Zaloguj się do konta

Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

utworzono: 2011/06/29 10:47

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Rudi

Ja to mam pecha "Perwer" z tym Świerklańcem. Byłem 3 razy w tym roku. 2 razy ciągnąłem coś fajnego ale tak jak pisałem poszło w p...... A poza tym to brały nawet mniejsze niż na Bocianim. Najgorsze,że trzeba tyle dymać do rybaczówki od parkingu, a o drugiej stronie to nie wspomnę - na mandaty dla Straży Leśnej mnie nie stać, a miejscowi patrzą z byka jak się jakieś wolne miejsce znajdzie. Szkoda, że nie ma więcej takich zbiorników w podobnej odległości.
Fajnie by było w końcu coś większego wyciągnąć, ale ja się cieszę jak biorą nawet te małe. Rybka dalej pływa, a ja z moją wędkareczką robimy sobie zawody - o różne dziwne nagrody :):)
Uczepiłem się Bocianiego, bo trochę już poznałem to łowisko i po pracy nie ma daleko. Podglądam miejscowych i na wiosnę efekty miałem, gorzej teraz.
Na Brandkę mam mniej więcej tyle samo i też byłem, ale skończyło się na 1 mini rybce. Może trzeba będzie częściej tam pojeździć i wodę poznać.

A okonie takie ponad 20 cm można też połapać na Szybie Południowym. Na Bocianie zresztą też.
[2011-07-22 19:50]

perwer

Nie wiem w sumie co napisac bo żeby dobrze pochytac trza  odwiedzać większe zbiorniki w okolicy.Na tych naszych pipidówach zdarzy sie od czasu do czasu jakis zabłakany okaz....lecz szczerze to szału nie ma.

Jedynie z wiekszych okazów to można pochytac lina i karasia i jak bedzie szczęście to szczupak i karp.Do tego trzeba albo poświecić jakąś nocke,lub wczesny poranek,bo takie łowienie na 4h od 9do 13,14 to też o żyć rozbić.
Niestety a tu robota ,dom ,zmierzłą baba,pies i trza to wszystko opanować ...z psem ,robota i domem jakos jeszcze tam idzie ...

takie życie wędkarza ...
ale mam zajebiste hasło .....teraz zech se przypomniał ...
kumpel je ustrugał jak którys tam z rzędu pojechalismy na ryby i wróciliśmy z niczym

siedzimy po łowieniu ,tacy zniesmaczeni poświeceniem porannego wstawania itd itd...

a kumpla dopadła nostalgia i pada: POJECHALI PEŁNI NADZEI....A WRÓCILI JAK ZWYKLE....HA HA HA...Do dzisaj sie z tego leje..---tylko trza znać klimat...
[2011-07-22 20:50]

TEMAT PRZENIESIONY:

Sosnowiec 

Łowiska  Łowiska krajowe na forum

utworzono: 2011/07/23 10:27

HUDY2310Gdzie w pobliżu klimontowa można łowić fajne ryby oprócz balatonu ?

[2011-07-23 10:30]

CZzesio

TEMAT PRZENIESIONY:

Sosnowiec 

Jedno kliknięcie i SOSNOWIEC PRZYŁĄCZONY DO ŚLASKA...... hehehehe.........
[2011-07-23 10:45]

Bromar

TEMAT PRZENIESIONY:

Sosnowiec 

POGRATULOWAĆ PRZYŁĄCZENIA SOSNOWCA DO ŚLASKA HAHAHAHAHAHA.........

To zdaniem CZesia, gdzie powinien Maciek przyłączyć  Sosnowiec ?
[2011-07-23 10:57]

HUDY2310

Geniuszu Sosnowiec leży na Sląsku  [2011-07-23 10:59]

CZzesio

Moze w województwie Śląskim .......(?)  ale to jest ZAGŁĘBIE
 a sam Sosnowiec od zawsze był znienawidzony przez Śązaków

najgorsze dwie rzeczy dla Ślązaka to chleb z giganta i baba z Sosnowca :))

[2011-07-23 11:06]

Bromar

Nie mówimy tu o tym kto kogo lubi, tylko o przynależnosci geograficznej :))
[2011-07-23 11:12]

HUDY2310

HAHHAHAHAHAHAHAHA ;P [2011-07-23 11:12]

HUDY2310

A  doradzi mi ktoś gdzie moge łowić ??? ^^ [2011-07-23 11:14]

CZzesio

A na rybki ....cóż najbliżej Smug ,potem Sosina .
[2011-07-23 11:22]

CZzesio

TEMAT PRZENIESIONY:

Sosnowiec 

POGRATULOWAĆ PRZYŁĄCZENIA SOSNOWCA DO ŚLASKA HAHAHAHAHAHA.........

To zdaniem CZesia, gdzie powinien Maciek przyłączyć  Sosnowiec ?

do Moderatora nie mam żadnych zastrzeżeń broń Boże .
[2011-07-23 11:25]

A kogo obchodzą animozje mieszkańców i jakie to ma przełożenie na położenie geograficzno-administracyjne?! Nawet gdyby tam mieszkali sami Aborygeni, to choćbyś się posikał, to Sosnowiec leży na terenie Śląska. U nas Gorzów Wlkp i Zielona Góra od kilkudziesięciu lat się nienawidzą, a zawsze leżały oba miasta i będą leżały na ziemi lubuskiej i w jednym województwie. To Ślązak nie pojedzie na dobre łowisko pod Sosnowiec, a Sosnowiczanin nie pojedzie na dobre łowisko śląskie? Bez przesady, w wędkarstwie nie mamy granic w kraju, a jedynie chore OKRĘGI. Pokaż mi jakąkolwiek mapę na której Sosnowiec nie leży na Śląsku.

[2011-07-23 11:28]

CZzesio

Z pełnym szacunkiem ....Sosnowiec leży w Zagłębiu nie na Śląsku ,dla reszty Polski jest to może wszystko jedno ale dla tubylców nie .
[2011-07-23 11:50]

CZzesio

[2011-07-23 11:57]

Bromar

Z pełnym szacunkiem ....Sosnowiec leży w Zagłębiu nie na Śląsku ,dla reszty Polski jest to może wszystko jedno ale dla tubylców nie .

Kolego, nie mówimy tu tubylcach, czy tambylcach ale jakby nie patrzeć na mapę to Sosnowiec należy do województwa Śląskiego i dla większości mieszkańców naszego kraju, zawsze będzie on na Śląsku.
[2011-07-23 12:15]

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

Województwo Śląskie regionem Polski

Województwo Śląskie usytuowane jest w południowej części Polski – kraju położonego w centrum Europy, który od 2004 r. jest członkiem Unii Europejskiej. Polska jest największym spośród nowych członków. Zajmuje powierzchnię 312,7 tys. km2, a jej populacja wynosi 38,7 mln mieszkańców.

Województwo Śląskie to najważniejszy region przemysłowy, który położony jest w południowej części Polski. Jest on bardzo dobrze skomunikowany z ogólnoeuropejską siecią transportową. Na jego obszarze krzyżują się główne, transeuropejskie szlaki (korytarz III: Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków-Lwów oraz korytarz VI: Gdańsk-Katowice-Żylina).

Region sąsiaduje z województwami: opolskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim, a od południa graniczy z Republikami Czeską i Słowacką. W promieniu 600 km od Katowic znajduje się sześć europejskich stolic: Warszawa, Praga, Bratysława, Wiedeń, Budapeszt i Berlin.

Mapa administracyjna Polski z zaznaczeniem Śląska

Unikalna pozycja ekonomiczna Województwa Śląskiego wynika z faktu, że jest to najbardziej uprzemysłowiony i zurbanizowany region w Polsce.

Największe miasta Województwa Śląskiego:

Katowice322 285mieszkańców
Częstochowa249 453mieszkańców
Sosnowiec229 989mieszkańców
Gliwice201 586mieszkańców
Zabrze193 665mieszkańców
Bytom191 060mieszkańców
Bielsko-Biała177 390mieszkańców
Ruda Śląska148 361mieszkańców
Rybnik142 272mieszkańców
Tychy132 151mieszkańców
Dąbrowa Górnicza131 371mieszkańców
Chorzów115 844mieszkańców
Jaworzno96 703mieszkańców
Jastrzębie Zdrój96 475mieszkańców

Wyrazem wysokiego stopnia urbanizacji regionu jest prawie 79% udział ludności mieszkającej w 71 miastach, z których:

• 4 miasta liczą ponad 200 tys. mieszkańców,
  • 8 miast liczy od 100 tys. do 200 tys. mieszkańców,
  • 11 miast liczy od 50 tys. do 100 tys. mieszkańców.

Śląskie znajduje się na 14 miejscu w kraju pod względem zajmowanego obszaru, a na 2 pod względem liczby ludności. Na tym stosunkowo niedużym terytorium, wynoszącym 12 331 km2, tj. 3,9% powierzchni Polski, żyje 4 714 982 mieszkańców, tj. 12,3% ogólnej liczby ludności, co daje najwyższy w kraju wskaźnik gęstości zaludnienia: 382 osoby/km2 wobec 122 osób/km2 w Polsce i 116 osób/km2 w UE. Tak duża koncentracja ludności na stosunkowo niewielkim obszarze to ogromny potencjalny rynek zbytu artykułów konsumpcyjnych.

Głównymi elementami systemu osadniczego Województwa Śląskiego są aglomeracje miejskie: Górnośląska – o znaczeniu europejskim oraz: bielska, częstochowska i rybnicka – o znaczeniu krajowym.

Województwo ma charakter policentryczny – nie występuje tu jeden centralny ośrodek, który spełniałby funkcje metropolitalne (administracja, finanse, ubezpieczenia, uczelnie, kultura).

[2011-07-23 12:22]

CZzesio

Kolego, nie mówimy tu tubylcach, czy tambylcach ale jakby nie patrzeć na mapę to Sosnowiec należy do województwa Śląskiego i dla większości mieszkańców naszego kraju, zawsze będzie on na Śląsku.

I nic się na to nie poradzi ...hehehe :)

Bez obrazy i z pełnym szacunkiem : Pozdrawiam :) Czesio z ..... (hehe ..nie ,nie z Sosnowca )
[2011-07-23 12:22]

perwer

Ja bym odwiedził zbiorniki w Sosnowcu,ale paszport mam juz nieważny.

Co tam na wekend...nic szczególnego....pojeździłem tu i tam....w sobotę ładna pogoda ,karas ładnie współpracował ,kilka ładnych płocic i linków .W niedziele , to jak w tym kawale co pyta wedkarz wedkarza
 --jak tam bierze coś
--ee tam rano nic nie brało,a później brac przestało he...

Tak w skrócie mozna by podsumować niedzielny wypad..

Moze ktos miał ciekawszy wypad---niech zapoda..
[2011-07-25 09:16]

A uświadomcie goroli czemu tak się dzieje z tym Sosnowcem i resztą Śląska :) Ja jak wspomniałem znam z autopsji wojnę od kilkudziesięciu lat między Zieloną Górą a Gorzowem Wlkp. Mnie to kompletnie wali i śmieszy, bo tak naprawdę źródła konfliktu między naszymi miastami już nikt nie pamięta, ale "kronikarze" podają jako prawdopodobne tło - ŻUŻEL. A co z tym Sosnowcem? [2011-07-25 09:31]

zbynio5o

Z Sosnowcem jest to samo co z Wąchockiem.

Szkoda tych wyciętych borów sosnowych, poszło by sie teraz na grzybki.:)

Ale chłopaki ze Sosnowca są wporzo :)))

[2011-07-25 11:09]

perwer

Maciej od czego to sie wzieło nie pamietam .Jak przyszedłem na świat od bajtla uświadamiano mnie że jak wezmę kobite z Sosnowca to na reszte życia bedzie smakować jak chleb gigant.

Tutaj każdy miał swój świat--kiedyś na Cidrach kobity tez nie oddali nikomu z zewnątrz i przymusowo chop  musiał robic na grubie.
Z Sosnowca ludzi zawsze u nas uważali za goroli ,teraz czasy sie zmieniły i to dużo.Na śląsku wymieszało sie to wszystko i teraz co trzeci to albo gorol ,albo basztard.Mnie to zwisa ,bo znam wporzo ludzi z całej Polski.Z sosnowca nie znam he he nikogo -miałem tam niedawno szkolenie z roboty.

Troche żech polski zwiedził ,poznał ludzi ,zaznał gościnności ,wypił itd (pogrywałem w kapeli metalowej i jeżdziłem na różego rodzaje przeglądy i festiwale) --w wojsku jak dobrze jeszcze pamiętam  to kumpli dużo miałem z Warszawy i okolic i szło konie z chłopakami kraść .
Raz byłem nawet u jednego na Weselu ,takie zadupie pod Warszawa ---jechałem do Garwolina a pózniej gdzies w las---drogi nie pamiętam,wesela nie pamietam,powrót troche -małe przebłyski -- taka gościnność była--a chciałem chłopakom dorównać w piciu i chyba nie dałem rady.....Wiadomo to było 15 lat temu ,ale jest co wspominać [2011-07-25 12:26]

A szkoda, bo ciekawi mnie geneza tej zwary.  [2011-07-25 12:31]

CZzesio

A uświadomcie goroli czemu tak się dzieje z tym Sosnowcem i resztą Śląska :) Ja jak wspomniałem znam z autopsji wojnę od kilkudziesięciu lat między Zieloną Górą a Gorzowem Wlkp. Mnie to kompletnie wali i śmieszy, bo tak naprawdę źródła konfliktu między naszymi miastami już nikt nie pamięta, ale "kronikarze" podają jako prawdopodobne tło - ŻUŻEL. A co z tym Sosnowcem?

Ta stronka powinna troszkę przybliżyć spraw tych "konfliktów" :

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/najbardziej-klotliwe-miasta-w-polsce,1489575

osobiście nic nie mam do żadnych nacji ,a Ślązaków cenię za Ich niemieckie cechy charakteru i w ogóle fajne to som chopy , wiem bo znam i cenie sobie te znajomości .

Pozdrawiam :)
[2011-07-25 12:40]

zbynio5o

Hmm ?  "Niemieckie cechy charakteru" ??? Czesio, to jakie to są cechy ? Możesz zdradzić tą tajemnice ? [2011-07-25 23:37]