Zaloguj się do konta

Zacinanie mój problem

utworzono: 2012/07/06 14:31
michal818843531

 oturz mam taki problem że jak mam branie i piłeczka leci do góy tylko dość szybko to ja zacinam i trace rybe :( nie wiem w którym momęcie trzeba zaciąć. Chciałbym sie jeszcze zapytać jaka przynęta jest dobra i skuteczna na duże (lub małe) liny i karpie (oprucz kulek proteinowych i peletu) z góry dziękuje :)
[2012-07-06 14:31]

karp666666

Spróbuj na kukurydze waniliową lub kulki haczykowe.Może masz za mały haczyk ,ja łowie Karpie max 4kg i karasie takie ponad 20cm na haczyk 6 i przyponie 0,20 tez z gruntu a dokładnie na feederkę do 90g.Zacinam w tedy gdy szczytówka się trochę przygnie.Gdy widzisz jak piłka leci do góry możesz zawsze chwile poczekać i zaciąć

[2012-07-06 14:13]

Poczekaj na troche pewniejsze branie ;) niech ta ''piłeczka''  czy jak kto woli sygnalizator brań troche się podniesie, na te 2 sekundy to wtedy zatnij ;) . Mam to samo, czasem jak weźmie średni karaś to ta bombka aż uderzy o wędkę i cisza .... jednym słowem nie zacinaj przy każdym ruchu tej bombk,i tylko skup sie na tych pewniejszych ruchach.;) Ryba najpierw musi sobie spróbować ;D

pozdrawiam

ps. dobry wynik miałem na kukurydza+białe , też możesz spróbować ;)
[2012-07-06 14:40]

krzychu64

Witam.
Kolego przy tak energicznych braniach, gdzie sygnalizator, piłka, ( jak zwał tak zwał nie istotne ) dobija do kija i od razy opada  pozostawilbym bez zacięcia, bo ryba nie ma  przynęty w pysku.
Zacinałbym natomiast wtedy gdy sygnalizator chociaż przez chwilę zatrzymałby się na napiętej żyłce pod kijem.
Wtedy to bowiem ryba trzyma przynętę ( a co za tym idzie również haczyk ) w pysku.
Takie jest moje zdanie hough.
[2012-07-07 08:55]

z@mela

wiekszosc  tych " bran pod kij"   takich szybkich to  trącenie  przeplywajacej ryby o zylkę  a wielu ludzi sie ekscytuje ze ale  branie .   Normalne , ładne branie  to gdy  pileczka jedzie pod  góre  wtdy  tniesz i  nie ma bata   ze sie nei zatnie :)
[2012-07-07 18:15]

Kowal73

wiekszosc  tych " bran pod kij"   takich szybkich to  trącenie  przeplywajacej ryby o zylkę  a wielu ludzi sie ekscytuje ze ale  branie .   Normalne , ładne branie  to gdy  pileczka jedzie pod  góre  wtdy  tniesz i  nie ma bata   ze sie nei zatnie :)

Oooo,tusz to:):),pozdrawiam:)


[2012-07-07 18:17]

 oturz mam taki problem że jak mam branie i piłeczka leci do góy tylko dość szybko to ja zacinam i trace rybe :( nie wiem w którym momęcie trzeba zaciąć. Chciałbym sie jeszcze zapytać jaka przynęta jest dobra i skuteczna na duże (lub małe) liny i karpie (oprucz kulek proteinowych i peletu) z góry dziękuje :)

Zacinanie ? , mój porblem .


Niestety pisownia również ...
[2012-07-07 18:24]

oskar1316

moze masz zły zestaw jak mi karpie biorą to raczej same sie zacinają stosuje szeroką game haków cobra są nie zawodne przecholowałem mnóstwo karpi i amurów pzdr [2012-07-07 18:25]

ja też używam tych haczyków są super, polecam   [2012-07-07 18:46]

kacper04

Moim zdaniem najlepsza na karpia jest zwykła kukurydza z puszki ! A na linka gnojak :P [2013-03-27 11:57]