Z WĘDKAMI NAD MORZEM - WASZE RELACJE.

/ 75 odpowiedzi

Mała aktywność urzytkowników na naszym forum skłaniła mnie do założenia typowo  "donosicielskiego" wątku. Liczę że będziemy tutaj na bieżąco opisywać nasze wędkarskie wycieczki aby szeroka społeczność wędkarzy morskich odwiedzających to forum wiedziała co gdzie słychać. Myślę że może się to przydać szczególnie tym z nas, którzy mają troszeczkę dalej nad Bałtyk i niejednokrotnie zachodzą w głowę  gdzie się wybrać.

Osobiście jutro płynę z Władysławowa i po powrocie w kilku słowach napiszę "co tam słychać"  

u?ytkownik57785


W takim razie zmieniam tytuł na bardziej jasny i ten wątek ustalamy jako wątek dla wędkarzy morskich. I mam nadzieję, że nie będzie żadnych znowu niejasności, niedomówień, pretensji i epitetów pod adresami moderatorów, którzy będą tutaj przenosić wszystkie inne rozpoczęte wątki na ten temat, bo jeśli tak, to bezlitośnie zamkniemy BEZ OSTRZEŻEŃ każdy nowy. Do dzieła więc "wilki morskie". (2011/06/29 09:03)

u?ytkownik57785


Czyszczę wątek z wcześniejszych naszych postów i zaczynamy temat z czystym kontem. (2011/06/29 09:09)

u?ytkownik57785


Mała aktywność urzytkowników na naszym forum skłaniła mnie do założenia typowo  "donosicielskiego" wątku. Liczę że będziemy tutaj na bieżąco opisywać nasze wędkarskie wycieczki aby szeroka społeczność wędkarzy morskich odwiedzających to forum wiedziała co gdzie słychać. Myślę że może się to przydać szczególnie tym z nas, którzy mają troszeczkę dalej nad Bałtyk i niejednokrotnie zachodzą w głowę  gdzie się wybrać.

Osobiście jutro płynę z Władysławowa i po powrocie w kilku słowach napiszę "co tam słychać" 




Paweł, trzymamy za słowo i czekamy na relacje. Rozwijaj swój wątek.  (2011/06/29 11:45)

ppawi78


Zaczynając od początku. Piękny bezchmurny ranek, lekki wiaterek, sparwdzna jednostka, znana załoga. Wypływamy standardowo o siódmej rano, około godziny i czterdziestu pięciu minut na pierwsze łowisko. Informacja od szypra- głębokość 68 metrów. Zaczynam zestawem 200 gramowym z przywieszką, pierwsze opuszczenie przynęty, kilka ruchów i pierwszy dorszyk melduje się na pokładzie, za chwilę kolejny, kolejne napłynięcie i pusto. Zmian łowiska- pusto, kolejne miejsca i jedynie pojędyńcze sztuki. i taka sytacja do godziny 13. Nie pomaga zmiana pilkerów na cięższe oraz biżuterii. Pływamy, szukamy, próbujemy i pomimo strań Arka ( a to zawzięty gość) lipa. Na pocieszenie słychać na radiu że na innych jednostkach podobnie. Aż wrezscie stało się na co wszyscy czekaliśmy. Mamy ławicę, która chce z nami współpracować i kolejne ryby z całkiem dobrą częstotliwością lądują na pokładzie. Uśmiech szypra pod nosem mówi sam za siebie. Łowimy do 15 chociaż pół godziny przed końcem ręce zaczynaję nieźle o sobie przypominać.

a w suchych faktach to:

głębokość około 70-75 metrów ( płycej nic nie było) , pikery 250 gram parasolka, będz też tobiasz " tygrys", przywieszki okazały się zbędnym bagażem podczas rejsu ( u mnie tylko 2 sztuki), pomimo mocnych zapisów wcześniej ryba zaczęła współpracować około 13. O ilościach świadomie nie piszę ( nie temu według mnie ma służyć ten wątek) powiem tylko że pod tym względem mocna średnia, co do wielkości to rybki z przedziału 1-3 kg, największy na kutrze niestety nie mój 7,5 kg.

I jeszce jedna uwaga. Ze względu na czas urlopowy na pokładzie ludzie o róznych umiejętnościach, wiedzy i podejściu do połowów morskich

pozdrawiam

(2011/06/30 21:04)

u?ytkownik57785


TEMAT PRZENIESIONY:

Spinning z plaży morza.


Łowiska  Łowiska krajowe na forum

utworzono: 2011/06/30 22:10


 
Gelek11
Witam .
Chciałbym was zapytać czy opłaca się żucać spinningiem z brzegu morza baltyckiego.?
Rzucac na normalne kopytka blachy twistery . ? próbował juz ktoś ?  jeśli tak to proszę o odpowiedz. 

(2011/06/30 22:13)

u?ytkownik32263


TEMAT PRZENIESIONY:

Spinning z plaży morza.


Łowiska  Łowiska krajowe na forum

utworzono: 2011/06/30 22:10


 
Gelek11
Witam .
Chciałbym was zapytać czy opłaca się żucać spinningiem z brzegu morza baltyckiego.?
Rzucac na normalne kopytka blachy twistery . ? próbował juz ktoś ?  jeśli tak to proszę o odpowiedz. 


"Brawo" Mastiff! Spinning z plaży a połowy z kutra to dla Ciebie jedno i to samo, "brawo". Teraz już przeszedłeś sam siebie. I żeby nie było niedomówień że się czepiam bez powodów bo akurat spiner z plaży mnie interesuje ponieważ mam zamiar jechać na jesień za trocią a mam w tym temacie czytać o kutrowych wojażach? Przecież to delikatnie mówiąc nieporozumienie. Zupełnie inne tematy. Poza tym jest to pokój Wędkarstwo morskie: Dorsz a nie Wędkarstwo morskie : wszystkie ryby lub Dorsz i troć. Pierw myśl a potem przenoś. (2011/06/30 22:27)

u?ytkownik57785


TEMAT PRZENIESIONY:

Spinning z plaży morza.


Łowiska  Łowiska krajowe na forum

utworzono: 2011/06/30 22:10


 
Gelek11
Witam .
Chciałbym was zapytać czy opłaca się żucać spinningiem z brzegu morza baltyckiego.?
Rzucac na normalne kopytka blachy twistery . ? próbował juz ktoś ?  jeśli tak to proszę o odpowiedz. 


"Brawo" Mastiff! Spinning z plaży a połowy z kutra to dla Ciebie jedno i to samo, "brawo". Teraz już przeszedłeś sam siebie. I żeby nie było niedomówień że się czepiam bez powodów bo akurat spiner z plaży mnie interesuje ponieważ mam zamiar jechać na jesień za trocią a mam w tym temacie czytać o kutrowych wojażach? Przecież to delikatnie mówiąc nieporozumienie. Zupełnie inne tematy. Poza tym jest to pokój Wędkarstwo morskie: Dorsz a nie Wędkarstwo morskie : wszystkie ryby lub Dorsz i troć. Pierw myśl a potem przenoś.




Zanim otworzysz swoją mało sympatyczną twarzyczkę, to przeczytaj temat wątku i zachowaj sobie te kpiny na kogoś z podwórka! I pisze się "najpierw" Polaku! (2011/06/30 22:31)

u?ytkownik57785


@Tomas81   Za kolejne prowokacyjne, bezpodstawne obiekcje i niegrzeczne odzywki w poście dostajesz OSTRZEŻENIE! Albo skończysz swoje chamstwo, albo pożegnasz to forum! (2011/06/30 22:34)

filus81


ale jaja !!! nawet przeczytać niektórzy nie potrafią!!!brawo za opie...dol ! (2011/06/30 22:46)

u?ytkownik32263


@Tomas81   Za kolejne prowokacyjne, bezpodstawne obiekcje i niegrzeczne odzywki w poście dostajesz OSTRZEŻENIE! Albo skończysz swoje chamstwo, albo pożegnasz to forum!


Po pierwsze jakie chamstwo?! Nie obraziłem Ciebie lecz wyraziłem swoją słuszną dezaprobatę ponieważ wątek ten jest przypisany do pokoju Wędkarstwo morskie: Dorsz . Temat owszem "Wasze relacje". Ale Ty się walnąłeś bo dodałeś go tego mimo iż powinny być tu SAME RELACJE a nie prośby o techniki połowu na danym łowisku. Wystarczy spojżeć na pierwszy post oraz post kolegi "Gelek11". A Ty przepisujesz co prawda też nie do końca dokładnie opisany temat choć Kolega "Gelek11" za bardzo się nie pomylił zakładając temat w pokoju Łowiska : łowiska krajowe na forum. A Morze Bałtyckie też chyba należy do łowisk krajowych. A może się mylę? (2011/06/30 22:53)

u?ytkownik32263


ale jaja !!! nawet przeczytać niektórzy nie potrafią!!!brawo za opie...dol !

Kolego nie wiem kto nie potrafi czytać ale nie jestem to ja. Chyba Tobie coś się pomyliło. (2011/06/30 23:13)