Zaloguj się do konta

Zaburtowy silnik spalinowy - Seaking.

utworzono: 2012/12/30 23:16
Krzychu82

Witam Dla mojego sea kinga 9.8 to juz trzeci sezon bez zadnej usterki po przejrzeniu wiekszosci opinni w pewnym momencie mialem watpliwosci co do slusznosci decyzji o zakupie tego silnika ale jak narazie okazuje sie ze nie slusznie.Silnik docieralem sam 20 godzin po 10 godzinach wymienilem oleje.Pierwsze godziny docierania manetka na zero maks do 1/4 gazu po wymianie oleju juz smielej pod koniec rozkrecajac gaz na maksa na chwile oczywiscie i plynnie operujac manetka .Po dotarciu znow wymiana oleju i nad wisle uwierzcie pierwsze plywanie z dusza na ramieniu ale po kilku godzinach zrozumialem ze silnik wbrew opinniom nie ma ochoty sie zatrzec urwc czy wyleciec w powietrze. W moim przypadku pracuje on pchajac ponton konger 340 i z dwoma osobami na pokladzie ok190 kg wchodzi w slizg bez najmniejszego problemu i utrzymuje go z gazem na 3/4. Silnik serwisuje w serwisie yamachy nie ma z tym zadnego problemu. Ja uzywam go wylacznie plywajac po wisle i jesli nadal bedzie pracowal jak do tej pory to nie mam zamiaru go zmieniac na inny uwazam ze do celow wylacznie wedkarskich nawet pokonujac po kilkanascie kilometrow podczas wyprawy w zupelnosci wystarczy Pozdrawiam [2015-07-02 19:17]

grzegorz-wojda

witam kupię silnik zaburtowy spalinowy myśle od 2km minimum do 10 max chyba najlepiej byłoby 4-6km . mam wieteroka ale coś mu chyba dolega i nie pływam na nim choć kupiłem 100% sprawnego , nie znam nikogo kto mogłby do niego zajrzeć pozdrawiam czekam na odpowiedzi
[2015-07-02 22:10]

Krzychu82

Grzegoz o wyborze mocy decyduje kilka podstawowych czynnikow przede wszystkim wielkosc masa lodki lub innego srodka plywajacego kolejnym waznym czynnikiem jest rodzaj wod po ktorych plywasz czy sa to jeziora czy raczej rzeka na rzece lepiej miec zapas mocy bo plynac pod prad i pod wiatr moze sie okazac ze zbyt slaby silnik moze miec klopot rowniez na duzych jeziorach przyda sie odrobine mocniejszy silnik zeby szybciej pokonywac wieksze odleglosci jesli chodzi o marke i czy nowy lub uzywany to znaczenie ma jeden wazny czynnik zasobnosc portwela:-)
Pozdrawiam [2015-07-03 20:01]

Tomek079

Witam
Zakupiłem dziś parsuna 2.6 nówkę za 1999zł od dystrybutora firmy pezal. Cena dlatego że rocznik 2014 i wysprzedaż rocznikowa jest jeszcze kilka aukcji w dobrych cenach jakby ktoś szukał. Dziś silnik doszedł i muszę powiedzieć że WOW spodziewałem się chińskiego tworu ale spasowanie jak i jakość materiału no normalnie super. Wiem że to silniki na licencji Yamahy i dosłownie copia kalka w kalkę ten 2.6 to z wyglądu nic innego jak Yamaha 2.5 nawet pod pokrywą! oby jeszcze tylko jakość podzespołów i awaryjność Yamahy to już było by super. Jutro docieranie albo jak pogoda dopisze na wodzie albo w beczce. Nawet jak na moc 2.6 to silnik prezentuje się okazale i masywnie rumpel czy mocowanie no jest dobrze jak na razie. [2015-07-24 21:19]

Piotr73

kolego jak sprawuje sie ten silniczek parsuna 2.6km napisz prosze cos wiecej bo mysle o zakupie [2016-03-07 20:28]

Tomek079

Witam

Ma się świetnie działa "0" problemów spalanie małe z odpalaniem także nie ma problemów dobry do trollingu.
Nic nie odpadło wszystko się trzyma tyle że ja kupiłem za niecałe 2 tyśiące gdzie takiej samej pojemności najtańszy markowy kosztował 3 tyś suzuki  (które jest chyba najlepsze z małych silników)  Jeśli miał bym wydać na niego 2600-2700 wolał bym dopłacić 300-400 zł i jednak kupić suzuki 2.5.
Jeśli trafisz na super cene to polecam jeśli dopłata jak wyżej to bym dopłacił. [2016-03-19 18:47]

Misiek22

Panowie a co powiecie o silnikach Hondy .Najprawdopodobniej 2,3 HP (ew, 5HP) lepeij wybrąc Suzuki lub Yamahe ? Jakies inne silniki polecacie zależy mnie na to aby były one maksymalnei ciche. [2016-04-02 18:25]

Tomek079

Mała honda 2.3 jest chłodzona powietrzem są to silniki nie do zajezdzenia ale jest to najgłośniejszy silnik z małych silniczków cisza absolutnie nie.
Suzuki 2.5 ma najmniejszą wagę ze wszystkich małych i z  własnego doświadczenia jak i z testów jakie czytałem jest najlepszym w tym przedziale a do tego jest nawet tańszy od konkurencji. Co do głośności to bardzo ciężko już porównać gdyż wszystkie chodzą bardzo cicho jedynie co to różnica w odgłosie pracy. Jedynie co to nie widziałem małej yamahy.
Zostaje chyba kwestia serwisu i czasu oczekiwania na naprawę  i tu chyba mercury najlepiej wypada. Nie wiem jak z ilością lat gwarancji u pozostałych ale na suzuki jest 5 lat. [2016-04-06 09:55]