Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Rudi


No jak nie będzie dolnych i górnych limitów miary ryb to o okazach raczej można zapomnieć. Cieszy,że w Zabrzu sami sobie takie narzucili, ale pytanie ile osób ich przestrzega.
Leszczyki na Bocianim raczej marne szanse mają dociągnąć do tych wymaganych 35 cm, a o drapieżniku to już szkoda gadać.
Jak mi mąż kuzynki pokazywał jakie ryby łapią u siebie (okolice Koniecpola) to szlag mnie trafiał. Ale dbają sami o wodę i rybostan. Dobrze, że mam zaproszenie tylko czasu brak.

A teraz z innej beczki Słyszeliście już o "Projekcie Ślązak"?
Odpowiedź na Cwaniaka Warszawiaka. Tak średnio im się udało, ale może się rozkręcą. Żeby bardziej w ucho wpadało.
Link dla zainteresowanych:
http://projektslazak.pl/
(2011/07/22 08:58)

perwer


Rudi może powinieneś zmienić łowisko?
chcesz sie leszczem pobawić w miare fajnym jedź na swierklaniec.Blisko i 50 cm nie jest tam żadna rewelacja,a do tego fajnie teraz bierze .
 Ja jutro,albo w niedziele gdzieś sie wybiore-gdzie ? Mam zawsze ten sam dylemat. (2011/07/22 09:14)

perwer


Wiem ze na giszowcu jest jakis staw ,ale nigdy tam nie miałem okazji łowic.Byłem kiedys w tym rejonie,bo jak dobrze pamietam koło stawu jest ,albo była knajpa... (2011/07/22 09:20)

zbynio5o


hahahaha ! Zaraz zdechne ze śmiechu.

Wymień nazwe wody a Darek ci powie , jaka knajpa sie tam znajduje. Mistrzostwo !!!

Ps. Ale to dobrze że ktoś ma rozeznanie bo przy tej pogodzie to tylko siąść i sie upić z żalu :)))

(2011/07/22 10:23)

volfi


na martinszachcie som takie byki padosz..?trzeba sie bydzie wybrac

te stawy co napisales znam,dzieki za odp.moze jeszcze ktos cos dopisze okolice ruda, zabrze,bytom

 

(2011/07/22 16:32)

perwer


na Szybie Marcina sa piekne głebinowe ,ale ze spinem ciężko bedzie sie do nich dobrać.

Na łące  (żabie doły) ciagna fajne okonie--ale---musisz  obciążyć przelotówką-zrobić przypon z 40cm  na hak robala i (letkimi skokami zwijasz żyłke)z dna możesz targać +30stki ---a jak babki to polecam młodsze he..
To jest sposób mojego sasiada ,który czesze ten staw równo z okoni i szczupłych.

Kaj jeszcze---hm...brandka na pewno.W zime (grudzień) takie pod 40 z dażały sie często kolegom -ale musisz liczyc sie z tym ze patyczaki będą Ci sie czepiać i spiningować w śród lasu podwodnego --żadna radocha.

W rudzie ciężko mi powiedzieć, bo żaden fajny okon mi sie nie trafił--na matyldzie jest dość spory

tak to w sumie wszędzie to samo.na  bunkrze bierze dość intensywnie--tylko taki średniaczek.

Musisz połazić i sam sprawdzić... (2011/07/22 18:01)

Rudi


Ja to mam pecha "Perwer" z tym Świerklańcem. Byłem 3 razy w tym roku. 2 razy ciągnąłem coś fajnego ale tak jak pisałem poszło w p...... A poza tym to brały nawet mniejsze niż na Bocianim. Najgorsze,że trzeba tyle dymać do rybaczówki od parkingu, a o drugiej stronie to nie wspomnę - na mandaty dla Straży Leśnej mnie nie stać, a miejscowi patrzą z byka jak się jakieś wolne miejsce znajdzie. Szkoda, że nie ma więcej takich zbiorników w podobnej odległości.
Fajnie by było w końcu coś większego wyciągnąć, ale ja się cieszę jak biorą nawet te małe. Rybka dalej pływa, a ja z moją wędkareczką robimy sobie zawody - o różne dziwne nagrody :):)
Uczepiłem się Bocianiego, bo trochę już poznałem to łowisko i po pracy nie ma daleko. Podglądam miejscowych i na wiosnę efekty miałem, gorzej teraz.
Na Brandkę mam mniej więcej tyle samo i też byłem, ale skończyło się na 1 mini rybce. Może trzeba będzie częściej tam pojeździć i wodę poznać.

A okonie takie ponad 20 cm można też połapać na Szybie Południowym. Na Bocianie zresztą też. (2011/07/22 19:50)

perwer


Nie wiem w sumie co napisac bo żeby dobrze pochytac trza  odwiedzać większe zbiorniki w okolicy.Na tych naszych pipidówach zdarzy sie od czasu do czasu jakis zabłakany okaz....lecz szczerze to szału nie ma.

Jedynie z wiekszych okazów to można pochytac lina i karasia i jak bedzie szczęście to szczupak i karp.Do tego trzeba albo poświecić jakąś nocke,lub wczesny poranek,bo takie łowienie na 4h od 9do 13,14 to też o żyć rozbić.
Niestety a tu robota ,dom ,zmierzłą baba,pies i trza to wszystko opanować ...z psem ,robota i domem jakos jeszcze tam idzie ...

takie życie wędkarza ...
ale mam zajebiste hasło .....teraz zech se przypomniał ...
kumpel je ustrugał jak którys tam z rzędu pojechalismy na ryby i wróciliśmy z niczym

siedzimy po łowieniu ,tacy zniesmaczeni poświeceniem porannego wstawania itd itd...

a kumpla dopadła nostalgia i pada: POJECHALI PEŁNI NADZEI....A WRÓCILI JAK ZWYKLE....HA HA HA...Do dzisaj sie z tego leje..---tylko trza znać klimat... (2011/07/22 20:50)

CZzesio


TEMAT PRZENIESIONY:

Sosnowiec 


Łowiska  Łowiska krajowe na forum

utworzono: 2011/07/23 10:27


 
HUDY2310
Gdzie w pobliżu klimontowa można łowić fajne ryby oprócz balatonu ?







 Jedno kliknięcie i SOSNOWIEC PRZYŁĄCZONY DO ŚLASKA...... hehehehe.........
(2011/07/23 10:45)

Bromar


TEMAT PRZENIESIONY:

Sosnowiec 


Łowiska  Łowiska krajowe na forum

utworzono: 2011/07/23 10:27


 
HUDY2310
Gdzie w pobliżu klimontowa można łowić fajne ryby oprócz balatonu ?







 POGRATULOWAĆ PRZYŁĄCZENIA SOSNOWCA DO ŚLASKA HAHAHAHAHAHA.........









 To zdaniem CZesia, gdzie powinien Maciek przyłączyć  Sosnowiec ? (2011/07/23 10:57)

HUDY2310


Geniuszu Sosnowiec leży na Sląsku  (2011/07/23 10:59)

CZzesio


Moze w województwie Śląskim .......(?)  ale to jest ZAGŁĘBIE
 a sam Sosnowiec od zawsze był znienawidzony przez Śązaków

najgorsze dwie rzeczy dla Ślązaka to chleb z giganta i baba z Sosnowca :)) (2011/07/23 11:06)

Bromar


Moze w województwie Śląskim .......(?)  ale to jest ZAGŁĘBIE
 a sam Sosnowiec od zawsze był znienawidzony przez Śązaków

najgorsze dwie rzeczy dla Ślązaka to chleb z giganta i baba z Sosnowca :))








  Nie mówimy tu o tym kto kogo lubi, tylko o przynależnosci geograficznej :)) (2011/07/23 11:12)

HUDY2310


HAHHAHAHAHAHAHAHA ;P (2011/07/23 11:12)

HUDY2310


A  doradzi mi ktoś gdzie moge łowić ??? ^^ (2011/07/23 11:14)

CZzesio


A na rybki ....cóż najbliżej Smug ,potem Sosina . (2011/07/23 11:22)

CZzesio


TEMAT PRZENIESIONY:

Sosnowiec 


Łowiska  Łowiska krajowe na forum

utworzono: 2011/07/23 10:27


 
HUDY2310
Gdzie w pobliżu klimontowa można łowić fajne ryby oprócz balatonu ?














 POGRATULOWAĆ PRZYŁĄCZENIA SOSNOWCA DO ŚLASKA HAHAHAHAHAHA.........









 To zdaniem CZesia, gdzie powinien Maciek przyłączyć  Sosnowiec ?








do Moderatora nie mam żadnych zastrzeżeń broń Boże . (2011/07/23 11:25)

u?ytkownik57785


Moze w województwie Śląskim .......(?)  ale to jest ZAGŁĘBIE
 a sam Sosnowiec od zawsze był znienawidzony przez Śązaków

najgorsze dwie rzeczy dla Ślązaka to chleb z giganta i baba z Sosnowca :))






A kogo obchodzą animozje mieszkańców i jakie to ma przełożenie na położenie geograficzno-administracyjne?! Nawet gdyby tam mieszkali sami Aborygeni, to choćbyś się posikał, to Sosnowiec leży na terenie Śląska. U nas Gorzów Wlkp i Zielona Góra od kilkudziesięciu lat się nienawidzą, a zawsze leżały oba miasta i będą leżały na ziemi lubuskiej i w jednym województwie. To Ślązak nie pojedzie na dobre łowisko pod Sosnowiec, a Sosnowiczanin nie pojedzie na dobre łowisko śląskie? Bez przesady, w wędkarstwie nie mamy granic w kraju, a jedynie chore OKRĘGI. Pokaż mi jakąkolwiek mapę na której Sosnowiec nie leży na Śląsku. (2011/07/23 11:28)

CZzesio


Z pełnym szacunkiem ....Sosnowiec leży w Zagłębiu nie na Śląsku ,dla reszty Polski jest to może wszystko jedno ale dla tubylców nie . (2011/07/23 11:50)

Bromar


Z pełnym szacunkiem ....Sosnowiec leży w Zagłębiu nie na Śląsku ,dla reszty Polski jest to może wszystko jedno ale dla tubylców nie .








 Kolego, nie mówimy tu tubylcach, czy tambylcach ale jakby nie patrzeć na mapę to Sosnowiec należy do województwa Śląskiego i dla większości mieszkańców naszego kraju, zawsze będzie on na Śląsku.
(2011/07/23 12:15)

u?ytkownik57785


 
 WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

Województwo Śląskie regionem Polski



Województwo Śląskie usytuowane jest w południowej części Polski – kraju położonego w centrum Europy, który od 2004 r. jest członkiem Unii Europejskiej. Polska jest największym spośród nowych członków. Zajmuje powierzchnię 312,7 tys. km2, a jej populacja wynosi 38,7 mln mieszkańców.

Województwo Śląskie to najważniejszy region przemysłowy, który położony jest w południowej części Polski. Jest on bardzo dobrze skomunikowany z ogólnoeuropejską siecią transportową. Na jego obszarze krzyżują się główne, transeuropejskie szlaki (korytarz III: Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków-Lwów oraz korytarz VI: Gdańsk-Katowice-Żylina).


Region sąsiaduje z województwami: opolskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim, a od południa graniczy z Republikami Czeską i Słowacką. W promieniu 600 km od Katowic znajduje się sześć europejskich stolic: Warszawa, Praga, Bratysława, Wiedeń, Budapeszt i Berlin.

Mapa administracyjna Polski z zaznaczeniem Śląska

Unikalna pozycja ekonomiczna Województwa Śląskiego wynika z faktu, że jest to najbardziej uprzemysłowiony i zurbanizowany region w Polsce.

Największe miasta Województwa Śląskiego:


Katowice322 285mieszkańców
Częstochowa249 453mieszkańców
Sosnowiec229 989mieszkańców
Gliwice201 586mieszkańców
Zabrze193 665mieszkańców
Bytom191 060mieszkańców
Bielsko-Biała177 390mieszkańców
Ruda Śląska148 361mieszkańców
Rybnik142 272mieszkańców
Tychy132 151mieszkańców
Dąbrowa Górnicza131 371mieszkańców
Chorzów115 844mieszkańców
Jaworzno96 703mieszkańców
Jastrzębie Zdrój96 475mieszkańców

Wyrazem wysokiego stopnia urbanizacji regionu jest prawie 79% udział ludności mieszkającej w 71 miastach, z których:

  • 4 miasta liczą ponad 200 tys. mieszkańców,
  • 8 miast liczy od 100 tys. do 200 tys. mieszkańców,
  • 11 miast liczy od 50 tys. do 100 tys. mieszkańców.

Śląskie znajduje się na 14 miejscu w kraju pod względem zajmowanego obszaru, a na 2 pod względem liczby ludności. Na tym stosunkowo niedużym terytorium, wynoszącym 12 331 km2, tj. 3,9% powierzchni Polski, żyje 4 714 982 mieszkańców, tj. 12,3% ogólnej liczby ludności, co daje najwyższy w kraju wskaźnik gęstości zaludnienia: 382 osoby/km2 wobec 122 osób/km2 w Polsce i 116 osób/km2 w UE. Tak duża koncentracja ludności na stosunkowo niewielkim obszarze to ogromny potencjalny rynek zbytu artykułów konsumpcyjnych.

Głównymi elementami systemu osadniczego Województwa Śląskiego są aglomeracje miejskie: Górnośląska – o znaczeniu europejskim oraz: bielska, częstochowska i rybnicka – o znaczeniu krajowym.

Województwo ma charakter policentryczny – nie występuje tu jeden centralny ośrodek, który spełniałby funkcje metropolitalne (administracja, finanse, ubezpieczenia, uczelnie, kultura).


(2011/07/23 12:22)