Z bocznym trokiem na okonia

/ 11 odpowiedzi
 witam kolegówmam pare pytań odnosnie tej techniki połowu okonia mianowicie jakie kolory twisterków na stojącą lekko mętną wodą  jakieś stonowane czy może jaskrawe jakie wielkości przynęt i jak je prowadzic                                                          z góry dziekuje 
 
grisza-78


Kolor przynęty to kwestia dnia,a nawet godziny, także lepiej zaopatrz się w praktycznie wszystkie dostępne kolory gumek. Z doświadczenia wiadomo, że prym wiodą motor oile, ale inne gumki nie są w cale mniej skuteczne, tym bardziej, że łowisz na mętnej wodzie. Z pewnością gumki białe, żółte, seledynki i inne jaskrawe będą w stanie skusić okonia. Co do techniki prowadzenia przynęty- ja robię to mozliwie jak najwolniej, często pozwalam przynęcie opaść na sekundkę na dno, po czym znowu powolnie ją ściągam. Wiele zależy od żerowania okoni. Jeśli uganiają się za uklejami, to nie trzeba w cale powoli zwijać żyłki. Jeśli nie widać żerowania okoni na powierzchni wody, to wtedy można się spodziewać bardziej chimerycznych i delikatnych brań. Można by pisać w nieskończoność. Sam po jakimś czasie opracujesz swoją, tajną technikę na okonia, jestem pewien. Życzę sukcesów. (2012/11/30 16:46)

arek1987


dzieki za podpowiedz bede jutro biczowł wodę mam nadzieje ze cos przyniesie mi twoja podpowiedz (2012/11/30 20:48)

arek1987


a i jeszcze jedno a malutki riperki tez można uzywać na boczny bo niewiem czy mam sobie zakupić czy to zdaje egzamin (2012/11/30 20:51)

dziobasek35


Pewnie że możesz używać.Ja osobiście co jakieś 15-20 minut zmieniam gumy i sprawdzam jaka najlepiej działa...Tak jak pisze kolega wędkarz wyżej kolor i rodzaj gumy zależy od dnia no i samych okoni ;) Dzisiaj byłem na jeziorze na twistery,branie co rzut ale same maluchy 50 sztuk równego rocznika po 14cm...Koło 20 sztuk miało wymiar.Połamania kija...;) (2012/12/01 18:23)

koper534


u mnie w dość zanieczyszczonej wodzie sprawdzają się cały rok  PERŁOWE twistery 3,5 cm jeszcze nie odniosłem poraszki.....spróbuj :) (2012/12/01 19:21)

MaN90


Byłem dzisiaj na Gnojnie, woda lekko mętna i killerem był 3 cm paproch manss kolor kameleon we 2 nacieliśmy ok. 70 okoni ale dużo nie wymiarów, lecz i tak wszystkie wracały do wody :) (2012/12/01 19:56)

u?ytkownik132079


O tej porze roku, osobiście zupełnie odpuszczam boczny trok, ze względu na wielkość używanych przynęt. Jesień jest to pora intensywnego żerowania okoni. Mimo tego, że ich pyski są płytkie, to bardzo szerokie i bez problemu radzą sobie z dużymi przynętami. Warto nastawić się na rybki większe. Jesienią nie zakładam przynęt mniejszych niż 5 cm, a zazwyczaj są to gumki 7-8 cm. Jak widać na zdjęciu nawet lekko ponad 20 centymetrowy okoń, spokojnie łyka duże gumy.Boczny trok jest świetną sprawą na letnie okonie, kiedy to pokarmu w wodzie jest dużo i największe okonie, czekają na najsmakowitsze kąski - wtedy maleńkimi dobrze prowadzonymi przynętami, można zwabić garbusy.
Poza standardowym prowadzeniem, powolnym szorowaniem po dnie, zdecydowanie jesienią skuteczniejsze jest agresywne pojedyncze, lub podwójne podbicie i łowienie z opadu. 
Okoń jest wzrokowecem, więc na mętną wodę zdecydowanie polecam kolory mocno wyróżniające się. 
Polecam także 9,5 cm Soft4play, założone z lekkim łukiem, na ciężkie główki jiggowe. 
Połamania.  (2012/12/01 21:13)

duch czasu


wszystko zależy drogi kolego od miejsca w którym łowisz? gdzie żerują okonie czy to jest blisko brzegu czy trzeba walić ze 100 metrów hitem u mnie są gumki w kolorze bliżej nie określonymprzeżroczyste z niebieskim brokatem wszesną jesienia to była perła teraz własnie te które napisałem ale jak koledzy tu napisali trzeba mieć w pudełku cały asortyment kolorów ale mozna próbować na wszystko blaszka woblerek też na bocznym troku oczywiście dobrze jest miec ze trzy wedki nad wodą z różnymi ciężarkami od np 5-25 gram tak 25 przynajmniej ja tak robię i zawsze je znajdę są też w ofercie fajne gumki tylko cięzko je znaleśc i sam nie wiem jak sie nazywają dostałem je od wędkarza ze śląska nad wisłą rewelacja! przypomina twisterka tylko ogonek nie jest zakręcony do góry tylko śmigiełko jest w lini prostej a pracuje i daje efekty super pozdrawiam izycze sukcesów i przyjmij zasadę taką jasna woda jasna gumka ciemna woda ciemna gumka ale jak są na ssaniu to biora na wszystko pozdrawiam (2012/12/02 09:08)

arek1987


dzieki wszystkim za odpowiedzi ale zauwazylem ze to nie jest chyba wina moich umiejętnosci .kilku wedkarzy których widzialem wczesniej i kosili okonie ostatnimi czasy oni też nic poprostu okoń na moim łowisku nie bierze .dziś już część jeziorka zamarzło wiec chyba będzie trzeba poczekać aż lud bedzie tak gruby żeby można na niego wejść  (2012/12/02 20:22)

arek1987


powiem wiecej  znajomy łapał na żywca na uklejeczke i nic niewiem co sie dzieje zaczarowana ta moja miejscówka (2012/12/02 20:25)