Zaloguj się do konta

Wyzwanie- amur!

utworzono: 2014/07/09 19:33
pannmat

Witam serdecznie wszystkich wedkarzy-nałogowców:)założyłem ten wątek z powodu takiego... na łowisku gdzie obecnie łowie w tym sezonie jest sporo duużych Amurów ponieważ ta ryba sie tam pare lat temu wytarła, lecz ich nikt nie łowi z powodu takiego ze poprostu nie chce on tam brać ale jest i to potwierdzone że jest... to może małe przybliżenie łowiska, podłuzny, nieduży staw w lasku z chałdami, dno jest na polowie mułowe a w połowie kamienne, ciemne na jednej części jest sporo trzcin i jest gleboko <do 3,5m> a na drugiej polowie <gdzie sie znajduje tarlisko> jest płytko <góra 1.5m> bez trzcin, dno mułowe. moje pytanie brzmi w ktorym miejscu powinienem zacząć na niego zasiadke i na jakie przynety/zanety łowić. dodam że większość życia spędziłem na karpiowaniu dlatego postanowiłem umówić sie na spotkanie z konkretnym Amurem;) dodam że na łowisku nie można łowić na Pellet. magiczny przepis na łowienie amurów ma właściciel stawu <tak dosłownie> bo jak mu sie chce to sobie przyjdzie i kiedy chce złowi Amura sobie tak O:) i to nie małe sztuki... z góry dziękuje za odpowiedzi w tym temacie;) [2014-07-09 19:33]

Kolego a słyszałeś o metodzie powierzchniowej ? To właśnie może być strzał w dziesiątkę. Tylko musisz się dowiedzieć czy na tym łowisku jest ona dozwolona bo np. na wielu komercjach nie można jej stosować a wiem że jest ona skuteczna chociaż sam jej nie stosuje dlatego z wiązu z tym nic ci o niej konkretnego nie powiem.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-07-09 20:15]

pannmat

Właściwie to o niej nie slyszałem a skoro w regulaminie łowiska nie ma nic nigdzie o niej wspomniane to nie powinno byc problemu z tym, przestudiuje jeszcze dokladnie te metode sprobuje mysle napewno bo uwielbiam testowac nowe sposoby a jakies przysmaki dla Amura? fajnie by bylo jak jest cos takiego na co drobnica sie rzuca bo tez jej tam jest duzo, a małe ryby nie interesują mnie:D [2014-07-09 20:59]

89krzysztof

Jeśli łowisz karpie to nie wiem w czym masz problem. Serio...
Nie można na pellet, to próbuj na kulki. Kukurydzę możesz użyć, opcji jest wiele. Ale jeśli jesteś karpiarzem, to przecież masz większą wiedzę niż ja
[2014-07-09 21:34]

pannmat

89krzysztof, łowie na tymłowisku przynajmniej 3 razy w tygodniu, zadko sie zdarza aby połów był bez żadnego wyniku zawsze jakis karpik wpadnie, gotuje swoja kukurydze <wanilia, czosnek> nece konopiami/pszenica, kulki proteinowe probowalem halibut ale bez wyniku... w tym problem ze na wszystko to zbiera Lin Albo karp ew leszcz;) dlatego tu pisze o jakieś konkrety na Amura bo wiem ze tam jest i chce go miec:D pozdrawiam;) [2014-07-09 22:02]

zbynio 33

Witam :). Jeżeli na stawku są trzciny to znaczy, że nie ma amura dużo, albo jest dokarmiany i tu jest problem, bo możesz nie wiedzieć czym i kiedy. Amur to głośna ryba i nie idzie jej nie zauważyć jak żeruje. Skoro jesteś 3 razy w tygodniu to obserwuj gdzie on jest. Szukaj na płyciznach do 1m i tam nęć i stawiaj zestawy. Próbowałem łowić z powierzchni i jak nie brał to nic go nie zmusiło do brania. Ja łowiłem głównie na kukurydzę. Amur czasami bierze jak karp, ale w większości przypadków zestaw na karpia nie sprawdzi się. Wyżre kulki i nawet nie będziesz o tym wiedział. Amury zawsze łowię z gruntu na zestaw przelotowy, lub na spławik. Na spławik widać wyraźnie jak bierze amur. :)
[2014-07-09 22:39]

alkoholik16

Wiadro 10 litrów kuku co 2 dzień przez 4 dni to wystarczy na amura. Łowienie przypada tak samo jak nęcenie, czyli na drugi dzień od nęcenia siadzasz . Ja jeszcze oprócz tego, daje trochę pelletu i kulek, ale to już bardziej pod karpia :D Jutro jadę na moje łowisko(PZW) i może coś się skusi bo łowisko ciężkie. Pozdro ! [2014-07-09 22:44]

alkoholik16

Aha te parę kulek, co sypałem razem z kuku wystarczyło by amur najchętniej brał własnie na kulkę, oczywiscie pop-upy z tej samej serii co zanętowe kule(truskawka) .  [2014-07-09 22:47]

zbynio 33

Aha te parę kulek, co sypałem razem z kuku wystarczyło by amur najchętniej brał własnie na kulkę, oczywiscie pop-upy z tej samej serii co zanętowe kule(truskawka) . 

Przyzwyczajałeś amury do kulek??
[2014-07-09 22:54]

tomeqbrzez

Piszesz w tytule, a potem w tekście amur z wielkiej litery, co jest błędem. Myślałem, że chodzi o rzekę.
[2014-07-09 22:59]

zbynio 33

Wiadro 10 litrów kuku co 2 dzień przez 4 dni to wystarczy na amura. Łowienie przypada tak samo jak nęcenie, czyli na drugi dzień od nęcenia siadzasz . Ja jeszcze oprócz tego, daje trochę pelletu i kulek, ale to już bardziej pod karpia :D Jutro jadę na moje łowisko(PZW) i może coś się skusi bo łowisko ciężkie. Pozdro !

Na stawie 2 ha łowiłem amury mając dwie puszki kukurydzy :). Ja bym się skoncentrował na miejscu i na zestawie na jaki łowić amury, to stawek, a nie jezioro 200 ha;) Poza tym
kolega łowi karpie więc wie o co chodzi z nęceniem.
[2014-07-09 22:59]

Witam serdecznie wszystkich wedkarzy-nałogowców:)założyłem ten wątek z powodu takiego... na łowisku gdzie obecnie łowie w tym sezonie jest sporo duużych Amurów ponieważ ta ryba sie tam pare lat temu wytarła, lecz ich nikt nie łowi z powodu takiego ze poprostu nie chce on tam brać ale jest i to potwierdzone że jest... to może małe przybliżenie łowiska, podłuzny, nieduży staw w lasku z chałdami, dno jest na polowie mułowe a w połowie kamienne, ciemne na jednej części jest sporo trzcin i jest gleboko a na drugiej polowie jest płytko bez trzcin, dno mułowe. moje pytanie brzmi w ktorym miejscu powinienem zacząć na niego zasiadke i na jakie przynety/zanety łowić. dodam że większość życia spędziłem na karpiowaniu dlatego postanowiłem umówić sie na spotkanie z konkretnym Amurem;) dodam że na łowisku nie można łowić na Pellet. magiczny przepis na łowienie amurów ma właściciel stawu bo jak mu sie chce to sobie przyjdzie i kiedy chce złowi Amura sobie tak O:) i to nie małe sztuki... z góry dziękuje za odpowiedzi w tym temacie;)

Kolego po pierwsze to amur się w Polsce nie wyciera, nie ma takiej  opcji, karp czasem tak ale najczęściej nic z tego nie ma bo lipcówki nie przeżywają zimy :) , co do taktyki na amura  to polecam obserwacje zbiornika, woda nie jest duża więc na pewno nie będziesz miał problemu ze znalezieniem ryb, dobrymi miejscami o tej porze roku są wszelkiego rodzaju wypłycenia i oczywiście okolice trzcin lecz również łowiłem te ryby na głebokości 7-10 metrów. Amur średniej  wielkosci np 15 kg   to stosunkowo łatwa ryba do złowienia, jeśli znajdziesz odpowiednie miejsce zanęć je dużą ilością np. kukurydzy, możesz do tego dodać też kulki proteinowe, ryba nie jest wybredna, kulki nie muszą być wypasione :), podstawa to ma być dużo i najlepiej słodko, choc też nie koniecznie, proponuję zastosować zestawy z włosem przelotowe lub samozacinające, w tym drugim przypadku koniecznie  żyka  na kołowrotku, nie za duży ciężarek maks 100 gram, hak z szerokim łukiem i krótkim trzonkiem no i najlepiej hangerki choć ja używam swingerów i tez jest ok, łowie delikatnie i reaguję na każdy ruch swingera, ostatnio np mialem delikatne podniesienia swingera potem opadł, zaciąłem i siedział :) Pozdrawiam.
[2014-07-09 23:57]

alkoholik16

Nie wiem czy przyzwyczaiłem, czy po prostu wolą w pierwszej kolejności jeść kulki :) Dziś znowu na kulkę się skusił jeden 85 cm :) Pozdro. [2014-07-10 11:58]

alkoholik16

Zdjęcie i do wody ;) [2014-07-10 12:03]

zbynio 33

Nie wiem czy przyzwyczaiłem, czy po prostu wolą w pierwszej kolejności jeść kulki :) Dziś znowu na kulkę się skusił jeden 85 cm :) Pozdro.

A stawiasz na coś innego, czy tylko na kulki? Z tego, co piszesz to wynika, że bez sensu sypiesz kukurydzę w dużej ilości. Skoro wolą kulki. Jeśli możesz to napisz zdecydowanie co i jak, bo już się pogubiłem. Każesz sypać dużo kukurydzy, a piszesz, że na kulki..... To może warto same kulki spróbować, albo kukurydzę......
Piękny amurek gratki :)
[2014-07-10 13:52]

Piotr 53

czytałem kiedyś że znakomitą przynętą na amura są liście zielonej sałaty, ale sam nie sprawdzałem więc piszę to jako ciekawostkę, nie mniej jest to możliwe wszak menu amura to na ogół wszystko co zielone , zawsze możesz spróbować, no i nie powinno to budzić zainteresowania innych karpiowatych pozdrawiam.

[2014-07-10 16:56]

cinek8888

Witam , może na mirabelke sprubój?
[2014-07-10 20:19]

alkoholik16

Możesz nęcić samymi kulami zamiast kukurydzy spoko, tylko zamiast 10 lirów kuku, syp co 2 dzień 5 kilo kulek.... Jak myślisz opłaca sie ?? Ja nęcę wiadro kuku i do tego ok 0,5 kg mieszanki pelletu i kulek. Chodzi o to żeby było duuuużo, a kulki to taki bonus ;) Połamania na amurach .
[2014-07-10 22:35]

pannmat

dziekuje bardzo wszystkim za podpowiedzi;) mysle ze jak bede mial wolne to napewno zabiore sie za konkretka zasiadke na niego^^ a co do necenia... moze to laikowe pytanie ale, myslicie ze jest mozliwe przekarmienie ryby poprzez necenie...? jak strzelam kukurydza to przewaznie góra 4 koszyczki z procy i inni wedkarze <starzy emeryci> sie juz oburzaja ile ja tego sypie, wiec jak z tym jest...? dodam ze przewaznie na lowy biore ze soba 1 sloiczek po koncentracie pomidorowym pudliszki maly i jeszcze mi zostaje...? co do necenia to nie mam jakos rozszezonej wiedzy bo przewaznie lowilem na mniejszych stawach wiec ilosci byly ograniczone w sumie... teraz w tym sezonie zacalem sobie necic regolarnie w jednym miejscu i odczulem znacznie lepsze efekty w wynikach:) a co do zanety, to dodam ze jestem kucharzem i nie ma problemy ze zrobieniem swojej zanety:D myslicie ze jak najbardziej zielona bedzie odpowiednia? probowal moze ktos na szpinak lub cos z domieszka szpinaku...? bób tez jest fajny, duzy straczkowy  silny zapach po ugotowaniu... co myslicie? [2014-07-10 22:50]

89krzysztof

weź kucharzu ugotuj te 10kg kukurydzy i zacznij tym nęcić tak jak Ci pisali koledzy wyżej.
[2014-07-11 02:28]

voldar

moja metoda amurowa :
2 miseczki kukurydzy
1 miseczka karmy dla gołębi (mieszanka ziaren)
1 miseczka konopi
mocze ziarno z kukurydzą dzień wczesniej nastepnie gotuje około 30 minut
konopie na patelnie az poczuje ich aromat i do wiadra mieszam dosypuje zanety sklepowej aby uzyskac odpowiednią konsystęcje , zanęte (sklepową) którą używam to typowa karpiowa ostatnio testowałem jagode z dragona i mogę powiedziec ze efekty były najlepsze .
Nad wodą najpierw 10 rakiet do wody  a następnie zestaw włosowy z 4-5 ziarnami kuku z tej zanęty. Na łowisku którym łapie ta metoda sie sprawdza .

[2014-07-11 09:33]

zbynio 33

Możesz nęcić samymi kulami zamiast kukurydzy spoko, tylko zamiast 10 lirów kuku, syp co 2 dzień 5 kilo kulek.... Jak myślisz opłaca sie ?? Ja nęcę wiadro kuku i do tego ok 0,5 kg mieszanki pelletu i kulek. Chodzi o to żeby było duuuużo, a kulki to taki bonus ;) Połamania na amurach .

Chodzi o efekty. Te dziesięć litrów kukurydzy może płocie i karasie Ci wyjedzą, a zostaną kule. Nie wiem czy się opłaca, bo nie znam miejsca, w którym łowisz. U siebie sypałem i 20 litrów kukurydzy i było wyjedzone. Wszystko zależy od łowiska i ryb jakie się tam znajdują. Nie ma jednoznacznej recepty. Zadałem pytanie, czy i jakie kombinacje robiłeś? Ja złowiłem najwięcej amurów na kukurydzę, a największego na rosówkę...
[2014-07-11 11:16]

alkoholik16

Chodzi o efekty. Te dziesięć litrów kukurydzy może płocie i karasie Ci wyjedzą, a zostaną kule. Nie wiem czy się opłaca, bo nie znam miejsca, w którym łowisz. U siebie sypałem i 20 litrów kukurydzy i było wyjedzone. Wszystko zależy od łowiska i ryb jakie się tam znajdują. Nie ma jednoznacznej recepty. Zadałem pytanie, czy i jakie kombinacje robiłeś? Ja złowiłem najwięcej amurów na kukurydzę, a największego na rosówkę...

U mnie na łowisku jest znikoma populacja drobnych ryb, najmniejsze są chyba leszcze takie od 50 cm, hehe bo mniejszych ryb tam nie złowiłem na kuku:) Kombinacje hmmm... tylko jedna kulka pop up 18 mm, lub 2 małe 14mm lekko ścięte i dopasowane do siebie, taki dumbels wychodzi :) Zestaw bez żadnego kombinowania, hak centurion 2000 nr 6 na plecionce do 25 lb i jest elegancko :D Koniec zestawu: leadcor z bezpiecznym klipsem samozacinający, do tego cieżarek 120 g  . Każde branie na tym zestawie jest zacięte ;) Próbowałem taki zestaw tylko na przelotowo i 2 brania były i oby dwa nie zacięte pozdrawiam . Jutro znowu walczę z amurami :D [2014-07-11 12:19]

zbynio 33

U mnie na łowisku jest znikoma populacja drobnych ryb, najmniejsze są chyba leszcze takie od 50 cm, hehe bo mniejszych ryb tam nie złowiłem na kuku:) Kombinacje hmmm... tylko jedna kulka pop up 18 mm, lub 2 małe 14mm lekko ścięte i dopasowane do siebie, taki dumbels wychodzi :) Zestaw bez żadnego kombinowania, hak centurion 2000 nr 6 na plecionce do 25 lb i jest elegancko :D Koniec zestawu: leadcor z bezpiecznym klipsem samozacinający, do tego cieżarek 120 g  . Każde branie na tym zestawie jest zacięte ;) Próbowałem taki zestaw tylko na przelotowo i 2 brania były i oby dwa nie zacięte pozdrawiam . Jutro znowu walczę z amurami :D

Czyli spora populacja jest u Ciebie? Amur strzela w kij, jak karp? Sorki, że tak męczę pytaniami, ale amur to nie karp i różnie się zachowuje. Na różnych łowiskach różnie się go łowi więc pytam. Po swoich doświadczeniach i nie tylko nasuwają się wnioski, które postaram się wykorzystać. Spotkałem się z przypadkiem, gdzie zestawy samizacinające były bezskuteczne.... i tylko na przelotowo szło połowić, lub na spławik...
[2014-07-11 14:24]

U mnie na łowisku jest znikoma populacja drobnych ryb, najmniejsze są chyba leszcze takie od 50 cm, hehe bo mniejszych ryb tam nie złowiłem na kuku:) Kombinacje hmmm... tylko jedna kulka pop up 18 mm, lub 2 małe 14mm lekko ścięte i dopasowane do siebie, taki dumbels wychodzi :) Zestaw bez żadnego kombinowania, hak centurion 2000 nr 6 na plecionce do 25 lb i jest elegancko :D Koniec zestawu: leadcor z bezpiecznym klipsem samozacinający, do tego cieżarek 120 g  . Każde branie na tym zestawie jest zacięte ;) Próbowałem taki zestaw tylko na przelotowo i 2 brania były i oby dwa nie zacięte pozdrawiam . Jutro znowu walczę z amurami :D

Tak sobie czytam kolego Twoje posty i widzę że podobnie podchodzisz do amurów :))), podobne  nęcenie, zestawy, przynęta itd, nawet haki te same stosujesz :)
[2014-07-11 18:57]

zbynio 33

Tak sobie czytam kolego Twoje posty i widzę że podobnie podchodzisz do amurów :))), podobne  nęcenie, zestawy, przynęta itd, nawet haki te same stosujesz :)

Piotrek a pisałeś, że 200g ciężarek zakładasz i ostry hak :).
[2014-07-11 21:23]