Zaloguj się do konta

Zaciszańska i Michalina Częstochowa

utworzono: 2012/04/17 22:02
kowal034

Witam serdecznie. W najbliższą sobotę planuję wybrać się na jeden z tych zbiorników wodnych. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć mniej więcej jakie ryby występują na tych łowiskach? Czego można się spodziewać oraz na co łowić, jaka zanęta, przynęta. Z góry mówię, że interesuje mnie raczej technika gruntowa.
Pozdrawiam.
[2012-04-17 22:02]

JaroDaw

Gatunki ryb występujące w Michalinie:
karpieszczupakikarasie srebrzysteokonie leszcze linyamuryjaziekleniewęgorzekiełbiewzdręgi płociesumy
Michalina, jak i Zacisze są to dość głębokie glinianki o dość stromym brzegu . 
To takie ode mnie info, może ktoś częściej bywa na tych zbiorniczkach i coś więcej podpowie. [2012-04-17 23:47]

Zibi60

Jazie, klenie, wzdręgi i kiełbie występują w śladowych ilościach na Michalinie, natomiast dodał bym do tego zestawienia sieje i pstrągi tęczowe.
[2012-04-18 07:29]

kowal034

A orientujecie się na co najlepiej na leszcza? Na wedkuje.pl są fajne zanęty własnej roboty o ciekawych składnikach lecz nie wiem czy tam na coś takiego będzie chociaż jedno branie. Z tego co wiem to był tam karp który został odłowiony w ten sam dzień co został zarybiony zbiornik(zacisze).Czy jest w ogóle sens nastawiać się na konkretną rybę czy raczej uniwersalnie wszystko?
Pozdrawiam.
[2012-04-18 16:43]

JaroDaw

Ja bym raczej kierował się bardziej w stronę uniwersalnych wiosennych, ale co do zaciszańskiego karpia również słyszałem takie wieści. Zresztą przez dwa tygodnie tam miejscówki były okupowane. Niestety mało wędkowałem na tych zbiornikach, częściej bywam na Adriatyku/Pacyfiku/Bałtyku.  [2012-04-18 16:51]

kowal034

Z tego co słyszałem bardzo ciężko o rybę na tych zbiornikach. Jestem początkującym wędkarzem, dopiero niespełna tydzień temu odebrałem kartę. Zbiorniki te są mi bardziej znane jako kąpieliska. Nie ma co chyba na grunt na nich łowić bo są zbyt głębokie, przynajmniej ten pierwszy od strony tego sklepu z płytkami. Co na nich można złapać?
[2012-04-18 17:58]

Zibi60

Dla początkującego wędkarza polecił bym zbiorniki Elsenu, z kilku względów: blisko i łatwy dojazd, brania pewne, miejsce na pewno znajdziesz. Minusem jest bliskość huty, odgłosy produkcyjne i niezbyt czysta woda, ale może trafisz na przestój na stalowni. Na zbiorniku bliżej stalowni można o tej porze złowić liny i karasie, oczywiście oprócz wszędobylskich płoci. Ja tam nieraz zaglądam, jak mi się zatęskni za widokiem brań - niezawodna woda.
[2012-04-18 19:06]

JaroDaw

Z tego co słyszałem bardzo ciężko o rybę na tych zbiornikach. Jestem początkującym wędkarzem, dopiero niespełna tydzień temu odebrałem kartę. Zbiorniki te są mi bardziej znane jako kąpieliska. Nie ma co chyba na grunt na nich łowić bo są zbyt głębokie, przynajmniej ten pierwszy od strony tego sklepu z płytkami. Co na nich można złapać?

Co do głębokości, to wszystkie są głębokie ( Michalina, Zacisze, Bałtyk, Adriatyk, Pacyfik ) bo wszystkie to glinianki. Ja czasem wędkuje na Adriatyku ( ostatni od strony płytek ), ale jestem zmotoryzowany, więc nie ma problemów z dojazdem. Wyniki nie były oszałamiające (jaki wędkarz takie wyniki), ale : leszczyki i leszcze z gruntu, płocie i okonie spławik, pan karp też tam bywa łowiony, ale to już dla wytrwałych. Co do spławika, to jeśli nie interesuje Cię drobnica ( której tam jest trochę) to spławik koniecznie przelotowy, bo 3 metry od brzegu, jest często 4m głęboko. 

Nie pamiętam czy w Michalinie czy na Zaciszańskiej można jeszcze złowić karetkę pogotowia z WOŚP, no i wszędobylskie koparki :) [2012-04-19 10:36]

Przemaz07

Witam kolegów! Czy zbiornik Michalina nie będzie w tym roku zamknięty przed majowymi zawodami o mistrzostwo huty? O ile pamiętam to w tamtym roku 2 tygodnie przed zawodami w maju był zamknięty. Pozdrawiam!
[2012-04-19 12:27]

Zibi60

Nie tylko w tamtym roku, Michalina jest co roku zarybiana i zamykana do zawodów o Mistrzostwo Huty.
[2012-04-19 15:19]

JaroDaw

Zawody o mistrzostwo hut i spółek, mają być bodajże 6 maja, więc radzę do tego czasu się wstrzymać, by nie jechać na marne. [2012-04-19 15:29]

bartek9724

Chciał bym się zapytać gdzie jest to łowisko Michalina
[2013-03-19 17:22]