Z czym na karpia. Łowisko komercyjne

/ 6 odpowiedzi
Witam. Od kilku tygodni nie miałem ani jednego brania karpia. Łowie na stawie komercyjnym i z tego co się dowiedziałem to wszyscy łapią je na białe z kuku lub na styropian. Jak zmienić przyzwyczajenia ryby i sprowokować je do brań? 

bosman9090


tydzień  lub dłużej nęć je kulkami proteinowymi kukurydzą i czym tam chcesz.wyrzucaj ciągle w to samo miejsce może się uda (2011/06/23 21:22)

leslav80


Z ciekawych rad jeśli chodzi o karpia, to z własnych obserwacji mogę polecić ci stosowanie słodkich dodatków lub dipów. Sam osobiście łowie karpie na kuku obtoczone w miodzie płynnym, wbrew pozorom całkiem ładnie się to trzyma na kukurydzy. Mozesz też spróbować samodzielnie poeksperymentować z przygotowaniem kukurydzy na słodko np gotując surową kukurydzę z wodzie z dodatkiem cukru i różnych aromatów. Cała koncepcja jest taka żeby łowić na mocno słodko.

pozdrawiam

(2011/06/28 13:32)

mechanik51


Na głębokim biorą na kuku waniliowe orginalne ze sklepu wędkarskiego (2011/07/05 08:39)

TheMechOne


Wybaczcie, ze sie wtrace nie w swoj temat, ale wyczytalem na tej stronie, ze karp nie posiada wymiaru ochronnego a RAPR jest podane, ze wynosi on 30cm. Gdzie lezy prawda? (2014/01/28 18:05)