Zaloguj się do konta

Z czym na Jezioro Białe ?

utworzono: 2013/06/30 21:24
marzaj17

Witam szanownych kolegów wędkarzy
Za 2 tygodnie jadę na wakacje nad Jezioro Białe.
Co polecilibyście mi tam ze sobą zabrać (jaka zanęta, jaka przynęta, jakie woblery)
Będę łapał na grunt, spławik oraz spinning :D
Jaka z tych metod jest tam najskuteczniejsza ?
Gdzie mogę wykupić pozwolenie ( mam 14 lat ale posiadam legitymację wędkarską )
Jakie miejsce jest według was najlepsze ?
Za wszystkie nawet drobne odpowiedzi bardzo dziękuje :P

marzaj17

[2013-06-30 21:24]

marzaj17

Przepraszam ale zapomniałem dodać że chce się skusić na Szczupaka, Karpia, Suma, Węgorza, Lina, Leszcza i ewentualnie Miętusa :D
[2013-06-30 21:28]

mlodystm

a Gdzie to jezioro ? bo u mnie w okolicy też jest Jezioro białe
[2013-06-30 22:18]

marzaj17

W Okunince koło Włodawy :D
[2013-06-30 22:22]

kuba234p

Byłem tam z rok temu i zezwolenie wykupujesz w  sklepie wędkarskim we włodawie, polecam nastawic się na karpika i leszcza bo tam tego jest najwięcej, ale czesto stada uklei wchodzą w  zanete ;/.Nastaw sie na łowienie "na słodko" czyli zanęta karpiowa , waniliowa itp. to tez bedeie dobre na leszcza.Pamiętaj musisz rzucac bardzo daleeko bo tam gdzie sie przecietnie rzuca to woda jest po szyje ;/ [2013-07-01 06:43]

kamil11269

O ile się nie mylę to członek uczestnik może wędkować na wodach nizinnych całego kraju. Tak chyba jest? Przynajmniej tak mi powiedzieli w kole dwa lata temu.
[2013-07-01 09:49]

bednar14

Witam szanownych kolegów wędkarzy
Za 2 tygodnie jadę na wakacje nad Jezioro Białe.
Co polecilibyście mi tam ze sobą zabrać (jaka zanęta, jaka przynęta, jakie woblery)
Będę łapał na grunt, spławik oraz spinning :D
Jaka z tych metod jest tam najskuteczniejsza ?
Gdzie mogę wykupić pozwolenie ( mam 14 lat ale posiadam legitymację wędkarską )
Jakie miejsce jest według was najlepsze ?
Za wszystkie nawet drobne odpowiedzi bardzo dziękuje :P

marzaj17

Wędkowałem tam już kilkanaście razy więc mogę Ci troszkę powiedzieć może Ci się poszczęści ;-) Zanęta coś z aromatem truskawki lub wanilii, nęć dużo kukurydzą to może doczekasz się jakiegoś karpika lub większego leszcza. Licz się z tym że tam na każdą przynętę wieczorem i nocą biorą sumiki karłowate. W tym jeziorze jest też sporo ładnego okonia więc możesz próbować łowić na jedną rosówkę to może i węgorza złowisz. Z miejscami do wędkowania jest ciężko, w ciągu dnia nie połowisz za bardzo chyba że od tej nie zamieszkałej strony jeziora. Jest taki kawałek gdzie nie ma ośrodków wczasowych i tam jest spokojnie, można sobie powędkować ;-) I właśnie z tej strony jezioro jest najgłębsze, 20 metrów od brzegu są fajne spadki z 2 na 3 metry i głębiej. Jeżeli się nie mylę to ty nie musisz wykupować pozwolenia ale lepiej się upewnij. A co zezwolenia to w zeszłym roku kosztowało chyba 60 zł.
[2013-07-01 11:02]

halski021

kamil11269 - członek uczestnik może wędkować w całym kraju na wodach nizinnych PZW ogólnie dostępnych.Oprócz tego jest wiele wód należących do innych użytkowników niż PZW.W samym PZW jest wiele łowisk o statusie Łowisko Specjalne,gdzie obowiązują inne zasady.                  marzaj17  napisałeś,że masz 14lat.Jeżeli ukończone ,to musisz mieć KARTĘ WEDKARSKĄ , sama legitymacja PZW,to za mało,aby wędkować samodzielnie.Jeżeli nie ukończyłeś 14 lat,to musisz lowic pod opieką dorosłego który ma kartę wędkarską.Czy musisz kupować zezwolenie na to jezioro, musisz się dowiedzieć do kogo ono należy i jakie zasady na nim obowiązują,o to chyba chodziło w twoim wpisie,ale nie znam statusu tego jeziora i nie mogę ci pomóc.
[2013-07-01 14:40]

marzaj17

W październiku skonczę 14 lat.
Czyli nie mógł bym łowic sam ale pod opieką osoby dorosłej nie posiadającej kartę wędkarską ?
[2013-07-01 21:18]

kamil11269

kamil11269 - członek uczestnik może wędkować w całym kraju na wodach nizinnych PZW ogólnie dostępnych.Oprócz tego jest wiele wód należących do innych użytkowników niż PZW.W samym PZW jest wiele łowisk o statusie Łowisko Specjalne,gdzie obowiązują inne zasady.                  marzaj17  napisałeś,że masz 14lat.Jeżeli ukończone ,to musisz mieć KARTĘ WEDKARSKĄ , sama legitymacja PZW,to za mało,aby wędkować samodzielnie.Jeżeli nie ukończyłeś 14 lat,to musisz lowic pod opieką dorosłego który ma kartę wędkarską.Czy musisz kupować zezwolenie na to jezioro, musisz się dowiedzieć do kogo ono należy i jakie zasady na nim obowiązują,o to chyba chodziło w twoim wpisie,ale nie znam statusu tego jeziora i nie mogę ci pomóc.

Wcześniej marzaj17 pisał chyba, że jest to łowisko PZW? Czy nie? Bo jeżeli chodzi o to, to jest to łowisko PZW. Przynajmniej wedug opisu.
[2013-07-02 12:29]

marzaj17

Wcześniej marzaj17 pisał chyba, że jest to łowisko PZW? Czy nie? Bo jeżeli chodzi o to, to jest to łowisko PZW. Przynajmniej wedug opisu.

No tak o to mi właśnie chodziło :D
[2013-07-03 21:51]