Zaloguj się do konta

Zacinanie

utworzono: 2014/07/27 23:19
michal310798

Drodzy wędkarze mam problem. Zarzucam zestaw gruntowy i jako sygnalizator stosuję bombkę. Po zarzuceniu zwykle czekam 10-15 min i żyłka naciąga bombkę narpiew powoli a po chwili mocno że bombka uderza o wędkę. No i ja wtedy podchodzę i mocno wędkę do góry żeby zaciąć. No i wyciągam zielsko a ryby nie ma :/ Macie jakieś sposoby na to ??? [2014-07-27 23:19]

89krzysztof

Opowiedz trochę o łowisku w jakim przyszło Ci wędkować, o zestawie jakim łowisz. Haczyka dużego używasz ?
[2014-07-27 23:45]

michal310798

Zestaw jest taki. Haczyk nr 10. A w łowisku jest dużo zielska.... jest to staw/jezioro ok. 1,5 hektara
[2014-07-28 00:12]

Lujski

no jak masz branie i dopiero do wędki podchodzisz to sie nie dziwie ze nie mozesz nic złowic ... albo przy wedkach, albo biegiem do wędki - ewentualnie robisz zestaw samozacinajacy to wtedy mozesz sobie do wędki podchodzic...
a co do opisu samego brania stawiam na nieduze płotki - są to takie brania nie do zaciecia
[2014-07-28 05:26]

michal310798

też myślę że to płotki bo ostatnio złowiłem płoć 30cm  [2014-07-28 08:19]

Jędrula

też myślę że to płotki bo ostatnio złowiłem płoć 30cm 




A ja stawiam , ze to nie ryby . Nieduże płotki rzadko podciągają sygnalizator do kija tylko skubią . Autor , a zielska tam w łowisku masz dużo , próbowałeś w innych miejscach >

[2014-07-28 08:33]

Lujski

ja obstawiam płoteczki, ewentualnie jakies inne nieduze, nieostrozne rybki - tez mialem taki problem to zrobilem zestaw samozacinajacy - malenki haczyk - na niego 2 pinki - ciezarek 30 gram na stałe i sie same płoteczki zacinały - i juz wiedzialem co jest grane - stawiam ze koledze rybki ciągną za koniec robaka i nie moga sobie z nim poradzic -

Pozdrawiam

[2014-07-28 09:15]

zbynio 33

ja obstawiam płoteczki, ewentualnie jakies inne nieduze, nieostrozne rybki - tez mialem taki problem to zrobilem zestaw samozacinajacy - malenki haczyk - na niego 2 pinki - ciezarek 30 gram na stałe i sie same płoteczki zacinały - i juz wiedzialem co jest grane - stawiam ze koledze rybki ciągną za koniec robaka i nie moga sobie z nim poradzic -

Pozdrawiam


Jakby miała się zaciąć to przy strzale o kij by się zacięła, ale mniejszy haczyk można założyć.
[2014-07-28 10:02]

zbynio 33

Drodzy wędkarze mam problem. Zarzucam zestaw gruntowy i jako sygnalizator stosuję bombkę. Po zarzuceniu zwykle czekam 10-15 min i żyłka naciąga bombkę narpiew powoli a po chwili mocno że bombka uderza o wędkę. No i ja wtedy podchodzę i mocno wędkę do góry żeby zaciąć. No i wyciągam zielsko a ryby nie ma :/ Macie jakieś sposoby na to ???

Michał na co łowisz i co chcesz łowić? Może to być np. karaś, karp, płoć, a może ty rozwalasz pysk zbyt mocnym zacięciem..... Może za późno zacinasz...
[2014-07-28 10:07]

michal310798

łowię na kukurydzę konserwową. Próbowałem na robaki ale lepiej biorą na kukurydze. I raczej nie rozwalam im pyska bo aż tak mocno nie ciągnę 
[2014-07-28 10:44]

michal310798

no słyszałem że tam są płocie i karpie. Zestaw ma na karpia z zanętą karpiową truskawkową i na razie tylko ta płoć się złapałaa 
[2014-07-28 10:46]

michal310798

Kolega polecił mi żeby zamontował stoper tak jak na obrazku i ryby niby mają się same zacinać a to i tak nie działa :/ [2014-07-28 10:51]

Bernard51

Kolega polecił mi żeby zamontował stoper tak jak na obrazku i ryby niby mają się same zacinać a to i tak nie działa :/

Przede wszystkim stoper masz za blisko rurki, musi być ok 80 cm od rurki ( podejrzewam że zestaw masz od brzegu ok. 25 30m), druga sprawa jak duży hak i ile kukurydzy nakładasz na hak, jeżeli to drobnica załóż hak nr 8-10 i daj max 2 kuku i siedż przy wędce, wtenczas masz szanse dowiedzieć się co ci bierze.Jeżeli podłoże jest bardzo zarośnięte ( stąd te mocne w końcówce szarpnięcia) pasiło by do ziarna kuku założyć cos pływające aby zestaw uniosło od zielska, możesz ,tanio, ryż preparowany na szpic haka założyć lub Kangus (pszenica preparowana z miodem) a także kukurydza pływająca kiedyś z węgier byla dziś, w każdym sklepie wędkarskim dostaniesz o różnych zapachach.
[2014-07-28 11:08]

michal310798

Stoper mam zamontowany 20 cm od rurki. Na hak nr 10 ma założyć 1 kuku i 1 ziarko ryżu preparowanego  ??  wystarczy co s takiego ??  [2014-07-28 11:34]

zbynio 33

no słyszałem że tam są płocie i karpie. Zestaw ma na karpia z zanętą karpiową truskawkową i na razie tylko ta płoć się złapałaa 

Nie masz zestawu na karpia :). Masz marne szanse zlowic karpia. Ta ploc cudem Ci się trafiła :)). [2014-07-28 13:10]

michal310798

no to jaki zestaw zmontować ?? [2014-07-28 13:32]

krisbeer

O jakiej wędce gruntowej mowa?. Jeżeli to feeder to może tak, napręż żyłkę tak żeby nie wisiała i obserwuj szczytówkę (możesz założyć dzwonek). Zestaw zmontuj tak jak na swoich rysunkach tyle że bez blokady rurki z koszyczkiem, tak żeby ryba po połknięciu przynęty nie czuła dużego oporu. Ja takie delikatne brania kojarzę z młodymi leszczami, jak nie zatniesz przy pierwszym drganiu szczytówki to już po braniu. Jeżeli piszesz że nastawiasz się na karpia to zostań przy kukurydzy (przynajmniej na razie) i tak jak pisał Bernard51 podnieś przynętę np. kawałeczkiem styropianu.
połamania
[2014-07-28 13:43]

zbynio 33

Michał  na jaką rybę? Pytam po raz któryś? [2014-07-28 13:45]

michal310798

Chcę zrobić dwa zestawy jeden na karpia a drugi na płoć  [2014-07-28 13:47]

Michał po pierwsze olej krzywe rurki i koszyczki .Kup zwykłą "Sprężynę" może być na rurce tak mniejwięcej powinien wyglądać zestaw gruntowy ja osobiście nie stosuje "sprężyn" tylko "koszyki żebrowane" troche drogie ale wolę....
Jako wskaźnik brań możesz zawiesić zwykłą bąbkę ze styropianu Ja stosuje takie otwierane
http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=2569
cena 10 zł za 2 szt niby drogo ale warto zaletą tego wskaźnika jest regulowana waga wystarczy otworzyć,wsypać pare śrucinek lub troszkę piasku Wieczorem można do środka dać świetlik dzięki czemu w nocy jest fajnie podświetlonywygląda mniejwięcej tak
Do dolnej części (z otworkiem) przywiązujesz kawałek sznurka którego wolny koniec zawiązujesz do podpórki,żyłka "wciskasz" w te zielone "klipsy" podczas zacięcia bąbka się samoczynnie wypnie i nie przeszkadza podczas holu.
Co do twojego problemu;nie powinieneś oddalać sie zbytnio od wędki; po zauważeniu najmniejszego nawet ruchu sygnalizatora ,podlatujesz do wędki .Zacinasz w momencie gdy "bąbka" "jedzie"do góry.Gdy stoi przy kiju to jest już często "po ptokach" (po braniu)

Aha zwróć uwage czy przy brzegu nie kręci sie drobnica,czasami mogą sie po prostu zaczepiać o żyłka i wydaje sie  że jest branie....to tyle.I nie zacinaj za mocno.z wyczuciem.wystarczy energicznie szarpnąć.
[2014-07-28 15:34]

michal310798

Dziękuje  [2014-07-28 22:00]

zbynio 33

Michał karpie bym polecił łowić zakładając przynętę na włos. Przypon taki możesz założyć do tego zestawu co Jarek polecił. Łowiąc na kukurydzę możesz mieć sporo pustych brań. Na płocie może być tylko trzeba pilnować kija..
[2014-07-28 22:49]

michal310798

ale nie wiem jak mam założyć na włos i czy na to się złapie coś bo nie jestem pewien  [2014-07-28 23:42]

zbynio 33

Michał wysłałem Ci wcześniej zdaję się na pw co i jak. Jutro poparzę, żeby przeszkolic naszego Michala...  :) Popatrz w tematach Karpiarze lowia tylko na włos.. Raz, że to najskuteczniejsza metoda, a dwa nie robi dużej kszywdy karpikom... [2014-07-29 00:13]

Bernard51

No i ja wtedy podchodzę i mocno wędkę do góry żeby zaciąć. No i wyciągam zielsko a ryby nie ma :/ Macie jakieś sposoby na to ???

Jeżeli ma zarośnięte podłoże , to na pewno trzeba ten zestaw podac aby(obojetnie czy to płotka czy karp)ryba miała swobodę wzięcia go nie wyszarpując z zielska (zielsko stawia opór) dlatego najpierw ma szarpnięcia kilkakrotnie, a kiedy oczyści w miarę (ryba)podłoże, mocno uderza bombką o kij. Według mnie na pewno należało by zestaw trochę podnieść aby swobodnie mogła wziąść do pyska, będziesz miał bardziej przejrzyste (na bombce) branie.
[2014-07-29 06:32]

michal310798

czyli najlepiej będzie zmontować ten zestaw ze sprężynka i na włos założyć 3 ziarka kuku ?? Sory że takie głupie pytania no ale chcę  osiągnąć swój cel a dopiero się uczę i w sieci jest mnóstwo technik a ja nw co wybrać :/ [2014-07-29 10:21]