Zaloguj się do konta

Z wędką po Pomorzu gdzie byłeś, co złowiłeś

utworzono: 2011/12/07 08:16
luxxxis

Pomyślcie,i jakby co to wiecie gdzie będę grasował ze spinem.Śledzę pogodę,stany wód i z tego co widzę będzie dobrze,pstrąg lubi takie huśtawki aury,oby tylko ten przeklęty wiatr zelżał bo mam go już dosyć.Cały tydzień kask mi z głowy zwiewa na budowie i muszę go gonić po stropie,jestem na wpół głuchy i rozczochrany jakby ktoś w gówno zapałek nawtykał.Nad rzeką będzie łamał gałęzie ,i rozwieszał moje woblerki po okolicznych krzakach :) Tak na marginesie dopowiem że akurat dziś paskudnie trafiliście w ten stadionowy odcinek,po opadach deszczu woda tam ma kolor kawy z mlekiem przez odpływy burzówek,niesie masę syfu do rzeki.Im bardziej schodzisz z nurtem -tym gorzej,za młynem i aż do mostu kolejowego to praktycznie widoczność spada do zera.Zawsze gdy zastał mnie tam deszcz to zwijałem kij.
[2012-01-04 20:34]

minus

na AGD woda była piekielnie niska i delikatnie mówiąc trącona, nigdy nie widziałem takiej niżówki w tym miejscu
[2012-01-04 22:34]

ms

Witam,

fajnie, że dzielicie się informacjami. Ja prawdopodobnie wybiorę się na Wierzycę w okolicach Jaroszew, tylko ta pogoda trochę mnie denerwuje. Nie mam dużego doświadczenia jeżeli chodzi o pstrąga-jest to mój drugi sezon, ale ta rybka mnie wciągnęła nieźle :).

Widzę Luxxxis, że masz nieźle obcykaną Wierzycę (i niezłe sztuki na koncie ;)) - orientujesz się, czy jest szansa złowić ładnego kropka w okolicach Okola lub Kręskiego Młyna. Wiem, że gdzieś tam jest cofka zalewu elektrowni z Nowej Wsi Rzecznej. Nigdy nie byłem na tym odcinku, a kusi mnie by podjechać jak będę przejazdem w Starogardzie.

02. 01.2012 byłem na Raduni poniżej Żukowa, nic konkretnego nie było, 3 maluchy i taki ok 35cm spiął mi się pod nogami. Ogólnie nie ma się czym chwalić.

Pozdrawiam,
Michał
[2012-01-04 22:48]

luxxxis

Odcinek w Kręgskim młynie sobie odpuść,cofka tej nieszczęsnej elektrowni podniosła poziom wody z punktu 0 do +70cm,w praktyce oznacza to iż rzeka tam wylała,zwolniła i przypomina bardziej kanał niż rzekę.Potoki się wyniosły z tego odcinka i powinny (teoretycznie) rozlokować się wyżej górny bieg w Okolu bądż okolice Linowca.Korci mnie aby zaatakować nieco poniżej tej zapory tj.okolice Dreimostu,N Wsi czy Żabna,równolegle chodzi mi po głowie wypad do Barchnów za trotką i na Wietcisowe AGD.... Ach te ADHD i kropkoidoza.........................:)
[2012-01-05 13:03]

ms

Ok. dzięki. Na mapkach satelitarnych nie ma jeszcze tego zalewu, wiec nie wiedziałem gdzie sięga ta cofka. [2012-01-05 14:22]

baloonstyle

Dziś z Minusem walczyliśmy od rana na Raduni koło miejscowości Otomino. Bardzo fajny odcinek. Efekty tylko u Minusa jedna rybka spięła się pod nogami, dwa brania i dwa wyjścia kropka. Ja bez kontaktu z ryba.
jutro atakujemy Wierzyce w Gniewie, zobaczymy co tam w wodzie siedzi :))
[2012-01-05 15:56]

ms

A rybki były miarowe, czy nie? [2012-01-05 16:01]

baloonstyle

Te co odprowadzały to Minus mówił ze takie około 40 a ten co się wypiął pod nogami to 35 mógł mieć.
[2012-01-05 16:30]

minus

Te co odprowadzały to Minus mówił ze takie około 40 a ten co się wypiął pod nogami to 35 mógł mieć.

ty Baloon jakie 40  cm - 80-90 miał ten pstrąg co mi odprowadził
[2012-01-05 18:26]

baloonstyle

aha faktycznie ja tylko ogon widziałem i tak na oko miał 40 cm :))

[2012-01-05 18:31]

ms

A co łowiliście obok siebie? I schodziliście razem w dół rzeki?
[2012-01-05 19:07]

minus

czasami obok siebie a czasami z dala od siebie, zasadniczo w dół rzeki
[2012-01-05 19:30]

minus

myślę że mógł mieć nawet około metra !!!! ten pstrąg
[2012-01-05 19:39]

ms

A może to była głowacica? :D
[2012-01-05 19:45]

woldi

Ja pier..... jadę tam jutro go złapać hahaha

[2012-01-05 20:40]

minus

Ja pier..... jadę tam jutro go złapać hahaha

jedź jedź

on stoi przed zakrętem a ogon wystaje zaraz za zakrętem

[2012-01-05 21:36]

woldi

Jeszcze trochę, a nockę tam zrobię hahaha
[2012-01-05 21:41]

baloonstyle

Dziś z Minusem i Patrykiem ruszyliśmy na troć do Gniewskich Młynów na Wierzycę.Presja wedkarska ogromna , na 100 metrach około 15 wędkarzy i tak co chwilkę. Przez chwilkę myślałem że są tam organizowane zawody. Byłem świadkiem holu jednej małej troci. Po 2h ruszyliśmy w stronę Wisły i tam Wierzyca była spokojniejsza od wędkarzy i obdarzyła Patryka jedną trocią.
Ogólnie woda super na pewno tam wrócę.
[2012-01-06 16:30]

minus

Odcinek w Kręgskim młynie sobie odpuść,cofka tej nieszczęsnej elektrowni podniosła poziom wody z punktu 0 do +70cm,w praktyce oznacza to iż rzeka tam wylała,zwolniła i przypomina bardziej kanał niż rzekę.Potoki się wyniosły z tego odcinka i powinny (teoretycznie) rozlokować się wyżej górny bieg w Okolu bądż okolice Linowca.Korci mnie aby zaatakować nieco poniżej tej zapory tj.okolice Dreimostu,N Wsi czy Żabna,równolegle chodzi mi po głowie wypad do Barchnów za trotką i na Wietcisowe AGD.... Ach te ADHD i kropkoidoza.........................:)

no i co wymęczyłeś na AGD ???
[2012-01-06 18:08]

luxxxis

Zaliczyłem dwa wypady-jeden krótki do Barchnów wczoraj i dzisiejszy na AGD.Wczoraj po przejściu ok 100 metrów odpuściłem sobie,woda podniesiona i strasznie trącona.Dzisiaj pełen werwy wygramoliłem się z golfa żony obok mostku pod AGD i pierwszy ZONK-przedemną poszła już wataha konkurencji,ok 10 chłopa...Polazłem ich śladem bez wiary w rybę,nie dość że woda na Wietcisie wysoka to jeszcze mętna jak diabli,czarę goryczy przelała rura wychodząca z oczyszczalni która waliła jakiś budyń do rzeki...........Poczłapałem z powrotem i zaliczyłem odcinek powyżej tego mostka wiodący do Skarszew,dał mi on 2 króciaki ok 30 cm i dwa pobicia w nurcie,reasumując -szału ni ma....Nie bardzo teraz wiem co poczne z sobą w niedzielę,nie wiem gdzie uderzyć,wszystkie rzeczki trącone a deszcz cały czas siąpi mącąc je jeszcze bardziej.Po głowie mi chodzi odcinek Wietcisy w Iłownicy bądż Wdy w okolicy Młynek.
[2012-01-06 18:47]

luxxxis

A ta wasza trotka z Gniewu duża chociaż?
[2012-01-06 18:49]

baloonstyle

Nie mierzyliśmy ale na oko w przedziale 40-50.Jak nie masz gdzie jechać jedź do Gniewu , tam z wodą jest wszystko ok tylko presja okropna.

[2012-01-06 19:33]

minus

Nie mierzyliśmy ale na oko w przedziale 40-50.Jak nie masz gdzie jechać jedź do Gniewu , tam z wodą jest wszystko ok tylko presja okropna.

ale woda też ostro trącona
[2012-01-06 21:15]

luxxxis

Presja to niedobre słowo.......... Nie lubię tłumów a w Gniewie to normalka,dojrzewam do wypadu na Wietcisę do Iłownicy,albo Wda w Wojtalu ...
[2012-01-06 21:36]

woldi

Panowie, a łowiliście kiedyś na Bolszewce i Gościcinie? Jak tam jest z kropkami?
[2012-01-06 21:50]