Zachowanie PSR podczas kontroli.

/ 109 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp


a ty za łamanie gałęzi na podpórki do wędek powinieneś wylecieć z PZW :) popatrz na siebie jak niszczysz zieleń  a później pisz na innych , jeżeli chodzi p jkarp to zadymiarz i za takie pisanie powinien sie wstydzić- precz z takimi trolami , teraz koledzy moderatorzy przyjdą z pomocą. ten łepek na filmie nawywijał a teraz się osrał ogniem, oglądnijcie jak zaczepia strażników, z ryba skłusowaną ucieka a później płacze że nie jego, rośnie mały przekręt.
A czego mam się wstydzić?
JK (2014/04/14 21:06)

Iras1975


"Dziwnie co niektórzy mają rozumki poukładane.. chyba wszystko zależy od tego kogo się krytykuje i kto jest krytykującym. W zależności od sytuacji wyskakują "portalowe rycerzyki" z klapkami na oczach i bronią "ofiary", lub sami atakują. ;)"

Zacytowałem "Irka" wypowiedz z innego tematu "przez" jego wiedzy( może głowy mi nie urwie)
Jak widzę do większości zajadłych dyskusji by ten blockquote pasił !

Spokojnie. :) 
Czytam ten wątek i widziałem filmik, chłopak chciał uratować jazia, a mało nie oberwał za to. Zastanawiam się co sam bym zrobił w takiej sytuacji, chyba lepiej by było odpuścić i zostawić ten "łup" biedakom. Łażą niedojdy i szukają takich okazji na darmową kolację.. niczym sępy krążące nad pustynią.  (2014/04/14 21:32)

cierpliwy1


Pisałem wam wcześniej ,że na ostatnim szkoleniu PSR zalecano aby nie podejmowali narzędzi kłusowniczych ,aż do przyjazdu policji ,czyli społeczna i państwówka jest ograniczona co osobiście uważam za wielką głupotę.Odnośnie przepisów jakie zawarte były w poście powyżej . (2014/04/14 21:46)

matip52


I tak nie mogę zgłosić sprawy na policję... Z moim tatą skontaktował się prawnik OPZW Zamość i kazał usunąć film w ciągu kilkunastu minut. Jednocześnie zagroził pozwem do sądu, który może zarządzić wypłatę 20000 zadośćuczynienia dla strażnika, który jest na nagraniu. Ech, ciężkie życie młodego wędkarza... Chociaż na wszelki wypadek będę nagrywał wszystkie kontrole z udziałem tego pana. (2014/04/15 18:15)

ryukon1975


Myślałeś że będą Ci bić brawo ? Dałeś się zastraszyć, typowa prawnicza zagrywka. :)

Prawnik to nie prawo, posunie się do wszystkiego by jego strona była górą i w tym przypadku wygrali bez sądu. To się nazywa zmiatanie śmieci pod dywan. Już sumienia mają czyste.:)

(2014/04/15 18:25)

news34


Kolego co ty wypisujesz?????????????????
W tytule jest "zachowanie PSR podczas kontroli" co ma do tego prawnik z PZW ?????????
Może ksiądz dzwonił , kogo ty filmowałeś???? podejrzewa że SSR.
Ryba z filmu powinna być niezwłocznie wypuszczona do wody i twoje działania były tu trafne , byłeś lekko upierdliwy , ale miałeś racje i włos ci z głowy nie spadnie . (2014/04/15 19:07)

matip52


Rozumiem, że w razie czego kolega zapłaci za mnie grzywnę?  (2014/04/15 19:15)

news34


To na pewno dziadki z SSR, pseudo strażnicy co ubierają mundurki  tylko dlatego żeby płacić 5 zł za składkę za wędkowanie. Dla mnie ta służba to żenada, powinny być ograniczenia, dziadki won. Mam swoje lata i jestem zdania, że to młodzi powinni być w pierwszej kolejności przyjmowani. A jak jest? Każdy wie.

TU kolega lekko po świńsku napisał o SSR ,SŁOMKA Z BUCIKÓW WYSTAJE (2014/04/15 19:16)

news34


Jaką grzywnę ? za co? jesli ryba była żywa to miałeś racje .
Kto ci zasądzi taką grzywnę ? (2014/04/15 19:20)

ryukon1975


Rozumiem, że w razie czego kolega zapłaci za mnie grzywnę? 

Rzecz w tym żebyś o tym wiedział. Że jeśli kiedyś będziesz miał naprawdę poważną sprawę nie taką pierdółkę w sądzie to należy wiedzieć że prawnik strony przeciwnej powie i zrobi wszystko abyś się wycofał. Szczególnie jeśli wie że strona którą reprezentuje jest w kiepskiej sytuacji dlatego że wtedy może przegrać.

Tak w tym kraju masę drobnych spraw wygrywają ludzie których stać na prawnika. Prawnik to taki cwaniaczek który ma zrobić przekręcik za kasę i tyle.

(2014/04/15 19:24)

JKarp


I tak nie mogę zgłosić sprawy na policję... Z moim tatą skontaktował się prawnik OPZW Zamość i kazał usunąć film w ciągu kilkunastu minut. Jednocześnie zagroził pozwem do sądu, który może zarządzić wypłatę 20000 zadośćuczynienia dla strażnika, który jest na nagraniu. Ech, ciężkie życie młodego wędkarza... Chociaż na wszelki wypadek będę nagrywał wszystkie kontrole z udziałem tego pana.

Jeśli chcesz to idź z tym filmem do normalnego prawnika a nie prawnika PZW.Ten prawnik z PZW celowo namotał bo żadne prawo nie zakazuje filmowania strażnika SSR w czasie pełnienia swojej funkcji.W sumie to mam chęć zapytać " u źródła " skąd wziął te swoje chore prawo.
EDIT:Jest jeszcze jeden sposób - napisać pismo do właściwego starostwa i załączyć film jako dowód na niegrzeczne działanie strażnika PZW.Skąd byli ci strażnicy?JK
(2014/04/15 19:24)

matip52


I tak nie mogę zgłosić sprawy na policję... Z moim tatą skontaktował się prawnik OPZW Zamość i kazał usunąć film w ciągu kilkunastu minut. Jednocześnie zagroził pozwem do sądu, który może zarządzić wypłatę 20000 zadośćuczynienia dla strażnika, który jest na nagraniu. Ech, ciężkie życie młodego wędkarza... Chociaż na wszelki wypadek będę nagrywał wszystkie kontrole z udziałem tego pana.

Jeśli chcesz to idź z tym filmem do normalnego prawnika a nie prawnika PZW.Ten prawnik z PZW celowo namotał bo żadne prawo nie zakazuje filmowania strażnika SSR w czasie pełnienia swojej funkcji.W sumie to mam chęć zapytać " u źródła " skąd wziął te swoje chore prawo.JK
Poszukam prawnika w mojej okolicy i zapytam jak to będzie. Może warto interweniować? (2014/04/15 19:27)

JKarp


Poczytaj edycję posta - takie działanie jest szybsze i skuteczniejsze. Ostatnio przerobiłem taką procedurę ;-)JK (2014/04/15 19:30)

ryukon1975


To jest błahostka dla Ciebie ale uwierz mi ze gdyby chodziło o poważną sprawę to byś się tak szybko nie wycofał.

Nie traktuj tego jako namowę do chodzenia po prawnikach i zakładania sprawy w sądzie bo mi jest ta sprawa zupełnie obojętna. To jest tylko taka luźna uwaga.

(2014/04/15 19:32)

matip52


To jest błahostka dla Ciebie ale uwierz mi ze gdyby chodziło o poważną sprawę to byś się tak szybko nie wycofał.

Nie traktuj tego jako namowę do chodzenia po prawnikach i zakładania sprawy w sądzie bo mi jest ta sprawa zupełnie obojętna. To jest tylko taka luźna uwaga.

Aczkolwiek sprawa troszkę dziwna ze względu na wiek i stanowisko osoby. I tak mam dużo czasu przed świętami więc pójdę do prawnika :) (2014/04/15 19:37)

niko333


Nie można publikować wizerunku osoby nie będącej powszechnie znaną bez jej zgody, nawet jeśli jest to funkcjonariusz publiczny. Dlatego telewizje stosują "myki" z zasłanianiem twarzy. Możesz opublikować film ale musisz "zamazać" twarze osób postronnych, chyba, że będziesz miał ich zgodę na publikację. Z tego co piszesz strażnik zniszczył Tobie telefon. Jeśli masz to nagrane to poszedł bym na Twoim miejscu na Policję i złożył doniesienie. Koszt telefonu jest brany z wartości bez upustów stosowanych prze operatora - czyli żadna złotówka tylko co najmniej kilkaset złotych. Strażnik taki ma sprawę karną i pewnie może się pożegnać z zaszczytną funkcją. Sam miałem kiedyś wątpliwą przyjemność spotkania strażnika SSR który nawet nie był na patrolu. Ilość głupot jakie opowiedział przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Dla dobra tej formacji powinny być przeprowadzane okresowe badania psychologiczne strażników (bo niektórym pełniona funkcja zbyt drastycznie uderza do głowy) jak i też egzaminy weryfikujące poziom wiedzy. Tak naprawdę jakby przełożeni, (przynajmniej co poniektórych podwładnych) zobaczyli ich "sra...ie ogniem" to by chyba umarli ze wstydu. (2014/04/15 21:15)

JKarp


Można publikować ponieważ strażnik SSR podczas pełnienia służby jest funkcjonariuszem publicznym.Z resztą się zgadzam.
JK (2014/04/15 22:01)

u?ytkownik116256


Nie jest f-szem publicznym , tylko korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla f-szy publicznych, odsyłam do Kodeksu Karnego tam jest wymieniony katalog zamknięty kto jest f-szem publicznym i nie sposób tam znaleźć  społecznego strażnika rybackiego:

 http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,status-straznika-ssr,55563 (2014/04/15 23:11)

JKarp


Co nie zmienia faktu, że nagrywać można i nie trzeba mieć specjalnego pozwolenia.Oczywiście masz rację - ja poszedłem skrótem myślowym.JK (2014/04/16 07:23)

niko333


Nie można publikować wizerunku osoby bez jej zgody nawet gdyby był funkcjonariuszem publicznym. Można jedynie nagrywać, gdyż tego nie regulują żadne przepisy. O publikacji wizerunku mówi art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych: 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:

1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Tu nie jest nic napisane, że wolno rozpowszechniać wizerunek jakiegokolwiek funkcjonariusza bez jego zgody, chyba że byłby to funkcjonariusz celebryta. 

(2014/04/16 19:42)

JKarp


Nie zamierzam dyskutować i powoływać się na przepisy.Zwróć uwagę, że żaden strażnik SSR nie neguje tego co napisałem.
Natomiast czymś innym jest brak zgody na nagrywanie przez osoby tzw prywatne, nie będące żadnym funkcjonariuszem lub innym celebrytą.JK (2014/04/16 20:05)