Z wędką po Pomorzu gdzie byłeś, co złowiłeś

/ 132 odpowiedzi / 14 zdjęć
luxxxis

Jedno nie wlazło jak należy,dorzucę póżniej w pakiecie bo kolejny attack już we środę.Generalnie powiem że brań sporo,wszystkie przechytrzone na agresora czyli obrotówkę,wobek nie skusił żadnego.Morał z tego taki że potok nie zaczął jeszcze dobrze żerować i nie ma co go kusić podróbą pokarmu,musi dostać prosto w poczucie terytorializmu czy jakimś kolorkiem po oczach.Poprzednie wypady miały podobne przebiegi,apatyczne pstrągi ignorowały kiełbiki,głowacze i inne podróbki,biły natomiast w kolorowe chwosty kotwic żelastwa. (2012/01/16 19:47)

baloonstyle

No to pięknie chyba tez tam ruszę. I też zabiorę ze sobą ZŁOM :)) (2012/01/17 12:19)

użytkownik90486

Witam

Orientuje się ktoś, czy w Pucku nadal biorą karasie?  

(2012/01/17 12:28)

baloonstyle

Witam

Z tego co pisza na forum PZW Gdańsk to w Pucku na tych betonach jeszcze biorą. (2012/01/17 12:33)

użytkownik90486

Witam

Z tego co pisza na forum PZW Gdańsk to w Pucku na tych betonach jeszcze biorą.

To trzeba będzie sprawdzić, bo zabawa z nimi jest przednia :)

(2012/01/17 14:46)

ms

Jedno nie wlazło jak należy,dorzucę póżniej w pakiecie bo kolejny attack już we środę.Generalnie powiem że brań sporo,wszystkie przechytrzone na agresora czyli obrotówkę,wobek nie skusił żadnego.Morał z tego taki że potok nie zaczął jeszcze dobrze żerować i nie ma co go kusić podróbą pokarmu,musi dostać prosto w poczucie terytorializmu czy jakimś kolorkiem po oczach.Poprzednie wypady miały podobne przebiegi,apatyczne pstrągi ignorowały kiełbiki,głowacze i inne podróbki,biły natomiast w kolorowe chwosty kotwic żelastwa.

Mógłbyś napisać w jaki sposób prowadziłeś błystkę? Ściągałeś ją z nurtem, czy powoli pod prąd, ewentualnie po skosie pod prąd? Pytam, gdyż jeżeli powoli pod prąd, to świadczyło by, że są jeszcze ospałe.

Myślę, że miałeś farta, że nikt przed tobą nie łowił - zauważyłem, że ludziska za głośno podchodzą i dużo hałasują, przez co jak ryby się spłoszą, to na pewno nie wezmą w ciągu kilku najbliższych godzin.

Ja na razie dalsze wypady będę musiał sobie odpuścić na jakiś czas - skasowałem samochód... :( ... chyba, że uda mi się namówić kogoś na wypad... (2012/01/18 18:17)

szkarlupnia3

Witam

Dla leniwych ....

kilka wybranych komentarzy z forum PZW w Gdańsku dotyczących tej "przedniej zabawy" z karasiami u ujścia Płutnicy:

- wiem że wiadrami karasie wyciągali bo byłem ale było to dobre dwa miechy temu
-
To co się działo na tych karasiach to nie było już wędkarstwo, masakra, troszkę rybki się odrodziło i wiadrami wynosili. Można troszkę zabrać do domu do zesmarzenia, ale były osoby co codziennie tam wiadro zabierali. Róbmy tak dalej a rybę tylko na komercyjnym wymiarową złapiemy.
-
Wiadrami biorą bo to buraki są a nie wędkarze.Kij im w oko,pseudo wędkarze Twisted Evil ! I jak ma być lepiej co? Marudzą na kontrolne odłowy a sami je robią.Niedługo to nawet na karasia będzie wymiar ochrony! Exclamation Oczywiście zero kontroli nad tym bo po co!CO ZA BARANY ŻĄDZĄ PZW OKRĘG GDAŃSKI Exclamation
-
no dokładnie masakra, wyciągali ile fabryka da. Nie żebym był jakimś miastowym czy co ale to było buractwo do potęgi. Dosłownie wiadrami, nie jakieś tam szanowne dziadki ale " prawdziwi" wędkarze, poubierani w moro, sprzęt pierwsza póła itd. wstyd, i miejscowi oczywiście, bydło co za szlampe później oddawało :/

Dla tych co przestrzegają prawa przypomnę, że limit dla karasia wynosi obecnie 5 kg łącznie z innymi gatunkami ryb, dla których nie wyznaczono odrębnych limitów dziennych.
(2012/01/18 19:29)

użytkownik90486

Witam

Dla leniwych ....

kilka wybranych komentarzy z forum PZW w Gdańsku dotyczących tej "przedniej zabawy" z karasiami u ujścia Płutnicy:

- wiem że wiadrami karasie wyciągali bo byłem ale było to dobre dwa miechy temu
-
To co się działo na tych karasiach to nie było już wędkarstwo, masakra, troszkę rybki się odrodziło i wiadrami wynosili. Można troszkę zabrać do domu do zesmarzenia, ale były osoby co codziennie tam wiadro zabierali. Róbmy tak dalej a rybę tylko na komercyjnym wymiarową złapiemy.
-
Wiadrami biorą bo to buraki są a nie wędkarze.Kij im w oko,pseudo wędkarze Twisted Evil ! I jak ma być lepiej co? Marudzą na kontrolne odłowy a sami je robią.Niedługo to nawet na karasia będzie wymiar ochrony! Exclamation Oczywiście zero kontroli nad tym bo po co!CO ZA BARANY ŻĄDZĄ PZW OKRĘG GDAŃSKI Exclamation
-
no dokładnie masakra, wyciągali ile fabryka da. Nie żebym był jakimś miastowym czy co ale to było buractwo do potęgi. Dosłownie wiadrami, nie jakieś tam szanowne dziadki ale " prawdziwi" wędkarze, poubierani w moro, sprzęt pierwsza póła itd. wstyd, i miejscowi oczywiście, bydło co za szlampe później oddawało :/

Dla tych co przestrzegają prawa przypomnę, że limit dla karasia wynosi obecnie 5 kg łącznie z innymi gatunkami ryb, dla których nie wyznaczono odrębnych limitów dziennych.

Czytałem to i byłem również świadkiem gdzie ludzie całymi siatami wynosili te karasie. Jak przyjechała policja to szybko się zwijali. Generalnie to nie wiem czy dobrze że tyle tego karasia odławiaja czy nie. A co do tego ma PZW to też nie wiem :)

(2012/01/19 08:35)

minus

a trotki ktoś łowi w morzu??? jakaś plaża czy troll??? (2012/01/20 16:43)

minus

wczoraj Wierzyca miejscowość Bączek/Zapowiednik

piękna okolica aż pachnie rybą ale tych ryb nie ma... złowiłem dwa małe potoki, mój brat złowił jednego troszkę większego.
Spotkałem miejscowych wędkarzy i powiedzieli że kilka lat temu były pstrągi i lipienie - teraz ich nie ma

Polecam na spacer bez wędki bo okolica przepiękna ale na ryby jedźcie gdzie indziej.

Następnym razem uderzę na Wierzycę poniżej Starogardu poznać jakieś nowe miejsca (2012/01/22 10:41)

minus

fota jednego z ogromnych pstrągów (oba wzięły na spore wahadła) ogólnie zainteresowanie było tylko złomem (2012/01/22 10:44)

ms

W tych okolicach (Zapowiednik, Bączek) byłem pod koniec sierpnia ubiegłego roku - niestety moje spostrzeżenia były podobne do Twoich - mi udało się złowić kilka maluchów szczupaka i okonki (do 20cm), a nawet kleń (ok 35cm) za ripperkiem wyszedł. Niesty pstrąga nie zauważyłem :(. A woda poprostu piękna - przydały by się zarybienia.

W zeszłym roku wykupywałem jednodniówki kosztowały 5zł, ale w tym roku kosztują 15zł, więc przy takich "zasobach", to chyba często nie będę za często jeździł. (2012/01/22 15:56)

woldi

dzisiaj jeden ok.35cm. zerwany (2012/01/22 17:48)

baloonstyle

Sobota Motława w Gdańsku zero kontaktu z rybą i złamana szczytówka w wklejance.
W niedzielę debiut z plaży na Westerplatte ale bez kontaktu z rybą i klasycznie na kamieniach zaliczyłem glebę :)) (2012/01/23 07:37)

użytkownik90486

a trotki ktoś łowi w morzu??? jakaś plaża czy troll???

Ja byłem ostatnio w orłowie, ale bez efektu.

(2012/01/23 08:28)

ms

Czy ktoś z okolic Gdańska wybiera się na pstragi i mógłbym sie z nim zabrać?
Dorzucę się na paliwo. Miejsce - nieistotne - może być górna Radunia, Wietcisa, Wierzyca itd. Mieszkam w południowej części Gdańska.
(2012/01/27 16:26)

baloonstyle

Dorzucę się na paliwo. Miejsce - nieistotne - może być górna Radunia, Wietcisa, Wierzyca itd. Mieszkam w południowej części Gdańska.

My lecimy jutro ale mam komplet w aucie, przy następnej wyprawie będę pamiętał o Tobie:))
Pozdrawiam :))
(2012/01/27 21:52)

ms

My lecimy jutro ale mam komplet w aucie, przy następnej wyprawie będę pamiętał o Tobie:))
Pozdrawiam :))

Ok, dzięki. A gdzie się wybieracie, jeśli można spytać? (2012/01/27 22:54)

baloonstyle

Witam wczoraj walczyliśmy na Wierzycy za Starogardem, miejscowości nie pamiętam. Efekt to jedno wyjście i to tyle :)) (2012/01/29 08:40)

borovik szl

W styczniu byłem dwa razy swoją łajbą na Zatoce.
Brały bolki do 2kg, bez rewelacji. (2012/02/05 20:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

minus

czy orientujecie się czy na wierzycę gdzieś można wyskoczyć czy pomarzło wszędzie (2012/02/08 22:07)

baloonstyle

To samo pytanko, gdzie nie ma lodu i można w ten week ruszyć na rybki ? (2012/02/17 09:43)