Wyzwanie- amur!

/ 32 odpowiedzi / 2 zdj耩
Witam serdecznie wszystkich wedkarzy-na這gowc闚:)za這篡貫m ten w徠ek z powodu takiego... na 這wisku gdzie obecnie 這wie w tym sezonie jest sporo duu篡ch Amur闚 poniewa ta ryba sie tam pare lat temu wytar豉, lecz ich nikt nie 這wi z powodu takiego ze poprostu nie chce on tam bra ale jest i to potwierdzone 瞠 jest... to mo瞠 ma貫 przybli瞠nie 這wiska, pod逝zny, niedu篡 staw w lasku z cha責ami, dno jest na polowie mu這we a w po這wie kamienne, ciemne na jednej cz窷ci jest sporo trzcin i jest gleboko <do 3,5m> a na drugiej polowie <gdzie sie znajduje tarlisko> jest p造tko <g鏎a 1.5m> bez trzcin, dno mu這we. moje pytanie brzmi w ktorym miejscu powinienem zacz望 na niego zasiadke i na jakie przynety/zanety 這wi. dodam 瞠 wi瘯szo嗆 篡cia sp璠zi貫m na karpiowaniu dlatego postanowi貫m um闚i sie na spotkanie z konkretnym Amurem;) dodam 瞠 na 這wisku nie mo積a 這wi na Pellet. magiczny przepis na 這wienie amur闚 ma w豉軼iciel stawu <tak dos這wnie> bo jak mu sie chce to sobie przyjdzie i kiedy chce z這wi Amura sobie tak O:) i to nie ma貫 sztuki... z g鏎y dzi瘯uje za odpowiedzi w tym temacie;)
u?ytkownik102837

Kolego a s造sza貫 o metodzie powierzchniowej ? To w豉郾ie mo瞠 by strza w dziesi徠k. Tylko musisz si dowiedzie czy na tym 這wisku jest ona dozwolona bo np. na wielu komercjach nie mo積a jej stosowa a wiem 瞠 jest ona skuteczna chocia sam jej nie stosuje dlatego z wi您u z tym nic ci o niej konkretnego nie powiem.

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/07/09 20:15)

pannmat

W豉軼iwie to o niej nie slysza貫m a skoro w regulaminie 這wiska nie ma nic nigdzie o niej wspomniane to nie powinno byc problemu z tym, przestudiuje jeszcze dokladnie te metode sprobuje mysle napewno bo uwielbiam testowac nowe sposoby a jakies przysmaki dla Amura? fajnie by bylo jak jest cos takiego na co drobnica sie rzuca bo tez jej tam jest duzo, a ma貫 ryby nie interesuj mnie:D (2014/07/09 20:59)

89krzysztof

Je郵i 這wisz karpie to nie wiem w czym masz problem. Serio...
Nie mo積a na pellet, to pr鏏uj na kulki. Kukurydz mo瞠sz u篡, opcji jest wiele. Ale je郵i jeste karpiarzem, to przecie masz wi瘯sz wiedz ni ja (2014/07/09 21:34)

pannmat

89krzysztof, 這wie na tym這wisku przynajmniej 3 razy w tygodniu, zadko sie zdarza aby po堯w by bez 瘸dnego wyniku zawsze jakis karpik wpadnie, gotuje swoja kukurydze <wanilia, czosnek> nece konopiami/pszenica, kulki proteinowe probowalem halibut ale bez wyniku... w tym problem ze na wszystko to zbiera Lin Albo karp ew leszcz;) dlatego tu pisze o jakie konkrety na Amura bo wiem ze tam jest i chce go miec:D pozdrawiam;) (2014/07/09 22:02)

zbynio 33

Witam :). Je瞠li na stawku s trzciny to znaczy, 瞠 nie ma amura du穎, albo jest dokarmiany i tu jest problem, bo mo瞠sz nie wiedzie czym i kiedy. Amur to g這郾a ryba i nie idzie jej nie zauwa篡 jak 瞠ruje. Skoro jeste 3 razy w tygodniu to obserwuj gdzie on jest. Szukaj na p造ciznach do 1m i tam n耩 i stawiaj zestawy. Pr鏏owa貫m 這wi z powierzchni i jak nie bra to nic go nie zmusi這 do brania. Ja 這wi貫m g堯wnie na kukurydz. Amur czasami bierze jak karp, ale w wi瘯szo軼i przypadk闚 zestaw na karpia nie sprawdzi si. Wy穋e kulki i nawet nie b璠ziesz o tym wiedzia. Amury zawsze 這wi z gruntu na zestaw przelotowy, lub na sp豉wik. Na sp豉wik wida wyra幡ie jak bierze amur. :) (2014/07/09 22:39)

alkoholik16

Wiadro 10 litr闚 kuku co 2 dzie przez 4 dni to wystarczy na amura. υwienie przypada tak samo jak n璚enie, czyli na drugi dzie od n璚enia siadzasz . Ja jeszcze opr鏂z tego, daje troch pelletu i kulek, ale to ju bardziej pod karpia :D Jutro jad na moje 這wisko(PZW) i mo瞠 co si skusi bo 這wisko ci篹kie. Pozdro ! (2014/07/09 22:44)

alkoholik16

Aha te par kulek, co sypa貫m razem z kuku wystarczy這 by amur najch皻niej bra w豉snie na kulk, oczywiscie pop-upy z tej samej serii co zan皻owe kule(truskawka) .  (2014/07/09 22:47)

zbynio 33

Aha te par kulek, co sypa貫m razem z kuku wystarczy這 by amur najch皻niej bra w豉snie na kulk, oczywiscie pop-upy z tej samej serii co zan皻owe kule(truskawka) . 

Przyzwyczaja貫 amury do kulek?? (2014/07/09 22:54)

tomeqbrzez

Piszesz w tytule, a potem w tek軼ie amur z wielkiej litery, co jest b喚dem. My郵a貫m, 瞠 chodzi o rzek. (2014/07/09 22:59)

zbynio 33

Wiadro 10 litr闚 kuku co 2 dzie przez 4 dni to wystarczy na amura. υwienie przypada tak samo jak n璚enie, czyli na drugi dzie od n璚enia siadzasz . Ja jeszcze opr鏂z tego, daje troch pelletu i kulek, ale to ju bardziej pod karpia :D Jutro jad na moje 這wisko(PZW) i mo瞠 co si skusi bo 這wisko ci篹kie. Pozdro !

Na stawie 2 ha 這wi貫m amury maj帷 dwie puszki kukurydzy :). Ja bym si skoncentrowa na miejscu i na zestawie na jaki 這wi amury, to stawek, a nie jezioro 200 ha;) Poza tym
kolega 這wi karpie wi璚 wie o co chodzi z n璚eniem. (2014/07/09 22:59)

u?ytkownik158065

Witam serdecznie wszystkich wedkarzy-na這gowc闚:)za這篡貫m ten w徠ek z powodu takiego... na 這wisku gdzie obecnie 這wie w tym sezonie jest sporo duu篡ch Amur闚 poniewa ta ryba sie tam pare lat temu wytar豉, lecz ich nikt nie 這wi z powodu takiego ze poprostu nie chce on tam bra ale jest i to potwierdzone 瞠 jest... to mo瞠 ma貫 przybli瞠nie 這wiska, pod逝zny, niedu篡 staw w lasku z cha責ami, dno jest na polowie mu這we a w po這wie kamienne, ciemne na jednej cz窷ci jest sporo trzcin i jest gleboko a na drugiej polowie jest p造tko bez trzcin, dno mu這we. moje pytanie brzmi w ktorym miejscu powinienem zacz望 na niego zasiadke i na jakie przynety/zanety 這wi. dodam 瞠 wi瘯szo嗆 篡cia sp璠zi貫m na karpiowaniu dlatego postanowi貫m um闚i sie na spotkanie z konkretnym Amurem;) dodam 瞠 na 這wisku nie mo積a 這wi na Pellet. magiczny przepis na 這wienie amur闚 ma w豉軼iciel stawu bo jak mu sie chce to sobie przyjdzie i kiedy chce z這wi Amura sobie tak O:) i to nie ma貫 sztuki... z g鏎y dzi瘯uje za odpowiedzi w tym temacie;)

Kolego po pierwsze to amur si w Polsce nie wyciera, nie ma takiej  opcji, karp czasem tak ale najcz窷ciej nic z tego nie ma bo lipc闚ki nie prze篡waj zimy :) , co do taktyki na amura  to polecam obserwacje zbiornika, woda nie jest du瘸 wi璚 na pewno nie b璠ziesz mia problemu ze znalezieniem ryb, dobrymi miejscami o tej porze roku s wszelkiego rodzaju wyp造cenia i oczywi軼ie okolice trzcin lecz r闚nie 這wi貫m te ryby na g貫boko軼i 7-10 metr闚. Amur 鈔edniej  wielkosci np 15 kg   to stosunkowo 豉twa ryba do z這wienia, je郵i znajdziesz odpowiednie miejsce zan耩 je du膨 ilo軼i np. kukurydzy, mo瞠sz do tego doda te kulki proteinowe, ryba nie jest wybredna, kulki nie musz by wypasione :), podstawa to ma by du穎 i najlepiej s這dko, choc te nie koniecznie, proponuj zastosowa zestawy z w這sem przelotowe lub samozacinaj帷e, w tym drugim przypadku koniecznie  篡ka  na ko這wrotku, nie za du篡 ci篹arek maks 100 gram, hak z szerokim 逝kiem i kr鏒kim trzonkiem no i najlepiej hangerki cho ja u篡wam swinger闚 i tez jest ok, 這wie delikatnie i reaguj na ka盥y ruch swingera, ostatnio np mialem delikatne podniesienia swingera potem opad, zaci掖em i siedzia :) Pozdrawiam.
(2014/07/09 23:57)

alkoholik16

Przyzwyczaja貫 amury do kulek??

Nie wiem czy przyzwyczai貫m, czy po prostu wol w pierwszej kolejno軼i je嗆 kulki :) Dzi znowu na kulk si skusi jeden 85 cm :) Pozdro. (2014/07/10 11:58)

zbynio 33

Przyzwyczaja貫 amury do kulek??

Nie wiem czy przyzwyczai貫m, czy po prostu wol w pierwszej kolejno軼i je嗆 kulki :) Dzi znowu na kulk si skusi jeden 85 cm :) Pozdro.

A stawiasz na co innego, czy tylko na kulki? Z tego, co piszesz to wynika, 瞠 bez sensu sypiesz kukurydz w du瞠j ilo軼i. Skoro wol kulki. Je郵i mo瞠sz to napisz zdecydowanie co i jak, bo ju si pogubi貫m. Ka瞠sz sypa du穎 kukurydzy, a piszesz, 瞠 na kulki..... To mo瞠 warto same kulki spr鏏owa, albo kukurydz......
Pi瘯ny amurek gratki :) (2014/07/10 13:52)

Piotr 53

czyta貫m kiedy 瞠 znakomit przyn皻 na amura s li軼ie zielonej sa豉ty, ale sam nie sprawdza貫m wi璚 pisz to jako ciekawostk, nie mniej jest to mo磧iwe wszak menu amura to na og馧 wszystko co zielone , zawsze mo瞠sz spr鏏owa, no i nie powinno to budzi zainteresowania innych karpiowatych pozdrawiam.

(2014/07/10 16:56)

cinek8888

Witam , mo瞠 na mirabelke sprub鎩? (2014/07/10 20:19)

alkoholik16

Mo瞠sz n璚i samymi kulami zamiast kukurydzy spoko, tylko zamiast 10 lir闚 kuku, syp co 2 dzie 5 kilo kulek.... Jak my郵isz op豉ca sie ?? Ja n璚 wiadro kuku i do tego ok 0,5 kg mieszanki pelletu i kulek. Chodzi o to 瞠by by這 duuuu穎, a kulki to taki bonus ;) Po豉mania na amurach . (2014/07/10 22:35)

pannmat

dziekuje bardzo wszystkim za podpowiedzi;) mysle ze jak bede mial wolne to napewno zabiore sie za konkretka zasiadke na niego^^ a co do necenia... moze to laikowe pytanie ale, myslicie ze jest mozliwe przekarmienie ryby poprzez necenie...? jak strzelam kukurydza to przewaznie g鏎a 4 koszyczki z procy i inni wedkarze <starzy emeryci> sie juz oburzaja ile ja tego sypie, wiec jak z tym jest...? dodam ze przewaznie na lowy biore ze soba 1 sloiczek po koncentracie pomidorowym pudliszki maly i jeszcze mi zostaje...? co do necenia to nie mam jakos rozszezonej wiedzy bo przewaznie lowilem na mniejszych stawach wiec ilosci byly ograniczone w sumie... teraz w tym sezonie zacalem sobie necic regolarnie w jednym miejscu i odczulem znacznie lepsze efekty w wynikach:) a co do zanety, to dodam ze jestem kucharzem i nie ma problemy ze zrobieniem swojej zanety:D myslicie ze jak najbardziej zielona bedzie odpowiednia? probowal moze ktos na szpinak lub cos z domieszka szpinaku...? b鏏 tez jest fajny, duzy straczkowy  silny zapach po ugotowaniu... co myslicie? (2014/07/10 22:50)

89krzysztof

we kucharzu ugotuj te 10kg kukurydzy i zacznij tym n璚i tak jak Ci pisali koledzy wy瞠j. (2014/07/11 02:28)

voldar

moja metoda amurowa :
2 miseczki kukurydzy
1 miseczka karmy dla go喚bi (mieszanka ziaren)
1 miseczka konopi
mocze ziarno z kukurydz dzie wczesniej nastepnie gotuje oko這 30 minut
konopie na patelnie az poczuje ich aromat i do wiadra mieszam dosypuje zanety sklepowej aby uzyskac odpowiedni konsyst璚je , zan皻e (sklepow) kt鏎 u篡wam to typowa karpiowa ostatnio testowa貫m jagode z dragona i mog powiedziec ze efekty by造 najlepsze .
Nad wod najpierw 10 rakiet do wody  a nast瘼nie zestaw w這sowy z 4-5 ziarnami kuku z tej zan皻y. Na 這wisku kt鏎ym 豉pie ta metoda sie sprawdza . (2014/07/11 09:33)

zbynio 33

Mo瞠sz n璚i samymi kulami zamiast kukurydzy spoko, tylko zamiast 10 lir闚 kuku, syp co 2 dzie 5 kilo kulek.... Jak my郵isz op豉ca sie ?? Ja n璚 wiadro kuku i do tego ok 0,5 kg mieszanki pelletu i kulek. Chodzi o to 瞠by by這 duuuu穎, a kulki to taki bonus ;) Po豉mania na amurach .

Chodzi o efekty. Te dziesi耩 litr闚 kukurydzy mo瞠 p這cie i karasie Ci wyjedz, a zostan kule. Nie wiem czy si op豉ca, bo nie znam miejsca, w kt鏎ym 這wisz. U siebie sypa貫m i 20 litr闚 kukurydzy i by這 wyjedzone. Wszystko zale篡 od 這wiska i ryb jakie si tam znajduj. Nie ma jednoznacznej recepty. Zada貫m pytanie, czy i jakie kombinacje robi貫? Ja z這wi貫m najwi璚ej amur闚 na kukurydz, a najwi瘯szego na ros闚k... (2014/07/11 11:16)

alkoholik16

Chodzi o efekty. Te dziesi耩 litr闚 kukurydzy mo瞠 p這cie i karasie Ci wyjedz, a zostan kule. Nie wiem czy si op豉ca, bo nie znam miejsca, w kt鏎ym 這wisz. U siebie sypa貫m i 20 litr闚 kukurydzy i by這 wyjedzone. Wszystko zale篡 od 這wiska i ryb jakie si tam znajduj. Nie ma jednoznacznej recepty. Zada貫m pytanie, czy i jakie kombinacje robi貫? Ja z這wi貫m najwi璚ej amur闚 na kukurydz, a najwi瘯szego na ros闚k...

U mnie na 這wisku jest znikoma populacja drobnych ryb, najmniejsze s chyba leszcze takie od 50 cm, hehe bo mniejszych ryb tam nie z這wi貫m na kuku:) Kombinacje hmmm... tylko jedna kulka pop up 18 mm, lub 2 ma貫 14mm lekko 軼i皻e i dopasowane do siebie, taki dumbels wychodzi :) Zestaw bez 瘸dnego kombinowania, hak centurion 2000 nr 6 na plecionce do 25 lb i jest elegancko :D Koniec zestawu: leadcor z bezpiecznym klipsem samozacinaj帷y, do tego cie瘸rek 120 g  . Ka盥e branie na tym zestawie jest zaci皻e ;) Pr鏏owa貫m taki zestaw tylko na przelotowo i 2 brania by造 i oby dwa nie zaci皻e pozdrawiam . Jutro znowu walcz z amurami :D (2014/07/11 12:19)

zbynio 33

U mnie na 這wisku jest znikoma populacja drobnych ryb, najmniejsze s chyba leszcze takie od 50 cm, hehe bo mniejszych ryb tam nie z這wi貫m na kuku:) Kombinacje hmmm... tylko jedna kulka pop up 18 mm, lub 2 ma貫 14mm lekko 軼i皻e i dopasowane do siebie, taki dumbels wychodzi :) Zestaw bez 瘸dnego kombinowania, hak centurion 2000 nr 6 na plecionce do 25 lb i jest elegancko :D Koniec zestawu: leadcor z bezpiecznym klipsem samozacinaj帷y, do tego cie瘸rek 120 g  . Ka盥e branie na tym zestawie jest zaci皻e ;) Pr鏏owa貫m taki zestaw tylko na przelotowo i 2 brania by造 i oby dwa nie zaci皻e pozdrawiam . Jutro znowu walcz z amurami :D

Czyli spora populacja jest u Ciebie? Amur strzela w kij, jak karp? Sorki, 瞠 tak m璚z pytaniami, ale amur to nie karp i r騜nie si zachowuje. Na r騜nych 這wiskach r騜nie si go 這wi wi璚 pytam. Po swoich do鈍iadczeniach i nie tylko nasuwaj si wnioski, kt鏎e postaram si wykorzysta. Spotka貫m si z przypadkiem, gdzie zestawy samizacinaj帷e by造 bezskuteczne.... i tylko na przelotowo sz這 po這wi, lub na sp豉wik... (2014/07/11 14:24)

u?ytkownik158065

Chodzi o efekty. Te dziesi耩 litr闚 kukurydzy mo瞠 p這cie i karasie Ci wyjedz, a zostan kule. Nie wiem czy si op豉ca, bo nie znam miejsca, w kt鏎ym 這wisz. U siebie sypa貫m i 20 litr闚 kukurydzy i by這 wyjedzone. Wszystko zale篡 od 這wiska i ryb jakie si tam znajduj. Nie ma jednoznacznej recepty. Zada貫m pytanie, czy i jakie kombinacje robi貫? Ja z這wi貫m najwi璚ej amur闚 na kukurydz, a najwi瘯szego na ros闚k...

U mnie na 這wisku jest znikoma populacja drobnych ryb, najmniejsze s chyba leszcze takie od 50 cm, hehe bo mniejszych ryb tam nie z這wi貫m na kuku:) Kombinacje hmmm... tylko jedna kulka pop up 18 mm, lub 2 ma貫 14mm lekko 軼i皻e i dopasowane do siebie, taki dumbels wychodzi :) Zestaw bez 瘸dnego kombinowania, hak centurion 2000 nr 6 na plecionce do 25 lb i jest elegancko :D Koniec zestawu: leadcor z bezpiecznym klipsem samozacinaj帷y, do tego cie瘸rek 120 g  . Ka盥e branie na tym zestawie jest zaci皻e ;) Pr鏏owa貫m taki zestaw tylko na przelotowo i 2 brania by造 i oby dwa nie zaci皻e pozdrawiam . Jutro znowu walcz z amurami :D

Tak sobie czytam kolego Twoje posty i widz 瞠 podobnie podchodzisz do amur闚 :))), podobne  n璚enie, zestawy, przyn皻a itd, nawet haki te same stosujesz :) (2014/07/11 18:57)

zbynio 33

Tak sobie czytam kolego Twoje posty i widz 瞠 podobnie podchodzisz do amur闚 :))), podobne  n璚enie, zestawy, przyn皻a itd, nawet haki te same stosujesz :)

Piotrek a pisa貫, 瞠 200g ci篹arek zak豉dasz i ostry hak :). (2014/07/11 21:23)