Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

withanight88


Mrozi ładnie ,dzisiaj nad ranem -8 ,to już jest temperatura do ładnego zbicia lodu . Jest szansa panowie ...jeszcze takie dwa ,trzy dni i świder zacznie wiercić.

U mnie lody zeszły całkowicie, a mrozi bo mrozi -2 oC. szkoda. (2013/01/08 09:45)

Imatyta


Pogoda na styczeń nie zapowiada się zbyt dobrze, dla tych co lubią łowić spod lodu. Prawie co dzień temperatura na +. Martwi mnie to że przez te anomalie pogodowe zima sie przedłuży i w kwietniu będzie do dupy pogoda. Pamiętam czasy kiedy pod koniec Marca latało się w krótkich spodenkach i koszulce. Teraz w kwietniu będe hasał w kurtce zimowej ;p (2013/01/08 17:35)

perwer


Tzn na razie na pogodzie 16 dni -długoterminowej -mrozy .Nie gigantyczne ,lecz przyzwoite .
Mysle że na wekend i w przyszłym tygodniu spokojnie bedzie można łowić.
Później nie wiem jak sprawa wygląda ,tak że zobaczymy.Ja sprawdzałem na tvn meteo- Bytom. (2013/01/08 18:09)

aal82


hmmmm Darku jak by był do weekendu mrozik to trzeba będzie wyskoczyć gdzieś sprawdzić nowe mormyszki i błystki:) zamówiłem sobie na necie ładne wolframowe mormyszki:D (2013/01/08 18:23)

perwer


Masz link ,tez bym cos dokupił.. (2013/01/08 19:21)

aal82


http://allegro.pl/zima-lod-okon-blystka-ice-fox-9-gr-3szt-s-g-c-i2901997555.html  tu masz błystki i zobacz sobie u niego inne aukcje tam ma mormyszki wolframowe... (2013/01/09 15:47)

withanight88


http://allegro.pl/zima-lod-okon-blystka-ice-fox-9-gr-3szt-s-g-c-i2901997555.html  tu masz błystki i zobacz sobie u niego inne aukcje tam ma mormyszki wolframowe...



Błystek nie używałem ale polecam sprzedawcę - szybko i bezproblemowo. (2013/01/09 15:56)

gamracik


Witam wszystkich po długiej nieobecności.
Z lodu jeszcze nigdy nie łowiłem (oprócz 1 spontanicznego wpadziku w Norwegii) ale chciałbyym spróbować. Problem jest jednak jeśli chodzi o fundusze (świder) więc jak by ktoś miał jakiś używany to 723 899 690 (można dzwonić też w innych sprawach :P) No ale gdy już uzbieram pieniądze to pierw chciałbym kupić wędke i cały potrzebny sprzęt. Jaką mam kupić wędke?? Jeśli chodzi o zbiorniki na których będe łowił to mieszkam w centrum Chorzowa. Autem nie mam jak jeździć, więc w grę wchodzi komunikacja miejska lub spacerek. Nie wiem czy będe łowił na mormyszkę, blachę czy spławik lecz najczęściej będe chodził na amelung boo tam ładne karasie i wzdręgi (i ogólnie 10 minut spacerkiem) więc proszę doradźcie mi coś i napiszcie kilka porad na początek oraz jaką kwotę musiał bym uzbierać. Z góry dziękuje. (2013/01/09 17:19)

gamracik


Acha jeśli chodzi o pogodę to telefon mi mówi że te 14 dni tak będzie wyglądało:
11:D:-1     N:-412: D:-2    N:-813: D:-3    N:-414: D:-2    N:-615: D:-3    N:-616: D:-5    N:-917: D:-7    N:-1218: D:-8    N:-1119: D:-7    N:-920: D:-5    N:-821: D:-3    N:-622: D:-5    N:-823: D:-6    N:-10 (2013/01/09 17:32)

withanight88


Witam wszystkich po długiej nieobecności.
Z lodu jeszcze nigdy nie łowiłem (oprócz 1 spontanicznego wpadziku w Norwegii) ale chciałbyym spróbować. Problem jest jednak jeśli chodzi o fundusze (świder) więc jak by ktoś miał jakiś używany to 723 899 690 (można dzwonić też w innych sprawach :P) No ale gdy już uzbieram pieniądze to pierw chciałbym kupić wędke i cały potrzebny sprzęt. Jaką mam kupić wędke?? Jeśli chodzi o zbiorniki na których będe łowił to mieszkam w centrum Chorzowa. Autem nie mam jak jeździć, więc w grę wchodzi komunikacja miejska lub spacerek. Nie wiem czy będe łowił na mormyszkę, blachę czy spławik lecz najczęściej będe chodził na amelung boo tam ładne karasie i wzdręgi (i ogólnie 10 minut spacerkiem) więc proszę doradźcie mi coś i napiszcie kilka porad na początek oraz jaką kwotę musiał bym uzbierać. Z góry dziękuje.




Karaś i wzdręga to raczej rzadko z pod lodu się trafiają, okoń , płoć, leszcz- na te ryby należy się  nastawić.

Nie wiesz jaką metodą chcesz łowić , więc polecam taką wedkę

http://allegro.pl/wedka-comfort-ms-50-cm-action-light-gratis-i2901529116.html

Z początku połowisz na nią każdą metodą. (2013/01/09 19:12)

szczepcio


Polecam sprzedawcę fajnych i niedrogich mormyszek.Zakupiłem ostatnio 20szt różnego rodzaju.Dostawa dość szybko i bezproblemowo,dobry kontakt ze sprzedawcą.
Podaję link.
http://allegro.pl/mormyszki-super-wolfram-dyskoteka-fi-5-i2918064948.html (2013/01/09 19:15)

aal82


gamracik jak nie masz świdra to tylko zostaje Ci spławik,bo blaszka lub mormyszka wiąże się z wiertaniem dużej ilośći dziór. (2013/01/09 20:44)

perwer


Dziekuje z linki -rzeczywiście mormychy tanie ..
Kacper,jak chcesz połapać ,to już bardziej polecam dojść na skałkę ,niż na Amelungu.
 Wedka kosztuje około 20 zł -sa tańsze też .
Żyłka 0,8 ,gdzieś w granicach od 3 zeta ,do 10zeta -30 metrów ,lub 50 -zależy jaka firma.

Kołowrotek - to gdzieś w granicach do 20 złotych powinieneś dostać.
Kiwoki ,róznie ,od 1,5 zeta do 5 zeta .
Mormyszki - zależy jakie ,ale na poczatek kup se ołowiane ,chodzą juz od 1,5 zeta.

Zamiast świdra możesz na początek ,mieć piechnie -taka dzidę do lodu - najlepiej niech ktoś Ci za jakąś flaszeczkę zrobi.
No i zawsze miej jakieś pinki i paczkę ochotek . Do ochotek kup sobie takie pudełeczko styropianowe ,żeby ochotki Ci szybko nie padły.
Z czasem sobie sprzęt nazbierasz .
Polecam na początek łowic na kiwok ,nie blachować i spławikować. Tą metodą powinieneś załapać bakcyla i mieć najszybciej efekty. (2013/01/09 20:47)

aal82


Darku ja tam w sumie kolorowych nie używam mam tam pare,ale wole srebne lub złote czasem mieszane z miedzią.Najważniejsze,że mają przyjść mrozy tak więc myślę,że w niedziele wyskocze pomachać mormychą :)) (2013/01/09 20:52)

perwer


No jak najbardziej ,a wręcz obowiązkowo.
Mi najlepiej sprawdzają sie z dodatkiem ,takiego alcetu z zielonym.
kupiłem w wedkarskim ,zielony lakier ,do malowania błystek i spławików .
Robie na mormyszce ,kropke ,lub dwie i płocie wala w nia jak szalone...polecam.. (2013/01/09 20:57)

aal82


Może wypróbuje jakieś jaskrawe jak pojadew niedziele,zawsze można próbować jak nic nie bierze:),a taka większa płoć to bardzo ładnie walczy.Chociaż wole Darku wykręcić nowy przerębel niż przewiązywać mormyche:))) (2013/01/09 21:19)

perwer


he he ..no zębate tez kusi niestety...co zrobić ,cos za coś... (2013/01/09 21:28)

Roxola


Witam wieczorkiem 
To jest dobry wątek na umieszczenie takiej informacji, wprawdzie smutnej ale....  musicie to wiedzieć.

Zbirnik Nakło-Chechło nr010  nie jest ujęty w wykazie wód okręgu na 2013r.
Nie jest to już woda do uprawiania amatorskiego połowu ryb.

Darek (perwer) nie będziesz już łowił tych ślicznych sumików karłowatych :( (2013/01/09 22:03)

perwer


Olu wiadomo coś więcej ,dlaczego?
  (2013/01/09 22:31)

Roxola


Wiadomo   ....ale trudno to z pamięci przytoczyć.Mnóstwo zakazów postawił obecny dzierżawca całego terenu .... Zakaz wędkowania w dzień, konieczność sprząta całego łowiska (kąpieliska) z haków, żyłek itp.nawet tych zerwanych w wodzie. W przypadku jakiegokolwiek występku wędkarzy lub pozostawienia zerwanej żyłki Okręg miałbyć dotkliwie "bity" po kieszeni...Sprawa od dawna była już gorąca i stało wszystko pod znakiem zapytania... (2013/01/09 22:51)

Imatyta


Ojojoj to nie za wesoło. Wielka szkoda że już tam nie połowie. Żałuje że nie pojechałem tam na sumiki w ubiegłym roku, bo planowałem. (2013/01/10 07:52)

Zionbel


Ojojoj to nie za wesoło. Wielka szkoda że już tam nie połowie. Żałuje że nie pojechałem tam na sumiki w ubiegłym roku, bo planowałem.


Siemanko.Jak chcesz pochytać sumików to sie ustawimy i wbija do mnie do Gliwice.Na nocce to wiaderko natrzaskasz na robaka :)
POZDRO (2013/01/10 08:22)

perwer


Ola a co z rybą ?
Przecież są tam miliony utopione latami przez PZW. Jest duży karp ,szczupak ,sandacz ,leszcz,okonie gigantyczne ,płocie itd.. ..
To gostek majątek na samej rybie zrobi .... to jest polityka . (2013/01/10 11:14)

Roxola


Darku, nie wiem nic więcej... Koło T.Góry straciło, chyba jedyne swoje łowisko.
Jeszcze z początkiem stycznia Chechło było umieszczone na stronie O/Katowice
między innymi łowiskami więc była nadzieja na pozytywne dogadanie się.
Wędkarze nie są tam chętnie widziani, ponieważ jest to jedyne w naszym województwie kąpielisko
z czynnym WOPR, kajakami, rowerkami i żaglówkami...  po co im wędkarze ? Nic z tego nie mają...
Jest na wedkuje.pl strona Koła T.Góry może coś więcej się dowiemy.Nowe władze Koła PZW nr 59 w Tarnowskich Górach
Właścicielem terenu są Lasy Państwowe, a dzierżawcą chyba MOSIR (2013/01/10 12:21)

Imatyta


Nic tylko się zebrać, wszystko odłowić i wpuścić do innych zbiorników... (2013/01/10 12:29)