Z feederem na drapieżniki

/ 17 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam wszystkich fanów federowania. Jakie są wasze spostrzeżenia co do łowienia drapieżników ta metoda. Moim zdaniem świetnie się nadają rybę zacinamy w tempo. Głęboko nie połyka i nie mam problemu z wyhaczeniem.
markotny

nie łowiłem nigdy tą metodą drapieżnika. masz jakies doswiadczenia w tej metyodzie? (2011/09/14 22:35)

pstrag222

Świetne wyniki są w łowiskach zarosnietych lub w okolicach zatopionych drzew np. Kiedy musimy zacinac w tempo. Ustawian żywca zaczepinndio za pyszczek. Łowie najczęściej bocznym trokiem i zacinam odrazu jak zauważe bramie. Tak samo łowie na filety za sandalem. Widziałem też łowców sumow posługujących się federani. Ale jeszcze nigdy tego nie próbowałem (2011/09/15 08:25)

Jędrula

Chodzi Ci o łowienie drapieżników na drgającą szczytówkę ? Spokojnie można łowić wszystkie drapieżniki na drgającą szczytówkę , kiedyś myślałem , że ze sandaczem może byś problem ale się myliłem , wystarczy mały żywiec i można zaciąć mentnookiego . Ta metoda jednak nie jest tak skuteczna jak sposób z kilkumetrowym odjazdem , na krótko jest sporo pudeł ale się da .

Dodam jeszcze tak poza tematem , że feederem może być każda wędka i nie koniecznie z sygnalizatorem brań w formie drgającej szczytówki . Tu chodzi o zestaw z koszykiem , z angielskiego feeder – podajnik , feed- karmić . Na potrzeby sprzedaży producenci sprzętu niejako z urzędu nazywają wędki z drgającą szczytówką o dużym cw feederami . Dlaczego ?

W każdym razie feeder to jedna z najbardziej uniwersalnych wędek w zestawie dzisiejszego wędkarza . Może z łatwością robić za odległościówkę , żywcówkę , karpiówkę , spining i oczywiście za drgającą szczytówkę .

(2011/09/15 08:42)

miecz-gaz

Piękna sprawa - to jest to co opisywałem w innych tematach że feeder to jak dobre kombinerki, zastosowań tyle i kombinacji że aż strach wybrać która będzie odpowiednią.Natomiast nie ma nic piękniejszego jak zacięcie w tempo.Nie na darmo szczytówka jest sygnalizatorem brań.  (2011/09/15 09:45)

Marek Tczew

Dosc dobrze tez sprawdza sie przy lowieniu na drapierznika metoda spiningowa. Polowialem na Wisle na obrotowke z dosc dobrym skudkiem. Delikatne zaciecie i ryba zapieta. Podobnie bywa z gumkami dosc dobrze sie prowadza i i gdy ryba stuknie w przynete nie ma mowy by sie nie zapiela. Dostalem okonie i bolenia. Mysle ze czas na szczupaka. Pozdrawiam.   (2011/09/15 23:32)

Marek Tczew

Piękna sprawa - to jest to co opisywałem w innych tematach że feeder to jak dobre kombinerki, zastosowań tyle i kombinacji że aż strach wybrać która będzie odpowiednią.Natomiast nie ma nic piękniejszego jak zacięcie w tempo.Nie na darmo szczytówka jest sygnalizatorem brań. 

Zlowiony ostatnio na wisle. (2011/09/15 23:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

dominikszlezak

zgadzam się,feeder to doskonały i uniwersalny kijek praktycznie do wszystkich metod połowu tym bardziej że dzięki wymiennym szczytówkom dysponujemy szerokim wachlarzem wskaźnika brań (2011/09/16 13:45)

cygan79

witam serdecznie kolegów nie miałem okazji tak łapac ale chetnie bym sprawdził bym te metode... prosze o  opis tej metody na czym to polega to federowanie... pozdrawiam (2011/09/16 20:38)

Marek Tczew

Powoli na Wisle zaczyna sie okes na szczupaka , polow federkiem na ruzne przynety to czysta przyjemnosc. Prowadzenie , wyrzut delikatny i celowy. Czuje sie kazde stukniecie a przy prawidlowym udezeniu nietrzeba zbytni zacinac bo juz siedzi na haku . I oczywisce hol to czysta przyjemnosc. Pozdrawiam. (2011/10/01 21:44)

rolo81

ja teraz stosuję feedera do połowu sandacza jest delikatny i widać najmniejsze branie (2011/10/02 18:24)

Marek Tczew

Dzis nad woda bylo pieknie , mgla utrzymywala sie prawie do poludnia ale nieprzeszkadzalo to w polowach. Nad rzeka Szkarpawa zasiadlem o godz. 6.00. Rozstawilem sie na biala rybe na bata. Woda prawie sie gotowala tak bil szczupak ze cos pieknego , postanowilem odstawic lowienie bialej ryby i porzucalem federkiem na drapierzce. Przyneta byla obrotowka trujeczka typowa na drapierznika. Efekt , dwa zlowione niewymiarowe puszczone do wody , dwa okonie i na koniec szczupak . Pieknie doprowadza sie przynete w wybrane miejsce , wspaniale sie prowadzi i jeszcze piekniej holuje zdobycz. Niebyl to kolos ale mimo wszystko drapierzca mial 0.60 cm. i 2 kg. wagi . Bylo milo. Federek sie sprawdza jako wedka spiningowa mimo tak delikatnej akcji wedziska idze wyciagnac takze szczupaka . Pozdrawiam. (2011/10/02 20:58)

Marek Tczew

Nastepny wypad nad wode z federkiem jako wedka siningowa. Przyneta to obrotowka godzina 17.30 do 18.30 rzeka Szkarpawa . Pieknie pracuje wedzisko i sprawdza sie wspaniale , dostalem okonia i dwa bolenie. Pozdrawiam.  (2011/10/05 20:09)

pstrag222

Dzis nad woda bylo pieknie , mgla utrzymywala sie prawie do poludnia ale nieprzeszkadzalo to w polowach. Nad rzeka Szkarpawa zasiadlem o godz. 6.00. Rozstawilem sie na biala rybe na bata. Woda prawie sie gotowala tak bil szczupak ze cos pieknego , postanowilem odstawic lowienie bialej ryby i porzucalem federkiem na drapierzce. Przyneta byla obrotowka trujeczka typowa na drapierznika. Efekt , dwa zlowione niewymiarowe puszczone do wody , dwa okonie i na koniec szczupak . Pieknie doprowadza sie przynete w wybrane miejsce , wspaniale sie prowadzi i jeszcze piekniej holuje zdobycz. Niebyl to kolos ale mimo wszystko drapierzca mial 0.60 cm. i 2 kg. wagi . Bylo milo. Federek sie sprawdza jako wedka spiningowa mimo tak delikatnej akcji wedziska idze wyciagnac takze szczupaka . Pozdrawiam.

no kurcze 0.60cm a 2 kilo :) (2011/10/06 07:43)

Marek Tczew

Ostatnio zlowiony na rzece Szkarpawa metoda spiningowa na obrotowke oczywiscie federkiem. Pozdrawiam. (2011/10/09 20:05)

Pekin

Drapieżniki łowie na feedera już kilka lat ;pięknie sprawdza się ta metoda przy połowie sandacza na filet ;widać każde dotknięcie i mozna ciąć w tempo ;praktycznie zawsze jest zacięty ;w tym roku sprawdził mi się też przy połowie szćzupaków na żywca ;z gruntu ;jedna wędka na korek druga na drgającą ;wynik na federa dwa brania zacięte wyholowane ;na spławik zero brań ;metoda sprawdzona skuteczna i godna polecenia (2011/12/20 09:37)