Zabierać czy wypuszczać?

/ 181 odpowiedzi / 9 zdjęć
pakul1206


Na jeziorku na którym aktualnie łowię oprócz górnego wymiaru dla dwóch czy trzech gatunków nie ma innych obostrzeń a ryby są i to duuuże. Ograniczenia są do sposobu wędkowania i oczywiście kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola. Oto kilka z nich :
- zakaz wędkowania w nocy
- wędkowanie zaczynamy i kończymy godzinę przed wschodem i godzinę po zachodzie słońca, tutaj trzy minuty mogą słono kosztować :)
- zakaz łowienia z łodzi
- zakaz spiningowania i lowienia na żywca do maja
- zakaz posiadania trzeciej rozłożonej wędki, łowiąc metodą gruntową lub spławikową
- obowiązek posiadania siatki na ryby, bez względu czy zabieramy ryby czy nie
- ryba w siatce = ryba wpisana do rejestru
- waga, miara 
- szczupak 50cm ma mieć 50, jak ma 49 to jest kłusownictwo i jest policja
- w razie rażącego naruszenia tracisz zezwolenie, mogą również nie wydać ci go w następnych latach
Chore są niektóre zapisy ale do tego doprowadzili ludzie tutaj wędkujący, strażnicy są drobiazgowi do tego stopnia że aż nie wiadomo czy się śmiać czy współczuć. (2017/08/27 17:10)

oldboy


Sam osobiście już od dawna wypuszczam złowione ryby a najlepszy jest moment jak taki stary cap patrzy z niedowierzaniem widząc jak wypuszczam ryby...bezcenne !!!
Już nieraz widziałem także młodych "capów" wracających z "urobkiem" w postaci wiaderka narybku.
Nie należy więc kłusownictwa łączyć z wiekiem. (2017/08/27 21:01)

Jakub Woś


Nie łuski tylko fakt ze wypuszczają jedzenie które mają za darmo :D

Bo to "grzych" jedzenie wyrzucac (2017/08/27 21:45)

tomek2121


Kedzio .zabrnołeś bardzoo daleko ....tojest SF .POLECAM LEMA.dla czytających mało WW.POZDRAWIAM  TOMEK. (2017/08/27 22:07)

kedzio


Tomeczku - jedną z największych moich pasji życiowych, oprócz wędkarstwa, jest malarstwo, modelarstwo, pisywanie wierszy, opowiadań, reportażu, czytanie wszelkiej literatury ( od powieści historycznych, politycznych, essejów, a niegdyś właśnie fantastyki, kryminału, oraz wszelkich innych dzieł od klasyki, aż do fikcji. Natomiast Pan Stanisław Lem, był jednym z najlepszych, polskich pisarzy SF, ale nie tylko. Widać zbyt mało czytałeś Lema i wydaje ci się, że on tylko fantazjował. To taki nasz Arhtur. C.Clarke (choć pewnie nie masz pojęcia kto zacz), a może i lepiej. Nie dyskutujmy więc o literaturze kolego.
Może dlatego, że pochłaniam wszelkie wydawnictwa jak pelikan dropsy, mam nieco szersze spojrzenie na pewne sprawy. Choć nie jestem pracownikiem korporacji, i nie golę się na rybach co 12 godzin.

  (2017/08/29 20:53)

tomek2121


KEDZIO. W moim wpisie nie było cienia -wyjscie z cienia -...sarkazmu. Pana A.C.Clarka,znam oczywiście. Zazdroszczę ci czasu na zainteresowania. Ja z pracy przychodzę padniety. W piątek idę do nowej, może będzie lepiej. Może znajdę czas na sklejenie Akitsushimy-karton i Karasia-plastik.Jaki świat mały; urlop spędziłem w swoim domku nad jeziorem. Umyłem się w 5 dniu -namowy żonki.
jak jestem tam sam to śpię z brudnymi nogami..ha ha POZDRAWIAM SERDECZNIE.Tomek. (2017/08/30 12:36)

tomek2121


Co do meritum.Wypuszczać.POZDRAWIAM Tomek. (2017/08/30 12:53)

kedzio


Tomek - jak jesteś taki fajny koleś, to po co pociskasz teksty ętelydżenta z intelektualnej elyty pracującej dla komercyjnych korporacji?!  Co do meritum - wypuszczać.... ale mieć luz w majtach i wiedzieć, że zabranie ryby z łowiska to nie grzech. Traktować to jako mądre zachowanie, nie jako religię. Proponować i tłumaczyć rzeczowo, a nie jechać po bandzie, stosując techniki byłej bezpieki, że każdy, kto nie chce się dostosować do tych religijnych, ortodoksyjnych zasad, to nasz wróg! 
Ja powiadam, weź se rybę, zabij i pożryj! Ale miej serce i rozum, pomyśl zanim zatłuczesz... Jesteś człowiekiem i Bóg dał ci rozum ! Pamiętaj, że jest nas, wędkarzy, coraz więcej, a Państwo nie robi nic, by było lepiej. Zanim jednak pójdziesz tą "jedynie słuszną drogą NK", spróbuj zrobić coś więcej. Mów, pisz, monituj, atakuj władze  samorządowe, związkowe, państwowe, pisz do posłów, puść nitkę wiary w swoim kole, spróbuj wpłynąć na środowisko naukowe, wędkarskie, rządowe, by coś od siebie dali, by nie byli tylko balastem żerującym na naszej krwawicy. A na końcu, uświadom mądrym słowem młodych adeptów wędkarstwa. Nie rób im wody z mózgu, ale spokojnie i rzeczowo, a delikatnie spróbuj na nich wpłynąć. Wtedy cię poprę całym sercem i całym sobą. Ale kurde nie rób ideologii jak ci, co walczą z tymi tabletkami "dzień po", bo wtedy będziemy stali po dwóch różnych stronach barykady. 

  (2017/09/01 20:52)

kedzio


PS: Czas mam, bo jestem już emerytem. Jednak na czytanie zawsze miałem czas. 

  (2017/09/01 21:03)

pyka1


W ostatnim czasie coraz częściej spotykam się ze zjawiskiem karcenia ludzi za to ze zabierają ryby, i zasłaniania przy tym etyka. Jako muszkarz nie generuje śmieci nad woda, a często przywożę je w bagażniku z łowiska- gdzie etyka? Zamiast szukać ryby w miejscu gdzie naturalnie zeruje wolimy posadzić tyłek na brzegu i wrzucić tone zanęty do wody- gdzie etyka? Gdy ktoś wynosi z łowiska siatki małych leszczy albo płoci to mu gratulujemy, a gdy zabierze wymiarowa rybę to krzyczymy ze się nie wytrze, a gdy po zasiadkach śmieci wraz z zanętą lądują w tarliskach i gnijąc zabierają tlen z wody to gdzie wtedy jest etyka??? Mamy piękne łowiska gdzie możemy wypuszczać do woli i łowiska z których wolno zabierać ryby wiec co w tym nieetycznego? Trzymajmy się regulaminu ale w całości zaczynając od podstaw a ryba będzie. Jeśli mój tok myślenia jest błędny to proszę o wyprowadzenie mnie z niego. Pozdrawiam wszystkich etycznych zasiadkowych krzykaczy.  (2017/11/23 18:03)

pyka1


oczywiscie mialem na mysli ze karcacy zaslamiaja sie etyka, zeby nie zostalo to zle odebrane:-) .  (2017/11/23 18:03)