Zaloguj się do konta

Z innej beczki - jest tu może jakiś dentysta?

utworzono: 2012/09/21 12:11
Mija

Mam pytanie do dentysty - nie wiem czy to u mnie to normalne i nie powinnam się martwić tylko łykać prochy i czekać aż się wygoi, czy pójść do dentysty...Jest jakiś? [2012-09-21 12:11]

kawiorek

Moze wystarczyl by kowal? tesz ma kleszcze!
[2012-09-21 12:18]

Mija

Bardziej przydałby się pielęgniarek bo to już po spotkaniu z kowalem :)
Gdyby jakiś się znalazł (stomatolog a nie pielęgniarek!) to poproszę o PW. [2012-09-21 12:31]

Fix

są różne fora medyczne udaj się tam [2012-09-21 13:07]

Mija

są różne fora medyczne udaj się tam
Słońce... tyle to ja sama wiem i o taką pomoc sama potrafię się zatroszczyć.
W zasadzie to jednak masz rację, nie potrzebnie się odzywałam. [2012-09-21 14:11]

bolekr

Dentysta nie zając ;). Zaczekaj a jakiś się pojawi...
[2012-09-21 14:38]

Wonski79

się mówi stomatolog nie dentysta ;)
[2012-09-21 14:46]

bolekr

Stomatolog to się pisze a mówi dentysta;)
[2012-09-21 14:47]

Wonski79

to dlaczego napisałeś dentysta ? ;)
[2012-09-21 15:00]

Romuald55

W czym problem? [2012-09-21 15:21]

Mija

Aktualnie chyba przedawkowałam środki bólowe... Ropa mi leci i okropnie boli po ekstrakcji, już 2 dzień... Czekać bo się wygoi i po ciężkim rwaniu ma prawo boleć, czy samo nie przejdzie?Chyba muszę tam chociaż zadzwonić zamiast na forum wypytywać. [2012-09-21 15:50]

Zibi60

Musisz się skontaktować osobiście Kasiu. Mogło pozostać coś po ekstrakcji, ponieważ ropa "produkuje się" przy stanie zapalnym. Prawdopodobnie będzie antybiotyk, a może i prześwietlenie.
Współczuję Kasieńko.
[2012-09-21 15:56]

Romuald55

Tak się zdarza.Prawdopodobnie potrzebny będzie jakiś antybiotyk.Wszelkie rany w obrębie jamy ustnej goją się w zasadzie samoczynnie ponieważ enzymy zawarte w ślinie maja działanie bakteriobójcze,ale czasem po ekstrakcji zęba przy stanie zapalnym tkanki okołozębowej takie komplikacje się zdarzają.Proponuję płukanie naparem z szałwi i rumianku.To działanie dorażne ale może przynieś pożądany efekt. [2012-09-21 15:59]

Wonski79

To wygląda na tak zwany suchy zembodół, Robi się po ekstrakcji przy zakażeniu bakteryjnym i należy się jak najszybciej skontaktować z stomatologiem najlepiej tym który ząb wyrywał. Jest to groźne dla zdrowia i nie należy tego lekceważyć. Środki przeciwbulowe ogólno dostępne na 100% nie będą działać.

pozdrawiam
[2012-09-21 16:01]

Mija

:'( a płukać nie kazali. Spobuję, tańsze to niż kolejna wizyta a bezrobotnemu lekko nie jest.
Dziękuję. [2012-09-21 16:03]

Mija

Dziękuję raz jeszcze.
A teraz chyba sprobuję się zdrzemnać... może się uda...
Miłego weekendu Wam życzę. [2012-09-21 16:07]

danon1973

Współczuje. Miałem podobną sytuację, ciężkie rwanie ósemki. Na drugi dzień po rwaniu ból, że myślałem, że się przekręcę. Żadne leki przeciwbólowe nie pomagały, jedynie ketanol ale czułem się po nim okropnie, poza tym i tak jedynie na 6-7 godzin dawał ulgę. Poszedłem w końcu do tego dentysty, który mi rwał.
On mi wpakował do tej dziury po zębie jakieś tabletki, chyba z antybiotykiem ale też przeciwbólowe... ulga taka, że myślałem że zemdleję :).
Te tabletki chodziłem do niego zmieniać codziennie, stare wyciągał i dawał nowe. Trzymały 24 godziny. Tak łaziłem do niego przez tydzień prawie, a potem mi przeszło.
Idź do dentysty, który Ci rwał, nie ma co się męczyć.
Pozdrawiam
[2012-09-21 16:10]

Mija

Byłam, przeczyścił, wsadził coś w dziurę, przepisał ketonal i antybiotyk :) Już jest o  niebo lepiej! [2012-09-21 20:36]

Roxola

Mija, szczerze Ci współczuję.Od dziecka mam uraz do stomatologa..... do tego stopnia, że nawet bałam się dłubać słonecznik,żeby zębów nie uszkodzić  :(Trzymam kciuki i mam nadzieję, że to już koniec Twoich cierpień. [2012-09-21 20:47]

przyjdź do mnie to dam ci tramal albo tramadol z paracetamolem,ja na tym jade codziennie i nie jest źle
[2012-09-21 21:07]

henryk58

Ciekawe skąd to masz , to są leki na receptę [2012-09-21 21:19]

Kowal73

Moze wystarczyl by kowal? tesz ma kleszcze!

Witam kolegę:),Kowal to tera nawet ryb nie łowi,bo woda płytka,a co mówić aby złapał za kleszcze:)odpoczywa w domu:):)
Kasiu,proponuję tera raz jeszcze szałwią płukać usta,stan zapalny troszkę jeszcze jest,to szybko  zejdzie i do dentysty na kontrole prędko umykaj.:), Życzę Ci zdrowia:)

[2012-09-21 21:52]

Mija

NIE BOLI! NIE BOLI! NIE BOLI! :))) Prześpię noc...

Dobranoc! :))))

[2012-09-21 22:21]

Mija

Mija, szczerze Ci współczuję.Od dziecka mam uraz do stomatologa..... do tego stopnia, że nawet bałam się dłubać słonecznik,żeby zębów nie uszkodzić  :(Trzymam kciuki i mam nadzieję, że to już koniec Twoich cierpień.

Ola muszę szczerze powiedzieć, że podejście stomatologów jak również sam sposób leczenia przeszedł takie zmiany, że ABSOLUTNIE nie ma się czego bać. Dziś młody pan doktor powiedział mi, że suchy zębodół niestety czasami się zdarza (nie ma reguły, bywa, że po wyrwaniu zdrowego zęba zalęgną się jakieś bakterie) ale płukanie i wkładanie tego czegoś (jakieś lekarstwo, sama nie wiem co) nie jest bolesne... Bardziej boli samo zapalenie niż płukanie :)
JUŻ NIE BĘDĘ CZEKAŁA Z WIZYTĄ aż mi się stan zapalny zrobi. Już taka głupia nie będę :)

Tzn. mam nadzieję, bo i tak wizyta u stomatologa jest dla mnie mało komfortowa...

[2012-09-21 22:25]

danon1973

Mija, szczerze Ci współczuję.Od dziecka mam uraz do stomatologa..... do tego stopnia, że nawet bałam się dłubać słonecznik,żeby zębów nie uszkodzić  :(Trzymam kciuki i mam nadzieję, że to już koniec Twoich cierpień.

Ola muszę szczerze powiedzieć, że podejście stomatologów jak również sam sposób leczenia przeszedł takie zmiany, że ABSOLUTNIE nie ma się czego bać. Dziś młody pan doktor powiedział mi, że suchy zębodół niestety czasami się zdarza (nie ma reguły, bywa, że po wyrwaniu zdrowego zęba zalęgną się jakieś bakterie) ale płukanie i wkładanie tego czegoś (jakieś lekarstwo, sama nie wiem co) nie jest bolesne... Bardziej boli samo zapalenie niż płukanie :)
JUŻ NIE BĘDĘ CZEKAŁA Z WIZYTĄ aż mi się stan zapalny zrobi. Już taka głupia nie będę :)

Tzn. mam nadzieję, bo i tak wizyta u stomatologa jest dla mnie mało komfortowa...

Mija i to się nazywa zdrowe podejście :)
ja kiedyś tak miałem, jak chodziłem do dentysty tylko jak już ząb bolał... to zawsze bolało i strach był.
Teraz latam na kontrolę co pół roku... czasem zdarzy się jakieś małe borowanko, ale bardzo rzadko i nic a nic nie boli :). Normalnie zasypiam na fotelu u dentysty, bo przeważnie zaraz po pracy lecę i jak siądę to po chwili odpływam. Raz zacząłem nawet chrapać :P
A to, co Ci włożył do dziury po zębie to jakieś lekarstwo, mi stomatolog musiał codziennie zmieniać, bo po 24 godzinach traciło swoje właściwości i znów zaczynało boleć.
Może w Twoim przypadku tak nie będzie i jeden raz wystarczy :)
Pozdrawiam
[2012-09-21 22:33]

Ciekawe skąd to masz , to są leki na receptę

henryku od lekarza który wypisuje mi recepty,na kręgosłup biorę teraz mam przerwę od tramalu i biorę padolten ale to gówno
[2012-09-22 07:19]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia