Zaloguj się do konta

Wzdręga okaz

utworzono: 2011/12/17 10:05
Piotras0303

WITAM;
Mam pytanie czy wzdręga o rozmiarach 0,45kg i 29cm jest jakimś okazem?
Z góry dziękuję.
                                                                       POZDRAWIAM
[2011-12-17 10:05]

Franek1987

Rekordu to nie pobiłeś , ale na pewno to już bardzo ładny okaz

[2011-12-17 10:16]

CZzesio

Cześć :) Jasne ,że to okaz :)  piękna rybka ....a normy medalowe ....no cóż jak zwykle ....zawyżone jakieś ;)))) 

Wzdręga
0,70
0,90
1,10

[2011-12-17 10:25]

LuceKK

Wzdręga
Rekord Polski - 1,69kg
Złoty medal - od 1,10kg
Srebrny medal - od 0,90kg
Brązowy medal - od 0,70kg
[2011-12-17 10:29]

halski021

Dlaczego zawyżone?Pytanie do CZESIA
[2011-12-18 10:07]

CZzesio

Dlaczego zawyżone?Pytanie do CZESIA

Witam :) No, bo gdyby na przykład norma na złoto była 0,45kg to kolega @Piotras0303 miał by już medal w kieszeni a tak to nie ma ;)    hehehe  to tylko był taki żarcik z mojej strony ....ale z drugiej strony ...gdyby na brąz wystarczyło 0,15 kg hmmmmm  to Czesio miał by medala ....zdecydowanie zawyżone te normy  :)))

Pozdrawiam Czesio :)

[2011-12-18 10:44]

JOPEK1971

To niezła już rybka, ale zapraszam na żwirownie "Skoki" między Płockiem a Włocławkiem,tam pływają wzdręgi na rekord polski,mój znajomy łowi je nawet zimą z pod lodu. [2011-12-18 10:58]

W naszym kraju wzdręga jest wciąż  rybą  zbyt mało szanowaną . Nie cieszy się ona popularnością pośród wielu grup wędkarskich a mięsiarze zabierający cały swój połów do domu , tylko kręcą nosem i różnie mówią : a to ,że wzdręga sucha jak trociny a do tego gorzka , a to ,że mały z niej w gruncie rzeczy  pożytek. Wędkarze : cieszmy się z rosnącej estymy tej ryby i starajmy się zadbać o to , by populacja tego gatunku zaczęła się  sukcesywnie powiększać . Aby zadbać o populację wzdręgi należy przede wszystkim przestrzegać wymiaru ochronnego , który wynosi dla tego gatunku 15 cm , wystrzegać się niszczenia pasów szuwarowych w osłoniętych od wiatru zatokach - a może po prostu dużo dobrego zrobi też ,  trwała absencja  ryb pochodzenia obcego ? Sporo się przecież robi w kwestii zarybień karpiem , amurem , natomiast mało kto myśli o całościowej , szeroko pojętej ochronie wód wraz z całym rybostanem : jazgarzem , ciernikiem , uklejką ,słonecznicą , kiełbiem czy wreszcie wzdręgą.   Takie stanowisko będzie już tylko  forpocztą dla częstszych wypadów nad wodę , z myślą o dużej "na wzdrędze "  i ... nie tylko. Sama wzdręga , szczególnie ta duża - stanowi kwintesencję cech nazywanych przez nas "rybią urodą ". Co bardziej okazałe sztuki - ze swoją karminową płetwą i łuską skrzącą się  lekko zmatowionym złotem ,  w niczym nie przegrywają z innymi gatunkami uważanymi za "piękność" naszych wód jako to :pstrągiem , szczupakiem ,  linem i innymi  . Taka uszminkowana cieciorka z solarium , stąd i więc prośba o  jej ochronę : wędkarzu jeśli złowisz wzdręgę - wypuść ją proszę  ostrożnie do wody i ciesz się , że nie dołączasz do grona "taksydermistów " uwieczniających złowione przez siebie ryby w rubrykach dla super -łowców miesiąca i lakierowanych deskach . Duża wzdręga a w zasadzie każda inna ryba złowiona na wędkę  jest obiektem  nie pasującym do drugoobiegowych rubryk i galerii .
[2011-12-18 11:03]

JOPEK1971

Bardzo pięknie napisałeś kolego,wzdręga jest "niechcianą" rybą dla wielu wędkaży,ale złowic okaz to wyzwanie,uwielbiam łowic spinningiem te piękne rybki,nawet zostawiam klasyczne drapieżniki w spokoju bym mógł spotkac się z wielką, grubaśną,naszą krasnopiórką,proszę wszystkich o wypuszczanie tych ślicznych rybek,pozdrawiam.  [2011-12-18 11:57]

W naszym kraju wzdręga jest wciąż  rybą  zbyt mało szanowaną . Nie cieszy się ona popularnością pośród wielu grup wędkarskich a mięsiarze zabierający cały swój połów do domu , tylko kręcą nosem i różnie mówią : a to ,że wzdręga sucha jak trociny a do tego gorzka , a to ,że mały z niej w gruncie rzeczy  pożytek. Wędkarze : cieszmy się z rosnącej estymy tej ryby i starajmy się zadbać o to , by populacja tego gatunku zaczęła się  sukcesywnie powiększać . Aby zadbać o populację wzdręgi należy przede wszystkim przestrzegać wymiaru ochronnego , który wynosi dla tego gatunku 15 cm , wystrzegać się niszczenia pasów szuwarowych w osłoniętych od wiatru zatokach - a może po prostu dużo dobrego zrobi też ,  trwała absencja  ryb pochodzenia obcego ? Sporo się przecież robi w kwestii zarybień karpiem , amurem , natomiast mało kto myśli o całościowej , szeroko pojętej ochronie wód wraz z całym rybostanem : jazgarzem , ciernikiem , uklejką ,słonecznicą , kiełbiem czy wreszcie wzdręgą.   Takie stanowisko będzie już tylko  forpocztą dla częstszych wypadów nad wodę , z myślą o dużej "na wzdrędze "  i ... nie tylko. Sama wzdręga , szczególnie ta duża - stanowi kwintesencję cech nazywanych przez nas "rybią urodą ". Co bardziej okazałe sztuki - ze swoją karminową płetwą i łuską skrzącą się  lekko zmatowionym złotem ,  w niczym nie przegrywają z innymi gatunkami uważanymi za "piękność" naszych wód jako to :pstrągiem , szczupakiem ,  linem i innymi  . Taka uszminkowana cieciorka z solarium , stąd i więc prośba o  jej ochronę : wędkarzu jeśli złowisz wzdręgę - wypuść ją proszę  ostrożnie do wody i ciesz się , że nie dołączasz do grona "taksydermistów " uwieczniających złowione przez siebie ryby w rubrykach dla super -łowców miesiąca i lakierowanych deskach . Duża wzdręga a w zasadzie każda inna ryba złowiona na wędkę  jest obiektem  niepasującym (!)  do drugoobiegowych rubryk i galerii .

"Niepasującym ".
[2011-12-18 12:08]

aigor

Tak czy inaczej prześlij fotkę tej ryby wraz z podstawowymi informacjami, gdzie, kiedy i jej podstawowe wymiary na adres bogdankustra@wp.pl i damy to na stronkę naszego Koła  [2011-12-22 09:16]

Woa-VooDoo

W naszym kraju wzdręga jest wciąż  rybą  zbyt mało szanowaną . Nie cieszy się ona popularnością pośród wielu grup wędkarskich a mięsiarze zabierający cały swój połów do domu , tylko kręcą nosem i różnie mówią : a to ,że wzdręga sucha jak trociny a do tego gorzka , a to ,że mały z niej w gruncie rzeczy  pożytek. Wędkarze : cieszmy się z rosnącej estymy tej ryby i starajmy się zadbać o to , by populacja tego gatunku zaczęła się  sukcesywnie powiększać . Aby zadbać o populację wzdręgi należy przede wszystkim przestrzegać wymiaru ochronnego , który wynosi dla tego gatunku 15 cm , wystrzegać się niszczenia pasów szuwarowych w osłoniętych od wiatru zatokach - a może po prostu dużo dobrego zrobi też ,  trwała absencja  ryb pochodzenia obcego ? Sporo się przecież robi w kwestii zarybień karpiem , amurem , natomiast mało kto myśli o całościowej , szeroko pojętej ochronie wód wraz z całym rybostanem : jazgarzem , ciernikiem , uklejką ,słonecznicą , kiełbiem czy wreszcie wzdręgą.   Takie stanowisko będzie już tylko  forpocztą dla częstszych wypadów nad wodę , z myślą o dużej "na wzdrędze "  i ... nie tylko. Sama wzdręga , szczególnie ta duża - stanowi kwintesencję cech nazywanych przez nas "rybią urodą ". Co bardziej okazałe sztuki - ze swoją karminową płetwą i łuską skrzącą się  lekko zmatowionym złotem ,  w niczym nie przegrywają z innymi gatunkami uważanymi za "piękność" naszych wód jako to :pstrągiem , szczupakiem ,  linem i innymi  . Taka uszminkowana cieciorka z solarium , stąd i więc prośba o  jej ochronę : wędkarzu jeśli złowisz wzdręgę - wypuść ją proszę  ostrożnie do wody i ciesz się , że nie dołączasz do grona "taksydermistów " uwieczniających złowione przez siebie ryby w rubrykach dla super -łowców miesiąca i lakierowanych deskach . Duża wzdręga a w zasadzie każda inna ryba złowiona na wędkę  jest obiektem  nie pasującym do drugoobiegowych rubryk i galerii .

Albo nie wychodzisz nigdy z domu albo poprostu jesteś z innego województwa... 
U nas wzdręgi jest cała masa , są wzdręgi ponad 40 centymetrowe ( ja złapałem w tym roku jedną 33 i drugą 37) i są niemiarowe.Więc pisanie aby zadbać o jej sukcesywne powiększanie nie ma sensu bo wzdręga jak i lin świetnie sobie radzą bez ingerencji człowieka.Do złowienia wzdręgi jak i lina  potrzebne jest zupełnie inne nastawienie wędkarskie a zmniejszyć jej populację może tylko nadmierna ilość amurów. [2011-12-22 10:48]

pawelz

Sa regiony Polski gdzie wzdregi sa niemalze plaga. Niestety sa wody, w ktorych nie da sie wrzucic robaka, z tym ze wielkosc ryb nie powala (10, max 15 cm).
29 cm to nie jest jakis nadzwyczajny wyczyn. Ot po prostu ladna wzdega. Pewnie jeszcze nie byla wyzlocona, jak w przypadku wiekszy ryb.
Moj najwiekszy okaz pochodzi z tego roku i ma 36 cm. Ale w Pilicy ponizej zalewu raczej wiele tych ryb nie ma. W kazdym badz razie to moja jedyna wzdrega na muche z Pilicy.
[2011-12-22 11:00]

bm126

Upewnij się czy miałeś wytarowaną wagę, a miarka zaczynała się od zera.
[2011-12-28 20:41]

pawelxp

ja lowie takie wzdregi 30cm do ponad 40 cm.potwory:}na kamionce w opolu.mam na nie patent.dodam ze taka wzdega po zacieciu ciagnie maly zabawkowy ponton dl.180 cm jakies pare metrow.cudowna zabawa.najwieksz miala chyba 43 czy 46 cm nie pamietam juz.podejrzewam ze na pewno medalowa.a oto moj przepis.
potrzebna woda obfitujaca  we wzdregi.w moim przypadku to kamionka w opolu.ale tylko na 1 z wielu opolskich kamionek sa takie byki.latem-cerwiec lipiec sierpien.wsiadasz w ponton lodke czy inne plywadlo.wyplywasz na srodek tam gdzie splawiaja sie najwieksze sztuki.musi to byc wczesny swit,sloneczny i najlepiej bezwietrzny.o cisnieniu nie wspomne-stale i wysokie.0 necenia.przyneta kukurydza.grunt taki jaki jest na lowisku ,minus kilkadziesiat cm. zeby przyneta nie spadla na dno.na ogol to gesta roslinnosc.u mnie na lowisku to 5 metrow.plyne cichutko malym pontonikiem i tam gdzie na powierzchni clapnie sie duza sztuka rzucamblyskawicznie.czesto biopra w trakcie opadu przynety.i zawsze splawiaja sie kolo zatopionych drzew
lapie jednorazowo w ciagu max 2 godzin od switu 2-6 sztsame duze.po tym czasie mozesz siedziec godzinami i guzik zlapiesz,tylko mniejsze sztuki max do 30 cm.
oto moj przepis na opolska kamionke.kazdaale takie wielkoludy sa tylko na jednej-a moze nie tylko:}zdjec nie mam.ale latem tego roku nie omieszkam zrobici zamieszcze na forum pozdrawiam
acha z brzegu nie ma szans dorzucic tak daleko tamgdzie te najwieksze zeruja:}dlatego polecam lodz a najlepiej maly ponton.bardziej ponton trzeba byc cichutko.a w lodce jakl to w lodce cos stuknie poknie [2012-01-27 15:13]

king12

każda ryba jest okazem :) . tylko jedna większym druga mniejszym. [2012-02-03 12:05]

simo

Wzdręga czyli "krasnopióra" ??
[2012-02-03 14:40]

89krzysztof

tak [2012-02-03 15:46]

mastifff

Tak to ta sama ryba. Nazewnictwo bywa różne w zależności od regionu czy różnic w języku potocznym. A znam się na tym najlepiej! [2012-02-03 18:31]

roman76

u mnie wzdręgi od 30 do 40 cm to normalka,i macie racje są nie chcianą rybką
[2012-02-03 18:54]

Ale to oczywiste, że wzdręgę nazywają krasnopiórą, lub krasnopiórką ;) W całym kraju  [2012-02-03 18:59]

kaluza138

ja złapałem 33cm 0,66kg wzdręgusie

[2012-03-19 16:42]

Jack14

A ja złowilem 35cm i wcale się nie tym nie ........?

I tak dalej i tak dalej (im ramię dłuższe) :-)))

Pozdrawiam wszystkich "moczy kijków" :-) i życzę udanych wypraw wędkarskich.

[2012-03-19 17:15]

peterak

tak

ja słyszałem jeszcze jak mój dziadek nazywał je  czerwionkami. [2012-03-19 19:24]

kokosz77

No i jeszcze plocice , aja tam jestem zadowolony ze wiekszosc wedkarzy omija je lukiem wiecej dla mnie do pospinningowania bo ja tez moze jak wezme 20 rybek takich mniejszych w ocet to ho..
[2013-02-10 19:13]

grisza-78

Kurcze.... nagle na forum mamy aż 3 wątki poświęcone wzdrędze. Może jakiś moderator poskłada to w jeden wątek, będzie łatwiej  i nie będzie trzeba latać po forum.
[2013-02-11 10:16]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia