Zaloguj się do konta

Z czego zrobić wiosło

utworzono: 2012/07/11 13:32
okonilowca

Witam. Podczas mojej ostatniej wyprawy połamało mi się wiosło... Łamałem już je wcześniej kilka razy, ale zawsze udawało mi się je poreperować jednak teraz to już nic się z nim nie da zrobić :) Z jakiego drewna najlepiej wykonać nowe wiosło? Znajomy stolarz powiedział mi że najlepszy będzie jesion... szukałem w sklepach ogrodniczych takiego kijaczka, ale były tylko takie po 180cm a ja potrzebuję 220 i średnica 40mm.
[2012-07-11 13:32]

zrób z papieru [2012-07-11 13:38]

okonilowca

zrób z papieru

Jesteś kolego bystry jak woda w klozecie, dzięki nie wpadłem na taki pomysł, na pewno spróbuje :)
[2012-07-11 14:22]

Qoorchuck

Idź do najbliższego tartaku i poproś, żeby z lekkiego drewna wycięli ci kształt wiosła i oszlifowali. Często w małych tartakach pracują żule, którzy zrobią to za flaszkę, albo jabola.
[2012-07-11 14:33]

Banita

Najlepiej byłoby kupić nowe, komplet wioseł o długości 210 cm to cena około 150 max 200 złotych. Twoje wiosła albo są bardzo słabe, albo zamiast wiosłować to nimi szarpiesz. Prowadziłem kiedyś wypożyczalnie łódek tam pseudo wioślarze potrafili złamać najgrubsze wiosła, a zrobione ze stalowych rur wyginali. Musiałem, co jakiś czas kupować nowe, czasem nabijałem cienkościenne rurki na wiosła w miejscu złamania.

[2012-07-11 18:37]

Jack14

Naprawdę nie wiem o czym wy piszecie.

Jakie wiosło? Do czego?

Czy ktoś z was wie jak się robi prawdziwe wiosło?

Jak chcesz się tylko "odpychać" a nie wiosłować to równie dobrze można to zrobić za pomocą kija i kawałka sklejki (jak to było i jest w kajakowych zestawach turystycznych).

Prawdziwe wiosła można tylko kupić bo w domu tego sam nie zrobisz i "żule w tartaku" jak pisałeś też nie mają zielonego pojęcia jak to zrobić.

[2012-07-11 19:40]

JOPEK1971

Jakie wiosło? Do czego?

Jak chcesz się tylko "odpychać" a nie wiosłować to równie dobrze można to zrobić za pomocą kija i kawałka sklejki (jak to było i jest w kajakowych zestawach turystycznych).

Prawdziwe wiosła można tylko kupić bo w domu tego sam nie zrobisz i "żule w tartaku" jak pisałeś też nie mają zielonego pojęcia jak to zrobić.

Wiosła można samemu zrobic,świerk moim zdaniem jest bardzo dobry i stosunkowo nie drogi.Ja robię sobie sam takie rzeczy.

[2012-07-11 19:52]

JOPEK1971

Jakie wiosło? Do czego?

Wiosła można samemu zrobic,świerk moim zdaniem jest bardzo dobry i stosunkowo nie drogi.Ja robię sobie sam takie rzeczy.

[2012-07-11 19:53]

Jack14

No tak ty to jesteś taki "Adam Słodowy" zrób to sam.

Jest takie przysłowie "Sam zrobiłem 2 razy zapłaciłem".

No cóż jak pisałem robisz "popychadło" a jak zrobić prawdziwe wiosło?

[2012-07-11 20:20]

alibaba23

""sam zrobiłem dwa razy zapłaciłem"" ale beka ;-) kolega ma racje idz i sobie kup . bedziesz miał wiosła na lata mocne i solidnie zrobione [2012-07-11 20:33]

getka

po pierwsze świerk jest twardy ale kruchy i się nie nadaje a poza tym wiosło powinno być nie z jednego kawałka drewna ale z tzw sklejki drzewnej tzn deska do deski sprasowana wtedy się nie wygina i jest mocniejsze prawdziwy stolarz by Ci powiedział co i jak ale naprade szkoda twojego zachody taniej wyjdzie jak kupisz gotowe.
[2012-07-11 22:47]

No i kol Getka napisał profesjonalnie . Nomem omen pisałem na privka do zainteresowanego że zrobię mu to ,ale problem jest w transporcie.
[2012-07-11 23:46]

JOPEK1971

po pierwsze świerk jest twardy ale kruchy i się nie nadaje a poza tym wiosło powinno być nie z jednego kawałka drewna ale z tzw sklejki drzewnej tzn deska do deski sprasowana wtedy się nie wygina i jest mocniejsze prawdziwy stolarz by Ci powiedział co i jak ale naprade szkoda twojego zachody taniej wyjdzie jak kupisz gotowe.

Nie wiesz o czym piszesz,Ja mam wiosła z sosny,są ciężkie ale da się pływac.Miałem zw świerku i były dużo lepsze,lżejsze.Łódki używam już "kilka" lat,rybaków też znam,i właśnie używają takich wioseł.Pychówkę na paletkach nie idzie dobrze poprowadzic,zwłaszcza pod nurt.

[2012-07-12 00:09]

JOPEK1971

Nie wiesz o czym piszesz,Ja mam wiosła z sosny,są ciężkie ale da się pływac.Miałem ze świerku i były dużo lepsze,lżejsze.Łódki używam już "kilka" lat,rybaków też znam,i właśnie używają takich wioseł.Pychówkę na "paletkach" nie idzie dobrze poprowadzic,zwłaszcza pod nurt.

[2012-07-12 00:10]

okonilowca

A co powiecie o wiosłach Szmaglińskiego? Moje stare miały 220 a te mają albo 225 lub 210. W starym miałem płetewke o szerokości 20cm, te mają 10-14cm. Czyli na węższej płetewce będę wolniej płynąć? W tabelki na stronie jest podane że: do łódki o szerokości 1,4m wiosła 210, a do 1,6 wiosła 2,25m. A jak mam łódke 1,5m to które wiosła powinienem wziąć?
[2012-07-12 21:25]

JOPEK1971

Jak zrobię fotki wioseł to zapodam,zobaczycie jak wiosła mają byc skonstruowane. [2012-07-12 21:55]

okonilowca

Te są dobre?
http://allegro.pl/wiosla-wioslo-do-lodzi-the-stork-225-cm-para-i2435349692.html

Czym się różnią od wioseł Szmaglińskiego(po za nazwą)?
[2012-07-13 22:04]

Iras1975

Najlepsze są moje.:) https://www.youtube.com/watch?v=RVNcmpn15es&lc=ZvhpaTBXvqarF6SSf5rXxBm2x7yWReINvK9ktIuqzcM&feature=inbox

Dwa młode klony+panele podłogowe. Jak się dobrze zaprę nogami, to za łódką wiry się robią.:)

[2012-07-13 22:59]

JOPEK1971

Te są dobre?
http://allegro.pl/wiosla-wioslo-do-lodzi-the-stork-225-cm-para-i2435349692.html

Czym się różnią od wioseł Szmaglińskiego(po za nazwą)?

Na stojącą wodę mogą byc,na rzekę się nie nadają.

[2012-07-13 23:22]

Pitbul

Najlepsze są moje.:) https://www.youtube.com/watch?v=RVNcmpn15es&lc=ZvhpaTBXvqarF6SSf5rXxBm2x7yWReINvK9ktIuqzcM&feature=inbox

Dwa młode klony+panele podłogowe. Jak się dobrze zaprę nogami, to za łódką wiry się robią.:)

:)))) Iras ! Czekam na film na którym zobaczę śrubę silnikową własnej roboty ! :)))))Jakby nasi wioślarze znali ten patent to w Londynie samo złoto !P.S. Fajna rybka, fajny film. Gratki ! [2012-07-13 23:33]

Iras1975

":)))) Iras ! Czekam na film na którym zobaczę śrubę silnikową własnej roboty ! :))))) Jakby nasi wioślarze znali ten patent to w Londynie samo złoto ! P.S. Fajna rybka, fajny film. Gratki !"    Śruba silnikowa? Hmm...To muszę jakiś rower poświęcić, bo akumulator i silnik na Romeciku to już ponad moją cierpliwość i siły.:) Śruba będzie jak przy rowerach wodnych starej daty. Muszę tylko pomyśleć nad rejestracją takiego pływadła,;) Oby tylko nam chciały brać...
[2012-07-13 23:54]

Mam podobne jak Irek zaprezentowal tylko kupilem dwa kosiska i do tego tez 6mm sklejka__i nie narzekam??(kosisko- do kosy recznej wychodzi juz z uzytku)
[2012-07-14 06:56]

Banita

A co powiecie o wiosłach Szmaglińskiego? Moje stare miały 220 a te mają albo 225 lub 210. W starym miałem płetewke o szerokości 20cm, te mają 10-14cm. Czyli na węższej płetewce będę wolniej płynąć? W tabelki na stronie jest podane że: do łódki o szerokości 1,4m wiosła 210, a do 1,6 wiosła 2,25m. A jak mam łódke 1,5m to które wiosła powinienem wziąć?

„W starym miałem płetewkę o szerokości 20 cm, te mają 10-14 cm”. No i wiadomo dlaczego je łamiesz, lepiej się wiosłuje i szybciej płynie kiedy pióro wiosła jest wąskie a długi. Co do długości wiosła to podstawowa zasada jest taka: Wiosło powinno mieć długość 1, 5 szerokości łódki, ale są od tej reguły też wyjątki.

[2012-07-20 19:32]

Misiek22

Wiosło czy wiosła ?? Bo jeśli tka to ja mam zakrótkie wiosła bo moja ma szerokość 1,8 czyli musiałbym mieć wiosła 2,7....
[2012-07-20 22:25]

Banita

Np. łódka Roman 430 ma szerokość około 180 cm i zgodnie z zasadą powinna mięć wiosło (wiosła)o długości 270 cm, równie dobrze można wiosłować wiosłami o długości 240 cm i 300 cm, krótsze wiosła wymagają mniej siły, ale za to będzie się wolniej płynąć, takie wiosła polecam, jako manewrowe, kiedy częściej pływasz na silniku jak na wiosłach.    Długie 3 metrowe i dłuższe wymagają większej siły i wprawy za to szybciej się płynie wiosłując takimi wiosłami, powinno się ich raczej używać, kiedy nie posiadamy silnika.

[2012-07-22 20:57]

Misiek22

Dziękuje
[2012-07-23 13:25]