Zaloguj się do konta

Wzór pisma do przeniesienia do innego koła

utworzono: 2011/01/24 19:16
Pawlas

Czy ma ktoś może wzór pisma jakie składa sie do danego koła o przyjęcie do niego??? [2011-01-24 19:16]

baldhead

Jeśli chcesz się przenieś do innego koła, zabierasz swoją kartotekę i udajesz się do koła przez Ciebie wybranego. Przyjmą Cię w nowym kole z otwartymi rękami. Nie jest potrzebne żadne pismo, więc wzór takiego pisma nie istnieje. Pozdrawiam. [2011-01-24 19:45]

spines21

Poniewarz z koła do którego ostatnio należałem znałem tylko skarbnika a jeżdziłem z chopakami z innegopostanowiłem się przenieś.

i dokładnie jak wyżej-zabrałem kartotekę i zaniosłem do nowego.I po zabiegu.

[2011-01-24 19:51]

babirus1978

Witam.Dwa lata temu zmieniłem koło i nie potrzeba bylo zadnego pisma ,po prostu poszedlem i opłaciłem karte w nastepnym kole.Czyżby się coś zmieniło.Pozdrawiam. [2011-01-24 19:51]

jogi

Trochę nie tak. Powinieneś przenieść do nowego koła KARTOTEKĘ,bo teraz będą dwie !!!.W starym kole i w nowym.I to są te podchody o członka.Nie powinni przyjąć bez kartoteki !!! [2011-01-24 20:55]

Pawlas

Własnie jest ten problem że musi byc pismo dla tego że jest za wielu chętnych i rozpatrują je

[2011-01-24 21:11]

baldhead

Własnie jest ten problem że musi byc pismo dla tego że jest za wielu chętnych i rozpatrują je

Totalna bzdura! Kartoteka jest Twoją własnością i mają obowiązek Ci ją wydać! I wcale nie musisz się tłumaczyć dlaczego przenosisz się do innego koła.

[2011-01-24 21:42]

baldhead

Widocznie koło o którym piszesz "działa bardzo prężnie" skoro tak wielu z niego odchodzi. [2011-01-24 21:46]

Calu

Koledze chodzi o to, że do nowego koła pismo musi złożyć o przyjęcie a nie do starego o wydanie kartoteki :)
[2011-01-25 09:59]

withanight88

Taak , koledze wydadza z obecnego koła kartoteke bez zbednych pism tylko o przyjęcie do nowego musi pismo stworzyc.





Takie pismo nie musi być wielce oficjalne, proponuje:


...........

............

(tutaj napisz swoje szczególowe

dane, imie , nazw, adres

najwazniejszy

tel , opcjonalnie e mail)





Zwracam się z gorąco prośbą o przyjęcie mnie do koła ............(nazwa adres)

Wyrażam wolę współpracy i działania w celu urzeczywistniania celów koła.

Zapoznałem się z regulaminem koła i zobowiązuję się do jego
przestrzegania.

Można dodac, że nie byłes karany przez psr,ssr za wykrocznie wędkarskie.





Z poważaniem 

......podpis



nie wiem czy wymagana jest klauzula o przyzwoleniu na przetwarzanie danych?


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb wewnętrznych
Koła(...........) zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29.09 1997 r.
(Dz.U. z 1997r. Nr133, poz.883).

[2011-01-25 10:15]

bluehornet

Wcale nie jest wymagane dodatkowe pismo - kartoteka w kole jest własnością Wędkarza - Statut PZW mówi - paragraf 13 - członek związku ma prawo : pkt. 9 ) należeć do jednego Koła , pkt.10) przenieść się do innego Koła z zachowaniem praw członkowskich . Nie można mieć kartotek w dwóch Kolach , bo figuruje się na ich stanie ( pkt. 9 się kłania ) , mają Ci w starym Kole wydać kartotekę bez żadnych ceregieli  z adnotacją : wydano w dniu , pieczęć Koła , tutaj data i Twój podpis . Natomiast i w kartotece i w legitymacji członkowskiej są rubryki : zmiana przynależności do Koła . I nie rozumiem , co ma do rzeczy rozpatrywanie tematu w Kole : wydać mu czy nie wydać kartotekę !!! Panowie w tym Kole postępują wbrew wszelkim regułom - wędkarz nie jest niewolnikiem czy zakładnikiem Koła - proponuję dać Im Statut PZW w celu poznania zawartych w nim zapisów i ich respektowania . A co do wpisu kolegi babirus'a1978 , to sekretarz w twoim nowym kole powinien domagać się twojej kartoteki z poprzedniego koła . W wyżej wymienionych postach Kolega Baldhead bardzo dobrze pisze na poruszany temat . A takie podanie o przyjęcie do Koła byłoby niepotrzebną biurokracją i następnym świstkiem papieru do niczego niepotrzebnym . Nawet nowo wstępujący w szeregi PZW nie piszą żadnego podania ( a zgoda na przetwarzanie danych osobowych do niczego nie jest potrzebna ) . W karcie ewidencyjnej na samym dole po lewej stronie wędkarz podpisuje oświadczenie o treści :Oświadczam , że nie byłem karany z art.27 Ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18.04.1985r (teraz doszły zmiany z dnia 24.09.2010 ) , że znany mi jest Statut PZW oraz obowiązujący regulamin połowu ryb i proszę o przyjęcie mnie do Polskiego Związku Wędkarskiego . Przenosząc się z Koła do Koła ( ile razy chcesz !!! ) i mają ze sobą kartotekę - żadne inne pismo nie jest Ci potrzebne !!! Połamania kija .
[2011-01-25 11:35]

bluehornet

I jeszcze jedno , przenosisz się do innego Koła i dajmy na to zginęła ci lub uległa zniszczeniu legitymacja członkowska - jak udowodnisz w nowym Kole , że w poprzednim roku zapłaciłeś składki - w karcie ewidencyjnej ( kartotece ) jest wszystko odnotowane : rodzaj składki + nr rejestru ( jeżeli ewidencja jest prawidłowo prowadzona przez sekretarza ) - jeżeli nie masz kartoteki , to nikt ci z powodu braku tych dokumentów nie uwierzy na słowo i ponosisz przy tym dodatkowo koszt wpisowego - tak to ma wyglądać ( robię przy tym, więc wiem , co piszę i nie daj się zbajerować cwaniakom w starym Kole ) . Powodzenia , połamania kija .
[2011-01-25 11:44]

Goliat tygrysi

Ja mam pytanie z innej "mańki'.`
Przez  2 lata nie opłacałem karty wędkarskiej,teraz chcę ponowić opłacanie,ale zaginęły mi; karta wędkarska,legitymacja i rejestry połowów.Czy w tej sytuacji zostanie wydany mi nowy komplet dokumentów?Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
[2011-01-26 16:02]

Strzegom

Ja mam pytanie z innej "mańki'.`
Przez  2 lata nie opłacałem karty wędkarskiej,teraz chcę ponowić opłacanie,ale zaginęły mi; karta wędkarska,legitymacja i rejestry połowów.Czy w tej sytuacji zostanie wydany mi nowy komplet dokumentów?Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.


W kole na podstawie osławionej kartoteki wydadza nowa legitymacje podczas oplacania składki.Potrzebne sa dwa zdjecia zapłacisz ponad oplaty, wpisowe i koszt legitymacji.Natomiast w Starostwie Powiatowym zostanie Tobie wydany duplikat Karty Wędkarskiej [2011-01-26 18:01]

wald22

Patrząc na nasze przepisy z $ 12 pkt. 3 Statutu PZW Twoje członkowstwo w Związku ustało wskutek "nieopłacenia składki rocznej w terminie, jeżeli zarząd koła uzna opóźnienie za nieusprawiedliwione". Obowiązek członka Związku wnoszenia składki członkowskiej nie później niż do 30 kwietnia każdego roku wynika z $14 pkt. 8 Statutu. Trudno aby zarząd koła uznał 2 lata zwłoki za opóźnienie usprawiedliwione :).

Musisz zostać na nowo przyjęty do Związku i wtedy zostanie wydany Ci nowy komplet dokumentów, za które oczywiście musisz zapłacić.

Pozdro.

[2011-01-26 18:03]

kardynal

Witam!  "$ 12 pkt. 3 Statutu PZW" członkowstwo w Związku ustało wskutek nieopłacenia składki rocznej w terminie. Obowiązkiem członka związku jest wnoszenie składki członkowskiej nie później niż do 30 kwietnia każdego roku wynika to z $14 pkt. 8 Statutu.
Np. mieszkałem w Szczecinie, nie płaciłem składek przez 10 lat, przeprowadziłem się Przemyśla, nagle "naszła" mi chęć na wędkowanie, idę do koła wędkarskiego i co Pan sekretarz wysyła mnie do Szczecina po kartotekę??? TOTALNA BZDURA!!!
[2011-01-26 18:57]

wald22

Regulamin Organizacyjny Koła PZW z 2002 r. w $6 mówi w pkt. 3, że "przeniesienie się członka PZW do innego koła następuje na podstawie oświadczenia i obowiązuje z chwilą przekazania karty ewidencyjnej przez koło macierzyste do innego wskazanego koła !, co powinno nastąpić niezwłocznie", a w pkt. 4 "koło prowadzi dokumentację członkowską według zasad ustalonych przez zarząd okręgu".

Przepis nie mówi o postaci oświadczenia o woli przeniesienia, musisz o to pytać w swoim zarządzie okręgu, gdyż ma on prawo to zgodnie z ww. przepisem określić.

Wg. mnie takie oświadczenie powinno mieć postać pisemną, gdyż daje ślad po członku w kole i jego karcie ewidencyjnej.

Ww. Regulamin wymaga zmian, na podobieństow tych jakie wprowadzono np. w Regulaminie Działania Rzeczników Dyscyplinarnych PZW w 2008 r. wprowadzając w nim m.in. załączniki w postaci wzrów formularzy.

Pozdro.

[2011-01-26 23:13]

wald22

Uzupełniając na przeniesienie się do innego koła nie jest Ci potrzebna zgoda zarządów kół - ani z tego, z kórego się przenosisz, ani  tego do którego się przenosisz! Takie prawo daje Ci $ 13 pkt 9 Statutu PZW wynikający z dobrowolności w stowarzyszeniu jakim jest PZW. Zarządy kół często starają się to prawo ograniczać /nieprawnie!/ powołujac się na przepisy $10 i 11 Statutu, ale one dotyczą przyjęcia do związku, a Ty już jesteś jego członkiem!

Jako ciekawostkę, jak mogą łamać Statut PZW zarządy kół i jednego okręgu też! polecam lekturze na stronie internetowej PZW, w przepisach PZW, w archiwum "Uchwałę Nr 96 Prezydium ZG PZW z 26.06.2004 r. zatwierdzoną Uchwałą  Nr 78 ZG PZW z 15.10.2004 r. w sprawie skreślania przez zarządy kół członków PZW.

Pozdro.

[2011-01-26 23:31]

lucek123

Trochę nie tak. Powinieneś przenieść do nowego koła KARTOTEKĘ,bo teraz będą dwie !!!.W starym kole i w nowym.I to są te podchody o członka.Nie powinni przyjąć bez kartoteki !!!

też zmieniałem koło i nawet się nie pytali o kartotekę tylko dałem kartę i opłaty no i już po sprawie
[2011-01-27 19:22]