Zabranie wędki, sprzętu

/ 119 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp

Oczywiście,tylko to niesie za sobą konsekwencje karne wynikające z ustawy.Bez sądu się nie obejdzie.

Romuald strażnik SSR jeśli wędkarz nie chce poddać się kontroli ma  od niej odstapić i powiadomić swojego komendanta ( PSR , Policję ).Tyle- nie ma mowy o żadnej ustawie.JK (2014/03/15 22:58)

Diablo

No nie nie mów, że tu dokształcasz strażników.....

:) Nie odważyłbym się. Chcę tylko naświetlić problem. Spotkasz kłusola to zapytaj czy się nie boi straży. Dostaniesz wykład jak ominąć przepisy. Ze strażnikami SSR są dwa problemy. Po pierwsze kłusole lepiej znają prawo. A po drugie to kłusole siedzą teraz nad wodą. Pod osłoną nocy zbierają żniwo a strażnicy siedzą w mieszkaniach popijając herbatkę.

Sam siedze i popijam herbatkę ale przynajmniej nie wciskam nikomu kitu jaki fajny ze mnie gość i ile to ja nie robię dla "naszych rybek" Co w rzeczywistości w dużej mierze ogranicza się do przegonienia dziadka albo dzieciaka ze swojej miejscówki i zniżkami na opłaty. (2014/03/15 23:13)

pakul1206

Łowimy razem na mikado golden bay, trzymamy okresy,wymiary i limity ochronne tylko że ja nie mam ku..a kasy i nie opłaciłem składki ,moje mikado to sprzet kłusowniczy a twoje to fajny feeder,szastanówcie się co wy pierd...cie!! (2014/03/15 23:17)

Diablo

Łowimy razem na mikado golden bay, trzymamy okresy,wymiary i limity ochronne tylko że ja nie mam ku..a kasy i nie opłaciłem składki ,moje mikado to sprzet kłusowniczy a twoje to fajny feeder,szastanówcie się co wy pierd...cie!!

szastanowiłem się i stwierdzam że skoro stać Cie na mikado golden bay to i na opłacenie składki powinieneś uzbierać. Dwie stówy nie majątek. Za butelki i puszki zebrane nad wodą można uciułać (2014/03/15 23:37)

MASTINO

Regulamin Społecznej Straży Rybackiej.
5. W przypadku, gdy strażnik podczas kontroli podjął podejrzenie popełnienia przezkontrolowanego wykroczenia lub przestępstwa - zatrzymuje sprzęt służący do ichpopełnienia oraz złowione ryby i wystawia pokwitowanie w trzech egzemplarzach -oryginał tego pokwitowania przekazuje osobie kontrolowanej    

ZAPOMNIALES ZE TA ZACNA ssr MUSI BYC W TOWARZYSTWIE INNYCH SLUZB np: policji, psr tip

Buahahahahahaahaha...........ten "wyszkoluny" jak zwykle jak walnie coś to boki zrywać....

(2014/03/15 23:50)

MASTINO

Mam propozycję.
Zanim Panowie zaczniecie wypisywać ( sorry) bzdury) poczytajcie Kodeks Karny.
Szcególnie w zakresie konfiskaty narzędzia przestepstwa.

Straż ma prawo  zatrzymać  sprzęt, jesli zachodzi podejrzenie kłusownictwa ( a wedkowanie bez dokumentów może rodzić podejrzenie kłusownictwa ).
Jezeli jedynym zarzutem jest brak dokumentów Straż zwykle zatrzymuje sprzet do wyjaśnienia, wyznacza termin stawienia się wedkarza w siedzibie strazy wraz z dokumentami i jesliw szystko jest OK sprzęt zostaje zwrócony.

Jesli wedkarz nie stawi sie w terminie podejmowana jest decyzja o postepowaniu mandatowym, bądź sprawa kierowana jest do sądu, który może orzec grzywnę oraz ewentualny przepadek sprzętu.

Generalnie - decyzję o konfiskacie sprzetu podejmuje sad.
Kropka.

Żadna straż nie ma jakichkolwiek uprawnień do jakiejś konfiskaty. Może tylko sprzęt zatrzymac i przekazac calą sprawę do sadu.

Brawo. I na tym temat bym zamknął, ponieważ odpowiedź jest prawdziwa i rzeczowa. Bo jak czytam wypociny niektórych "fahoffcufff" np. tego z piekła rodem, to mam mdłości. 

P.S. Dodałbym jeszcze, że "STRAŻ" to zarówno PSR jak i SSR. Oraz to, że za wykroczenia również Strażnik SSR ma prawo zatrzymać sprzęt, który następnie przekazuje do PSR a ta  wzywa delikwenta i przesłuchuje go pod zarzutem wykroczenia i podejmuje decyzję o ukaraniu mandatowym bądź wnioskiem do Sądu. Trolle teraz niech sobie pokrzyczą :D

(2014/03/16 00:00)

pakul1206

Łowimy razem na mikado golden bay, trzymamy okresy,wymiary i limity ochronne tylko że ja nie mam ku..a kasy i nie opłaciłem składki ,moje mikado to sprzet kłusowniczy a twoje to fajny feeder,szastanówcie się co wy pierd...cie!!

szastanowiłem się i stwierdzam że skoro stać Cie na mikado golden bay to i na opłacenie składki powinieneś uzbierać. Dwie stówy nie majątek. Za butelki i puszki zebrane nad wodą można uciułać
Wiedz kolego że zawsze postawię sie za słabszym,nie za jak to już było pisane wędkarzami przez duże "W" w zajeb...ych kamizelkach khaki ale za ludzmi dla których życie nie było zbyt łaskawe i tylko dlatego że nie mają pieniedzy zwani są kłusownikami.Butelek zbierać nie muszę stac mnie nie tuzin golden bay ale nie spadło mi to z nieba tyko wypracowały to te ręce które piszą tego posta i osra..ć moge każdego kto twierdzi że to pieniądz świadczy o człowieku,masz kase jesteś WEEEDKARZ nie masz to kłusownik!!!
(2014/03/16 00:25)

pakul1206

Przepraszam wszystkich których uraziłem moim postem. (2014/03/16 00:27)

notaki

Dla mnie sprawa jest prosta.
Nie stać mnie na opłaty- nie łowię.

A jesli pomimo wszystko robię coś, co grozi okreslonymi konsekwencjami, których jestem świadomy - to nie mam pretescji do calego świata, jesli te konsekwencję poniosę.
Co najwyżej do siebie. (2014/03/16 08:30)

MASTINO

Dla mnie sprawa jest prosta.
Nie stać mnie na opłaty- nie łowię.

A jesli pomimo wszystko robię coś, co grozi okreslonymi konsekwencjami, których jestem świadomy - to nie mam pretescji do calego świata, jesli te konsekwencję poniosę.

Co najwyżej do siebie.

Kolejne brawa za rozsądne podejście do sprawy.

(2014/03/16 09:36)

Grzesiek75

Powiem tak ssr bez obecności Policji lub PSR niemoże zrobić nic , nawet jeśli będę miał ochotę to mnie nie wylegitymuje, a o zatrzymaniu sprzętu to może sobie pomarzyć, a takie bzdury co pisze Mastino to może pisać do dzieci których dużo na tym forum. (2014/03/16 09:58)

notaki

do poczytania:

http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=5004 (2014/03/16 10:26)

MASTINO

Powiem tak ssr bez obecności Policji lub PSR niemoże zrobić nic , nawet jeśli będę miał ochotę to mnie nie wylegitymuje, a o zatrzymaniu sprzętu to może sobie pomarzyć, a takie bzdury co pisze Mastino to może pisać do dzieci których dużo na tym forum.

:) No i się niestety bardzo poważnie mylisz :) Poczytaj sobie przepisy prawa mówiące o tym (Statut, RAPR, Ustawa o Ryb. Śródl., KK, KW etc) komu MASZ OBOWIĄZEK okazać dokumenty wędkarskie i czy za wykroczenia SSR ma prawo zatrzymać do wyjaśnienia Twój sprzęt. Nie okażesz dokumentów strażnikom SSR- będzie wniosek z art. 225 KK i wtedy bardzo szybko nabierzesz ochoty na wylegitymowanie:) Bardzo podobnie będzie jeśli nie przekażesz im sprzętu na pokitowanie jeśli popełnisz wykroczenie. Każdy Twój brak współpracy skutkuje wezwaniem PSR lub Policji i wtedy juz kłopoty masz dużo większe :) Przekonaj się o tym w realu :) Ja to przerabiałem już wiele razy zawsze z negatywnym skutkiem dla kontrolowanego :)

http://www.ies.krakow.pl/wydawnictwo/prokuratura/pdf/2008/07-08/4jachimowicz.pdf

Przestępstwo zakłócania kontroli (art. 225 k.k.)
I. Wprowadzenie
Przestępstwo z art. 225 k.k. stanowi novum w systemie polskiego prawa
karnego. 
Przepis art. 225 k.k. typizuje w § 1 utrudnianie lub udaremnianie czynności
służbowych osobie uprawnionej do przeprowadzenia kontroli w zakresie
ochrony środowiska.

A dodam, że SSR jest jednostką uprawnioną do takich właśnie kontroli m.in. z zakresu ochrony środowiska i absolutnie nie muszą być w asyście PSR czy Policji. PSR czy Policję prosi się o współpracę w razie spotkania wędkarzy z takim jak Twoje podejście do praw jakie ma SSR i robiących sobie kłopoty podczas kontrolowania. Sam widok Policjanta już dyscyplinuje kontrolowanego w związku z czym Policjanci mają mało pracy na takich patrolach z SSR i strażnicy SSR sami sobie doskonale radzą. Polecam poczytać i się dokształcić w prawie i regulaminach m.in. Ciebie obowiązujących chociażby z opracowań na ten temat publikacji naukowych prof Radeckiego, a nawet artykułach o tym zagadnieniu w prasie wędkarskiej (WW, WŚ, WMH itp). W związku z Twoją trafną uwagą, że na tym forum są również dzieci-wędkarze, to przestań im podrzucać tak z drugiej strony głupie sposoby podejścia do kwestii kontroli i zachowania na łowiskach wobec SSR, bo im tym robisz krzywdę. 

(2014/03/16 10:34)

notaki

Mastino - do Twojego tekstu dopiszę tylko:

Jesli łowię zgodnie z przepisami i dokumenty mam w porządku - to samobójcze są jakiekolwiek "dziwne" działania z mojej strony. Straznik przyjdzie, sprawdzi, pogadamy ( a może i kawy się napijemy ) i po sprawie.
A jesli coś jest nie w porzadku - podobne działania są jeszce bardziej samobójcze.
Nie raz i nie pięć przekonałem się ( w przypadku kontroli drogowych ), że usmiech i  spokój moga zdziałac cuda , i zamaiast mandatu sprawa kończy się na pogrożeniu palcem.
  Natomiast jakiekolwiek stawianie się, popisywanie czy podobne wygłupy   to prosta droga by dostać "z grubej rury".
A przypominam, że grzywna w przypadku wykroczeń wędkarskiech zaczyna się wprawdzie od 200 zł , ale kończy na 5000 zł. (2014/03/16 10:49)

MASTINO

Mastino - do Twojego tekstu dopiszę tylko:

Jesli łowię zgodnie z przepisami i dokumenty mam w porządku - to samobójcze są jakiekolwiek "dziwne" działania z mojej strony. Straznik przyjdzie, sprawdzi, pogadamy ( a może i kawy się napijemy ) i po sprawie.
A jesli coś jest nie w porzadku - podobne działania są jeszce bardziej samobójcze.
Nie raz i nie pięć przekonałem się ( w przypadku kontroli drogowych ), że usmiech i  spokój moga zdziałac cuda , i zamaiast mandatu sprawa kończy się na pogrożeniu palcem.
  Natomiast jakiekolwiek stawianie się, popisywanie czy podobne wygłupy   to prosta droga by dostać "z grubej rury".

A przypominam, że grzywna w przypadku wykroczeń wędkarskiech zaczyna się wprawdzie od 200 zł , ale kończy na 5000 zł.

Dokładnie tak.

(2014/03/16 11:03)

u?ytkownik168824

A przypominam, że grzywna w przypadku wykroczeń wędkarskiech zaczyna się wprawdzie od 200 zł , ale kończy na 5000 zł.

I co z tego,że niby tak jest.Znasz jakikolwiek przypadek gdzie ktoś dostał te 5000zł.?Wątpie aby w realiach to miało miejsce.

(2014/03/16 11:07)

news34

Powiem tak ssr bez obecności Policji lub PSR niemoże zrobić nic , nawet jeśli będę miał ochotę to mnie nie wylegitymuje, a o zatrzymaniu sprzętu to może sobie pomarzyć, a takie bzdury co pisze Mastino to może pisać do dzieci których dużo na tym forum.

Bardzo jesteś pewny siebie, zatrzymam ci sprzęt i z kwitkiem do domku pójdziesz .
Cwaniakowanie nad wodą nie popłaca, z wędkarzem zachowującym się  normalnie
inaczej sie rozmawia.... (2014/03/16 11:11)

bluehornet

Do #Grzesiek75 - przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem RAPR, by później nie mieć nieprzyjemności wynikającej  z niewiedzy nad wodą w przypadku kontroli.
A co mi tam - wkleję ten punkt RAPR :

VII. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW
1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :
a/ funkcjonariuszy Policji,
b/ strażników Państwowej Straży Rybackiej,
c/ strażników Społecznej Straży Rybackiej,
d/ strażników Straży Ochrony Mienia PZW,
e/ strażników Państwowej Straży Łowieckiej,
f/ strażników Straży Leśnej,
g/ strażników Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,
h/ funkcjonariuszy Straży Granicznej,
i / uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych przez niego wodach.
2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek: okazać dokumenty, sprzęt
wędkarski, złowione ryby i przynęty.
3. Naruszenie niniejszego Regulaminu przez wędkarza pociąga za sobą
konsekwencje wynikające z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu PZW.

I jak się to ma go zacytowanego przez Mastina art. Przestępstwo zakłócania kontroli (art. 225 k.k.) ? (2014/03/16 11:18)

news34

No nie nie mów, że tu dokształcasz strażników.....

:) Nie odważyłbym się. Chcę tylko naświetlić problem. Spotkasz kłusola to zapytaj czy się nie boi straży. Dostaniesz wykład jak ominąć przepisy. Ze strażnikami SSR są dwa problemy. Po pierwsze kłusole lepiej znają prawo. A po drugie to kłusole siedzą teraz nad wodą. Pod osłoną nocy zbierają żniwo a strażnicy siedzą w mieszkaniach popijając herbatkę.

Sam siedze i popijam herbatkę ale przynajmniej nie wciskam nikomu kitu jaki fajny ze mnie gość i ile to ja nie robię dla "naszych rybek" Co w rzeczywistości w dużej mierze ogranicza się do przegonienia dziadka albo dzieciaka ze swojej miejscówki i zniżkami na opłaty.

Kolego nie wrzucaj całej SSR do jednego wora , z twoich wpisów wnioskuje ,że zostałeś kiedyś być może w dzieciństwie skrzwydzony przez jakiegoś strażnika SSR.
U mnie w SSR ludzie tyrają po nocach , a tu takie głupoty wypisujesz.
Wiedza u strażnika SSR  to podstawa , (2014/03/16 11:24)

notaki

I co z tego,że niby tak jest.Znasz jakikolwiek przypadek gdzie ktoś dostał te 5000zł.?Wątpie aby w realiach to miało miejsce.
Byłbys zdziwiony. Wiadomo, że za samo np. łowienie bez uprawnień sąd raczej tyle nie orzeknie, ale jesli dołozysz do tego utrudnianie kontroli, obrażanie strażnika i np posiadanie ryb ( do dwudzistokrotnej ich wartośći ), a nie daj Bóg , jak cos było niewymiarowego czy w okresie ochronnym........ Oj byłbys zdziwiony ..... (2014/03/16 11:24)

Diablo

Do #Grzesiek75 - przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem RAPR, by później nie mieć nieprzyjemności wynikającej  z niewiedzy nad wodą w przypadku kontroli.
A co mi tam - wkleję ten punkt RAPR :

VII. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW
1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :
a/ funkcjonariuszy Policji,
b/ strażników Państwowej Straży Rybackiej,
c/ strażników Społecznej Straży Rybackiej,
d/ strażników Straży Ochrony Mienia PZW,
e/ strażników Państwowej Straży Łowieckiej,
f/ strażników Straży Leśnej,
g/ strażników Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,
h/ funkcjonariuszy Straży Granicznej,
i / uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych przez niego wodach.
2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek: okazać dokumenty, sprzęt
wędkarski, złowione ryby i przynęty.
3. Naruszenie niniejszego Regulaminu przez wędkarza pociąga za sobą
konsekwencje wynikające z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu PZW.

I jak się to ma go zacytowanego przez Mastina art. Przestępstwo zakłócania kontroli (art. 225 k.k.) ?

Obawiam się że nijak, art. 225 k.k. zawiera się w Części Szczególnej KK - Rozdział XXIX Przestępstwa przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego.

Jak wiadomo SSR do tych instytucji nie należy (2014/03/16 11:33)

bluehornet

Jest powołana przez organ samorządu jakim jest Starostwo..
(2014/03/16 12:01)

Grzesiek75

news34

Bardzo jesteś pewny siebie, zatrzymam ci sprzęt i z kwitkiem do domku pójdziesz .
Cwaniakowanie nad wodą nie popłaca, z wędkarzem zachowującym się  normalnie
inaczej sie rozmawia....

Po pierwsze to niemiał byś żadnych podstaw do zabrania mi sprzętu bo łowię zawsze zgodnie z regulaminem, po drugie gdyby już miało do tego dojść to zapewniam cię że nawet byś nie dotknął nic z moich rzeczy  jedynie policja i psr, a jak byś się rzucał i próbował interwencji na siłę  to życzyłbym ci powodzenia po przybyciu policji.  (2014/03/16 12:35)

notaki

Mam pytanie dla osób biegłych w prawie.
Jak wygląda sytuacja ( prawna ) dot. karania za niepraestrzeganie dodatkowych ograniczeń nakładanych przez okregi.
W moim okręgu obowiązuje np. zakaz zabierania jelca, zakaz zbrojenia zywca inaczej niż pojedynczym hakiem etc.

O ile ja dyletant znam prawo, to sady nie mają uprawnien do karania na podstawie jakiś ustaleń wewnętrznych związków, czy stowarzyszeń,podstawamy prawnymi mogą być ustawy, lub rozporządzenia.
To samo dotyczy postepowań mandatowych.

Kary powinny być więc wyłącznie karami wewnetrznymi tych związków czy stowarzyszeń ( nie wiem.. nagana, wykluczenie etc )
Jak to wygląda ????? (2014/03/16 13:12)

biker1

A ja wam powiem tak, moja przygoda z wędkarstwem zaczeła się od złapania mnie na łowieniu bez karty, nie uciekałem i nie wymyślałem żadnych bajek strażnikom. Po godzinnej rozmowie wniosek był krótki dostaję 500zł mandatu albo mam 30 dni na wyrobienie karty. Wyrobiłem kartę i za oszczędziłem 200zł. Regularnie opłacam i mam spokój. I mogę się cieszyć tym pięknym sportem WĘDKARSTWEM............. pozdrawiam (2014/03/16 13:41)