Zaloguj się do konta

Z bratem na ryby?

utworzono: 2010/05/17 19:53
arek632

Cześć czy po zrobieniu karty jak pojadę z młodszym bratem (16 lat )na ryby to będę mógł mu udostępnić jedną wędkę   przy połowie na spławik czy też nie . przy jakiej metodzie tak    ??? Pomocy

[2010-05-17 19:53]

winiarpl1

Niestety ale twój brat musi mieć kartę wędkarską i nie może łowić na twoją,ukończył już 14 lat więc nie przysługuję mu ten przywilej.

Pozdrawiam

[2010-05-17 19:58]

arek632

A jesli ma mniej niż 14  to może ??? [2010-05-17 20:36]

Hola hola kolego @winiarpl ! Jeśli @arek jest pełnoletni ,to ma prawo udostepnić bratu jedną swoją wędkę. Ale @arek ,musisz wiedzieć,że nie może brat łowić drugą wędką ,jeśli Ty łowisz np spiningiem. Poczytaj sobie Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb ,dopasuj sie do tego i łówcie sobie na dwie wędki. [2010-05-17 20:44]

winiarpl1

Przepraszam nie zabrałem tego pod uwagę że nasz kolega może mieć 18lat.

Pozdrawiam i przepraszam, że wprowadziłem w błąd.
[2010-05-17 20:57]

arek632

Dzięki   Mastiff  

[2010-05-17 20:58]

Przepraszam nie zabrałem tego pod uwagę że nasz kolega może mieć 18lat.

Pozdrawiam i przepraszam, że wprowadziłem w błąd

Nie ma sprawy, nikt nie jest nieomylny i może o czymś zapomnieć ,przeoczyć.

[2010-05-17 21:04]

adrian84

Zapytam z ciekawości: jeśli między pełnoletnim posiadaczem karty wędkarskiej a niepełnoletnim, który nie ma karty nie ma związku pokrewieństwa to nadal pełnoletni może udostępnić jedną wędkę?
[2010-05-19 11:00]

Jeśli ten drugi nie przekroczył 14 lat, możesz mu udostepnić wędkę w ramach swojego łowiska i limitów. [2010-05-19 12:07]

dariuszdyl

Hola hola kolego @winiarpl ! Jeśli @arek jest pełnoletni ,to ma prawo udostepnić bratu jedną swoją wędkę. Ale @arek ,musisz wiedzieć,że nie może brat łowić drugą wędką ,jeśli Ty łowisz np spiningiem. Poczytaj sobie Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb ,dopasuj sie do tego i łówcie sobie na dwie wędki.

Mastiff i tu możesz się ty mylić, bo to można podciągnąć pod paragraf 1 punkt 6 podpunkty a i b RAPR-u czyli 6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować: a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę. b) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę. A najlepsze jest to że co się tyczy współmałżonka to można łowić wspólnie tylko metodami które dopuszczają łowienie na 2 wędki, a jeżeli współmałżonek łowi na spinning lub muchę to my możemy tylko się przyglądać Paragraf 1 punkt 10 10. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki. [2010-05-19 13:16]

Doinformowałem się teraz w swoim Okręgu i się nie mylę. Zrób to samo. 

Artykuł 4, paragraf 3, punkt 3.8. 

[2010-05-19 13:35]

dariuszdyl

Doinformowałem się teraz w swoim Okręgu i się nie mylę. Zrób to samo. 

Artykuł 4, paragraf 3, punkt 3.8. 

Czyli najkrócej mówiąc RAPR można wypier....... do kosza bo jest tak napisany że jeden paragraf wyklucza drugi?
Też się o to pytałem w ZO, jak syn jeszcze nie skończył 14 lat, czyli 6 lat wstecz. Otrzymałem taką odpowiedź że możemy łowić na 2 spinningi lub 2 muchówki, ale nie możemy łowić spinning - spławik/grunt, spining - mucha, mucha -spławik/grunt. [2010-05-19 14:06]

No sam widzisz. Stąd tyle zwar tu na forum o interpretacje przepisów. [2010-05-19 14:49]

zenfr

Ja myslałem, ze tylko ja nie rozumiem co jest napisane w regulaminie, bo to jest bezmyślny zlepek poprawek pozbawiony logiki.Jeżeli nie potraficie zredagowac logicznego dokumentu to zgłoście do fachwców .Punkt 3,4,5,6i 10.P 10 powinien brzmieć osobie towarzyszącej,bo narzeczenstwo i konkubinat ,brat ,siostra ,corka   są osobami  równie bliskimi.W razie kontroli dotyczącej p10to trzeba mieć zaświadczenie z U S C.???Panowie idżcie z duchem czasu ,zdejmijcie hełmy z głów,bo was uciskają i nie możecie sie skupić .U nas wprowadzili uczeni, że trzeba  natychmiast  to złowieniu wpisać rybkę do rejestru(jak to zrobic w taką pogodę jak dzis)?Było po zakończeniu wędkowania, ale znowu znalazł się mądrzejszy  z wyobrażnią. Pozdrawiam myslących. [2010-05-19 15:08]

U nas jest nadal ,że "po zakonczonym łowieniu...". [2010-05-19 15:19]

dariuszdyl

A mi powiedziano że do rejestru wpisujemy ryby przeznaczone do zabrania, a te których nie zabieramy wypuszczamy i nie przetrzymujemy ich do zakończenia łowienia. [2010-05-19 15:35]

Przecież to sensu nijak nie ma. Nie wiem przecież już załóżmy o 7 rano ,mając 5 leszczy w siatce,czy do 15-tej nałowie jeszcze więcej ryb i czy jak złowie 2 klenie dodatkowo ,to czy tych leszczy nie wypuszcze ,bo wolę klenie. Besens sam w sobie. [2010-05-19 15:49]

dariuszdyl

Przecież to sensu nijak nie ma. Nie wiem przecież już załóżmy o 7 rano ,mając 5 leszczy w siatce,czy do 15-tej nałowie jeszcze więcej ryb i czy jak złowie 2 klenie dodatkowo ,to czy tych leszczy nie wypuszcze ,bo wolę klenie. Besens sam w sobie.

Widzisz, a ja do tego podchodzę tak, że po co przetrzymywać ryby które i tak zostaną wypuszczone.
Każdy inaczej to widzi i inaczej do tego podchodzi.
Kiedyś nasze koło postanowiło zrobić dużą akcję wspólnie z PSR i Policją. Kontrolowaliśmy wszystkich nad wodą. W czasie kontroli okazało się że jeden z wędkarzy w siatce ma więcej jak dopuszcza RAPR. Tłumaczył się tym że jest kadrowiczem w pewnym okręgu i właśnie trenuje przed zawodami które mają się odbyć na tym odcinku rzeki a ryby i tak wypuści. Nie było przeproś PSR wystawiło mu mandat i dodatkowo poszedł wniosek do jego macierzystego koła do sądu koleżeńskiego. Co było dalej, mogę się tylko domyślać, prawdopodobnie nic mu nie zrobili, bo zepsuta byłaby statystyka.
Dlatego ja uważam że rejestr jest OK. Chcesz zabrać rybę to wpisujesz ja do rejestru, jeżeli nie od razu ją wypuszczasz.  
Ale tak jak już wyżej napisałem każdy do tego podchodzi jak sam uważa za stosowne. Ja np. za ryby trzymane w siatkach a nie wpisane do rejestru kierował bym wniosek do sądu koleżeńskiego za nie wypełnianie zarządzeń okręgu. [2010-05-19 16:27]

Jeszcze sie taki nie narodził ,który by wszystkim dogodził... Stąd zawsze będą kontrowersje,niesmak , spory i niedomówienia. A na końcu sie okazuje ,że każdy ma rację ,tylko po swojemu interpretowaną.... [2010-05-19 16:46]

Sniper64

Przecież to sensu nijak nie ma. Nie wiem przecież już załóżmy o 7 rano ,mając 5 leszczy w siatce,czy do 15-tej nałowie jeszcze więcej ryb i czy jak złowie 2 klenie dodatkowo ,to czy tych leszczy nie wypuszcze ,bo wolę klenie. Besens sam w sobie.

Widzisz, a ja do tego podchodzę tak, że po co przetrzymywać ryby które i tak zostaną wypuszczone.
Każdy inaczej to widzi i inaczej do tego podchodzi.
Kiedyś nasze koło postanowiło zrobić dużą akcję wspólnie z PSR i Policją. Kontrolowaliśmy wszystkich nad wodą. W czasie kontroli okazało się że jeden z wędkarzy w siatce ma więcej jak dopuszcza RAPR. Tłumaczył się tym że jest kadrowiczem w pewnym okręgu i właśnie trenuje przed zawodami które mają się odbyć na tym odcinku rzeki a ryby i tak wypuści. Nie było przeproś PSR wystawiło mu mandat i dodatkowo poszedł wniosek do jego macierzystego koła do sądu koleżeńskiego. Co było dalej, mogę się tylko domyślać, prawdopodobnie nic mu nie zrobili, bo zepsuta byłaby statystyka.
Dlatego ja uważam że rejestr jest OK. Chcesz zabrać rybę to wpisujesz ja do rejestru, jeżeli nie od razu ją wypuszczasz.  
Ale tak jak już wyżej napisałem każdy do tego podchodzi jak sam uważa za stosowne. Ja np. za ryby trzymane w siatkach a nie wpisane do rejestru kierował bym wniosek do sądu koleżeńskiego za nie wypełnianie zarządzeń okręgu.

Witaj! ,,dariuszdyl'' to ten kadrowicz niech ponownie przypomni sobie regulamin! nikogo on nie zwalnia ani nie unosi ponad prawem! Pozdrawiam:)
[2010-05-19 21:30]

Sniper64

Jeszcze sie taki nie narodził ,który by wszystkim dogodził... Stąd zawsze będą kontrowersje,niesmak , spory i niedomówienia. A na końcu sie okazuje ,że każdy ma rację ,tylko po swojemu interpretowaną....

Jak mówisz,,mastiff '' ale zawsze warto wspólnie porozmawiać na różne tematy,każdy coś wie i razem chociaż część nie których tematów rozszyfrujemy za tych co powinni je tworzyć jasno i czytelnie!:) Pozdrawiam..:)   
[2010-05-19 21:34]

rusikus

czy kontrolerzy maja jakas prowizje od mandatu nalozonego za nieregulaminowy polow ryb lub klusownictwo?
[2010-05-20 08:56]

czy kontrolerzy maja jakas prowizje od mandatu nalozonego za nieregulaminowy polow ryb lub klusownictwo?

Nie. Ani grosza. Uścisk ręki komendanta, też raczej rzadko.

[2010-05-20 09:25]

a ja mam pytanie jeśli chodzi o wędkowanie z zona? to ona może wędkować ze mną na jedna wędkę?
[2010-05-20 09:31]

Tak. Może wspólmałżonek lub osoba poniżej 14-go roku życia. [2010-05-20 09:33]

dzięki za info
[2010-05-20 09:39]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia