Zacinający się kołowrotek spinningowy

/ 5 odpowiedzi
No więc : Spinninguję od roku ( tą samą wędką i kołowrotkiem ) przynętami od 3 g do 23 g . Wyholowałem sporo rybek JEDNAK żadna z nich nie była większa niż 40 cm .Dodam że wędka i kołowrotek były kupione na allegrowskim zestawie ( czyli w tym zestawie była wędka , kołowrotek , przypon , pudełeczko , 2 woblerki , 2 główki , 4 gumy - kosztował 130 zł z przesyłką ) . Wiem że sprzęt słabej jakości . Ale teraz mój problem .Przy holu szczupaka 51cm kołowrotek zaczął się blokować i zacinać .. W ogóle nie dało się kręcić korbką ( uprzedzam pytanie : nie , nie zaplątała mi sie nigdzie żyłka .. ) i był zablokowany 3 minuty a szczupak walczył! Potem sam się "naprawił" i było OK . Wyholowałem okonia 26,5 cm i się zebrałem . Na następny dzień znów pojechałem na rybki . I... Przy zarzutach nawet lekkimi przynętami ( np.3 g) kabłąk się samoistnie zamykał ! Ale to dało się przeżyć ... Najgorsze jest to , że gdy spinninguje przynętami +13g to się strasznie zacina ! W ogóle się kręcić nie da . Ale potem ustaje na chwilkę i znów tak się dzieje ... Wiecie co mogło się zepsuć ? Wiem że stało się to w trakcie holu szczupaka .
JKarp


CześćNieważne co się zepsuło.Odsyłaj kołowrotek do sklepu ( sprzedawcy ) u którego kupiłeś z żądaniem naprawy.JK (2013/05/07 17:38)

kuba7128


kołowrotek był kupywany na allegro i mozliwe,ze bylo napisane brak reklamacji.

(2013/05/07 21:49)

grzesiu92


Za taka cene to nei ma raczej gwarancji. I tak ladnie wytrzymal, w srodku pewnie tzw fajans-metal. Ten duzy tryb ci wyskoczyl albo sie zdarl i przeskakuje niezle ci teraz. Jedyna rada kup nowy kolowrotek. (2013/05/07 21:53)

JKarp


"kołowrotek był kupywany na allegro i mozliwe,ze bylo napisane brak reklamacji."
CześćPisać sobie można wszystko - pozostaje jeszcze jednak prawo i wyegzekfowanie gwarancji lub rękojmi. Prawo jest po Twojej stronie. Jak nie wiesz co zrobić daj mi znać przez PW.JK
(2013/05/07 21:56)

grzesiu92


Janusz, to pewnie byl jakis badziew, pewnie na to gwarancji nie ma. Ja zaczynalem kiedys od tych kolowrotkow, co rok to nowy niektore 3-4 mies wytrzymywaly. Za 130 zl zestaw to czego sie spodziewac.




Szczupak rozkrec go i wyslij mi fotke po zdjeciu obudowy. Mam w piwnicy karton po butach czesci to tych kolowrotkow. Moze uda sie cos wykombinowac. Swoja droga ciekawi mnie fakt dlaczego pierwsza nei popsula sie blokada ruchów wstecznych kolowrotka bo zwykle w bazarixach tak sie najpierw dzieje. (2013/05/07 22:01)