Mocowanie kiwoka.

/ 8 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witajcie !
Macie pomysł z czego zrobione jest to niebieskie mocowanie kiwoka ? Tak bym obstawiał po kształcie, że jest to jakaś uszczelka silikonowa...
Jakieś pomysły? ;>

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kapitol


To na pewno nie jest żadna uszczelka. Jeśli to kupiony kiwok (a tak wygląda) to jest to po prostu kawałek gumy robiony seryjnie pod produkcje takich kiwoków.
Można po prostu wziąć kawałek grubszej gumy, wyciąć taki kształt, wywiercić otworek do montażu na szczytówce i szczelinę pod sam kiwok.
Na początku próbowałem zrobić taki montaż z korków do wina (tych syntetycznych, nie korkowych) a obecnie montuje kiwoki na koszulkę termokurczliwą. Zgrzewam ją tak żeby pasowała do szczytówki ale żeby dało się ściągnąć, później wkłądam kiwok do środka na taką długość jak chcę i nakładam na szczytówkę. (2019/01/24 12:29)

KaSyX


I to tak trzyma dobrze ? Po prostu kiwok w rurce termokurczliwej i to wszystko na szczytówkę i przygrzać, żeby się skurczyło do szczytówki, ale na tyle aby móc jeszcze przesuwać kiwokiem ? (2019/01/27 17:30)

kapitol


Nie mam dobrego zdjęcia na telefonie, żeby pokazać jak to dokładnie wygląda - mam nadzieje, że wystarczy.
Moim zdaniem rurka trzyma kiwok idealnie - tylko kiwok musi być na tyle cienki żeby się w nią zmieścić i żeby go wysunąć lub wciągnąć to najlepiej jest rurkę zdjęć, ustawić długość i na nowo nałożyć. (2019/01/29 12:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kapitol


Od tamtego roku posiadam bałałajkę (i nowy telefon, więc zdjęcia też są lepsze) i kiwok też mam zaczepiony na rurkę ale już niestety na stałe (robiony na szybko) - jest odpowiednio taliowany i pasuje tylko do kilku mormyszek z mojegu pudełka. Oczywiście gdybym dół kiwoka zrobił węższy to nie byłoby problemu, żeby też był regulowany ale przez to, że jest na stałe to żyłka nie ma sie o co zaczepić (a zdażało się, że wcześniej wchodziła pod koniec kiwoka). (2019/01/29 12:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Romuald55


No ,cóż; przykładu z tego brać się nie powinno. (2019/01/29 17:40)

kapitol


Romuald55 - może coś więcej? Czemu sądzisz, że tak się nie powinno robić? Może masz lepszy pomysł na montaż kiwoków - podziel się.
Nie chodzi o to, żebym ja kogokolwiek namawiał czy przekownywał do moich pomysłów- niech każdy montuje kiwok jak sam chcę.
Kolega pytał, ja odpowiedziałem jak to robię. U mnie się sprawdza - może mu też się przyda, rurka kosztuje złotówkę za metr więc można przetestować.
Na pierwszym zdjęciu jest jeden z pierwszych kiwoków które robiłem - po prostu na nim najwyraźniej było pokazane o co mi chodzi.
Kiwok zamocowany na rurkę wskazuje brania, jest pewnie zamocowany, można regulować długość/czułość, nie ma z tym patentem żadnego problemu ani z obsługą na mrozie ani ze zrobieniem - spełnia swoją funkcję. Mógłby być problem gdy ktoś musiałby używać szerokich kiwoków - mi nigdy aż tak szeroki kiwok nie był potrzebny. (2019/01/30 08:49)

KaSyX


Dzięki za odpowiedź kapitol. W ogóle to widziałem, że zakładane są gumki do spławików (nie wiem dlaczego najpierw zakładają mniejszą, później kiwok i dopiero na to idzie większa gumka, tak że kiwok jest między dwoma gumkami) zamiast użyć jednej większej od razu... ot taka zagwostka. Może ktoś tutaj mógłby się wypowiedzieć na ten temat ? Narazie korzystam z tej fabrycznej gumki co na zdjęciu, ale coś mi ona się za luźna zrobiła, więc będę kombinował :) Pewnie zdecyduję się na tą rurkę termokurczliwą jak Ty.
  (2019/02/09 12:37)