Z czego zrobić grzbiet nimfy?

/ 15 odpowiedzi
witam mam pytanie dotyczace grzbietu w nimfach co polecacie. mam pewien pomysł aby zrobic takiego mikro kogucika przypominajacego nimfe. 
leleon


Kolego jak masz pomysł to śmiało go wykorzystaj. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Jeżeli jesteś początkujący to bardzo ważny żebyś dużo trenował. Potem prawdopodobnie wypracujesz swoje ulubione wzory. Powodzenia. (2011/01/18 22:23)

karoltsu1


Witam...
Szczerze powiedziawszy - nie rozumiem?
Kogucik na wzór Nimfy???
Pomijając aspekt ilości ostrzy w kotwiczce (spining-dozwolone 3 ostrza;muchówka-dozwolone 2 ostrza)-jak to ma być używane?
Ten pokój jest o tematyce wędkarstwa muchowego.
Wyjaśnij proszę bliżej zagadnienie - może takie rozwiązanie już istnieje. (2011/01/18 22:36)

leleon


Koguty robi się również na hakach. Np. na pstrąga. (2011/01/19 09:04)

pawelz


A jesli nie chcesz kupowac dodatkowo materialow, to bardzo popularnym materialem na grzbiety nimf jest skora z wedzonej makreli. Makrele zjadasz :), skore suszysz i do woreczka. Chcac zrobic grzbiet, wycinasz odpowiedni pasek, moczysz w wodzie tak aby nabral elastycznosci i mocujesz. Z tym ze do koguta na pewno trwalsze beda syntetyki (jakis body stretch). (2011/01/19 10:58)

kaban


A skórka z makreli-o której wspomniał Pawelz jest też świetnym materiałem na pokrycie woblerka.Mimo wszystko w tworzeniu(być może zbyt górnolotne wyrażenie co do moich umiejętności) nimf wybieram syntetyki. (2011/01/19 12:16)

Strzegom


Dla mnie to wypaczanie muszkarstwa głowka jigowa to elemęt przynęty spinningowej.Przecież prościej na hak kiełzowy nawlec koral wolframowy odpowiedniej wielkości i stworzyc nimfe złotogłówke.Chyba ze chcesz na to łowić spinningiem

(2011/01/19 16:29)

pstrag222


Tak chce spiningowac. mysle ze moglo by to być dobre. Bo u mnie jest dozą presja na wodach gorskich. A takie cus ciekawie by wygladalo. (2011/01/19 16:47)

pstrag222


Co do pytania. O kotwicyki. Ją kogut wykonuje na pojedynczych. Hakach (2011/01/19 16:49)

Strzegom


Oczywiscie mozna uzyc skurki z kiełbasy(mocz ja przed mocowaniem jak makrele).Prubuj ale w zasadzie przynęte ta wymyslono i wykonano z piór ma ona przy podciaganiu i opuszczaniu pulsowac (żyć) prowokowac do ataku .To nie znaczy że twoja jigo nimfa nie może byc skuteczna.Wszystko zalezy czy uda sie tobie włożyc w to życie zeby zainteresowac ryby do ataku(brania). (2011/01/19 17:02)

pstrag222


Myślę że wykonam je z syntetykow. pare sztuk będzie z makreli. Zaciekawil mnie ten pomysł. Narazie mam problem z odlaniem takich małych glowek (2011/01/19 18:27)

Strzegom


Możesz na hak jigowy zacisnąc na klej śrucinę o rzadanej średnicy.Czasami tak robie łowiac na mikro gumki. (2011/01/20 14:43)

pstrag222


A co myślisz o mormyszkach (2011/01/20 17:40)

pstrag222


A co myślisz o mormyszkach




udało mi sie ukrecic pare mikro kogucików na mormyczce. ale ciezko to idzie bez sprzetu (2011/01/22 17:08)