Zaloguj się do konta

Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

utworzono: 2011/06/29 10:47

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

perwer

Jadąc dalej z Bytomia Ul.Strzelców Bytomskich dojedziemy na sucha Góre i mozna odwiedzić staw Grota. na stawie grota praktycznie sie wychowałem i stawiałem pierwsze kroki wędkarskie.bardzo ładnie zagospodarowany staw,z placem zabaw dla dzieci,ładnym parkiem i blisko sklepem-(jak suszy he he). Nalezy do koła Radzionków ,słynie z ładnych linów,karasi,płoci,karpi.Jedyna wada ,to wieczorami pijąca młodzież -która czasami stwarza problemy.Grota graniczy z drugim stawem(nie pamietam nazwy ) ,ale ten staw jest sekcyjny z tego co wiem.

Był kiedyś koło Groty piękny staw ,,Wacman,,-ale prywatny własciciel wybudował sobie dom i wykupił teren ze stawem.koło wacmanu był cudowny-moje marzenie -malutki stawik z szczupakiem,różanką ,linem,płocią  i wieeelkim amurem...staw jak marzenie ,za taka skarpa ,za bajtla tam chodziłem ,super,ale chyba ten sam właściciel go zasypał.

Za wacmanem był na terenie sadów tez staw,ale czy jest? nie wiem..

[2011-06-30 19:57]

perwer

Jadąc jeszcze dalej i na Osadzie Jana skręcając w prawo ,to cały czas prosto dojedziemy na chehło he he (to już jaja sobie robie-choć droga dobra)....Na Chehle w tym roku byłem raz.Z rano wyciągnąłem ładną płotke z wysypką tarłową ,kolega też złapał ploteczkę i po pół godziny zaczęła sie jazda....Kilka ,czy kilkanaście wwentylatorów (sumików karłowatych)

nazywam je wentylatory ,bo fajnie się kręcą  przy holu he he..

[2011-06-30 20:06]

dario35

to jest regulamin z 2006  roku mozliwe ze juz nie obowiazuje [2011-06-30 21:41]

dario35

to jest regulamin z 2006 roku mozliwe ze jest juz zniesiony [2011-06-30 21:43]

perwer

to jest regulamin z 2006 roku mozliwe ze jest juz zniesiony

Tu masz link do poczytania na temat zbiorniku ,który był już poruszany na naszym forum.

http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-dzieckowice,17721

Regulamin obowiązuje od 2006 i nic sie nie zmieniało.Jest ten regulamin cały czas w wykazie PZW. To że go nikt ze straży nie drapnął jak nęcił zanętą sypką to o niczym nie świadczy.

Sam wiesz jakie są ograniczenia na Goczałkowicach czy na Rybniku...ale bez kary jak sobie zrobi ktoś wywózke ,to może  pomyślec że wszystko wolno...a po tem zdziwiony z mandatem w ręku...udaje sie- puki sie udaje...

[2011-06-30 23:21]

dario35

a jakie sa ograniczenia na goczalkowicach i rybniku na goczalkach 2kg zanenty i zero zywca lub trupka chyba ze zabulisz odpowiednio to oki [2011-07-01 01:03]

dario35

hopie jak ci pisza ze na imielinie wala fedrami jak chca to tak jest mom pora kumpli co tam jezdza pora razy w roku kontrole mieli i nic sie niy stalo to widocznie tyn regulamin wygasl abo go niy akceptuja [2011-07-01 01:07]

perwer

Hopie jak może regulamin wygasnąc ,jesli do tego jest na oficjalnej stronie PZW.

To ze nie czepiają sie to inna sprawa ( zreszta może i dobrze),a zanety i tak ze zbóż można było używac.Pamiętaj że najlepiej zawsze samemu przejechac  i zobaczyc,jeśli jednak masz info z pierwszej ręki ,czyli jest tam swoboda i można na więcej niż w przepisach.

Dobra koniec tematu z Dzieckowicami,bo nie bywam tam i  może niech coś skrobnie ktoś kto tam łowi.

Za oknem leje ,pogoda raczej do siedzenia w barze he he..Wybiera sie ktoś na wekend na jakiś wypad?

[2011-07-01 09:24]

Majster 81

Witom. Jo planuja wypada na rzeka , raczy byndzie to Wisła kanał Łączany (małopolskie) . W tamtym roku fajne lechole brały , może tero coś sie uwiesi .
[2011-07-01 12:14]

Majster 81

Na naszych wodach trocha kapa , drapieżnik malutki , sandał ledwo ledwo co ,leszczyki maluchy , byłech ostatnio na Odrze nasz odcinek miejscowość Rogi . Woda oki uciąg 80gr wystarczyło , ludzi trocha pogoda dopisała . Chytołech od strony wjazdu z ul. Młynarskiej okolo 60m przed mostem kolejowym . Wynik 3h chytania 2 leszcze 1 -52cm , 2-59cm , multum uklejek , drapieżnik bił jak wściekły . Pozdrawiam
[2011-07-01 12:18]

perwer

Do kolegi za granicy ..... W sosnowcu (w zasadzie na pograniczu Sosnowca i Katowic), masz hopie eldorado łowienia.
Przytoczę zapożyczone z Wikipedia polska:

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Szopienice-Borki"zespół przyrodniczo-krajobrazowy położony na granicy Katowic, Sosnowca oraz Mysłowic. Nazwa obszaru pochodzi od Szopienic i Borek, historycznych części Katowic.

Szopienice-Borki są kompleksem stawów o łącznej powierzchni wynoszącej do 200 ha . Wyróżnia się pięć dużych stawów:Bagry, Morawa, Borki, Stawiki, Hubertus (składający się z trzech zbiorników wodnych) oraz kilka mniejszych, które nie mają swoich nazw. Stawy te powstały w miejscu dawnych wyrobisk piasku, które tworzono dla potrzeb górnictwa. Usytuowane są w dolinach rzecznych Brynicy i Rawy. Woda w stawach posiada pierwszą klasę czystości. Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Szopienice-Borki jest ostoją dla wielu gatunków roślin i zwierząt, głównie ptactwa wodnego. Teren jest zróżnicowany pod względem siedliskowym, stwarza dogodne warunki bytowania i rozrodu wielu gatunków roślin i zwierząt.

W wodach stawów żyje kilkanaście gatunków ryb, m.in.: płoć, wzdręga, okoń, szczupak pospolity, leszcz, karaś zwyczajny, karaś srebrzysty i słonecznica. Gatunki wprowadzone przez koła wędkarskie to: karp, tołpyga pstra. l

Możesz sie udac do Dąbrowy Górniczej na 4 zbiorniki Pogoria.
[2011-07-01 19:16]

Lampe

Piękny maj i czerwiec a ja raptem kilka razy nad raciborską Odrę się wybrałem. Tym samym - efekty mizerne.

3 dni temu chłopaki na stanowisku obok złowili sumika 130cm... Kilka bolków się przewaliło...
[2011-07-01 20:38]

dario35

wczoraj na kolejozu niezla wzdrega brala z rana, po nocce kilku gosci taszczylo do domu liny az krew mnie zalewala bo 30 cm nawet nie przekraczaly wiem ze wymiar to 25 ale sami wiecie jak taki linek wyglada a wzdregi byly w przedziale 20-30 cm [2011-07-03 05:02]

perwer

Nic specjalnego nie działo sie na naszych piknych zbiornikach przez ostatnie dni.
Odwiedził rzech  kilka,pogodoł z wędkarzami i ogólnie słabizna.Gdzie nie gdzie jakieś małe zarybienia sie szykują -podobno.Na razie ploty to nie ma co wiece poświęcać temu czasu.
Połowami tez nie ma sie co chwalić ,bo z ostatniego wypadu jeden linek na czerwonego 30 cm i okoń podobny sie trafił i po tem  równie dobrze mogłem w wannie ryby łowić.
Zębaty w ogóle nie brał .Ma polepszyć sie pogoda,ciśnienie pójdzie w góre,to pewnie coś tam sie ruszy-miejmy nadzieję.
[2011-07-05 08:17]

dario35

jak to godajom kto pyto niy bladzi ale czasem cza samemu sprubowac bo jak wiadomo wedkorze to poradzom kozdego od zbiornika odstraszyc [2011-07-05 21:58]

dario35

Wędkarskie okazy

Ryba: leszcz
Wędkarz:  lasiadora
Waga: 3.20 kg
Długość: 63.00 cm
Data: 2011-07-02
Łowisko: Dzierżno Duże

dodaj swój rekord

jednak cos na dzierznie jeszcze plywa i to niezlego [2011-07-05 22:13]

tomasz26552

Chyba pływało
[2011-07-05 22:15]

dario35

no ten akurat plywal ale niepowiesz mi ze to ostatni mochikanin tego jeziora [2011-07-05 22:26]

tomasz26552

no ten akurat plywal ale niepowiesz mi ze to ostatni mochikanin tego jeziora

E no na pewno nie ostatni bo ta woda kryje jeszcze wiele niespodzianek.Może w niedzielę się tam wybiorę bo dawno nie byłem
[2011-07-05 22:34]

szymon888

witam kojarzy ktoś zbiornik poraj bo mam takie pytanie czy warto by się tam było wybrać na sandacza [2011-07-05 22:50]

dario35

no to zycze powodzenia i mysle ze podzielisz sie swoimi spostrzezeniami na temat tego zbiornika w okresie letnim no i swoimi dokonaniami tez polamania kija. [2011-07-05 22:52]

dario35

witam kojarzy ktoś zbiornik poraj bo mam takie pytanie czy warto by się tam było wybrać na sandacza

bylem tam moze z 3 lata temu ale sandol byl tam chociaz po zeszlorocznej powodzi ruzne zdania wedkazy byly jeden mowil ze jest drugi ze go gymiotlo ,ja wiem tylko tyle ze kumpel z poczatku czerwca zlapal tam jednego tyle wiem [2011-07-05 22:55]

perwer

Tomasz może ty coś będzie wiedział więcej....Doszły mnie słuchy że ten karp z zarybienia czerwcowego przez PZW jest chory?
Podobno zbiorniki Bytomskie maja kwarantanne do 10,07...nie wiem czy to prawda?

pojechałbym sprawdzic ,ale robote mam do piątku i ciężko sie urwać....to sa dziady-żywce zabraniają przynosić bo choroby ,a sami chorobę wpuszczają .....to nie pierwszy raz (jak sie sprawdzi) -pamiętam że na stawach w Rudzie Sl. to samo było parę lat temu.
[2011-07-06 06:44]

tomasz26552

Niestety Darku nic nie wiem i od ciebie pierwsze słyszę.Ja na stawy mało chodzę to dla tego nic nie wiem pozdrawiam
[2011-07-06 07:50]

zbynio5o

Witam i o zdrowie pytam ! :)))

To w końcu jak to jest z tym Dzierżnem Dużym ? Takimi lechonkami sie chwalicie że hoho!

Czy ta ryba nadaje sie do konsumpcji, bo słyszałem że to jedna chemia...?

[2011-07-06 11:33]