Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Roxola






Ok dzięki :) Dzwoniłem dzisiaj do PZW Kozłowa Góra i mówili abym kontaktował się z urzędem miasta. Podobno oni będą znać detale. Jestem ciekaw co wymyślili.



_________________________________________________________________________________

Nie mam pojęcia gdzie dzwoniłeś, bo takiego Koła jak Kozłowa Góra nie ma...
Proponuję zadzwonić do Koła Tarnowskie Góry w tej sprawie i prawdopodobnie tam będą
sprzedawane zezwolenia na Chechło. 

Co do podlodowych.... Darek będę nadal sędziowała ...  spoko :)

Nie startowałam na takich zawodach, ale wiem jak to się odbywa.
Na miejscu zbiórki wpłacasz startowe i losujesz sektor, całej reszty dowiesz się z linku, który umieściłam powyżej. Okręgowe podlodowe są na martwej rybie.Na lód nie mogą wchodzić osoby postronne. W zeszłym roku organizator  rozdawałponumerowane worki na rybę i ważenie odbywało się na brzegu (każdy przynosił martwą rybę w worku z numerem do ważenia)Sędziuję zawody podlodowe kołowe i tutaj mam większą możliwość na pewne odstępstwa, takie jak np. możliwość przechowywania ryb w wodzie, aby po ważeniu wypuścić żywe do wody.Straty zawsze są, ale przy odrobinie chęci ze strony zawodników można uniknąć rzezi.Darek wie, że na naszych podlodowych zwykle ryby nie biorą  :))) Problem w tym że regulamin nakazuje uśmiercać i nie można tego zabronić...Nie biorę nigdy udziału w zawodach okręgowych podlodowych i nie sędziuję ich. (2013/01/15 22:09)

aal82


czyli nigdzie nie trzeba się zapisywać tylko poprostu jechać na zbiórkę tam zrobić wpsiowe i można startować??Mam nadzieje,że ten mróz co zapowiadają nadejdzie. (2013/01/15 22:46)

Roxola


W roku 2012 startowe na Okręgowych wynosiło 15zł za każdą turę.Przyjeżdżasz wpisują Cię na listę startową i gotowe.W tym roku obowiązkowe są nakładki antypoślizgowe na buty np. rakiale przeczytaj regulamin podlodowych, to ważne. (2013/01/15 22:54)

Imatyta


Hehehe myślałem o jednym a pisałem o drugim ;p Chodziło o PZW Tarnowskie Góry. Gostek mówił że dużo nie wie, ale podobno UM posiada szczegóły. (2013/01/16 07:15)

perwer


Nie moge znaleźć na stronce Katowic ,ile kosztuje startowe okręgowe?
Ciekaw jestem czy to jakieś już duże koszty ,czy to samo jak na zawodach koła. (2013/01/16 09:12)

Imatyta


Po 2 godzinach dzwonienia, nareszcie czegoś się dowiedziałem (z UM przekierowali mnie do Starostwa, potem do Gminy Świerklaniec, następnie do Hotelu Świerklaniec, a na koniec go gostka który się opiekuje zbiornikiem hehehe). No i sytuacja odnośnie jeziora Chechło-Nakło wygląda następująco. PZW Tarnowskie Góry podpisało umowę na owy zbiornik, lecz na początku tego roku. PZW takie rzeczy musi mieć załatwione do końca każdego roku i z tego względu nie może dopisać łowiska do rejestru na rok 2013. Specjalny rejestr/pozwolenie na połów w owym zbiorniku będzie sprzedawany poprzez koło 59 PZW Tarnowskie Góry. Dzwoniłem do owego koła jeszcze raz (tym razem pod inny numer), ale nikt tam jeszcze nie wie ile to będzie kosztować (ale Darek mówił że 50zł), lecz powiedziano mi, iż oprócz regulaminu PZW, będzie tam obowiązywał dodatkowy regulamin Gminy Świerklaniec. Wszystko powinno wyjaśnić się do końca miesiąca. (2013/01/16 10:21)

gamracik


Hmmm może bym się przeszedł na te zawody...Mam do was takie pytanie, bo w zeszłym roku płaciłem składkę około 50zł. W tym roku będe miał rocznikowo już 16, ale to dopiero w pażdzierniku... to ile w tym roku będe płacił? (2013/01/16 11:37)

siwy1112


a jakie sa nagrody (2013/01/16 17:23)

aal82


nagrod:y 1 miejsce opel astra,2 wycieczka do okoła świata,3 telewizor lcd 40 cali (2013/01/16 18:25)

siwy1112


hehe a to dobre a tak powaznie to sa nagrody (2013/01/16 18:35)

aal82


Tam się startuje dla prestiżu,a nie dla nagród. (2013/01/16 18:43)

aal82


W roku 2012 startowe na Okręgowych wynosiło 15zł za każdą turę.Przyjeżdżasz wpisują Cię na listę startową i gotowe.W tym roku obowiązkowe są nakładki antypoślizgowe na buty np. rakiale przeczytaj regulamin podlodowych, to ważne.



Mam pytanko czy jak naciągnie szmaty na buty to tez sie bedzie liczyło jak nakładki anty poślizgowe??? Przeciesz raki to używają himalaiśći.:))
(2013/01/16 21:48)

Zionbel


W roku 2012 startowe na Okręgowych wynosiło 15zł za każdą turę.Przyjeżdżasz wpisują Cię na listę startową i gotowe.W tym roku obowiązkowe są nakładki antypoślizgowe na buty np. rakiale przeczytaj regulamin podlodowych, to ważne.



Mam pytanko czy jak naciągnie szmaty na buty to tez sie bedzie liczyło jak nakładki anty poślizgowe??? Przeciesz raki to używają himalaiśći.:))


Cześć aal82.Są takie sprężyny i nawet nie drogie :) (2013/01/16 21:56)

zbynio5o


Wy se chopy płetwy weżcie w razie czego bo cieniutko z lodzikiem :))) (2013/01/16 21:58)

aal82


W roku 2012 startowe na Okręgowych wynosiło 15zł za każdą turę.Przyjeżdżasz wpisują Cię na listę startową i gotowe.W tym roku obowiązkowe są nakładki antypoślizgowe na buty np. rakiale przeczytaj regulamin podlodowych, to ważne.



Mam pytanko czy jak naciągnie szmaty na buty to tez sie bedzie liczyło jak nakładki anty poślizgowe??? Przeciesz raki to używają himalaiśći.:))


Cześć aal82.Są takie sprężyny i nawet nie drogie :)
ziombel ile takie coś kosztuje i gdzie to można nabyć????
(2013/01/16 22:01)

Roxola


Co do nagród na podlodowych okręgowych...Są finansowe, a przynajmniej tak było rok temu.I miejsce-100zł  II miejsce-80zł  III miejsce-60zł   +puchary i dyplomyNa mistrzostwach są tylko puchary i dyplomy.
Te sprężyny, to nie jest głupia rzecz, bo start na takich zawodach jest z brzegu i trzeba, a raczej dobrze jest ...możliwie najszybciej dobiec do sektorai zająć w nim najlepsze miejsce, w śliskich butach może być ciężko i niebezpiecznie. (2013/01/16 22:14)

aal82


ja każdy se szlyje weżmie (2013/01/16 22:52)

Zionbel


W roku 2012 startowe na Okręgowych wynosiło 15zł za każdą turę.Przyjeżdżasz wpisują Cię na listę startową i gotowe.W tym roku obowiązkowe są nakładki antypoślizgowe na buty np. rakiale przeczytaj regulamin podlodowych, to ważne.



Mam pytanko czy jak naciągnie szmaty na buty to tez sie bedzie liczyło jak nakładki anty poślizgowe??? Przeciesz raki to używają himalaiśći.:))


Cześć aal82.Są takie sprężyny i nawet nie drogie :)
ziombel ile takie coś kosztuje i gdzie to można nabyć????


Nawet w rossmannie :)Ceny tegorocznej nie znam ale w zeszłym roku było 19.99 :) (2013/01/17 09:12)

perwer


To na okręgowych 15 zeta ? Myślałem że z 3 dyszki najmniej ...ciekawe .
 Tak chyba zawody troche inaczej wyglądają jak w kole . Bo w kole losujesz sektor ,który masz wydzielony i w tym sektorze wiercisz kilka dziur . Na okręgowych z tego co widze ,to podobne zasady jak mistrzostwa Polski ( oglądane tylko na Yutube ) ,czyli sprint i który pierwszy ten lepszy .
Z ciekawości sie chyba przejade i powalczę .
Dla mnie to przede wszystkim ma być zabawa i czy będę pierwszy ,czy 10 ,jeden pierun. Ważnie żeby nie być ostatni . (2013/01/17 09:13)

naruto1919


Imatyda weź tam pilnuj tej sprawy z Chechłem co wymyślą (za co wielkie dzięki), swoją drogą jak to się ma do tego że woda jest ogólnie dostępna bez dopłat do wędkowania za opłatą standardową okręgu Katowickiego na zagospodarowanie wód przecież świstek papieru nie kosztuje 50 zł znowu cyckać chcą wędkarzy bo nawet jak oddadzą to odsetki są ich a przecież jak trzeba dodatkowo jakiś dokument posiadać to na miejscu w rybaczówce jak by kosztował 5 zł to każdy by dał bez żalu. (2013/01/17 09:27)

gamracik


dziś rano byłem na tym stawiku małym w parku róż koło mnie, kilka ziur bylo zrobionych i jaak patrzyłem to lód około 9cm. Ja najchętniej to już bym łowił... ale pierchni żadnej nie mam może dziadek mi w nastepnym tygodniu zrobi... (2013/01/17 12:40)

aal82


jutro się wybieram zdam relacje:) (2013/01/17 13:48)

aal82


łowił ktoś może na takiego diabełka??? (2013/01/17 14:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

gamracik


A na te zawody koniecznie musi być świder? Czy pierzchnia wystarczy? (2013/01/17 15:03)