Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

perwer


Jesli chodzi o dzieckowice to jeszcze tam nie bylem ale przed chwila dzwonilem do kumpla ktory jest tam czesto i twierdzi on ze zadnych zakazow niema necic mozesz czym chcesz wywozki sa dozwolone a nawet swoje lodzie ludziska tam wodowali i to tego roku na wiosne bylo takze niewiem o jakich zakazach tu mowa



Odnośnie do postu kolegi;

  

  REGULAMIN ZBIORNIKA DZIEĆKOWICE

I Na zbiorniku zabrania się :

1. Kąpieli w zbiorniku,
2. Wstępu na narzuty kamienne i betonowe ubezpieczenia zapór zbiornika,
3. Chodzenia po odpowietrznej stronie skarpy czołowej i bocznej zbiornika,
4. Wstępu na koronę zapory czołowej i zapory bocznej (strona południowa oraz północno-wschodnia) zbiornika,
5. Mycia samochodów, dokonywania czynności obsługowych i naprawczych oraz innych działań mogących mieć wpływ na zanieczyszczenie lub skażenia wody w zbiorniku i przyległym mu terenie,
6. Niszczenia urządzeń hydrologicznych mających wpływ na prawidłową eksploatację zbiornika tj. repery, piezometry, armatura wodna,
7. Używania sprzętu pływającego wyposażonego w silnik spalinowy za wyjątkiem służb patrolowych Policji oraz upoważnionych przez P.U.W HKW Sp. Z.o.o.,
8. Palenia ognisk nad zbiornikiem,
9. Biwakowania na zbiorniku i terenie przyległym (z wyjątkiem używania tzw. budek wędkarskich),
10. Śmiecenia oraz zanieczyszczania zbiornika wraz z przyległym terenem.

II Wędkowanie na zbiorniku dozwolone jest przy zachowaniu poniższych zasad :
- obowiązuje całkowity zakaz stosowania zanęt wędkarskich poza stosowaniem zanęt wędkarskich składających się z ziaren zbóż np. pszenica, kukurydza, jęczmień, pęczak w ilości do 2 kg dziennie na wędkarza,
- zakazuje się stosowania zanęt wędkarskich sypkich nie zależnie od ich składu oraz sporządzonych z pieczywa,
- zakaz wędkowania z brzegu w rejonie korony zapory czołowej oraz umocnień brzegowych (narzutki kamienne, płyta betonowa). Na zaporze bocznej (strona południowa oraz północno-wschodnia zbiornika) obowiązuje ograniczony dostęp do wędkowania, tylko na podstawie pisemnego zezwolenia,
- zakaz wędkowania z łodzi w wyznaczonych rejonach :
· ujęć wodnych,
· zasilania zbiornika w wodę z rzeki Soły w odległości mniejszej niż 100m,
· portu klubu żeglarskiego „Yaht Club OPTY”,
- wypływanie i cumowanie łodzi wędkarskich tylko z przystani wędkarskiej i portu klubu żeglarskiego „Yaht Club OPTY”,
- zakaz używania na stanowiskach wędkarskich zniczy i świec,
- utrzymanie porządku w rejonie stanowiska wędkarskiego,
- zakaz wywożenia sprzętem pływającym zanęt i przynęt oraz stosowania pontonów do połowu ryb,
- pozostałe sprawy związane z wędkowaniem reguluje Regulamin amatorskiego połowu ryb PZW.

(2011/06/30 13:27)

zbynio5o


Hejka !  A co tam słychać na tzw. Żabich Dołach ?

Nie było mnie tam ok. 5 lat. Kiedyś na tzw. "nocnym", pierwszy staw po prawej, było eldorado linowe.  Odwiedza ktoś te wody ?

(2011/06/30 14:15)

perwer


cześć Zbynio...chodzi Ci o staw Kolejorz (opisze te stawiki za niedługo ) pierwszy z prawej..
Nic przez 10 lat sie nie zmieniło ,nadal jest tam eldorado linowe he he...Ja łowiłem tam kilka razy ,lecz same wzdregi,płocie i malutkie szczupaki ...Jeden ze starych w bywalców wyciągnioł tam trzy tygodnie temu karpia...Bierze też tam dubel.,lecz jest chory z jakimis dziurami na ciele (2011/06/30 15:58)

perwer


Zbiornik o którym Zbynio wspomniał znajduje sie na terenie Parku Krajobrazowego Ze tak nazwę
Żabie Doły na pograniczu Miejscowości  Łagiewniki.Znajduje sie tam 8 zbiorników .Dwa zbiorniki należą do PZW ,lecz na wszystkich jest ładna rybka. Zbiornik 805 i 804 to sa Kolejorz i łąka.
ten piewszy juz omówiliśmy ,drugi ,,Łąka ,, jest większy i ma większy potencjał rybny.

Jest tam potężny stary karp -w zasadzie każda ryba.Podobno obudził sie tam sandacz i co niektórzy robia nockę żeby go złapać-ja osobiście jeszcze sandacza tam nie widziałem.W tamtym roku z relacji świadków padła metrówka szczupaka-teraz juz go mało zostało bo walili go na potęge.W tym roku obydwa zbiorniki nie były jeszcze zarybiane..

  Jest tez niedaleko staw Zabie doły 817, należący do koła Bytom-regularnie zarybiany ,lecz tam ja osobiście nie gościłem ,choc mam rzut beretem.Woda z tego co wiem strasznie syfiata-po smażeniu karpia trzeba godzine kuchnie ze smrodu wietrzyć ...-chyba że z świeżego zarybienia to jeszcze... (2011/06/30 18:58)

perwer


Do koła Bytom należą jeszcze staw Pod Topolami 802 ,oraz Brandka 824 -oczko  koła.
 Był tez do tego miesiąca staw Szombierki B,lecz własciciel wykupił teren ze stawem i podziękował PZW.
Pod Topolami Gościłem kilka razy_-dojazd Strzelców bytomskich.
Staw zagospodarowany tak jakby był sekcyjny,stanowiska ,trawka,na mnie zrobił wrażenie ,.po zarybieniu nie ma co jechać ,bo nosa nikt nie włoży.Ogólnie w wolne dni mozna złapać tam karpika,leszcza,jazia,lina,szczupaka i wszystko inne co tam tylko pływa.

staw Brandka he he....tutaj Historia powinna byc dłuższa. w tym roku linka 36 cm tam złapałem i nic wiecej godnego uwagi....lecz jest tam ryby i to sporo.Myśle że szczepcio może coś skrobnąć na ten temat ,bo wiem że tam bywa. Sa sumy wielki,amury....nie ma co wypisywać...jest wszystko.Problem tylko złapac i wyciągnąć...Sa tam zalane korzenie i pnie drzew i zaczep to normalka.....Polecam te łowisko,szczególnie zimą -gdzie bez ryby na pewno nie da sie wrócić. (2011/06/30 19:10)

perwer


Jadąc dalej z Bytomia Ul.Strzelców Bytomskich dojedziemy na sucha Góre i mozna odwiedzić staw Grota. na stawie grota praktycznie sie wychowałem i stawiałem pierwsze kroki wędkarskie.bardzo ładnie zagospodarowany staw,z placem zabaw dla dzieci,ładnym parkiem i blisko sklepem-(jak suszy he he). Nalezy do koła Radzionków ,słynie z ładnych linów,karasi,płoci,karpi.Jedyna wada ,to wieczorami pijąca młodzież -która czasami stwarza problemy.Grota graniczy z drugim stawem(nie pamietam nazwy ) ,ale ten staw jest sekcyjny z tego co wiem.

Był kiedyś koło Groty piękny staw ,,Wacman,,-ale prywatny własciciel wybudował sobie dom i wykupił teren ze stawem.koło wacmanu był cudowny-moje marzenie -malutki stawik z szczupakiem,różanką ,linem,płocią  i wieeelkim amurem...staw jak marzenie ,za taka skarpa ,za bajtla tam chodziłem ,super,ale chyba ten sam właściciel go zasypał.

Za wacmanem był na terenie sadów tez staw,ale czy jest? nie wiem.. (2011/06/30 19:57)

perwer


Jadąc jeszcze dalej i na Osadzie Jana skręcając w prawo ,to cały czas prosto dojedziemy na chehło he he (to już jaja sobie robie-choć droga dobra)....Na Chehle w tym roku byłem raz.Z rano wyciągnąłem ładną płotke z wysypką tarłową ,kolega też złapał ploteczkę i po pół godziny zaczęła sie jazda....Kilka ,czy kilkanaście wwentylatorów (sumików karłowatych)


nazywam je wentylatory ,bo fajnie się kręcą  przy holu he he.. (2011/06/30 20:06)

dario35


to jest regulamin z 2006  roku mozliwe ze juz nie obowiazuje (2011/06/30 21:41)

dario35


to jest regulamin z 2006 roku mozliwe ze jest juz zniesiony (2011/06/30 21:43)

perwer


to jest regulamin z 2006 roku mozliwe ze jest juz zniesiony


Tu masz link do poczytania na temat zbiorniku ,który był już poruszany na naszym forum.

  http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-dzieckowice,17721

Regulamin obowiązuje od 2006 i nic sie nie zmieniało.Jest ten regulamin cały czas w wykazie PZW. To że go nikt ze straży nie drapnął jak nęcił zanętą sypką to o niczym nie świadczy.

Sam wiesz jakie są ograniczenia na Goczałkowicach czy na Rybniku...ale bez kary jak sobie zrobi ktoś wywózke ,to może  pomyślec że wszystko wolno...a po tem zdziwiony z mandatem w ręku...udaje sie- puki sie udaje...

(2011/06/30 23:21)

dario35


a jakie sa ograniczenia na goczalkowicach i rybniku na goczalkach 2kg zanenty i zero zywca lub trupka chyba ze zabulisz odpowiednio to oki (2011/07/01 01:03)

dario35


hopie jak ci pisza ze na imielinie wala fedrami jak chca to tak jest mom pora kumpli co tam jezdza pora razy w roku kontrole mieli i nic sie niy stalo to widocznie tyn regulamin wygasl abo go niy akceptuja (2011/07/01 01:07)

perwer


Hopie jak może regulamin wygasnąc ,jesli do tego jest na oficjalnej stronie PZW.

To ze nie czepiają sie to inna sprawa ( zreszta może i dobrze),a zanety i tak ze zbóż można było używac.Pamiętaj że najlepiej zawsze samemu przejechac  i zobaczyc,jeśli jednak masz info z pierwszej ręki ,czyli jest tam swoboda i można na więcej niż w przepisach.


Dobra koniec tematu z Dzieckowicami,bo nie bywam tam i  może niech coś skrobnie ktoś kto tam łowi.

Za oknem leje ,pogoda raczej do siedzenia w barze he he..Wybiera sie ktoś na wekend na jakiś wypad?


(2011/07/01 09:24)

Majster 81


Witom. Jo planuja wypada na rzeka , raczy byndzie to Wisła kanał Łączany (małopolskie) . W tamtym roku fajne lechole brały , może tero coś sie uwiesi . (2011/07/01 12:14)

Majster 81


Na naszych wodach trocha kapa , drapieżnik malutki , sandał ledwo ledwo co ,leszczyki maluchy , byłech ostatnio na Odrze nasz odcinek miejscowość Rogi . Woda oki uciąg 80gr wystarczyło , ludzi trocha pogoda dopisała . Chytołech od strony wjazdu z ul. Młynarskiej okolo 60m przed mostem kolejowym . Wynik 3h chytania 2 leszcze 1 -52cm , 2-59cm , multum uklejek , drapieżnik bił jak wściekły . Pozdrawiam (2011/07/01 12:18)

perwer


Do kolegi za granicy ..... W sosnowcu (w zasadzie na pograniczu Sosnowca i Katowic), masz hopie eldorado łowienia.
Przytoczę zapożyczone z Wikipedia polska:
 
 

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Szopienice-Borki"zespół przyrodniczo-krajobrazowy położony na granicy Katowic, Sosnowca oraz Mysłowic. Nazwa obszaru pochodzi od Szopienic i Borek, historycznych części Katowic.

Szopienice-Borki są kompleksem stawów o łącznej powierzchni wynoszącej do 200 ha . Wyróżnia się pięć dużych stawów:Bagry, Morawa, Borki, Stawiki, Hubertus (składający się z trzech zbiorników wodnych) oraz kilka mniejszych, które nie mają swoich nazw. Stawy te powstały w miejscu dawnych wyrobisk piasku, które tworzono dla potrzeb górnictwa. Usytuowane są w dolinach rzecznych Brynicy i Rawy. Woda w stawach posiada pierwszą klasę czystości. Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Szopienice-Borki jest ostoją dla wielu gatunków roślin i zwierząt, głównie ptactwa wodnego. Teren jest zróżnicowany pod względem siedliskowym, stwarza dogodne warunki bytowania i rozrodu wielu gatunków roślin i zwierząt.


W wodach stawów żyje kilkanaście gatunków ryb, m.in.: płoć, wzdręga, okoń, szczupak pospolity, leszcz, karaś zwyczajny, karaś srebrzysty i słonecznica. Gatunki wprowadzone przez koła wędkarskie to: karp, tołpyga pstra. l

Możesz sie udac do Dąbrowy Górniczej na 4 zbiorniki Pogoria. (2011/07/01 19:16)

Lampe


Piękny maj i czerwiec a ja raptem kilka razy nad raciborską Odrę się wybrałem. Tym samym - efekty mizerne.

3 dni temu chłopaki na stanowisku obok złowili sumika 130cm... Kilka bolków się przewaliło... (2011/07/01 20:38)

dario35


wczoraj na kolejozu niezla wzdrega brala z rana, po nocce kilku gosci taszczylo do domu liny az krew mnie zalewala bo 30 cm nawet nie przekraczaly wiem ze wymiar to 25 ale sami wiecie jak taki linek wyglada a wzdregi byly w przedziale 20-30 cm (2011/07/03 05:02)

perwer


Nic specjalnego nie działo sie na naszych piknych zbiornikach przez ostatnie dni.
Odwiedził rzech  kilka,pogodoł z wędkarzami i ogólnie słabizna.Gdzie nie gdzie jakieś małe zarybienia sie szykują -podobno.Na razie ploty to nie ma co wiece poświęcać temu czasu.
Połowami tez nie ma sie co chwalić ,bo z ostatniego wypadu jeden linek na czerwonego 30 cm i okoń podobny sie trafił i po tem  równie dobrze mogłem w wannie ryby łowić.
Zębaty w ogóle nie brał .Ma polepszyć sie pogoda,ciśnienie pójdzie w góre,to pewnie coś tam sie ruszy-miejmy nadzieję. (2011/07/05 08:17)

dario35


jak to godajom kto pyto niy bladzi ale czasem cza samemu sprubowac bo jak wiadomo wedkorze to poradzom kozdego od zbiornika odstraszyc (2011/07/05 21:58)

dario35


no ten akurat plywal ale niepowiesz mi ze to ostatni mochikanin tego jeziora (2011/07/05 22:26)

tomasz26552


no ten akurat plywal ale niepowiesz mi ze to ostatni mochikanin tego jeziora


E no na pewno nie ostatni bo ta woda kryje jeszcze wiele niespodzianek.Może w niedzielę się tam wybiorę bo dawno nie byłem (2011/07/05 22:34)