Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

szczepcio


A jak to jest Szczepcio "na lenia" ?  Na leżąco ?



hahaha...ja, koło dziury sie kładziesz i budzą Cie na koniec zawodów .

Na lenia tzn . na spławik ,lub na wędke z kiwokiem ,która leży na podpórce ustawiona na gruncie -dajmy na to - jak na leszcza.

Na zawodach Szczepcio,łowi sie na wędke z kiwokiem ,kaj jest mormycha.
Czyli musisz dość mocno prowokować do brania rybe ,bo całego dnia nie ma masz.
Jest to dość duża harówa.

Na lenia czyli coś w tym jest jak perwer pisze kładziesz nie się ,ale zestaw na dnie i czekasz aż sygnalizator ci wskaże branie.Zestaw może też być zawieszony ciut nad dnem i też będzie dobrze.Trzeba wyczuć jak rybki lepiej biorą.Dobrze jest wtedy do przerębla wrzucić trochę zanęty lub podajnikiem zanęcić ochotką.Ja tą metodą łapię głównie płocie i leszcze. (2013/01/19 10:32)

gamracik


Ja jutro się przejdę po kilku zbiornikach i popatrzę... No cóz chyba nie połowie dopóki pierzchni nie będe miał... (2013/01/19 12:17)

gamracik


I ogólnie musze we wtorek jechać opłacić kartę (naszczęście okazało się że ja jeszcze płace około 50zł) (2013/01/19 12:18)

Wiktoro


Raczek z wypadu z przed tygodnia  (2013/01/19 12:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

perwer


Witam ,dzisiaj drugi dzień pojechałem obadać ten zbiornik w Parku .
Około 20 płoci - na zdjęciu tylko pare , bo już zaczynały zamarzać i musiałem je wpuścić,tak że za duży mróz na pokazanie wszystkich . Dwie może takie względne były ,reszta od 15 cm ,do 20 -tak jak wczoraj .
Do tego z 50 jazgarzy i tyle samo okonków - z tym że zdarzył sie jeden może pod 20cm ,co jak na tą reszte palczaków było wydarzeniem.Niestety przez te jazgarze szło odmrożeń dostać ,bo nie dało sie rękawic nałożyć.All stracił wczoraj swój czerpak ,ja dzisiaj swój złamałem .
 Myśle że efekty były by jeszcze lepsze ,ale niestety sporo czasu straciłem na szukaniu odpowiedniej głębokości i miejscówek -bo zbiornika nie znam.
 Miałem jechać na Katowice ,ale w Chorzowie padła decyzja że skręcam na park .
 Lód lepszy , na więcej se dzisiaj pozwalałem .
Oprócz mnie łowił dzisiaj jeszcze jeden kolega .
Czekam na wywiad jak tam u was - wiem że Ola z mężem byli na Brandce ,też chętnie poczytam jakie efekty. (2013/01/19 17:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

aal82


witam darku ja dzisiaj byłęm może z 3 godzinki i powiem ci dużo drobiu sam okoń taki od 13 do 20 cm nic więcej dziś. Powiem ci żę znalazłem ostatnio ten diabełek to się dokładnie nazywa "czart" niby robale znajdujące się w wodzie imituje muszę go kiedyś wypróbować.Teraz dopiero może we wtorek wyskocze. (2013/01/19 18:17)

siwy1112


Byłem dzis na dolinie i lipa 1płotka i 4 jazgarki , ludzi dużo i bez większych efektów po kilka płotek . leszcz nie chciał brać :( później pojechałem na rogoźnik brała płotka 5cm do 15cm i szczupły na koniec murmyche urwał przy samej dziurze . jutro przeczyce bede badał. a jeszcze rozmawiałem z gościem i mówił że na brandce pare dni temu bardzo dobrze płoć i to ładna brała ale czy to prawda? :P (2013/01/19 21:50)

Roxola


Powrócę jeszcze do tematu "lenia" - to znaczy, że zamiast mormyszki mamy haczyk i ołów, podobnie jak w zwykłym zestawie spławikowym ....jest to niedozwolone na zawodach podlodowych.Nie można również stosować podpórek, wędka musi być trzymana w ręce.
Teraz info z dzisiejszego dnia....    :)Lód na Brandce 10-12cm kilka płoci i szczupak, tak na oko szczupak był bez miary.......pomiędzy 40-50cmPrawdę mówiąc bez rewelacji. Foto szczupaka pokażę później :)  (2013/01/19 22:08)

perwer


Ola co tak słabo ? Ja to jestem amator i łowić nie umiem ,ale po dobrych zawodnikach spodziewałem sie paru kilo ładnych płoci .
 No nic ,dzisiaj szybki- bo rodzina mnie na terapie wędkarską wyśle- dwu godzinnych wypad na żabie . Efekt kilka płoteczek i okoni.
 Jedna z moich ulubionych mormyszek zdobi od dzisiaj pysk szczupaczka.
 Pogadałem dzisiaj z jednym kolegą i jak będzie czas ,będzie nowe miejsce do obadania...niby warto ...
Jak tam u was? (2013/01/20 13:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

aal82


Darku i na mormyche się bawisz z tymi plotkami??? Ja dzisiaj przerwa.Dopiero myślę we wtorek wyskoczyć (2013/01/20 15:24)

Wiktoro


Dzisiaj byłem na jakieś 10 minut tylko zobaczyć jak jest i 1 płotka. (2013/01/20 15:30)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

perwer


Tak - mormychy wolframy, trochę podrasowane .
 Ja przeważnie nastawiam sie tylko na płoć ,bo to moja ulubiona rybka . Czasami chodze za okoniem ,ale ostatnio mi sie nie chce. (2013/01/20 15:35)

perwer


Dzisiaj byłem na jakieś 10 minut tylko zobaczyć jak jest i 1 płotka.




Bardzo by miło ,jak dzielilibyśmy sie info ,gdzie łowimy .Pomaga to później w obeznaniu łowisk ,gdzie co sie dzieje....Płoteczka ładna. (2013/01/20 15:37)

Wiktoro


Dzisiaj byłem na jakieś 10 minut tylko zobaczyć jak jest i 1 płotka.




Bardzo by miło ,jak dzielilibyśmy sie info ,gdzie łowimy .Pomaga to później w obeznaniu łowisk ,gdzie co sie dzieje....Płoteczka ładna.
W kujawsko-pomorskim na jeziorze Świesz, lód około 15 cm. Jutro się wybiore chyba na dłużej.
(2013/01/20 15:52)

perwer


 W Kujawsko-Pomorskim  ...aha ,nie to nie mam więcej pytań... (2013/01/20 15:58)

aal82


Perwer słyszałem,że juz na dzieckach łowią,to za ładną płocią można się wybrac na pogorie tam jest łądna jak weżmie to ładna i okonie tez tam byly. (2013/01/20 16:11)

perwer


Wszędzie można jechać ....ile to ja już mam miejsc do obadania....a wyjdzie jak zwykle 3 ,4 zbiorniki i koniec .... (2013/01/20 16:25)

aal82


pewnie powiem ci nastepnym razem tego czorta trojhakowego sobie zaloze zobacze jak dziala (2013/01/20 16:32)

aal82


Pytanko do koleżanki Roxoli nastawiająć sie na kozłową górę z pod lodu na co sie tam nastawić okoń czy bardziej płoc i leszcz??? z  góry dziękuje za wszelkie  info. Perwer może ty wiesz coś na temat tego zbiornika??? (2013/01/21 22:04)

perwer


Będzie to pierwszy konkretny zbiornik jaki odwiedze ,jak lód już będzie na zbiornikach w granicach 20 cm.
Przede wszystkim tam będę chciał nastawić sie na leszcza ,którego jest masa i ładną płoć .
 Nie łowiłem tam jeszcze ,ale za tydzień będę łowił.Jak będziesz miał ochotę możemy sie zgadać. (2013/01/21 22:38)

aal82


Darku można się zgadać trzeba by było jakiś trening przeprowadzić:)) ty masz czas w tygodniu??? czy bardziej weekend? (2013/01/22 08:50)

perwer


cześc....no raczej wekendy - chociaż zdarzy sie czasami w tygodniu dzień wolnego .
Fajne mrozy ,sa to pewnie juz w wekend ,wszędzie bedzie lód dośc spory. (2013/01/22 19:45)

aal82


ja jutro na morawę wyskocze za garbusem,ten nweekend w robocie,a nastepny niedziela prawdopodobnie będę miał zawody u siebie w kole (2013/01/22 20:23)

perwer


U mnie w kole jest I tura teraz w niedziele .Może powalcze ,choć jak juz 3 raz przyjade bez efektów to wstyd w doma. Moja mi gada że Tyle na rybach siedze ,a na zawodach same baty dostaje...tak że jakbym pojechał ,to jest presja ..... trzeba to przemyśleć jeszcze he. (2013/01/22 20:44)

aal82


Zawsze trzeba walczyć tak więc nie ma się co poddawać szukać ryby i ją wyciągać :)) Ja ostatnio trochę naoglądałem się zawodów i chyba bałajke sobie kupię typowo na płoć do zabawy jeśli na zawodach nie będzie nic okoń bił. (2013/01/22 20:49)