........... POŁAMANIA ŻYCZĘ 

Bez obrazy chlopak dobrze plotek lapac nie umie a Ty mu proponujesz od razu zestaw na dzika :-) a jak rozmieszczasz ciezarki? Jaki przypon?O kretliku nie wspomnę :-) Jak bym był lajkiem nic bym nie zrozumiał z tego co piszesz.Sorry kolego. [2014-06-30 22:14]

Witam , przerzucam się ze spinningu na spławik i chciałbym się dowiedzieć trochę od Was , np. w jakie miejsca można rzucać , na jaką przynętę , wszelakie wiązania haczyków, kilka porad co do spławiku i mam jedno pytanie , posiadam w skrzynce taki oto haczyk (http://www.rybi-ogon.pl/Haczyk-Mustad-Ultra-Point-496NPBU-nr-8-p-5700.html) wielkością przerasta mały haczyk i czy jak go założę to np. mam założyć na niego 2 lub 3 ziarenka kukurydzy i jaki grunt na taki haczyk muszę ustawić.Za wszelką pomoc i odpowiedzi bardzo dziękuje ;).

Kolego mam dla ciebie rade jeśli chcesz uzyskać jakieś rady to napisz do kogoś na priv a na pewno nie odmówi ci pomocy. Wszyscy będą mieli z tego korzyści, forum nie będzie zaśmiecone a do tego nie będzie niepotrzebnych spięć a ty uzyskasz poprawną odpowiedz na swoje pytanie.

Pozdrawiam Boczny trok
[2014-06-30 22:37]

lynx

Zestaw powinien wyglądać tak  :  gumowy stoper - spławik  - śrucin - zawiązany haczyk  ,przynętę dostosuj do łowiska np na lina kukurydze i robak , a na płoć białego  grunt ustawiaj w zależności na jaką rybę się nastawiasz  na lina, karpia ustaw przynętę by leżała na dnie (spławik będzie przechylony lub będzie leżał)  a na np karasi przynęta może być ustawiona wyżej ........ staraj się rzucać przy trzcinie . Ja używam żyłki od 0,20 mm do 0,22 mm bo jak używałem cieńszej a łowie na stawie u znajomego (karpie po 20 kg) ostatni żyłka pękła ... a na rzece z bardzo leniwym nurtem taka żyłka też cię ubezpiecza (nie wiadomo co walnie)........... POŁAMANIA ŻYCZĘ 

Bez obrazy chlopak dobrze plotek lapac nie umie a Ty mu proponujesz od razu zestaw na dzika :-) a jak rozmieszczasz ciezarki? Jaki przypon?O kretliku nie wspomnę :-) Jak bym był lajkiem nic bym nie zrozumiał z tego co piszesz.Sorry kolego.

Ponadto dlaczego stoper? Może byc przeciez spławik nieprzelotowy.
[2014-07-01 00:43]

89krzysztof

My go tutaj z buta? Trzeba by z biczem na nim stanąć i uczyć korzystania z wyszukiwarki. Jest na forum 2 dni (Słownie DWA), a założył 4 tematy. Ogarnijcie się trochę.
[2014-07-01 07:11]

prexpl

Możliwości jest kilka  ja jednak wole spławik przelotowy  i uważam że na początek taki lepszy . [2014-07-01 12:07]

prexpl

wiesz łowie na grubszą żyłkę by mieć szanse z takim karpiem  nie żyłka łowi  ryby tylko wędkarz  trzeba mieć dobrze wyregulowany  hamulec itp. skora ja i kolega "Diablo " musimy Ci tłumaczyć takie podstawowe rzeczy to nie wiem jak ty te ryby holujesz  [2014-07-01 17:42]

Lukasz254

Morze trochę nie potrzebny ten temat...Jak chcesz łowić na splawik nie musisz być znawcą, wystarczy wiedzieć jak robić węzły i trochę znać łowisko.Na spławik morzesz złowić prawie każdą rybę od płotki do pokaźnego szczupaka.Zobatrz sobie w wyszukiwarce np. Zestaw spławikowy na Lina.Pokaze Ci wiele dobrych metod, a ktorą wybierzesz to zalezy od Ciebie.Poczytaj sobie trochę na internecie i próbuj nabierać wlasnego doświadczenia bo nikt od razu nie stawał się profesionalnym wedkarzem.Pozdro. [2014-07-01 19:46]

Lukasz254

Jeśli chcesz złowić cos większego to spróbuj zrobić mocniejszy zestaw np.mocniejsza żylka, większy haczyk i spławik oraz przede wszystkim wiekasz przynęta i sprobuj wyzucać dalej i zwiększać grunt(u mnie się to sprawdza)Próbuj a morze uda Ci sie powalczyć z rybą.Powodzenia  [2014-07-01 19:55]

krzysztof-marze

Dobra, widzę, że mało kto chce ci pomóc otóż jeśli chodzi o wiązanie haczyków to polecam tzw "pojedyńczy węzeł antypoślizgowy " oraz "perfekcyjną pętle".Jako przynętę polecałbym tzw. "kanapki" czyli połączenie dwóch przynęt moim zdaniem najlepiej czerwony robak i kukurydza. Zależy na jaką rybę się nastawiasz a haczyk i tak nie musi być ani wielki ani miniaturowy np. na haczyki karpiowe łowiłem małe płotki :). Grunt jest dowolny ale polecałbym jak największy, trzeba po prostu go zbadać czyli zwiększać grunt aż spławik się położy. Pominąłem jeszcze pytanie gdzie rzucać, no więc tak jak jedziesz rano to raczej na środek (pamiętaj, że to zależy na jaką rybę się nastawiasz możesz sprawdzić w internecie)wieczorem ja raczej rzucam przy brzegu :)Mam nadzieję, że pomogłem. Jeżeli tak to się cieszę. [2014-07-02 19:19]

pompips

Widzę że wszyscy radzą jak to czytam to skręca mnie trochę z żalu :P.
Proponuję na taki śmisznym portalu z filmikami pooglądać kilka filmów po jaśni ci się lepiej niż od czytania wpisów na forum.  Jak władasz angielskim to też polecam zagraniczne produkcje.
Z mojej strony rada zacznij od obserwacji i badania łowiska wygruntuj i zbadaj dno. Połamania
[2014-07-02 20:17]

zielony401

A ja zacznę od dup...y strony.gdy miałem sześć siedem lat i zacząłem jezdzić z dziadkiem na ryby to zawsze mi powtarzał i tłumaczył :Dziecko zanim zaczniesz łapać naucz się czytać wodę!!! Wiec nie dawajcie dobrych rad bo co łowisko to inny obyczaj. w rybę trzeba się wstrzelić . PROSTE!!! Jeżeli ryba w danym łowisku ma pod dostatkiem ochotki to nie ma co na nią łapać!!! Najpierw należy poznać łowisko a potem brać się za ryby . Chłopak chciał  spróbować  czegoś innego a wy go od razu obrzucacie łajnem . WSTYD!!! Kolego popróbuj kilku przynęt i zanęt a zaczniesz odnosić sukcesy . Nie ma złotego środka na dana rybę czy metodę . W myśl zasady: TAM CIĘ BOLI GDZIE CI SPUCHŁO. próbuj:) POŁAMANIA KIJA . Pozdrawiam.

[2014-07-03 21:08]

darek-salamon

Do kogo te posty piszecie?:-) :-) :-) sami do siebie?  [2014-07-03 21:22]