Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć
Witam wszystkich hanysów i tych co goszczą na śląskich akwenach.Zapraszam do podzielenia się łowiskami,relacjami z wypraw. Liczę na Was ,bo łowiących nas na śląskich wodach jest tutaj sporo.Pozdrawiam...

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik57785


Do dzieła nasze "Hanyski". Byliście u siebie na rybach, złowiliście coś, nie złowiliście niczego, widzieliście syf, UFO albo kłusoli na Waszych łowiskach, to przelejcie te wiadomości tu na tym wątku. Powodzenia chopy. (2011/06/29 11:16)

fario4


na Śląsku bierom:) (2011/06/29 14:13)

zbynio5o


...na Ślasku bierom. Ciebie Fario tyż zaroz weznom :))) Informacja "po byku"  eeeh ! (2011/06/29 14:52)

berthold


sobota z zbiorniku łąka w pszczynie i kaplica ,parę dni wcześniej na pławniowicach nici ale gostek obok miał karpika ok 2 kilo ,wczoraj na bocianim gnieżdzie  parę leszczyków typu polsilwer tyakich jak by jedno oko miały na obie strony głowy 25 cm 1 linek 23 cm parę okoni po 8 cm i to tyle (2011/06/29 15:20)

Patrol94


wczoraj 2h nad brantka od strony bytom polnoc. 6ploci 5 wzdreg 4leszczyki z czego najwiekszy okolo 25cm. Ogolnie nie ma zle ale przydala by sie jakas kontrol bo od strony lasu kilku osobnikow chyba lowi bez karty przy czym robia dosyc duzo szumu. (2011/06/29 15:44)

darekgliwice


w czwartek (Boże Ciało) pod Raciborzem Córka złowiła na żywca swoją pierwszą metrówkę (dokładnie 105 cm i 9,5 kg) szczupłego , ja złowiłem kilka drobnych leszczyków, płotek i wzdręg, (2011/06/29 18:36)

perwer


Szału sie nie spodziewałem ,ale ...ha ha ....
wporzo...
Tak zacznę od łowiska w miejscowości Świętochłowice ,,Skałka ,,.Zbiornik dośc fajny z dwiema wadami...pierwsza to spacerowicze ,druga że dość mocno zarasta.Jeszcze jak był czynny pobliski basen i wode spuszczali to było ok teraz masakra...ale co jakis czas czyszczą ..
Co można złowić :zarybiono około dwa miesiące temu karpiem 900 kilo ( podobno ,część kroczek) ,jest ładny amur -bierze na bułke z powierzchni (ja nie złowiłem),jest troche lescza i fajny Jaź.
Wzdrega i płoć biorą ,ale same maluchy.



Niedaleko jest Staw Amelung (od niedawna PZW),ładnie zagospodarowany ,podesty itd.Wolno tam łowić tylko metodą spławikową.Staw jest dość mały,świeżo zarybiany ,ale troszke fajnej rybki juz wyciągnięto.Jego charakterystyka to spora ilość dubla .


bardziej w centrum Matylda ..he he..staw specyficzny ,który rządzi sie swoimi prawami.Dość głęboki ,w niektórych miejscach sporo zarośniety ,ale dla miejscowych bywalców znających miejscówki ,to prawdziwe eldorado..Jest tam każda ryba ,lecz nie znając specyfiki stawu można przyjść o kiju.O rozmiarach rybek  chodzą legendy.Ja osobiście połapałem troszkę ostatnio jazi,płoci ,wzdręg i jeden szczupaczek godny uwagi sie trafił.Na jesień ciężko połapać ze względu na liście,a na zime chyba jako pierwszy staw na śląsku zamarza.


Niedaleko matyldy jest jeszcze jeden staw PZW ,ale nigdy tam nie byłem i nie łowiłem to mi wyleciał z głowy teraz.....


Pod Świętochłowice mozna by podciągnąć (choć to już bardziej Ruda  ) staw Zandka i szyb Marcina

Zandka-taki mały ,skryty stawik.ja łowiłem tam dwa razy i szał robi ten staw praktycznie po zarybieniu.jest tam karłowaty ,na pewno karp ,lin fajny i drobnica jak wszędzie.zaleta jest cisza i spokój .

Szyb Marcina to łowisko na pewno -o czym jestem przekonany z potężnym okoniem (słuchy mnie dochodziły o gigantach ),potężnym karpiem ,szczupakiem,krapiem ,płoć itd.
moje efekty takie spobie ,płotki i inne ...w jednym miejscu jest tam głebia straszna.
Po drugiej stronie szosy też jest staw chyba PZW-ale nigdy nie gościłem .

To wszystko co wiem o stawach na świonach,a na pewno wiem bardzo mało...Może ktoś coś dorzuci i pochwali sie jakąś sztuką s tych akwenów.Mój rekord na tych stawach to szczupak 70cm złapany w tamtym roku na skałce-to taka jedna rybka godna uwagi.. (2011/06/29 19:37)

perwer


Maciej posty sie wklejają sie w starym wątku......zrobiła sie mała przyducha na śląskich łowiskach he he (2011/06/29 19:41)

pilatto


w którym miejscu tu odpowiadać, bo już sam nie wiem

na zandce ostatnio wyciągnąłem 2 karasie po 30 cm, ale obok mnie facet wyciągnął karpia 45 cm... znowu nie ja

(2011/06/29 21:47)

perwer


Kiedys siedziało tam moich dwóch kumpli.jeden wyciągnął trzy karpie ,a drugi rzucał tusz obok i ani brania nie miał. Musi być dno specyficzne i karp siedzi tam w pewnym punkcie .....Staw spoko (2011/06/29 21:53)

perwer


System łyknął to jak stary karp...dobrze zanęciłeś....he he..
da sie cosik wymyśleć,czy kasacja? (2011/06/29 21:58)

u?ytkownik57785


Tak musi lecieć, albo do pieca. Ale jest wklejony w ten nowy, to może pojedzie dalej. (2011/06/29 22:01)

zibi226


ja uczeszczam na dzieckowice byłem dzis od 18 do pułnocy ani brania na zywca.polecacie jakies zbiorniki w okolicy tychów mysłowic (2011/06/30 00:35)

perwer


ja uczeszczam na dzieckowice byłem dzis od 18 do pułnocy ani brania na zywca.polecacie jakies zbiorniki w okolicy tychów mysłowic

Dziekowice to piękny zbiornik z 1 klasą czystości i okazami jak z legent.

Ma on wędkarsko troche minusów ,jak brak możliwości używania zanęt,sprzętu pływającego itd..jednak na brak ryb na pewno nie możesz tam narzekac.

Co w twojej okolicy na pewno Pogorie w Dąbrowie Górniczej,jest tam drapierznika dośc sporo ,a szczupaki metrowe zdażają sie podobno dośc często.Ja jeszcze tam nie gościłem ,ale słyszałem wiele dobrego,na jedynce nawet pstrąga idzie złowic....


Jest w Mysłowicach spory staw Gliniok.Nie byłem lecz kiedyś na na szym portalu czytałem relacje jak jeden wędkarz opisywał tam pobyt.Łowił leszcze i płocie...

W Czeladzi masz staw Przetok.Ten staw tez gościł na naszym forum ..masz do niego linka

  http://forum.wedkuje.pl/post/staw-przetok-czeladz/119103/0


Niedaleko ciebie jest staw Kudrowiec.Jedziesz w kierunku Chełma sląskiego.Nic o nim nie napisze bo nie wiem.

(2011/06/30 11:01)

siwy80


Wraz z kumplem zaliczylismy BRZEZIE (4dni) uwazam ze to raj dla wedkarza dwa brania jeden powazny odjazd az stojak sie poruszyl ale lufa przez wadliwy swinger i jedno branie do brzegu tez lufa naprawde lowisko godne polecenia (2011/06/30 11:38)

zibi226


staw kudrowiec to jedynie po żywce można iść a poza tym plaga sumika.na dzieckach mozna łowic z łodzi idzie wypozyczyc w rybaczówce za śmieszne pieniadze (2011/06/30 11:48)

perwer


staw kudrowiec to jedynie po żywce można iść a poza tym plaga sumika.na dzieckach mozna łowic z łodzi idzie wypozyczyc w rybaczówce za śmieszne pieniadze

Chodziło mi o dzieckowice że jest zakas wywożenia przynęt i pływania pontonem,ale łodzie oczywiście można wyporzyczyc-podobny przepis jak na Swierklańcu.

Co do zanęt też dopowiem że wolno nęcic np.kukurydzą,pszenicą czy pęczakiem-2kg zanety na dobe-nie wolno wszystkimi kupnymi (sypkimi) zanętami...tak pro forma.

(2011/06/30 12:18)

dario35


Jesli chodzi o dzieckowice to jeszcze tam nie bylem ale przed chwila dzwonilem do kumpla ktory jest tam czesto i twierdzi on ze zadnych zakazow niema necic mozesz czym chcesz wywozki sa dozwolone a nawet swoje lodzie ludziska tam wodowali i to tego roku na wiosne bylo takze niewiem o jakich zakazach tu mowa (2011/06/30 12:56)