X-fast w Team Dragon?

/ 2 odpowiedzi
Witam.W oczekiwaniu na wiosnę zakupiłem kolejny spining, tym razem Team Dragon 305/10-42 o akcji x-fast.Wybór padł na tę firmę gdyż mam już w kolekcji TD 270/10-35 i uważam go za dobry kijek (może trochę za krótki do połowu z brzegu). Zastanawiam się czy będzie to dobry spin do opadu na rzece, czy nie jest zbyt sztywny?
pawlo698

Witam, nie za długi kijek do opadu? Wydaje mi się że typowy badyl do opadu to okolice 2metrów długości...  (2013/03/20 16:13)

użytkownik32263

2,7 m to za krótki kij na brzeg, 3m czy dobra do opadu? A gdzie łowisz że musisz mieć aż 3 m lagę, na Amazonce? I jak chcesz skutecznie łowić opadowo takimi długasami? Opad to nie tylko podbicie i zwinięcie, technik jest w pip i wymuszają one niejako używanie krótkich wędek, powiedzmy do góra 2,5m ze świetnym wyważeniem. Nie krytykuje TDków bo uważem je za świetne wędki w tym przedziale cenowym ale zapomnij o urozmaiconym opadzie 3m patykiem. Zresztą ryby i tak najczęściej siedzą przy brzegach, główkach, opaskach. Mam tu na myśli sandacza i szczupaka. A znam to doskonale bo łowię na Królowej czyli Wiśle. A opadowy spin powinien sie charakteryzować dość delikatną szczytówką i mocnym dolnikiem choć najważniejszy jest ten dolnik. No i akcja typowo szczytowa, predkość kija nie jest już tak istotna. (2013/03/20 17:59)