Z zadziorem czy bez?

/ 55 odpowiedzi
kaban


Mnie chodziło wyłącznie o przynęty sztuczne(miałem nadzieję,że tytuł posta tak zostanie odebrany) i broń Boże nie mam zamiaru nikogo namawiać do używania takich kotwic i haków w łowieniu na przynęty naturalne,co rzeczywiście w niektórych przypadkach byłoby całkowicie pozbawione sensu.Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź. (2010/06/16 20:44)

u?ytkownik229684


Łowię od dwuch tygodni miałem przerwę 20 lat ('98) jedna rzeczy, która mnie zniechęcała to było własnie nie potrzebne kaleczenie ryb. Twierdzenie ze wyhaczanie ryb z zadziorem jest bezproblemowe uważam że jest zwykłym zakłamywaniem rzeczywistości. Ale mamy dowolność każdy korzysta z czego chce czy warto kogoś przekonywać na siłę na pewno nie albo czujesz potrzebę ich użycia albo nie. Kompletując swój zestaw własnie zaczełem od sprzętu do wychaczania i pomimo braku deficytów sprzętowych nadal brak dojścia, agresywność w połykaniu czasem powoduje że ryby są masakrowane przezemnie a staram się jak mogę tyle w temacie. (2018/07/24 04:34)

z@mela


z zadziorem czy bez ?
z gumą czy bez ?
każdy sam powinien decydować jakich haków chce używać i jak dymać a nie żeby jakis biurokrat oderwany od rzeczywistości narzucał swoją wolę innym jeszcze na dodatek podając durne argumenty które tylko do niego trafiaja i rzeszy uposledzonych fanatyków .

Jeśli ktoś ma dobre wyniki na haki bezzadziorowe bo dzięki nim ostrze lepiej sie wbija a ryba trzymana na napiętym kiju nie schodzi to niech tak łowi a jak ktoś woli aby zadziory były to niech też takowe haki stosuje do całości wystarczy zdrowy rozsądek i rybą krzywda się dziać nie będzie .
Z doświadczenia mogę powiedzieć że od ponad 10 lat nie miałem sytuacji żeby szczupak zażarł głęboko przynętę a raczej zaczepione są za 1 hak kotwicy i to bardzo płytko - tak one poprostu żerują jeśli juz raz na pół roku postanowią coś zjeść. (2018/07/24 11:06)

citipunk


Moje pierwsze spotkanie z bezzadziorowymi haczykami było z przymusu gdy mieszkałem w UK. Nie było innych w sklepie w którym robiłem zakupy.
Te które najbardziej polubiłem są dostępne w Polsce w może 3 sklepach internetowych i nie zamienię je na haczyk z zadziorem.

Czego się nauczyłem:
1. Zadzior nie trzyma ryby i nie sprawia że ryba się nie wypina! Jak hak jest kiepski to z zadziorem też się ryby spinają podczas holu.
2. Jedyną zaletą haka z mikrozadziorem nad hakiem bez jest to że jak założysz czerwonego robaka który się wierci to robak nie spadnie z haczyka jak chcesz zrobić pęczek robaków. Białe są mniej ruchliwe i jeden na trzonek a 2 na łuk kolankowy bezzadziorowca za oczy i nie uciekną.
3. Haczyki lubią się wbijać w: jeansy, swetr, polar, satkę i to co mają w zasięgu co jest wykonane z materiału.... Bezzadziorowy wyjmiesz z tego jak wbitą szpilkę... a zadziorowy jak się wypina z tych obiektów to każdy wie to używa zadziorowych.
4. Sklepy stacjonarne mają tylko bezzadziorówki na większe ryby szczególnie karpie- na mniejsze ryby trzeba kombinować haki w internecie ... czyli plus koszt przesyłki do opakowania haczyków to wychodzi za 10 tyle co za 100 z zadziorem w pobliskim sklepie :( Usunięty zadzior nie daje tego co oryginalny bezzadziorowiec
5. Większość osób która jest na nie bezzadziorowcom nigdy ich nie próbowała- bariera psychiczna, może próbowaliale takie z których schodzą ryby, piłowała zadzior i wydaje im się że że łowili na bezzadziorowy.
6. zerwana ryba jeśli na haku jest przynęta zassie ją i wypluje ... na bezzadziorowcu.

Ostatnio musiałem kupić haki rozmiar 20 i były tylko z zadziorem ... jak mi się wbił w spodnie to złamany i wiązałem nowy, jak powiesiłą się ryba za wargę to nie szło tego wypiąć bez wypychacza, powiesił się jazgarz ... mewy go zjadły a z bezzadziorówki odpływał jak mu haczyk z żołądka wyciągałem.
Bonus? co jak się w ciało wędkarza wbije :P Oba wychodzą tak samo tylko bariera psychiczna zadziorowców sprawia że panikują że haczyk ma zadzior i przy wyjęciu z ręki im zadzior jądra wyciągnie na wierzch.
(2018/07/24 19:51)

citipunk


Jeśli mowa o hakach bez zadziora w przynętach spiningowych to nie ma różnicy- za każdym razem jak wam zejdzie ryba to sobie przypomnijcie jak wam schodzą z przynęt z zadziorami;) (2018/07/24 19:56)